Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13351 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:
Alfons Kauders wrote:

Da, na to se i ide... Ubiju nekog kod nas, uteknu preko granice, i kad neminovno nekom pukne kurac i odluci da posegne za istim metodama...

"Kme, kme, ISIL nas ubija!"

A u isto vrijeme njihovi ministri govore kako Bosnjacima ne mogu garantirati sigurnost?

Nema frke, ima ko moze. Fino se uvede vanredno stanje na tim podrucjima gdje drzava po priznanju ministara HDZ nema vlast, rasporede se policijske snage s teritorija na kojim drzava i dalje ima kontrolu, proglasi se policijski sat u 2200h, dva metka u sve sto se mrdne do zore.

Problem rijesen.

Jebote oni seru da BiH "nema kontrolu" nad nekakvom Maočom od 50 stanovnika, a HDZ ministri otvoreno govore da nemaju kontrolu nad svojim kantonima i da tamo ne mogu garantovati provodjenje zakona i sigurnost gradjana?

Ako je tako, onda je to vanredno stanje i tu se nema sta raspravljati.
Ne svih građana. Samo se muslimanima ne garantuje sigurnost. Ostali mogu mirno spavati.
DemokraCija :thumbup:
Taj detalj sam zaboravio.

Muslimane se smije ubijati bez posljedica.

Ukoliko pak zagusti, teroriste i ubice se uvijek moze prebaciti u Hrvatsku, gdje ce ih odlikovati ili uciniti fratrima.
Brzo učiš za nekoga tko je iz kontinentalne Bosne. Hebote, k'o da si odavde :)
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13352 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:
Ne znam što se diže graja. Možda uhvate počinioca ovog (ne)djela što bi dalo osnova za ovakve priče na forumu.

U ZDK frajer ubije dvoje starih Hrvata batinama, prizna nedjelo, promijeni iskaz i sud ga oslobodi. Ako to nije nasilje pokriveno (ne)radom institucija, ne znam šta je drugo. A Hrvatima se kao garantuje sigurnost i miran san.

Ma hajte, molim vas.
Pa je li neko podržao od forumaša ovdje tog debila koji ubio dvoje ljudi? Ako jeste ta osoba je idiot. Totalni.

Kakve veze ima vadjenje iz naftalina takvih dogadjaja ako ne alibi za ove i buduće stvari?
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#13353 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GeeTnT »

Hafis wrote:Nije zgoreg opet ponoviti, jer vidim ja da vam učenje baš i ne ide najbolje:

Sjećam se 2009. godine i slučaja podmetanja požara u džamiju u Višićima...ista ovakva medijska haranga i patriJotska preseravanja bila su usmjerena prema čapljinskim Hrvatima, tj. ''fašistima'' i ''teroristima'', dok istraga nije utvrdila počinitelja (Bošnjak) a povod su bila neka privatna natezanja.
Stoga, polako s osudama i teroristima.
Jahh ... mora da nije platio odstetu za neobjavljivanje "pornjave"...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13354 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:Nije zgoreg opet ponoviti, jer vidim ja da vam učenje baš i ne ide najbolje:

Sjećam se 2009. godine i slučaja podmetanja požara u džamiju u Višićima...ista ovakva medijska haranga i patriJotska preseravanja bila su usmjerena prema čapljinskim Hrvatima, tj. ''fašistima'' i ''teroristima'', dok istraga nije utvrdila počinitelja (Bošnjak) a povod su bila neka privatna natezanja.
Stoga, polako s osudama i teroristima.
I onaj sto je pretukao zenu i dijete na benzinskoj je bio Bosnjak, ne?

Mani se ba relativizacija - ove pizdarije su direktni rezultat hajke HDZ protiv Bosnjaka i islama, te ih je iz dana u dan sve vise.

Ne samo da su rezultat, vec su i vas cilj.

I o tome je bilo rijeci prije dva ljeta na ovim stranicama...
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13355 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Hafis wrote:Nije zgoreg opet ponoviti, jer vidim ja da vam učenje baš i ne ide najbolje:

Sjećam se 2009. godine i slučaja podmetanja požara u džamiju u Višićima...ista ovakva medijska haranga i patriJotska preseravanja bila su usmjerena prema čapljinskim Hrvatima, tj. ''fašistima'' i ''teroristima'', dok istraga nije utvrdila počinitelja (Bošnjak) a povod su bila neka privatna natezanja.
Stoga, polako s osudama i teroristima.

Ja i što? Alibi za buduće terorističke napade su takvi nesporazumi ili ubistvo ono dvoje staraca na Božić?
Jeste VI kolektivno bolesni?
Zločin pravdaš zločinom. Daješ mu pokriće.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13356 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by duh_sa_sjekirom »

Novak20 wrote:
Ne znam što se diže graja. Možda uhvate počinioca ovog (ne)djela što bi dalo osnova za ovakve priče na forumu.

U ZDK frajer ubije dvoje starih Hrvata batinama, prizna nedjelo, promijeni iskaz i sud ga oslobodi. Ako to nije nasilje pokriveno (ne)radom institucija, ne znam šta je drugo. A Hrvatima se kao garantuje sigurnost i miran san.

Ma hajte, molim vas.
Nije mi poznato da je ikada ijedan ministar bošnjačke nacionalnosti izjavio kako se samo pripadnicima određene nacionalnosti ne može garantovati sigurnost.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13357 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:Nije zgoreg opet ponoviti, jer vidim ja da vam učenje baš i ne ide najbolje:

Sjećam se 2009. godine i slučaja podmetanja požara u džamiju u Višićima...ista ovakva medijska haranga i patriJotska preseravanja bila su usmjerena prema čapljinskim Hrvatima, tj. ''fašistima'' i ''teroristima'', dok istraga nije utvrdila počinitelja (Bošnjak) a povod su bila neka privatna natezanja.
Stoga, polako s osudama i teroristima.

Ja i što? Alibi za buduće terorističke napade su takvi nesporazumi ili ubistvo ono dvoje staraca na Božić?
Jeste VI kolektivno bolesni?
Zločin pravdaš zločinom. Daješ mu pokriće.
To je manje vise modus operandi svih terorista na svijetu, pa i ovih katolibanskih.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13358 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

duh_sa_sjekirom wrote:
Novak20 wrote:
Ne znam što se diže graja. Možda uhvate počinioca ovog (ne)djela što bi dalo osnova za ovakve priče na forumu.

U ZDK frajer ubije dvoje starih Hrvata batinama, prizna nedjelo, promijeni iskaz i sud ga oslobodi. Ako to nije nasilje pokriveno (ne)radom institucija, ne znam šta je drugo. A Hrvatima se kao garantuje sigurnost i miran san.

Ma hajte, molim vas.
Nije mi poznato da je ikada ijedan ministar bošnjačke nacionalnosti izjavio kako se samo pripadnicima određene nacionalnosti ne može garantovati sigurnost.
Nije ni srpski.

Nije ni hrvatski, osim ovih iz HDZ.

Sad vidimo i zasto - jer se lakse baviti terorizmom nakon sto proglasis da nemas kontrolu nad svojim resorom i teritorijem.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13359 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:
Novak20 wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:
Ne znam što se diže graja. Možda uhvate počinioca ovog (ne)djela što bi dalo osnova za ovakve priče na forumu.

U ZDK frajer ubije dvoje starih Hrvata batinama, prizna nedjelo, promijeni iskaz i sud ga oslobodi. Ako to nije nasilje pokriveno (ne)radom institucija, ne znam šta je drugo. A Hrvatima se kao garantuje sigurnost i miran san.

Ma hajte, molim vas.
Pa je li neko podržao od forumaša ovdje tog debila koji ubio dvoje ljudi? Ako jeste ta osoba je idiot. Totalni.

Kakve veze ima vadjenje iz naftalina takvih dogadjaja ako ne alibi za ove i buduće stvari?
Kakvi ba forumaši i njihova podrška, ubicu je podržao čitav sistem. Policija i Sud ga oslobodili, a drugog sumnjivca nema. Dvostruko ubistvo Hrvata, niko nije kažnjen. Kontaš ?

Pa opet niko ne kmeči.

Kad se ispita kako se efendijin automobil zapalio, neka se nastavi sa ovom kiseljačkom pričom. Nemam ništa protiv.
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13360 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Alfons Kauders wrote:
SaraFina wrote:

Ja i što? Alibi za buduće terorističke napade su takvi nesporazumi ili ubistvo ono dvoje staraca na Božić?
Jeste VI kolektivno bolesni?
Zločin pravdaš zločinom. Daješ mu pokriće.
To je manje vise modus operandi svih terorista na svijetu, pa i ovih katolibanskih.
I ovaj Novak isto. Djeluje lafo umjereno za razliku od Hafisa, ali ista mantra.
Kao da sam ja ili neko deseti pravdala degenerika koji pretukao povratnike.
Kad nešto tako spominješ u ovoj situaciji nameće es zaključak da pravdaš teroristički čin paljevine auta.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13361 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by duh_sa_sjekirom »

Alfons Kauders wrote:
duh_sa_sjekirom wrote: Nije mi poznato da je ikada ijedan ministar bošnjačke nacionalnosti izjavio kako se samo pripadnicima određene nacionalnosti ne može garantovati sigurnost.
Nije ni srpski.

Nije ni hrvatski, osim ovih iz HDZ.

Sad vidimo i zasto - jer se lakse baviti terorizmom nakon sto proglasis da nemas kontrolu nad svojim resorom i teritorijem.
Ma naravno, pa to je tako providno.
Jednostavno, unaprijed se amnestiraš od bilo kakve odgovornosti za bilo kakav zločin nad tom skupinom u zoni svoje odgovornosti.
I lagano prst u uvce...
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13362 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by duh_sa_sjekirom »

Novak20 wrote:
Kakvi ba forumaši i njihova podrška, ubicu je podržao čitav sistem. Policija i Sud ga oslobodili, a drugog sumnjivca nema. Dvostruko ubistvo Hrvata, niko nije kažnjen. Kontaš ?

Pa opet niko ne kmeči.

Kad se ispita kako se efendijin automobil zapalio, neka se nastavi sa ovom kiseljačkom pričom. Nemam ništa protiv.
Preko 100 ubijenih Bošnjaka u RS-u od 95. i niko nije kažnjen!
Kontaš?
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13363 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:
SaraFina wrote:
Pa je li neko podržao od forumaša ovdje tog debila koji ubio dvoje ljudi? Ako jeste ta osoba je idiot. Totalni.

Kakve veze ima vadjenje iz naftalina takvih dogadjaja ako ne alibi za ove i buduće stvari?
Kakvi ba forumaši i njihova podrška, ubicu je podržao čitav sistem. Policija i Sud ga oslobodili, a drugog sumnjivca nema. Dvostruko ubistvo Hrvata, niko nije kažnjen. Kontaš ?

Pa opet niko ne kmeči.

Kad se ispita kako se efendijin automobil zapalio, neka se nastavi sa ovom kiseljačkom pričom. Nemam ništa protiv.
Dobronamjerno ću ti reći.... VI i Srbi ste i vaše zločince skrivali i podržavali i više ste truda uložili u to, nego u dokazivanje krivice zločinaca na suprotnim stranama.
Sad istu stvar ponavljate s ovim glupostima. Zataškavate i minimalizirate do maksimuma.
Ne možeš bolan opravdati paljevinu auta u kući s djecom, time što neki degen pretukao starce, Vedranovo ubistvo takodjer. To je sumanuto.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13364 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:
I ovaj Novak isto. Djeluje lafo umjereno za razliku od Hafisa, ali ista mantra.
Kao da sam ja ili neko deseti pravdala degenerika koji pretukao povratnike.
Kad nešto tako spominješ u ovoj situaciji nameće es zaključak da pravdaš teroristički čin paljevine auta.
:lol: :lol:

Naravno da ne pravdam teroristički čin. Samo kako ti bez ijedne službene informacije znaš da je ovo teroristički čin ? I kako si samo tako sigurna da ga je uradio Hrvat ? Ne kažem ja da nije ali nema potrebe za histerijom.

Samo kažem da se sačekaju bilo kakvi rezultati istrage ili zvanična informacija pa da se onda priča o paljevini.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13365 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

SaraFina wrote:
Alfons Kauders wrote:
SaraFina wrote:

Ja i što? Alibi za buduće terorističke napade su takvi nesporazumi ili ubistvo ono dvoje staraca na Božić?
Jeste VI kolektivno bolesni?
Zločin pravdaš zločinom. Daješ mu pokriće.
To je manje vise modus operandi svih terorista na svijetu, pa i ovih katolibanskih.
I ovaj Novak isto. Djeluje lafo umjereno za razliku od Hafisa, ali ista mantra.
Kao da sam ja ili neko deseti pravdala degenerika koji pretukao povratnike.
Kad nešto tako spominješ u ovoj situaciji nameće es zaključak da pravdaš teroristički čin paljevine auta.
Upravo... Cim nalazis opravdanje za ljude koji pale kuce i samaraju zene i djecu... Vrijeme je da preispitas prioritete.

Uostalom, ovdje se ne radi o pojedincima, vec o sovinistickoj hajci HDZ s obje strane granice, kao i odluci ministara tog istog HDZ da ne garantuju sigurnost gradjanima koji ne idu u crkvu.

Kad Oks digne u zrak policijsku stanicu, i ubije policajca, zlatnog liljana - onda se Bosnjaci trebaju ograditi od toga, iz nekog razloga... Mada je kreten napao Bosnjake

Kad neko polomi zenu i dijete zato jer su pokrivene, zato jer mu HDZ i crkva decenijama govore da to tako treba - "Znate, eto, traume iz 1993"
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13366 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Novak20 wrote:
SaraFina wrote:
I ovaj Novak isto. Djeluje lafo umjereno za razliku od Hafisa, ali ista mantra.
Kao da sam ja ili neko deseti pravdala degenerika koji pretukao povratnike.
Kad nešto tako spominješ u ovoj situaciji nameće es zaključak da pravdaš teroristički čin paljevine auta.
:lol: :lol:

Naravno da ne pravdam teroristički čin. Samo kako ti bez ijedne službene informacije znaš da je ovo teroristički čin ? I kako si samo tako sigurna da ga je uradio Hrvat ? Ne kažem ja da nije ali nema potrebe za histerijom.

Samo kažem da se sačekaju bilo kakvi rezultati istrage ili zvanična informacija pa da se onda priča o paljevini.

Nego šta je? Postoji samo muslimanski terorizam? Za ovo što se dešava direktno vašu presjednicu i RH treba pozvati na odgovornost. Njena bolesna i zapaljiva retorika i vaše rastuće nezadovoljstvo zbog političkog neuspjeha vaših političkih predstavnika da nametnu svoju volju dovelo je do ovoga.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13367 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

duh_sa_sjekirom wrote:
Novak20 wrote:
Kakvi ba forumaši i njihova podrška, ubicu je podržao čitav sistem. Policija i Sud ga oslobodili, a drugog sumnjivca nema. Dvostruko ubistvo Hrvata, niko nije kažnjen. Kontaš ?

Pa opet niko ne kmeči.

Kad se ispita kako se efendijin automobil zapalio, neka se nastavi sa ovom kiseljačkom pričom. Nemam ništa protiv.
Preko 100 ubijenih Bošnjaka u RS-u od 95. i niko nije kažnjen!
Kontaš?
Kontam, samo šta da ti kažem. Žao mi je ljudi i nadam se da toga više neće biti.
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13368 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Alfons Kauders wrote:
SaraFina wrote:
Upravo... Cim nalazis opravdanje za ljude koji pale kuce i samaraju zene i djecu... Vrijeme je da preispitas prioritete.

Uostalom, ovdje se ne radi o pojedincima, vec o sovinistickoj hajci HDZ s obje strane granice, kao i odluci ministara tog istog HDZ da ne garantuju sigurnost gradjanima koji ne idu u crkvu.

Kad Oks digne u zrak policijsku stanicu, i ubije policajca, zlatnog liljana - onda se Bosnjaci trebaju ograditi od toga, iz nekog razloga... Mada je kreten napao Bosnjake

Kad neko polomi zenu i dijete zato jer su pokrivene, zato jer mu HDZ i crkva decenijama govore da to tako treba - "Znate, eto, traume iz 1993"

Za ovo stanje uma, trenutno kod federalnih partnera direktnu odgovornost snosi RH i presjednica Kolinda G.K
Sukrivci su nesposobni ali legitimni politički prestavnici tj HDZ i Čović.
Svojom neuspjeśnom politikom i pritiscima izbezumili su kompletan hrvatski korpus a posljedice mogu biti katastrofalne. To treba staviti do znanja jasno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13369 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Hafis wrote:spreca, who is currently on your ignore list, made this post.

Vidi suze moje. Ono živi za mene.
Sad će i drugi prašinari....krv u vodi :D
Vidi ovog Skutolibana poceo sam sa sobom priCati...prohlupo jadnik...Afize aj s ljudima
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13370 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

SaraFina wrote:
Novak20 wrote:
SaraFina wrote:
I ovaj Novak isto. Djeluje lafo umjereno za razliku od Hafisa, ali ista mantra.
Kao da sam ja ili neko deseti pravdala degenerika koji pretukao povratnike.
Kad nešto tako spominješ u ovoj situaciji nameće es zaključak da pravdaš teroristički čin paljevine auta.
:lol: :lol:

Naravno da ne pravdam teroristički čin. Samo kako ti bez ijedne službene informacije znaš da je ovo teroristički čin ? I kako si samo tako sigurna da ga je uradio Hrvat ? Ne kažem ja da nije ali nema potrebe za histerijom.

Samo kažem da se sačekaju bilo kakvi rezultati istrage ili zvanična informacija pa da se onda priča o paljevini.

Nego šta je? Postoji samo muslimanski terorizam? Za ovo što se dešava direktno vašu presjednicu i RH treba pozvati na odgovornost. Njena bolesna i zapaljiva retorika i vaše rastuće nezadovoljstvo zbog političkog neuspjeha vaših političkih predstavnika da nametnu svoju volju dovelo je do ovoga.
Molim te po ko zna koji put da me ne persiraš. Meni je stalo do mira i sigurnosti, a ne do huškanja.

Kolinda nije moja predsjednica. Možda je tvoja jer vjerovatno imaš putovnicu. Nejse...
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13371 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Ja ti opet ponavljam za ovo zaoštravanje ionako loših medjunacionalnih odnosa krivci su:

KGK i RH

Čović i HDZ.

Da se zna.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#13372 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by volta dzontra »

Ako istraga utvrdi da je hodzi netko zapalio auto iz sovinistickih pobuda treba mu nalijepit sva moguca kaznena dijela koja mogu tuzitelju past na pamet i odrepiti visegodisnju kaznu...

Bujajuci sovinizam na ovoj temi je sramotan. Ljudi ujutro klikaju po portalima nebili nasli neku vijest kojom mogu potkrijepiti svoje sovinisticke frustracije.

U BIH ako se dva lika posvadjaju oko parkinga i netko nekoga opali francuskim kljucem po glavi a ispostavi se da su razlicite nacionalosti mediji napumpaju takvu sovinisticku histeriju da je to postalo bolesno..
User avatar
SaraFina
Posts: 24408
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13373 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Ne dapri Džontra. Ovo nije jedini slučaj. Alfons ti je već napisao dva u par proteklih nedelja.

Izmedju ostalog i izjava visokog policijskog dužnosnika da gradjaniki BiH a bošnjačke nacionalnosti ne može garantovati sigurnost u Neumu. I njenom maloljetnom djetetu i familiji.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13374 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

SaraFina wrote:Ja ti opet ponavljam za ovo zaoštravanje ionako loših medjunacionalnih odnosa krivci su:

KGK i RH

Čović i HDZ.

Da se zna.
Upravo. Da ne bude neke zabune, kad padne krv ili mrtva glava, onda ce biti potrebno jasno reci cija je to zasluga.

Da Novak i Volta slucajno pogresno ne protumace - nije mi nimalo bitno da li ce Hrvat ubiti Bosnjaka ili obratno.

HDZ se istinski trudi da do toga dodje, kao i Hrvatska.

Ako do toga dodje, HDZ cu smatrati odgovornim.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#13375 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by volta dzontra »

SaraFina wrote:Ne dapri Džontra. Ovo nije jedini slučaj. Alfons ti je već napisao dva u par proteklih nedelja.

Izmedju ostalog i izjava visokog policijskog dužnosnika da gradjaniki BiH a bošnjačke nacionalnosti ne može garantovati sigurnost u Neumu. I njenom maloljetnom djetetu i familiji.
Sijes mrznju. Ako mislis na onu ljubavnu aferu u Neumu onda ako je neka drotina izvalio glupost ima disciplinska. Ako si ikad bila u Neumu u sezoni vidjela bi da od neke "hrvatske ugroze i sovinizma" nema nista.
Ako mislis na Kiseljak i frustriranu pijanduru koja se istresla na zeni ima kazneni zakon i za to.

Ovo sto pisete i kako interpretirate te dogadjaje je bolesno. Ako mene ko Hrvata netko nalomi u kafani u Sarajevu (pravog, krivog, slucajno, nemjerno) treba samo zlobe i idiot od novinara da vasom tehnikom napravi medjunacionalni incident.

Mene su po Sarajevu "prc.ili" po salterima cak uvijeno sugerirajuci da im se ne svidja moje ime ili jezik kojim se obracam. Statisticki je to u jednom od sto slucajeva. I sta sad. Stvarnost je da zivimo u drustvu gdje su pojedinici spremni kinjiti drukcije..

Histerija koji oko toga stvarate ti i tebi slicni je za zamislit se ozbiljno.
Post Reply