SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13401 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

opet ljubomora

ako misloite da je tamo fino napravite sranje i idite u zatvor
ha ja :thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13402 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

fino je znati da ljudi podrzavaju i placaju kroz porez bildanje kriminalaca u zatvorima koji ce nastaviti isti posao kad izađu iz zatvora koji opet mi poreski obaveznici placamo

vi kojima se to sviđa okupite se i osnujte neki fond solidarnosti red bi bio, i naguzite se kad vas isti zaskoci negdje u prolazu
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#13403 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

kloniran wrote:fino je znati da ljudi podrzavaju i placaju kroz porez bildanje kriminalaca u zatvorima koji ce nastaviti isti posao kad izađu iz zatvora koji opet mi poreski obaveznici placamo

vi kojima se to sviđa okupite se i osnujte neki fond solidarnosti red bi bio, i naguzite se kad vas isti zaskoci negdje u prolazu
Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13404 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Daš kriminalcima da čuvaju kriminalce i to je "beginning of beautiful friendship" :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mitom-d ... /170522011

Al ovaj mi je dio vrh
Prema podacima bh. zatvora, 35 osuđenika je u bijegu - nisu se vratili sa korištenja pogodnosti. Među njima je bio i Dominik Ilijašević Como koji je u KPZ-u Mostar izdržavao petnaestogodišnju zatvorsku kaznu zbog ratnog zločina i ubistva. Radeći u zatvorskoj biblioteci, Ilijašević je stekao mogućnost da na slobodi provede mjesec dana godišnjeg odmora na koji je pušten 23. augusta 2013. godine. Sa tog godišnjeg odmora se nije vratio.
Čovjek u zatvoru radi krivičnog djela koje je počinio (nije bitno kojeg) ima pravo na GODIŠNJI ODMOR! OD ČEGA?!?! :lol: :lol: :lol:

A vamo jađo rinta kod privatnika i nema pravo ni na slobodnu Nedjelju ni na bolovanje, NIŠTA :lol:

Pa onda pogledaš prehranu, pa medicinsku dijagnostiku koju čak ni ljudi na slobodi nemaju
svi zatvorenici imaju besplatno zdravstveno osiguranje svi pregledi se obavljaju u zatvoru.
a ja prekjuče djetetu plaćam sirup 18 KM i ako imam uredno izmireno zdravstveno osiguranje više od decenije...

Hadže, šta reći...država za zatvorenika.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13405 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

svi u zatvor
to je solucija naših problema :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#13406 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

O'zone wrote:Daš kriminalcima da čuvaju kriminalce i to je "beginning of beautiful friendship" :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mitom-d ... /170522011

Al ovaj mi je dio vrh
Prema podacima bh. zatvora, 35 osuđenika je u bijegu - nisu se vratili sa korištenja pogodnosti. Među njima je bio i Dominik Ilijašević Como koji je u KPZ-u Mostar izdržavao petnaestogodišnju zatvorsku kaznu zbog ratnog zločina i ubistva. Radeći u zatvorskoj biblioteci, Ilijašević je stekao mogućnost da na slobodi provede mjesec dana godišnjeg odmora na koji je pušten 23. augusta 2013. godine. Sa tog godišnjeg odmora se nije vratio.
Čovjek u zatvoru radi krivičnog djela koje je počinio (nije bitno kojeg) ima pravo na GODIŠNJI ODMOR! OD ČEGA?!?! :lol: :lol: :lol:

A vamo jađo rinta kod privatnika i nema pravo ni na slobodnu Nedjelju ni na bolovanje, NIŠTA :lol:

Pa onda pogledaš prehranu, pa medicinsku dijagnostiku koju čak ni ljudi na slobodi nemaju
svi zatvorenici imaju besplatno zdravstveno osiguranje svi pregledi se obavljaju u zatvoru.
a ja prekjuče djetetu plaćam sirup 18 KM i ako imam uredno izmireno zdravstveno osiguranje više od decenije...

Hadže, šta reći...država za zatvorenika.
fakat, u zatvor kad sve dopizdi malo odmoriti, onda izaci na godisnji kad zatvor dojadi :D svo lijecenje im je besplatno samo kazu hocu doktora. mogu zubaru odredjenim danima, izvedu ih do dz :D
i norveska bi nam pozavidila :D
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13407 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kafanski_covjek »

sto bi @komi rek'o, opet ljubomora... :oops:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13408 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

ako je tamo super...idite


u americi možda nema godišnjih odmora
ali također ima prijevremenog puštanja na slobodu zbog ušteda ( za manje prestupnike)

također stalno se šupljira da ljudi za kilo brašna završe u ćuzi... pa eto tamo su nevini :D stoga što se bunite za njihove uvjete

sve drugo sem demokracije vodi u gulag, aušvic ili ovdje omiljeno mjesto goli otok ( al kad neko drugi ide na njega :D )
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#13409 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Demokratija tzv. nije ni D od demokratije.
Sistem kojim se narodu daje iluzija da sam nesto bira i odlucuje, a u stvari je rob banaka, korporacija, ispranih mozgova, o svom jadu zabavljen...
Stanite na neko raskrsce i osvrnite se.
Reklame: Krediti 4,5% EKS 7,5%, pa zatim Casino, kladionica, zatim: "pravi vjernik živi u miru"...
A okolo polupana stajalista, isarane fasade, smece posvuda, siva lica....
Sistem u kojem se zanemaruje kolektivni interes radi koristi pojedinaca, a pri tom si ubijedjen da ti je neko drugi kriv za to.

Benevolentni diktatori (Titova Jugoslavija) ili ustavne monarhije su jedini sistemi koji kolektivni interes stavljaju ispred interesa pojedinaca, jer je cak i vladarev interes da je narodu dobro, da bi on duze vladao bez straha.

Zasto? zato sto glas dva seljaka u demokratiji vrijedi vise od glasa jednog doktora nauka.
U diktaturi se seljak samo donekle pita i to posto je vuna, sir, mlijeko... sto je realno i vrh njegovog dometa.

E pa sad opletite kako nam je zapravo dobro.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13410 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

ko je reko da nam je dobro?

kad izmisle nešto bolje od demokracije... javim vam
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#13411 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by corsa »

Kako god se zvalo ono za vrijeme Tita (komunizam, socijalizam, socijal-komunizam), je bolje od ove demokratije.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22632
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13412 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Naslovnica wrote:Negdje je pisalo da se za potrebe zatvorenika nabavljaju proteini, iz budžeta?!
Čak i steroidi. 8-)
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#13413 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

SmokingMan wrote:
Naslovnica wrote:Negdje je pisalo da se za potrebe zatvorenika nabavljaju proteini, iz budžeta?!
Čak i steroidi. 8-)
Za steroide ne vjerujem, mada je sve moguće.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79566
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13414 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

jesmo cirkus država, ali to definitivno ne bi moglo ni u Zanzibaru proći 'kroz papir'.

'ispod stola' vjerovatno prolazi :mrgreen:

a nešto kontam da ni meni ne bi bilo loše skoknut' do KPD-a :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22632
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13415 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Ma ljudi,tamo se jede zlatnim kašikama.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79566
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13417 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

SmokingMan wrote:Ma ljudi,tamo se jede zlatnim kašikama.
imam poznanika tamo, biceps mu narast'o za 15cm u dvije godine, izlazi uskoro :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#13418 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

:?
oloscina smrdljiva
ukucajte u ggoohle anes mesic i sve cete vidjeti o kakvom je olosu i propalici rijec
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#13419 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Pozdravio ga Džiba
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#13420 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by beni-bu-man »

Naslovnica wrote:Pozdravio ga Džiba
jel bilo Nezire mi i metak
User avatar
SmokingMan
Posts: 22632
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13421 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Velkoski wrote:
SmokingMan wrote:Ma ljudi,tamo se jede zlatnim kašikama.
imam poznanika tamo, biceps mu narast'o za 15cm u dvije godine, izlazi uskoro :mrgreen:
Čim izađe opistutće se.Pica,ćevapi,janjetina,biftek,piva,sve što se propustilo u međuvremenu:D

Ja sam više za to da oni koji borave u zatvoru nauče neku od borilačkih vještina.Nego da džaba kvasaju ko' telad.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13422 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

vješalica wrote::?
oloscina smrdljiva
ukucajte u ggoohle anes mesic i sve cete vidjeti o kakvom je olosu i propalici rijec
Ovaj već 2X upucan 2011 i 2015
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#13423 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by supercali »

Ovome ko je pucao smanjiti godinu zatvora za drustveno koristan rad
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#13424 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ljakan »

supercali wrote:Ovome ko je pucao smanjiti godinu zatvora za drustveno koristan rad
Aha,isto tebe sad jaran upuca i neko napise ovo.Nista bolji nije bio od njega cak su skupa sranja radili.
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#13425 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by breuer »

Ljakan wrote:
supercali wrote:Ovome ko je pucao smanjiti godinu zatvora za drustveno koristan rad
Aha,isto tebe sad jaran upuca i neko napise ovo.Nista bolji nije bio od njega cak su skupa sranja radili.
pa nek i njega neko odradi i et, dva imbecila u provinciji manje
Post Reply