ha pa gdje si vidio karakternog i postenog politicara. taj brzo skonca svoju politicku karijeru ili zavrsi na barama.Mister Yes wrote:Ja koliko vidim Suljagiću niko ne spori da je sposoban. Kod njega je sporan karakter.madner wrote:Problem sa tom tezom je sto onda ispade da je Suljagic zasluzan za sve napore 1. Marta, ako nema nikakvih aktivnosti nakon sto je otisao. Sto je znatno veci plus od minusa da nije ostao do kraja.
Kod Komšića je pak obratno.
Demokratska fronta Željko Komšić
- Altsa
- Posts: 9265
- Joined: 19/03/2004 18:31
#13426 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13427 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Altsa wrote:ha pa gdje si vidio karakternog i postenog politicara. taj brzo skonca svoju politicku karijeru ili zavrsi na barama.Mister Yes wrote:Ja koliko vidim Suljagiću niko ne spori da je sposoban. Kod njega je sporan karakter.madner wrote:Problem sa tom tezom je sto onda ispade da je Suljagic zasluzan za sve napore 1. Marta, ako nema nikakvih aktivnosti nakon sto je otisao. Sto je znatno veci plus od minusa da nije ostao do kraja.
Kod Komšića je pak obratno.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13428 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
1) Komšić je samo realizator i lutka. Pare su kod lutkara a taj lutkar ne živi u BiHmadner wrote:To je tek posebno glupa teza.Mister Yes wrote:Ja koliko vidim Suljagiću niko ne spori da je sposoban. Kod njega je sporan karakter.madner wrote:Problem sa tom tezom je sto onda ispade da je Suljagic zasluzan za sve napore 1. Marta, ako nema nikakvih aktivnosti nakon sto je otisao. Sto je znatno veci plus od minusa da nije ostao do kraja.
Kod Komšića je pak obratno.
Komsic je za manje od dvije godine osnovao i organizovao stranku koja ce biti pri vrhu BiH politicke scene.
2) kad pogledaš liste DF-a jasno ti je kako je organizovano. Navrat nanos. Ja znam momka koji je na kantonalnoj listi a ne bih mu dao dvije nacrtane ovce da čuva. Pa pogledaj onu jadnicu sinoć kod Duške. Bože ti sačuvaj. DF je dno dna što se tiče ljudskih kapaciteta. Kao uostalom i velika većina stranaka. Sve što valja je ili u SDA (desno orjentisani) ili u SDP (lijevo orjentisani). Ostalima su ostale mrvice i to se vidi i kod SBB-a koji pokušava sa poznatim ličnostima (glumci, pjevači i slično) da nadoknadi nedostatak kvaliteta ali se posebno vidi kod DF-a gdje su bukvalno pokupili priosječne ljude sa ulice.
3) biće pri vrhu BIH političke scene jer nastupaju sa programom "nismo SDA, SDP i SBB". To će za ogroman broj glasača biti dovoljan argument. Nažalost
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13429 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Opet teorije.
Vrati se kada popijes dozu.
Vrati se kada popijes dozu.
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#13430 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bitan je momentum u ovom rasulu SDP-a to je bio odlican potez ŽK iako nećkao se neko vrijeme ali Komšić nije sposoban kao političar on smo priča narod lijepe pričice za 8g on ništa nije uradio,a mogao je..Dobro znam koje su ovlasti Predsjedništva nije to samo imenovanje ambasadora..madner wrote:To je tek posebno glupa teza.Mister Yes wrote:Ja koliko vidim Suljagiću niko ne spori da je sposoban. Kod njega je sporan karakter.madner wrote:Problem sa tom tezom je sto onda ispade da je Suljagic zasluzan za sve napore 1. Marta, ako nema nikakvih aktivnosti nakon sto je otisao. Sto je znatno veci plus od minusa da nije ostao do kraja.
Kod Komšića je pak obratno.
Komsic je za manje od dvije godine osnovao i organizovao stranku koja ce biti pri vrhu BiH politicke scene.
@što se tiče Suljagića kažem opet šteta što je napustio 1mart imao je osobine poput muftije Zukorlica,a takav moras biti gdje si u manjini..Gdje je Anto Popović iz LIvna
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#13431 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
vidim ovih dana gdje god dođem da narod šuti,a to nije dobro..Znam teško je valja spremit djecu u školu pa uzet knjige sveske neke tene
prekuco je ovaj Željko Lagumdžiju
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13432 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
madner wrote:Opet teorije.![]()
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13433 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Stani malo, pod1) kazes: "Komšić je samo realizator i lutka. Pare su kod lutkara a taj lutkar ne živi u BiH", a pod 2) "kad pogledaš liste DF-a jasno ti je kako je organizovano. Navrat nanos."Mister Yes wrote:
1) Komšić je samo realizator i lutka. Pare su kod lutkara a taj lutkar ne živi u BiH
2) kad pogledaš liste DF-a jasno ti je kako je organizovano. Navrat nanos. Ja znam momka koji je na kantonalnoj listi a ne bih mu dao dvije nacrtane ovce da čuva. Pa pogledaj onu jadnicu sinoć kod Duške. Bože ti sačuvaj. DF je dno dna što se tiče ljudskih kapaciteta. Kao uostalom i velika većina stranaka. Sve što valja je ili u SDA (desno orjentisani) ili u SDP (lijevo orjentisani). Ostalima su ostale mrvice i to se vidi i kod SBB-a koji pokušava sa poznatim ličnostima (glumci, pjevači i slično) da nadoknadi nedostatak kvaliteta ali se posebno vidi kod DF-a gdje su bukvalno pokupili priosječne ljude sa ulice.
3) biće pri vrhu BIH političke scene jer nastupaju sa programom "nismo SDA, SDP i SBB". To će za ogroman broj glasača biti dovoljan argument. Nažalost
Onda ti je i taj lutkar neki salabajzer.
Zamisli samo kakvi su ljudski kapaciteti SDA, SDP i SBB gdje je po tebi: "Sve što valja je ili u SDA (desno orjentisani) ili u SDP (lijevo orjentisani)" kad je kao argument potencijalnim glasacima dovoljno samo ovo: "nismo SDA, SDP i SBB". A tih kojima je taj argument dovoljan ima (opet po tebi) "ogroman broj". Nekako nisi ovo dobro slozio nikako...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13434 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dakle to sto je nasao finacijska sredstva i sponzore je dokaz kako je zapravo nesposoban i paravan, jer samo jako sposoban organizator bi mogao iskoristit svoje kontakte za tako nesto.
Tipicna suplja teorija, prvo napravi zakljucak pa onda pokusa sklepati teoriju oko toga. Logika nula bodova.
Tipicna suplja teorija, prvo napravi zakljucak pa onda pokusa sklepati teoriju oko toga. Logika nula bodova.
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13435 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Lutkar je izabrao nesposobnog realizatora. Ali nije šalabajzer. Zna lutkar da narod ne gleda u liste već u predsjednika stranke a Željko je omiljen i to je tako.joint union wrote:Stani malo, pod1) kazes: "Komšić je samo realizator i lutka. Pare su kod lutkara a taj lutkar ne živi u BiH", a pod 2) "kad pogledaš liste DF-a jasno ti je kako je organizovano. Navrat nanos."
Onda ti je i taj lutkar neki salabajzer.
Mišljenje naroda se kreira u medijima. A mediji rade za lutkara. SDA i SDP OČIGLEDNO imaju najkvalitetniji kadar. Ali đaba ako nemaju medije. Mediji su čudo.joint union wrote:Zamisli samo kakvi su ljudski kapaciteti SDA, SDP i SBB gdje je po tebi: "Sve što valja je ili u SDA (desno orjentisani) ili u SDP (lijevo orjentisani)" kad je kao argument potencijalnim glasacima dovoljno samo ovo: "nismo SDA, SDP i SBB". A tih kojima je taj argument dovoljan ima (opet po tebi) "ogroman broj". Nekako nisi ovo dobro slozio nikako...
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13436 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sponzori su našli njega a ne on njih (inače priča njegovog života). Željko Komšić je alat. Uvijek bio i biće. U rukama dobrog majstora čini čuda.madner wrote:Dakle to sto je nasao finacijska sredstva i sponzore je dokaz kako je zapravo nesposoban i paravan
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13437 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jer u suprotnom bi ZK bio izrazito sposoban a to svakako nije moguce prihvatiti. 
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13438 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
"Lutkar je izabrao nesposobnog realizatora. Ali nije šalabajzer" Malo mi je ova recenica/e logicki deficitarna...Mister Yes wrote:Lutkar je izabrao nesposobnog realizatora. Ali nije šalabajzer. Zna lutkar da narod ne gleda u liste već u predsjednika stranke a Željko je omiljen i to je tako.joint union wrote:Stani malo, pod1) kazes: "Komšić je samo realizator i lutka. Pare su kod lutkara a taj lutkar ne živi u BiH", a pod 2) "kad pogledaš liste DF-a jasno ti je kako je organizovano. Navrat nanos."
Onda ti je i taj lutkar neki salabajzer.
Mišljenje naroda se kreira u medijima. A mediji rade za lutkara. SDA i SDP OČIGLEDNO imaju najkvalitetniji kadar. Ali đaba ako nemaju medije. Mediji su čudo.joint union wrote:Zamisli samo kakvi su ljudski kapaciteti SDA, SDP i SBB gdje je po tebi: "Sve što valja je ili u SDA (desno orjentisani) ili u SDP (lijevo orjentisani)" kad je kao argument potencijalnim glasacima dovoljno samo ovo: "nismo SDA, SDP i SBB". A tih kojima je taj argument dovoljan ima (opet po tebi) "ogroman broj". Nekako nisi ovo dobro slozio nikako...
Pa vidi, taj OCIGLEDNO najkvalitetniji kadar sa smjenama vlada vec 20 godina. Ako su za tih 20 godina uspjeli da danas dovedu sebe do: "Ali đaba ako nemaju medije", onda i nisu bas tako kvalitetni, zar ne? Uostalom, Scepo ima medij pa?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13439 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Preopterecen je centar za logiku, poceo je sebe pobijati u istoj recenici. 
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13440 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Samo da mi je iscackati koji li je cilj tog (ili tih?) lutkara? Sto oni daju pare jednom "nesposobnjakovicu"?madner wrote:Preopterecen je centar za logiku, poceo je sebe pobijati u istoj recenici.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13441 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To zavisi od daljnjeg razvoja situacije, nije taj dio jos razradio. 
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#13442 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Osnovno pitanje ovdje je zašto zapadnjaci sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike? Zašto baš sad pred ustavne promjene?
Ja ovdje lično imam dilemu kako da se postavim. Sa jedne strane veliki sam fan Amerike i zapada. Ako je njihov plan da se napravi treći entitet i da nas takve prime u EU to mi je puno draže nego da ostanu SDA i SDP koji bi to blokirali. Pri tome je jasno da SDA i SDP to blokiraju ne zato što su dobričine već zato što u ovako nesređenoj državi mogu bolje da kradu (kod SDA je tu vjerovatno i Turska neki faktor). Ali bez obzira šta im je motiv jasno je da SDA i SDP rade na nastavku rahat patnje i da ih se zbog toga pokušava skloniti a ubaciti nagodne poslušnike. Jedne (DF) bi imali u šaci jer su ih finansirali a druge (SBB) jer će Fahro u zatvor ako ne bude radio kako mu se kaže. I eto nama trećeg.
Ali kažem, u velikoj sam dilemi. Možda je i bolje da dobijemo treći ako ćemo s njime u EU. Možda i treba skloniti rahat patnjičare i naguzit se kako ICG kaže
Ja ovdje lično imam dilemu kako da se postavim. Sa jedne strane veliki sam fan Amerike i zapada. Ako je njihov plan da se napravi treći entitet i da nas takve prime u EU to mi je puno draže nego da ostanu SDA i SDP koji bi to blokirali. Pri tome je jasno da SDA i SDP to blokiraju ne zato što su dobričine već zato što u ovako nesređenoj državi mogu bolje da kradu (kod SDA je tu vjerovatno i Turska neki faktor). Ali bez obzira šta im je motiv jasno je da SDA i SDP rade na nastavku rahat patnje i da ih se zbog toga pokušava skloniti a ubaciti nagodne poslušnike. Jedne (DF) bi imali u šaci jer su ih finansirali a druge (SBB) jer će Fahro u zatvor ako ne bude radio kako mu se kaže. I eto nama trećeg.
Ali kažem, u velikoj sam dilemi. Možda je i bolje da dobijemo treći ako ćemo s njime u EU. Možda i treba skloniti rahat patnjičare i naguzit se kako ICG kaže
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13443 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da Amerika i Zapad zele nekakav treci, on bi bio nevezano da li je ovdje SDA, SDP, DF ili onaj nezavisni kandidat. I pri tome bi potrosili puno manje para nego sto po tebi sad daju DF-u.Mister Yes wrote:Osnovno pitanje ovdje je zašto zapadnjaci sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike? Zašto baš sad pred ustavne promjene?
Ja ovdje lično imam dilemu kako da se postavim. Sa jedne strane veliki sam fan Amerike i zapada. Ako je njihov plan da se napravi treći entitet i da nas takve prime u EU to mi je puno draže nego da ostanu SDA i SDP koji bi to blokirali. Pri tome je jasno da SDA i SDP to blokiraju ne zato što su dobričine već zato što u ovako nesređenoj državi mogu bolje da kradu (kod SDA je tu vjerovatno i Turska neki faktor). Ali bez obzira šta im je motiv jasno je da SDA i SDP rade na nastavku rahat patnje i da ih se zbog toga pokušava skloniti a ubaciti nagodne poslušnike. Jedne (DF) bi imali u šaci jer su ih finansirali a druge (SBB) jer će Fahro u zatvor ako ne bude radio kako mu se kaže. I eto nama trećeg.
Ali kažem, u velikoj sam dilemi. Možda je i bolje da dobijemo treći ako ćemo s njime u EU. Možda i treba skloniti rahat patnjičare i naguzit se kako ICG kaže
Mislim kakva im uopste prepreka moze biti SDA, SDP ili bilo ko drugi? Dici ce narod na kuku i motiku, sta?
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#13444 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da režimskim podrepnim muhama zagorčaju malo život?Mister Yes wrote:Osnovno pitanje ovdje je zašto zapadnjaci sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike? Zašto baš sad pred ustavne promjene?
...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13445 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Mister Yes wrote:Osnovno pitanje ovdje je zašto zapadnjaci sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike? Zašto baš sad pred ustavne promjene?
Ja ovdje lično imam dilemu kako da se postavim. Sa jedne strane veliki sam fan Amerike i zapada. Ako je njihov plan da se napravi treći entitet i da nas takve prime u EU to mi je puno draže nego da ostanu SDA i SDP koji bi to blokirali. Pri tome je jasno da SDA i SDP to blokiraju ne zato što su dobričine već zato što u ovako nesređenoj državi mogu bolje da kradu (kod SDA je tu vjerovatno i Turska neki faktor). Ali bez obzira šta im je motiv jasno je da SDA i SDP rade na nastavku rahat patnje i da ih se zbog toga pokušava skloniti a ubaciti nagodne poslušnike. Jedne (DF) bi imali u šaci jer su ih finansirali a druge (SBB) jer će Fahro u zatvor ako ne bude radio kako mu se kaže. I eto nama trećeg.
Ali kažem, u velikoj sam dilemi. Možda je i bolje da dobijemo treći ako ćemo s njime u EU. Možda i treba skloniti rahat patnjičare i naguzit se kako ICG kaže
madner wrote:To zavisi od daljnjeg razvoja situacije, nije taj dio jos razradio.
Ako ne bude treci, onda je to sasvim logicna posljedica a ako bude to je opet bilo sasvim jasno.
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13446 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tek sad vidjeh ovo: "sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike"VjecitiStudent wrote:Da režimskim podrepnim muhama zagorčaju malo život?Mister Yes wrote:Osnovno pitanje ovdje je zašto zapadnjaci sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike? Zašto baš sad pred ustavne promjene?
...
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13447 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Znaci ogradjen sa svih stranamadner wrote:Mister Yes wrote:Osnovno pitanje ovdje je zašto zapadnjaci sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike? Zašto baš sad pred ustavne promjene?
Ja ovdje lično imam dilemu kako da se postavim. Sa jedne strane veliki sam fan Amerike i zapada. Ako je njihov plan da se napravi treći entitet i da nas takve prime u EU to mi je puno draže nego da ostanu SDA i SDP koji bi to blokirali. Pri tome je jasno da SDA i SDP to blokiraju ne zato što su dobričine već zato što u ovako nesređenoj državi mogu bolje da kradu (kod SDA je tu vjerovatno i Turska neki faktor). Ali bez obzira šta im je motiv jasno je da SDA i SDP rade na nastavku rahat patnje i da ih se zbog toga pokušava skloniti a ubaciti nagodne poslušnike. Jedne (DF) bi imali u šaci jer su ih finansirali a druge (SBB) jer će Fahro u zatvor ako ne bude radio kako mu se kaže. I eto nama trećeg.
Ali kažem, u velikoj sam dilemi. Možda je i bolje da dobijemo treći ako ćemo s njime u EU. Možda i treba skloniti rahat patnjičare i naguzit se kako ICG kažemadner wrote:To zavisi od daljnjeg razvoja situacije, nije taj dio jos razradio.
![]()
Ako ne bude treci, onda je to sasvim logicna posljedica a ako bude to je opet bilo sasvim jasno.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13448 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
- ultima_palabra
- Posts: 59310
- Joined: 15/12/2008 16:53
#13449 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Haha, kakav si ti spiner, svaka čast... izražava zabrinutost, dileme, svi su elementi tuMister Yes wrote:Osnovno pitanje ovdje je zašto zapadnjaci sklanjaju SDP i SDA a u igru ubacuju glupake i poslušnike? Zašto baš sad pred ustavne promjene?
Ja ovdje lično imam dilemu kako da se postavim. Sa jedne strane veliki sam fan Amerike i zapada. Ako je njihov plan da se napravi treći entitet i da nas takve prime u EU to mi je puno draže nego da ostanu SDA i SDP koji bi to blokirali. Pri tome je jasno da SDA i SDP to blokiraju ne zato što su dobričine već zato što u ovako nesređenoj državi mogu bolje da kradu (kod SDA je tu vjerovatno i Turska neki faktor). Ali bez obzira šta im je motiv jasno je da SDA i SDP rade na nastavku rahat patnje i da ih se zbog toga pokušava skloniti a ubaciti nagodne poslušnike. Jedne (DF) bi imali u šaci jer su ih finansirali a druge (SBB) jer će Fahro u zatvor ako ne bude radio kako mu se kaže. I eto nama trećeg.
Ali kažem, u velikoj sam dilemi. Možda je i bolje da dobijemo treći ako ćemo s njime u EU. Možda i treba skloniti rahat patnjičare i naguzit se kako ICG kaže
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13450 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Corto Maltese wrote:Uvid u postizbornu mapu će dati jasan odgovor na to pitanje.
Najjače stranke u Bošnjaka, SDA, SDP, i svojevremeno Za BiH su uvijek imali odbore u RS i na teritoriji bivše HZ HB, i, makar simbolične rezultate.
Eventualnim izbornim uspjehom DF, prvi put bi se kao važan faktor pojavila stranka koja pokriva samo i isključivo teritoriju koju je krajem rata kontrolisala AR BiH. (izuzimajući Antin stan u Livnu)
Takvom papiru makaze i ne trebaju, sam se cijepa na tri strane.
A Nasa Stranka?
