Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13351 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
neko je pisao da mu je dosla posiljka za koju su mu prvobitno trazili speditera, a nije ga angazovao. kako to postici?
. jel se javlja iko ikada na ovaj broj koji su naveli u obavijesti u prispjecu posiljke? broj je 033/659-276
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13352 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Izgleda da su se samo na mobitele nameračiliepik wrote:Znaci totalno sam u soku, sam sebi nevjerujem. Kupio sam grafiku 7.2. Krenula posiljka 8.2.2017 kod mene dosla jucer 14.2.2017. Kutija nije otvarana, niti sam dobio obavjesti. Radi se o grafici 4gb 70$ vrijednost. Iz USA preko USPS sto mi je jos cudnije.
http://imgur.com/a/eaxSw
http://imgur.com/a/2DPCP
http://imgur.com/a/Ukc8q
http://imgur.com/a/hfq7m
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13353 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni. U pitanju je bila odjeća u vrijednosti 60$. Pisao sam na mailove UINO-u, pozvao se na ono njihovo uputstvo koje koriste, objasnio im da je roba od fizičkog lica fizičkom licu, ispod 1000 BAM, sa urednom poštanskom carinskom deklaracijom CN22, i da je mogu cariniti po skraćenom postupku. Ili da mi pošalju obavjest o zaplijeni, da bi ja s njom mogao pokrenuti pravni postupak.spree wrote:neko je pisao da mu je dosla posiljka za koju su mu prvobitno trazili speditera, a nije ga angazovao. kako to postici?. jel se javlja iko ikada na ovaj broj koji su naveli u obavijesti u prispjecu posiljke? broj je 033/659-276
Dobio sam robu, nisu je ni carinili, platio 6,20 BAM.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13354 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jel neko od vas naručivao preko ebay-a prenosivi punjač za mobitel od 4400 mAh ili više.
Ako jest da li možete postaviti link sa ebay-a da se ne zeznem i naručim nešto šta ne valja.
Ako jest da li možete postaviti link sa ebay-a da se ne zeznem i naručim nešto šta ne valja.
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13355 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Bravozincx wrote:Meni. U pitanju je bila odjeća u vrijednosti 60$. Pisao sam na mailove UINO-u, pozvao se na ono njihovo uputstvo koje koriste, objasnio im da je roba od fizičkog lica fizičkom licu, ispod 1000 BAM, sa urednom poštanskom carinskom deklaracijom CN22, i da je mogu cariniti po skraćenom postupku. Ili da mi pošalju obavjest o zaplijeni, da bi ja s njom mogao pokrenuti pravni postupak.spree wrote:neko je pisao da mu je dosla posiljka za koju su mu prvobitno trazili speditera, a nije ga angazovao. kako to postici?. jel se javlja iko ikada na ovaj broj koji su naveli u obavijesti u prispjecu posiljke? broj je 033/659-276
Dobio sam robu, nisu je ni carinili, platio 6,20 BAM.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13356 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
zincx wrote:Meni. U pitanju je bila odjeća u vrijednosti 60$. Pisao sam na mailove UINO-u, pozvao se na ono njihovo uputstvo koje koriste, objasnio im da je roba od fizičkog lica fizičkom licu, ispod 1000 BAM, sa urednom poštanskom carinskom deklaracijom CN22, i da je mogu cariniti po skraćenom postupku. Ili da mi pošalju obavjest o zaplijeni, da bi ja s njom mogao pokrenuti pravni postupak.spree wrote:neko je pisao da mu je dosla posiljka za koju su mu prvobitno trazili speditera, a nije ga angazovao. kako to postici?. jel se javlja iko ikada na ovaj broj koji su naveli u obavijesti u prispjecu posiljke? broj je 033/659-276
Dobio sam robu, nisu je ni carinili, platio 6,20 BAM.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13357 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
xiaomi power bank 2hava123 wrote:Jel neko od vas naručivao preko ebay-a prenosivi punjač za mobitel od 4400 mAh ili više.
Ako jest da li možete postaviti link sa ebay-a da se ne zeznem i naručim nešto šta ne valja.
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13358 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ma kutija malo veca od mobitela...al nije mi jasno kako je doslo iz USA za 6 dana meni na adresu.hava123 wrote:Izgleda da su se samo na mobitele nameračiliepik wrote:Znaci totalno sam u soku, sam sebi nevjerujem. Kupio sam grafiku 7.2. Krenula posiljka 8.2.2017 kod mene dosla jucer 14.2.2017. Kutija nije otvarana, niti sam dobio obavjesti. Radi se o grafici 4gb 70$ vrijednost. Iz USA preko USPS sto mi je jos cudnije.
http://imgur.com/a/eaxSw
http://imgur.com/a/2DPCP
http://imgur.com/a/Ukc8q
http://imgur.com/a/hfq7m
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13359 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Možda su poslali negdje iz EU....Ajd znaj...epik wrote:Ma kutija malo veca od mobitela...al nije mi jasno kako je doslo iz USA za 6 dana meni na adresu.hava123 wrote:Izgleda da su se samo na mobitele nameračiliepik wrote:Znaci totalno sam u soku, sam sebi nevjerujem. Kupio sam grafiku 7.2. Krenula posiljka 8.2.2017 kod mene dosla jucer 14.2.2017. Kutija nije otvarana, niti sam dobio obavjesti. Radi se o grafici 4gb 70$ vrijednost. Iz USA preko USPS sto mi je jos cudnije.
http://imgur.com/a/eaxSw
http://imgur.com/a/2DPCP
http://imgur.com/a/Ukc8q
http://imgur.com/a/hfq7m
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13360 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Imaš link?spree wrote:xiaomi power bank 2hava123 wrote:Jel neko od vas naručivao preko ebay-a prenosivi punjač za mobitel od 4400 mAh ili više.
Ako jest da li možete postaviti link sa ebay-a da se ne zeznem i naručim nešto šta ne valja.. mislim da je na banggoodu snizenje.
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13361 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Ima isti TN na kutiji kao i ovaj sto sam pratio preko USPS, znaci da nije iz UE. Iz Njemacke cekam robu od 7.1.2017.hava123 wrote:
Možda su poslali negdje iz EU....Ajd znaj...
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13362 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
iskreno, ne valja ni jedan. jedno i po punjenje maximum.hava123 wrote:Jel neko od vas naručivao preko ebay-a prenosivi punjač za mobitel od 4400 mAh ili više.
Ako jest da li možete postaviti link sa ebay-a da se ne zeznem i naručim nešto šta ne valja.
doduse kod mene je tablet malo veći.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13363 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
pravo brzo su mi odgovorili na mail:
Poštovani,
U završnoj fazi je izrada novog modula carinske aplikacije ASYCUDA i očekujemo da će to biti aktivno za svega nekoliko dana. Tada neće postojati potreba da angažujete špeditera, već će kao i do sada nadležni poštanski ured podnosti usmenu prijavu za carinjenje, a obračun uvoznih dažbina će ići prema Carinskoj tarifi BiH, a ne po jedinstvenoj carinskoj stopi kao do sada. Novi sistem će omogućiti efikasniju kontrolu i provjere, tako da će svi oni koji se bave nezakonito privrednom djelatnošću oglašavanja razne robe putem interneta i prodaje iste biti temeljito kontrolisani, a svi građani koji za svoje lične potrebe naručuju robu putem interneta neće biti u potrebi za angažovanjem špeditera.
Savjetujemo Vam da se obratite nadležnom carinskom referatu gdje se Vaša pošiljka nalazi i kod njih ćete dobiti sve potrebne informacije, te možda da sačekate dok aplikativni sistem ne profunkcioniše i onda da okončate postupaqk carinjenja robe.Ukoliko Vam je hitno da dobijete predmetnu pošiljku na linku ispod nalaze špedicije u BiH (zastupnici u carinskom postupku).
http://spedicije.e-bih.com/
Srdačan pozdrav,
trazio sam da mi malo preciziraju ovo nekoliko dana, pa ako sta odgovore postavim.
Poštovani,
U završnoj fazi je izrada novog modula carinske aplikacije ASYCUDA i očekujemo da će to biti aktivno za svega nekoliko dana. Tada neće postojati potreba da angažujete špeditera, već će kao i do sada nadležni poštanski ured podnosti usmenu prijavu za carinjenje, a obračun uvoznih dažbina će ići prema Carinskoj tarifi BiH, a ne po jedinstvenoj carinskoj stopi kao do sada. Novi sistem će omogućiti efikasniju kontrolu i provjere, tako da će svi oni koji se bave nezakonito privrednom djelatnošću oglašavanja razne robe putem interneta i prodaje iste biti temeljito kontrolisani, a svi građani koji za svoje lične potrebe naručuju robu putem interneta neće biti u potrebi za angažovanjem špeditera.
Savjetujemo Vam da se obratite nadležnom carinskom referatu gdje se Vaša pošiljka nalazi i kod njih ćete dobiti sve potrebne informacije, te možda da sačekate dok aplikativni sistem ne profunkcioniše i onda da okončate postupaqk carinjenja robe.Ukoliko Vam je hitno da dobijete predmetnu pošiljku na linku ispod nalaze špedicije u BiH (zastupnici u carinskom postupku).
http://spedicije.e-bih.com/
Srdačan pozdrav,
trazio sam da mi malo preciziraju ovo nekoliko dana, pa ako sta odgovore postavim.
-
Spacedust
- Posts: 44
- Joined: 30/01/2017 14:43
#13364 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni su odgovorili ovo isto prije 10 dana haha 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#13365 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigla 2 paketića
-
niho92
- Posts: 576
- Joined: 05/09/2012 14:29
#13366 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Vi koji cekate pakete, pitajte po komsiluku da nema neki paket za vas, evo meni juce komsija donese i to ne blizi komšija nego podaleko od mene živi
...haj naviko sam da racune ostavljaju niko racune ne voli, ali eto poceli i sa paketima 
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13367 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
http://www.banggood.com/Original-Xiaomi ... 235201512Lhava123 wrote:Imaš link?spree wrote:Jel neko od vas naručivao preko ebay-a prenosivi punjač za mobitel od 4400 mAh ili više.
Ako jest da li možete postaviti link sa ebay-a da se ne zeznem i naručim nešto šta ne valja.
xiaomi power bank 2. mislim da je na banggoodu snizenje.
juce gledam -7%. sad nestalo. ja se glupan neckam danas cu sutra cu
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#13368 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Spacedust wrote:Meni su odgovorili ovo isto prije 10 dana haha
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13369 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jao šta su fini. Prosto ne mogu da vjerujemspree wrote:pravo brzo su mi odgovorili na mail:
Poštovani,
U završnoj fazi je izrada novog modula carinske aplikacije ASYCUDA i očekujemo da će to biti aktivno za svega nekoliko dana. Tada neće postojati potreba da angažujete špeditera, već će kao i do sada nadležni poštanski ured podnosti usmenu prijavu za carinjenje, a obračun uvoznih dažbina će ići prema Carinskoj tarifi BiH, a ne po jedinstvenoj carinskoj stopi kao do sada. Novi sistem će omogućiti efikasniju kontrolu i provjere, tako da će svi oni koji se bave nezakonito privrednom djelatnošću oglašavanja razne robe putem interneta i prodaje iste biti temeljito kontrolisani, a svi građani koji za svoje lične potrebe naručuju robu putem interneta neće biti u potrebi za angažovanjem špeditera.
Savjetujemo Vam da se obratite nadležnom carinskom referatu gdje se Vaša pošiljka nalazi i kod njih ćete dobiti sve potrebne informacije, te možda da sačekate dok aplikativni sistem ne profunkcioniše i onda da okončate postupaqk carinjenja robe.Ukoliko Vam je hitno da dobijete predmetnu pošiljku na linku ispod nalaze špedicije u BiH (zastupnici u carinskom postupku).
http://spedicije.e-bih.com/
Srdačan pozdrav,
trazio sam da mi malo preciziraju ovo nekoliko dana, pa ako sta odgovore postavim.
- zemomak
- Posts: 1686
- Joined: 30/08/2008 14:47
#13370 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigo jedan paketic (majica) 
Sent from my MI 5 using Tapatalk
Sent from my MI 5 using Tapatalk
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13371 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
sad sam ih uspio dobiti na telefon i kazu da se nista ne smije (cuj ne smije
) vratiti, a ne znaju kad ce proraditi sistem. cekaju da im jave iz banja luke 
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#13372 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigao i meni jučer jedan paketić iz Januara.zemomak wrote:Stigo jedan paketic (majica)
Sent from my MI 5 using Tapatalk
- zemomak
- Posts: 1686
- Joined: 30/08/2008 14:47
#13373 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Mooj je iz decembra, cekam jos 4 iz decembra
Sent from my MI 5 using Tapatalk
Sent from my MI 5 using Tapatalk
-
Mehemed
- Posts: 6199
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#13374 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigle danas dvije maskice za mobitel, od 03.01. i 23.01. a za jednu pošiljku od 03.01. sam uzeo refund jer nije bilo procijenjenog vremena dostave pa sam išao na sigurnih 45 dana od narudžbe, a tracking nije nimalo obećavao jer je po njemu izgledalo da je zapelo negdje u Kini.
2017-01-04 21:35,Huanancheng,Xixiang,Shenzhen,China / Shipment arrived at facility
2017-01-04 21:35,Huanancheng,Xixiang,Shenzhen,China / Shipment arrived at facility
- Haris033
- Posts: 5102
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#13375 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sve je ovo šuplja. Iz pouzdanih izvora znam da ta aplikacija neće zaživjeti za još min. tri mjeseca (volio bih da griješim), te da je ovo priča samo da bi se raja malo ušutila jer nisu očekivali onakve reakcije. I sve ovo što rade sa špediterima je protuzakonito i jedini smo u svijetu kome se naplaćuju špediterske usluge za internet pošiljke.spree wrote:pravo brzo su mi odgovorili na mail:
Poštovani,
U završnoj fazi je izrada novog modula carinske aplikacije ASYCUDA i očekujemo da će to biti aktivno za svega nekoliko dana. Tada neće postojati potreba da angažujete špeditera, već će kao i do sada nadležni poštanski ured podnosti usmenu prijavu za carinjenje, a obračun uvoznih dažbina će ići prema Carinskoj tarifi BiH, a ne po jedinstvenoj carinskoj stopi kao do sada. Novi sistem će omogućiti efikasniju kontrolu i provjere, tako da će svi oni koji se bave nezakonito privrednom djelatnošću oglašavanja razne robe putem interneta i prodaje iste biti temeljito kontrolisani, a svi građani koji za svoje lične potrebe naručuju robu putem interneta neće biti u potrebi za angažovanjem špeditera.
Savjetujemo Vam da se obratite nadležnom carinskom referatu gdje se Vaša pošiljka nalazi i kod njih ćete dobiti sve potrebne informacije, te možda da sačekate dok aplikativni sistem ne profunkcioniše i onda da okončate postupaqk carinjenja robe.Ukoliko Vam je hitno da dobijete predmetnu pošiljku na linku ispod nalaze špedicije u BiH (zastupnici u carinskom postupku).
http://spedicije.e-bih.com/
Srdačan pozdrav,
trazio sam da mi malo preciziraju ovo nekoliko dana, pa ako sta odgovore postavim.
