Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#13376 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Zaista ne bih bio u Komšićevoj ili Suljagićevoj koži, kad ih provalite.
Sretni su ako sve završi na perju i katranu.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#13377 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shibonja »

Zlogumdzija opet laje na USA ,a DF naziva hinjama, puko ko petarda..
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13378 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Corto Maltese wrote:Zaista ne bih bio u Komšićevoj ili Suljagićevoj koži, kad ih provalite.
Sretni su ako sve završi na perju i katranu.
Evo pročitali smo ih, cjeli DF sve ubleha do ublehe, sad nam predloži za koga da glasamo umjesto njih ?
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#13379 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rajvosa1 »

oakville wrote:
Corto Maltese wrote:Zaista ne bih bio u Komšićevoj ili Suljagićevoj koži, kad ih provalite.
Sretni su ako sve završi na perju i katranu.
Evo pročitali smo ih, cjeli DF sve ubleha do ublehe, sad nam predloži za koga da glasamo umjesto njih ?
Za NS ili SDA
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13380 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

baš slične i kompatibilne opcije, nema dalje.

šta ima "ili" SDA...
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#13381 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kandelabar »

Ovo gore sto pise @forel da je još malo sažeto bilo bi još bolje ali činjenica je jedna Emir Suljagic je iskoristio jedan projekat u RS koji je imao za cilj sintezu Bosnjaka u jednu cjelinu..Prica je bila dobra,on je bio drčan i onda se ispostavilo da je 1mart farsa iskorištena u ličnu promociju i promociju jedne stranke..Ne interesuju e one pare od 50.000 koje Efendic spominje jer znam da su mnogi uzeli milione ali vise bih volio d je Suljagic ostao u prvom martu nego sto se kandidovo za predsjednika jer nece proci,a propao je jedan projekat koji ima puno veci znacaj od ove kandidature..
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#13382 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabanss »

JThomas wrote:baš slične i kompatibilne opcije, nema dalje.

šta ima "ili" SDA...
Sta ima "ïli" NS :D

Neces vjerovati ali ima ljudi koji su glasali upravo ovako za razlicite nivoe vlasti NS + SDA.

Znam ih licno :D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#13383 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Da je Tihić zdrav, i da se kandiduje za Predsjedništvo, kod mene bi bila baš ta kombinacija.
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13384 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

kandelabar wrote:Ovo gore sto pise @forel da je još malo sažeto bilo bi još bolje ali činjenica je jedna Emir Suljagic je iskoristio jedan projekat u RS koji je imao za cilj sintezu Bosnjaka u jednu cjelinu..Prica je bila dobra,on je bio drčan i onda se ispostavilo da je 1mart farsa iskorištena u ličnu promociju i promociju jedne stranke..Ne interesuju e one pare od 50.000 koje Efendic spominje jer znam da su mnogi uzeli milione ali vise bih volio d je Suljagic ostao u prvom martu nego sto se kandidovo za predsjednika jer nece proci,a propao je jedan projekat koji ima puno veci znacaj od ove kandidature..
Da nije bilo Suljagica, bi li bilo 1.marta?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#13385 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Naravno da ne bi.
1. Mart je Emirova predizborna kampanja, a ne Kurtina ili Murtina.
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13386 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

Corto Maltese wrote:Naravno da ne bi.
1. Mart je Emirova predizborna kampanja, a ne Kurtina ili Murtina.
Onda je jako dalekovidan covjek.
Kazes da 1.mart, ovakav kakav jeste, ne bi trebao da postoji?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#13387 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

1. Mart, ili bilo koji drugi NVO, kao paravan za nečiju političku kampanju ne treba da postoji.
Dalekovidost? Može se i tako nazvati, zavisi od ugla gledanja.
Emir je prije dvije godine osnovao NVO da mu bude reklamni pano za buduću predsjedničku kampanju.
Ako bismo tako mjerili dalekovidost, onda bi, mirne duše, svakog studenta mogli zvati prorokom.
Zbog toga što je upisao fakultet da bi nakon 3-4 godine postao inženjer, ekonomista ili nešto treće.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13388 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Suljagic, kojeg bas ne gotivim, je za Tihica nesto kao Maradona za Avdiju Varesajevica. :roll:

Tihicevi aferimi u privatnom zivotu su veci, dok su politicki potezi koje je vukao bili kobni za BiH. Sto je najgore, jedini motiv je bio revans Harisu za izborni potop. Da se najezis.
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13389 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

Corto Maltese wrote:1. Mart, ili bilo koji drugi NVO, kao paravan za nečiju političku kampanju ne treba da postoji.
Dalekovidost? Može se i tako nazvati, zavisi od ugla gledanja.
Emir je prije dvije godine osnovao NVO da mu bude reklamni pano za buduću predsjedničku kampanju.
Ako bismo tako mjerili dalekovidost, onda bi, mirne duše, svakog studenta mogli zvati prorokom.
Zbog toga što je upisao fakultet da bi nakon 3-4 godine postao inženjer, ekonomista ili nešto treće.
U tom slucaju, ispade Suljagic najozbiljniji Predsjednicki kandidat "u Bosnjaka" ikad. Moze li se ijedan reklamni pano bilo kojeg kandidata ikad porediti sa ovim? Jbg Corto, taman sam odlucio da ne glasam za Emira ti me vrati opet :-?
Sto se studenata tice, paralela bi ti bila donekle OK da svaki student i zavrsi taj fakultet. Doduse ima Travnik, Kiseljak...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#13390 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ned071 »

madner wrote:Suljagic, kojeg bas ne gotivim, je za Tihica nesto kao Maradona za Avdiju Varesajevica. :roll:

Tihicevi aferimi u privatnom zivotu su veci, dok su politicki potezi koje je vukao bili kobni za BiH. Sto je najgore, jedini motiv je bio revans Harisu za izborni potop. Da se najezis.

izvini, ali ovdje lupas bez ikakve veze. na prvu, odluka o konstitutivnosti naroda na cijelom teritoriju bih, odluka o ukidanju prefiksa srpski ipred naziva gradova i slicno... sve stvari koje je tihic odradio a bilo ih je jos.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13391 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Odluka o konstutivnosti naroda na tlu cijele BiH nema veze sa Tihicem.

Govorim o Prudu, akciji spasavanja Milorada Dodika i potapljanu Harisa Silajdzica. Tihic je razlog zasto se MZ nada da se domaci lideri mogu dogovoriti o buducem ustavu, bez da je osigurao metode deblokade. Da je to uradio iz bilo kog drugog razloga pa haj.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#13392 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

joint union wrote:
Corto Maltese wrote:1. Mart, ili bilo koji drugi NVO, kao paravan za nečiju političku kampanju ne treba da postoji.
Dalekovidost? Može se i tako nazvati, zavisi od ugla gledanja.
Emir je prije dvije godine osnovao NVO da mu bude reklamni pano za buduću predsjedničku kampanju.
Ako bismo tako mjerili dalekovidost, onda bi, mirne duše, svakog studenta mogli zvati prorokom.
Zbog toga što je upisao fakultet da bi nakon 3-4 godine postao inženjer, ekonomista ili nešto treće.
U tom slucaju, ispade Suljagic najozbiljniji Predsjednicki kandidat "u Bosnjaka" ikad. Moze li se ijedan reklamni pano bilo kojeg kandidata ikad porediti sa ovim? Jbg Corto, taman sam odlucio da ne glasam za Emira ti me vrati opet :-?
Sto se studenata tice, paralela bi ti bila donekle OK da svaki student i zavrsi taj fakultet. Doduse ima Travnik, Kiseljak...
Emir je najzagriženiji i najzadrtiji predsjednički kandidat u sva tri naroda.
Ikad.
Manipulacija povratnicima, nosanje mrtvih kao odlikovanja, laži koje jedna drugu stižu... ne može to svako.
Ko god smatra da takva osoba treba da bude predsjednik, mora glasati za njega.
Uvrijedio bih se da je drukčije.

Što se tiče završavanja, mislim da ti nije pametno da guraš tu priču.
Ukoliko dovoljno dugo istražuješ, na kraju ćeš uvijek nabasati na činjenicu da je, od svega što je u politici započeo, Emir završio samo knjigu o Lagumdžiji.
Last edited by Corto Maltese on 23/09/2014 10:20, edited 1 time in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#13393 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ned071 »

madner wrote:Odluka o konstutivnosti naroda na tlu cijele BiH nema veze sa Tihicem.

Govorim o Prudu, akciji spasavanja Milorada Dodika i potapljanu Harisa Silajdzica. Tihic je razlog zasto se MZ nada da se domaci lideri mogu dogovoriti o buducem ustavu, bez da je osigurao metode deblokade. Da je to uradio iz bilo kog drugog razloga pa haj.
proguglaj malo o boldanom. potapanje silajdzica? da je pravde zbog aprilskog paketa ga je trebalo protjerat iz zemlje...
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#13394 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Licimjerno licitiranje 1. martom, kojim se nastoji unakaziti Suljagićeva kandodatura nije ništa drugo do izraz vaše nemoći da prihvatite da se pojavio dovoljno drzak kandidat koji jasno i glasno poručujetrenutnoj vlasti položiti ćete račune kad tad!

A ako ćemo već o tome ko zloupotrebljava Domovinu, pogledajte sliku:
Image
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13395 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Pa ti tvrdis da je to njegova zasluga, googlanje je na tebi.


Tacno, no zbog Pruda bi Tihica trebalo streljat. :D
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#13396 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

Corto Maltese wrote:
Emir je najzagriženiji i najzadrtiji predsjednički kandidat u sva tri naroda.
Ikad.
Manipulacija povratnicima, nosanje mrtvih kao odlikovanja, laži koje jedna drugu stižu... ne može to svako.
Svako ko smatra da takva osoba treba da bude predsjednik, mora glasati za njega.
Uvrijedio bih se da je drukčije.

Što se tiče završavanja, mislim da ti nije pametno da guraš tu priču.
Ukoliko dovoljno dugo istražuješ, na kraju ćeš uvijek nabasati na činjenicu da je, od svega što je u politici započeo, Emir je završio samo knjigu o Lagumdžiji.
Ma realno ne pada mi na pamet da se toliko udubljujem, a niti imam vremena. Ipak, mislim da bi ocjenu uspjesnosti tog projekta 1.mart trebali dati sami povratnici - glasaci u Srebrenici i Bratuncu (i drugdje ako ih ima), koji su jedini mjerodavni za to.
Ovo podvuceno ne bih se slozio da ne moze svako, naime moze i to svaki kandidat u bilo kojem nivou vlasti. Pa i gore od ovoga. To je nasa "politika" i vjerovatno smo je i zasluzili.
P.S. Zavrsio je i knjigu "Razglednica iz grobnice" ili tako nesto, zar ne?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#13397 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Liberalism »

Ned071 wrote:
madner wrote:Odluka o konstutivnosti naroda na tlu cijele BiH nema veze sa Tihicem.

Govorim o Prudu, akciji spasavanja Milorada Dodika i potapljanu Harisa Silajdzica. Tihic je razlog zasto se MZ nada da se domaci lideri mogu dogovoriti o buducem ustavu, bez da je osigurao metode deblokade. Da je to uradio iz bilo kog drugog razloga pa haj.
proguglaj malo o boldanom. potapanje silajdzica? da je pravde zbog aprilskog paketa ga je trebalo protjerat iz zemlje...
Kazu u MZ da se nadaju da ce ljudi u Bosni tek za jedno 10-20 godina skontati da MZ u Bosni zavrsila mandat davne 2000-te godine. Ako i do tad.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#13398 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ned071 »

madner wrote:Pa ti tvrdis da je to njegova zasluga, googlanje je na tebi.


Tacno, no zbog Pruda bi Tihica trebalo streljat. :D
uzroci posljedice. da je prosao ap paket, prud bi bio mjesto u mjesnoj zajednici zvanoj rs...
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#13399 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JedanMova »

Ned071 wrote:
madner wrote:Suljagic, kojeg bas ne gotivim, je za Tihica nesto kao Maradona za Avdiju Varesajevica. :roll:

Tihicevi aferimi u privatnom zivotu su veci, dok su politicki potezi koje je vukao bili kobni za BiH. Sto je najgore, jedini motiv je bio revans Harisu za izborni potop. Da se najezis.

izvini, ali ovdje lupas bez ikakve veze. na prvu, odluka o konstitutivnosti naroda na cijelom teritoriju bih, odluka o ukidanju prefiksa srpski ipred naziva gradova i slicno... sve stvari koje je tihic odradio a bilo ih je jos.
Dobro si poceo, samo ne znam sto pored silnih stvari stade na dvije plus "i sl.".
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13400 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ned071 wrote:
madner wrote:Pa ti tvrdis da je to njegova zasluga, googlanje je na tebi.


Tacno, no zbog Pruda bi Tihica trebalo streljat. :D
uzroci posljedice. da je prosao ap paket, prud bi bio mjesto u mjesnoj zajednici zvanoj rs...
Sada brkas sta su uzroci i posljedice.
Posljedica odbijanja AP je zastoj.
Posljedica Pruda je potpuni zaokret MZ bez mehanizma deblokade.
Post Reply