Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#13401 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma ja
Daj vrati na staro, za 10 ili 20 dana, kao da se nista nije desilo. Suti, dobro je nek se ne puca. Dobro je sto mozemo i do 50KM narucivati, sada niko nece pomisliti da se dize taj prag.
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13402 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ratko je na bolovanju; akutni stres.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
-
rayman90
- Posts: 243
- Joined: 11/01/2015 11:08
#13403 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jel procepio septembar 2016 kina
il barem engleska iz decembra 2016
mala smijesna drzavica 
- mobsterc
- Posts: 2576
- Joined: 01/04/2007 21:57
- Location: Sarajevo
#13404 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
oni nece znati gdje im je sta, tone robe pristizu - koja ne izlazi sa carine zbog ovoga pa ces onda kurko i sa legitimnim papirom podici ista...
-
Spacedust
- Posts: 44
- Joined: 30/01/2017 14:43
#13405 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ja sam na kraju rijesio sa špeditorom, ko ce njih cekat a treba mi telefon.
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13406 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
u posljednih par dana vise puta sam cuo da ljudi pricaju o carini na posiljke. cesto su tu neka naklapanja i lupanja, ali ocigledno da ljude interesuje. fakat je trebalo nekako iskoristiti ovaj trenutak, pa cak i podici tu granicu od 50KM. opet ako nista treba slati mailove i pokusati novinare malo ukljuciti.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13407 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
zincx wrote:Ratko je na bolovanju; akutni stres.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13408 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
nismo mi odustalli. samo čekamo da prođe "10-ak dana".spree wrote:u posljednih par dana vise puta sam cuo da ljudi pricaju o carini na posiljke. cesto su tu neka naklapanja i lupanja, ali ocigledno da ljude interesuje. fakat je trebalo nekako iskoristiti ovaj trenutak, pa cak i podici tu granicu od 50KM. opet ako nista treba slati mailove i pokusati novinare malo ukljuciti.
Već od sljedeće sedmice ja ću opet počet da ih kontaktiram.
Sami su rekli 10 dana.
Ako nije više 10 dana , neka kažu novi termin .
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13409 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
kome je bitno i hitno, to je u redu.Spacedust wrote:Ja sam na kraju rijesio sa špeditorom, ko ce njih cekat a treba mi telefon.
Ali ja bi prije se utušio u sudoperu, nego da dam 60 KM za špeditera, poslije svih bajki što je Ratko pričao po medijima.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#13410 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma mene nervira što su bezobrazno odlučili da rade špediterski sistem dok ne zaživi aplikacija. Treba ponovo izvršiti pritisak na UINO da se carini po STAROM sistemu dok ne proradi aplikacija, pa nek je onda instaliraju 10 mjeseci ako hoće. A ne slažu za 10 dana da malo zamažu oči i da se javnost smiri a oni će nastaviti po starom jer im nije u interesu da naprave jebenu aplikaciju.
Kako je moglo da se carini po skraćenom postupku sve ove godine a sad eto mora špediter za tih "10 dana". I to za jedan predmet. Ako je problem sa paketima koji sadrže više predmeta nek za njih traže špeditera, a tamo gdje je jedan nek carine po skraćenoj proceduri kao sve ove godine.
Kako je moglo da se carini po skraćenom postupku sve ove godine a sad eto mora špediter za tih "10 dana". I to za jedan predmet. Ako je problem sa paketima koji sadrže više predmeta nek za njih traže špeditera, a tamo gdje je jedan nek carine po skraćenoj proceduri kao sve ove godine.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#13411 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa vec je proslo desetak dana.
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13412 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ovo ima smisla. Neka carine kao i do sada bez speditera, a softver kad bude...Saka wrote:Ma mene nervira što su bezobrazno odlučili da rade špediterski sistem dok ne zaživi aplikacija. Treba ponovo izvršiti pritisak na UINO da se carini po STAROM sistemu dok ne proradi aplikacija, pa nek je onda instaliraju 10 mjeseci ako hoće. A ne slažu za 10 dana da malo zamažu oči i da se javnost smiri a oni će nastaviti po starom jer im nije u interesu da naprave jebenu aplikaciju.
Kako je moglo da se carini po skraćenom postupku sve ove godine a sad eto mora špediter za tih "10 dana". I to za jedan predmet. Ako je problem sa paketima koji sadrže više predmeta nek za njih traže špeditera, a tamo gdje je jedan nek carine po skraćenoj proceduri kao sve ove godine.
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13413 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
#akobogda #inšalah za 10 dana...
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13414 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Edit: 10-ak...zincx wrote:#akobogda #inšalah za 10 dana...
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#13415 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Zato i govorim. Njihovih "10 dana" ce biti 3 mjeseca. Neka carine po starom sistemu do tada.un1ted wrote:Pa vec je proslo desetak dana.
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13416 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa neće/ne žele, kako god. U tom i jest problem.Saka wrote:Zato i govorim. Njihovih "10 dana" ce biti 3 mjeseca. Neka carine po starom sistemu do tada.un1ted wrote:Pa vec je proslo desetak dana.
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#13417 Kupio bih nesto sa eBay-a
Ima da hoće, treba izvršiti ponovo pritisak kao i prvi put. A ne klepiti ušima. S moje strane ću zvati ponovo sljedeće sedmice i objaviti opet ne nekim od medija.
Imali smo strpljenja, čekali smo 10 dana, slagali ste. Sad više nema zajebancije.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Imali smo strpljenja, čekali smo 10 dana, slagali ste. Sad više nema zajebancije.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Last edited by Saka on 16/02/2017 15:02, edited 1 time in total.
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13418 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Amazonka27 wrote: I onaj paket cokolada iz njemacke(privatno) jos nije stigao :/
-
bosniamaj
- Posts: 251
- Joined: 23/06/2005 21:47
#13419 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koje špeditere ste koristili i koliko košta njihova usluga?
Sent from my H60-L02 using Tapatalk
Sent from my H60-L02 using Tapatalk
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#13420 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?
jesu li išta riješili ?
jesu li išta riješili ?
- Running
- Posts: 301
- Joined: 01/01/2017 19:57
#13421 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa u pravu si, nije se jos niko 'online' obogatio. A ni od 'rada' vala.victom wrote: Tako da morate razumijete da se šverc ne dešava preko online naručivanja, već na granicama sa susjednim državama.
Stoga, ova nova pojačana kontrola neće ništa postići, osim što je nama (poštenom svijetu) uništila svo zadovoljstvo online kupovine.
Ja još čekam bateriju koja već 40 dana stoji na carini. Pa imal to smisla drage kolege iz UIO ?
A ta tvoja baterija ce izgubiti pola kapaciteta dok je isporuce.
Sent from my G
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13422 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nisu nista, ali sve ispod 50KM prolazi normalno.jao_situacije wrote:treba mi savjet, hoćul pokušavati da naručim neku kozmetiku ispod 50 km, ili ne ?
jesu li išta riješili ?
-
ke_ma
- Posts: 236
- Joined: 04/12/2016 21:01
#13423 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nema veze sa temom ali eto da upitam
Da nije neko slučajno naručivao ovako nešto od kineza i da li se to može uopšte kupiti http://imgur.com/a/YBr8Z crveno markirano
Da nije neko slučajno naručivao ovako nešto od kineza i da li se to može uopšte kupiti http://imgur.com/a/YBr8Z crveno markirano
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13424 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kad sam ja vama rekao da nema nista od tih 10 dana i da se kod nas nikad nista ne zavrsi u zadanom roku ali svi se vi ponadali, ako kod nas u BiH nesto kazu kada ce biti gotovo odma pomnozi sa 3
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13425 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Upratio sam da điđe brže dođu kad naručim od sellera iz Hong Kong-a nego kad naručim od sellera iz nekog drugog grada u Kini. Max 30 dana. Jel i vama tako?
