Demokratska fronta Željko Komšić
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13376 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zaista ne bih bio u Komšićevoj ili Suljagićevoj koži, kad ih provalite.
Sretni su ako sve završi na perju i katranu.
Sretni su ako sve završi na perju i katranu.
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#13377 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zlogumdzija opet laje na USA ,a DF naziva hinjama, puko ko petarda..
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#13378 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Evo pročitali smo ih, cjeli DF sve ubleha do ublehe, sad nam predloži za koga da glasamo umjesto njih ?Corto Maltese wrote:Zaista ne bih bio u Komšićevoj ili Suljagićevoj koži, kad ih provalite.
Sretni su ako sve završi na perju i katranu.
-
rajvosa1
- Posts: 787
- Joined: 02/06/2008 02:04
#13379 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Za NS ili SDAoakville wrote:Evo pročitali smo ih, cjeli DF sve ubleha do ublehe, sad nam predloži za koga da glasamo umjesto njih ?Corto Maltese wrote:Zaista ne bih bio u Komšićevoj ili Suljagićevoj koži, kad ih provalite.
Sretni su ako sve završi na perju i katranu.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#13380 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
baš slične i kompatibilne opcije, nema dalje.
šta ima "ili" SDA...
šta ima "ili" SDA...
- kandelabar
- Posts: 680
- Joined: 30/03/2013 03:20
#13381 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovo gore sto pise @forel da je još malo sažeto bilo bi još bolje ali činjenica je jedna Emir Suljagic je iskoristio jedan projekat u RS koji je imao za cilj sintezu Bosnjaka u jednu cjelinu..Prica je bila dobra,on je bio drčan i onda se ispostavilo da je 1mart farsa iskorištena u ličnu promociju i promociju jedne stranke..Ne interesuju e one pare od 50.000 koje Efendic spominje jer znam da su mnogi uzeli milione ali vise bih volio d je Suljagic ostao u prvom martu nego sto se kandidovo za predsjednika jer nece proci,a propao je jedan projekat koji ima puno veci znacaj od ove kandidature..
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#13382 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sta ima "ïli" NSJThomas wrote:baš slične i kompatibilne opcije, nema dalje.
šta ima "ili" SDA...
Neces vjerovati ali ima ljudi koji su glasali upravo ovako za razlicite nivoe vlasti NS + SDA.
Znam ih licno
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13383 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da je Tihić zdrav, i da se kandiduje za Predsjedništvo, kod mene bi bila baš ta kombinacija.
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13384 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da nije bilo Suljagica, bi li bilo 1.marta?kandelabar wrote:Ovo gore sto pise @forel da je još malo sažeto bilo bi još bolje ali činjenica je jedna Emir Suljagic je iskoristio jedan projekat u RS koji je imao za cilj sintezu Bosnjaka u jednu cjelinu..Prica je bila dobra,on je bio drčan i onda se ispostavilo da je 1mart farsa iskorištena u ličnu promociju i promociju jedne stranke..Ne interesuju e one pare od 50.000 koje Efendic spominje jer znam da su mnogi uzeli milione ali vise bih volio d je Suljagic ostao u prvom martu nego sto se kandidovo za predsjednika jer nece proci,a propao je jedan projekat koji ima puno veci znacaj od ove kandidature..
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13385 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Naravno da ne bi.
1. Mart je Emirova predizborna kampanja, a ne Kurtina ili Murtina.
1. Mart je Emirova predizborna kampanja, a ne Kurtina ili Murtina.
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13386 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Onda je jako dalekovidan covjek.Corto Maltese wrote:Naravno da ne bi.
1. Mart je Emirova predizborna kampanja, a ne Kurtina ili Murtina.
Kazes da 1.mart, ovakav kakav jeste, ne bi trebao da postoji?
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13387 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
1. Mart, ili bilo koji drugi NVO, kao paravan za nečiju političku kampanju ne treba da postoji.
Dalekovidost? Može se i tako nazvati, zavisi od ugla gledanja.
Emir je prije dvije godine osnovao NVO da mu bude reklamni pano za buduću predsjedničku kampanju.
Ako bismo tako mjerili dalekovidost, onda bi, mirne duše, svakog studenta mogli zvati prorokom.
Zbog toga što je upisao fakultet da bi nakon 3-4 godine postao inženjer, ekonomista ili nešto treće.
Dalekovidost? Može se i tako nazvati, zavisi od ugla gledanja.
Emir je prije dvije godine osnovao NVO da mu bude reklamni pano za buduću predsjedničku kampanju.
Ako bismo tako mjerili dalekovidost, onda bi, mirne duše, svakog studenta mogli zvati prorokom.
Zbog toga što je upisao fakultet da bi nakon 3-4 godine postao inženjer, ekonomista ili nešto treće.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13388 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Suljagic, kojeg bas ne gotivim, je za Tihica nesto kao Maradona za Avdiju Varesajevica.
Tihicevi aferimi u privatnom zivotu su veci, dok su politicki potezi koje je vukao bili kobni za BiH. Sto je najgore, jedini motiv je bio revans Harisu za izborni potop. Da se najezis.
Tihicevi aferimi u privatnom zivotu su veci, dok su politicki potezi koje je vukao bili kobni za BiH. Sto je najgore, jedini motiv je bio revans Harisu za izborni potop. Da se najezis.
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13389 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
U tom slucaju, ispade Suljagic najozbiljniji Predsjednicki kandidat "u Bosnjaka" ikad. Moze li se ijedan reklamni pano bilo kojeg kandidata ikad porediti sa ovim? Jbg Corto, taman sam odlucio da ne glasam za Emira ti me vrati opetCorto Maltese wrote:1. Mart, ili bilo koji drugi NVO, kao paravan za nečiju političku kampanju ne treba da postoji.
Dalekovidost? Može se i tako nazvati, zavisi od ugla gledanja.
Emir je prije dvije godine osnovao NVO da mu bude reklamni pano za buduću predsjedničku kampanju.
Ako bismo tako mjerili dalekovidost, onda bi, mirne duše, svakog studenta mogli zvati prorokom.
Zbog toga što je upisao fakultet da bi nakon 3-4 godine postao inženjer, ekonomista ili nešto treće.
Sto se studenata tice, paralela bi ti bila donekle OK da svaki student i zavrsi taj fakultet. Doduse ima Travnik, Kiseljak...
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#13390 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
madner wrote:Suljagic, kojeg bas ne gotivim, je za Tihica nesto kao Maradona za Avdiju Varesajevica.![]()
Tihicevi aferimi u privatnom zivotu su veci, dok su politicki potezi koje je vukao bili kobni za BiH. Sto je najgore, jedini motiv je bio revans Harisu za izborni potop. Da se najezis.
izvini, ali ovdje lupas bez ikakve veze. na prvu, odluka o konstitutivnosti naroda na cijelom teritoriju bih, odluka o ukidanju prefiksa srpski ipred naziva gradova i slicno... sve stvari koje je tihic odradio a bilo ih je jos.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13391 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Odluka o konstutivnosti naroda na tlu cijele BiH nema veze sa Tihicem.
Govorim o Prudu, akciji spasavanja Milorada Dodika i potapljanu Harisa Silajdzica. Tihic je razlog zasto se MZ nada da se domaci lideri mogu dogovoriti o buducem ustavu, bez da je osigurao metode deblokade. Da je to uradio iz bilo kog drugog razloga pa haj.
Govorim o Prudu, akciji spasavanja Milorada Dodika i potapljanu Harisa Silajdzica. Tihic je razlog zasto se MZ nada da se domaci lideri mogu dogovoriti o buducem ustavu, bez da je osigurao metode deblokade. Da je to uradio iz bilo kog drugog razloga pa haj.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13392 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Emir je najzagriženiji i najzadrtiji predsjednički kandidat u sva tri naroda.joint union wrote:U tom slucaju, ispade Suljagic najozbiljniji Predsjednicki kandidat "u Bosnjaka" ikad. Moze li se ijedan reklamni pano bilo kojeg kandidata ikad porediti sa ovim? Jbg Corto, taman sam odlucio da ne glasam za Emira ti me vrati opetCorto Maltese wrote:1. Mart, ili bilo koji drugi NVO, kao paravan za nečiju političku kampanju ne treba da postoji.
Dalekovidost? Može se i tako nazvati, zavisi od ugla gledanja.
Emir je prije dvije godine osnovao NVO da mu bude reklamni pano za buduću predsjedničku kampanju.
Ako bismo tako mjerili dalekovidost, onda bi, mirne duše, svakog studenta mogli zvati prorokom.
Zbog toga što je upisao fakultet da bi nakon 3-4 godine postao inženjer, ekonomista ili nešto treće.
Sto se studenata tice, paralela bi ti bila donekle OK da svaki student i zavrsi taj fakultet. Doduse ima Travnik, Kiseljak...
Ikad.
Manipulacija povratnicima, nosanje mrtvih kao odlikovanja, laži koje jedna drugu stižu... ne može to svako.
Ko god smatra da takva osoba treba da bude predsjednik, mora glasati za njega.
Uvrijedio bih se da je drukčije.
Što se tiče završavanja, mislim da ti nije pametno da guraš tu priču.
Ukoliko dovoljno dugo istražuješ, na kraju ćeš uvijek nabasati na činjenicu da je, od svega što je u politici započeo, Emir završio samo knjigu o Lagumdžiji.
Last edited by Corto Maltese on 23/09/2014 10:20, edited 1 time in total.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#13393 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
proguglaj malo o boldanom. potapanje silajdzica? da je pravde zbog aprilskog paketa ga je trebalo protjerat iz zemlje...madner wrote:Odluka o konstutivnosti naroda na tlu cijele BiH nema veze sa Tihicem.
Govorim o Prudu, akciji spasavanja Milorada Dodika i potapljanu Harisa Silajdzica. Tihic je razlog zasto se MZ nada da se domaci lideri mogu dogovoriti o buducem ustavu, bez da je osigurao metode deblokade. Da je to uradio iz bilo kog drugog razloga pa haj.
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#13394 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Licimjerno licitiranje 1. martom, kojim se nastoji unakaziti Suljagićeva kandodatura nije ništa drugo do izraz vaše nemoći da prihvatite da se pojavio dovoljno drzak kandidat koji jasno i glasno poručujetrenutnoj vlasti položiti ćete račune kad tad!
A ako ćemo već o tome ko zloupotrebljava Domovinu, pogledajte sliku:

A ako ćemo već o tome ko zloupotrebljava Domovinu, pogledajte sliku:

- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13395 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa ti tvrdis da je to njegova zasluga, googlanje je na tebi.
Tacno, no zbog Pruda bi Tihica trebalo streljat.
Tacno, no zbog Pruda bi Tihica trebalo streljat.
- joint union
- Posts: 3004
- Joined: 31/01/2006 09:54
#13396 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma realno ne pada mi na pamet da se toliko udubljujem, a niti imam vremena. Ipak, mislim da bi ocjenu uspjesnosti tog projekta 1.mart trebali dati sami povratnici - glasaci u Srebrenici i Bratuncu (i drugdje ako ih ima), koji su jedini mjerodavni za to.Corto Maltese wrote:
Emir je najzagriženiji i najzadrtiji predsjednički kandidat u sva tri naroda.
Ikad.
Manipulacija povratnicima, nosanje mrtvih kao odlikovanja, laži koje jedna drugu stižu... ne može to svako.
Svako ko smatra da takva osoba treba da bude predsjednik, mora glasati za njega.
Uvrijedio bih se da je drukčije.
Što se tiče završavanja, mislim da ti nije pametno da guraš tu priču.
Ukoliko dovoljno dugo istražuješ, na kraju ćeš uvijek nabasati na činjenicu da je, od svega što je u politici započeo, Emir je završio samo knjigu o Lagumdžiji.
Ovo podvuceno ne bih se slozio da ne moze svako, naime moze i to svaki kandidat u bilo kojem nivou vlasti. Pa i gore od ovoga. To je nasa "politika" i vjerovatno smo je i zasluzili.
P.S. Zavrsio je i knjigu "Razglednica iz grobnice" ili tako nesto, zar ne?
- Liberalism
- Posts: 2632
- Joined: 27/08/2006 16:54
#13397 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kazu u MZ da se nadaju da ce ljudi u Bosni tek za jedno 10-20 godina skontati da MZ u Bosni zavrsila mandat davne 2000-te godine. Ako i do tad.Ned071 wrote:proguglaj malo o boldanom. potapanje silajdzica? da je pravde zbog aprilskog paketa ga je trebalo protjerat iz zemlje...madner wrote:Odluka o konstutivnosti naroda na tlu cijele BiH nema veze sa Tihicem.
Govorim o Prudu, akciji spasavanja Milorada Dodika i potapljanu Harisa Silajdzica. Tihic je razlog zasto se MZ nada da se domaci lideri mogu dogovoriti o buducem ustavu, bez da je osigurao metode deblokade. Da je to uradio iz bilo kog drugog razloga pa haj.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#13398 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
uzroci posljedice. da je prosao ap paket, prud bi bio mjesto u mjesnoj zajednici zvanoj rs...madner wrote:Pa ti tvrdis da je to njegova zasluga, googlanje je na tebi.
Tacno, no zbog Pruda bi Tihica trebalo streljat.
-
JedanMova
- Posts: 726
- Joined: 02/07/2014 14:32
#13399 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dobro si poceo, samo ne znam sto pored silnih stvari stade na dvije plus "i sl.".Ned071 wrote:madner wrote:Suljagic, kojeg bas ne gotivim, je za Tihica nesto kao Maradona za Avdiju Varesajevica.![]()
Tihicevi aferimi u privatnom zivotu su veci, dok su politicki potezi koje je vukao bili kobni za BiH. Sto je najgore, jedini motiv je bio revans Harisu za izborni potop. Da se najezis.
izvini, ali ovdje lupas bez ikakve veze. na prvu, odluka o konstitutivnosti naroda na cijelom teritoriju bih, odluka o ukidanju prefiksa srpski ipred naziva gradova i slicno... sve stvari koje je tihic odradio a bilo ih je jos.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#13400 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sada brkas sta su uzroci i posljedice.Ned071 wrote:uzroci posljedice. da je prosao ap paket, prud bi bio mjesto u mjesnoj zajednici zvanoj rs...madner wrote:Pa ti tvrdis da je to njegova zasluga, googlanje je na tebi.
Tacno, no zbog Pruda bi Tihica trebalo streljat.
Posljedica odbijanja AP je zastoj.
Posljedica Pruda je potpuni zaokret MZ bez mehanizma deblokade.
