Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
bosniamaj
Posts: 251
Joined: 23/06/2005 21:47

#13326 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by bosniamaj »

Hahah, ja mislio neko će me utješiti, a ono prc :D

Pa to je nehumano da tako dugo stoji tu, wtf...

Sent from my H60-L02 using Tapatalk
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13327 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

sitne prolaze, krupne ili one koje izgledaju kao krupne, zapnu. :)
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13328 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

victom wrote:Poslao sam jučer email UIO-u da pitam dokle je softver.
Evo odgovor od danas:
Poštovani,

Radovi na izradi novog modula carinske aplikacije i dalje su u toku te čim aplikacija bude spremna javnost će o tome biti obaviještena.

Lijep pozdrav
:roll:
Da Bog sačuva......
Spacedust
Posts: 44
Joined: 30/01/2017 14:43

#13329 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Spacedust »

Maloprije zvao CR Pošta Sarajevo, kažu da im je rečeno za 2-3 sedmice da će biti riješeno (vjerovatno taj softver koji čekamo). :run:

Inače, mobitel mi stoji na carini od 09.01.
Na Carina topicu, hehe nista od ovih 10 dana sto rekose :izet:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13330 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

znači izađe na mjesec dana
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13331 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

Jesam naletio na nekog kineza bezobraznog, 2 mjeseca mu cekam stvari i sve mi govori sada ce sada ce, i haj ja fin cekam, i evo sada zadnju poruku sto mi je poslao lik samo uradio copy paste prve poruke gdje govori we will call postman to ship it asap ok
Nekim od njih tacno ne treba vracati pare kada ti daju a stigne i artikal
User avatar
mobsterc
Posts: 2576
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#13332 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mobsterc »

Hajde molim te sta bi ti odgovorio da je obrnuta situacija, da si poslao bhpostom i kinez te nakon 2 mjeseca pita gdje je?
Ne kenjaj, normalno da rade copy paste, pokusavaju kupiti vrijeme jer se nadaju da ce ipak stici jer je on to poslao.
Spacedust
Posts: 44
Joined: 30/01/2017 14:43

#13333 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Spacedust »

Zna li netko jeftinog špeditera?
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13334 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

mobsterc wrote:Hajde molim te sta bi ti odgovorio da je obrnuta situacija, da si poslao bhpostom i kinez te nakon 2 mjeseca pita gdje je?
Ne kenjaj, normalno da rade copy paste, pokusavaju kupiti vrijeme jer se nadaju da ce ipak stici jer je on to poslao.
Meni kinez refundira lovu već tri dana.
Prvo je ponudio 2$, pa 3$ a evo i danas 4$ :D
Ne kontam zašto ne vrati cijeli iznos nego se bukvalno bruka sa tim ciframa.
Eto i ja fin pa neću da otvorim case nego mu objašnjavam u svakoj poruci jedno te isto, ko papagaj se ponavljam, a on kopi-pejst i samo promjeni iznos za refund.
Sutra čekam novu ponudu za refund.
:lol:
User avatar
mobsterc
Posts: 2576
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#13335 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mobsterc »

Pa zato sto postoji sansa da je izgubljen item, on kada vrati pare, ostane i bez para i bez itema.
Eto i tebi isto pitanje, obrni uloge, da li bi ti pokusao parcijalno refundirati ili bi poletio da vratis pare za nesto sto si poslao...
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13336 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

mobsterc wrote:Pa zato sto postoji sansa da je izgubljen item, on kada vrati pare, ostane i bez para i bez itema.
Eto i tebi isto pitanje, obrni uloge, da li bi ti pokusao parcijalno refundirati ili bi poletio da vratis pare za nesto sto si poslao...
Meni je poslao majicu koja ne odgovara ni sastavu ni veličini šta je napisao na ebay-u.

A čuj, zato nek pošalje sa TN pa neće biti problema i znati će gdje je zapelo.
User avatar
mobsterc
Posts: 2576
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#13337 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mobsterc »

Pa rado bi on, ali bi ti bilo skupo
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13338 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

mobsterc wrote:Pa zato sto postoji sansa da je izgubljen item, on kada vrati pare, ostane i bez para i bez itema.
Eto i tebi isto pitanje, obrni uloge, da li bi ti pokusao parcijalno refundirati ili bi poletio da vratis pare za nesto sto si poslao...
Razumijem ja to ali nisam ni ja kriv ja sam platio a nisam dobio, evo npr meni ovo od kraja novembra dolazi i nikad da dodje i popustao sam sve do sada dakle 2,5 mjeseca, razumijem njemu se izgubilo nesto ali to ne znaci da cu ja da ostanem bez para, on neka trazi svoje stvari nazad a ja cu svoje pare...
Evo npr od jednog narucio 2 stvari isti dan ali napravio 2 posebne narudzbe, jedna stigla druga nikad nesto cisto sumnjam da je to do nase poste....
I da naravno na svakom po pravilu dođe TN koji uopste ne radi
User avatar
mobsterc
Posts: 2576
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#13339 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mobsterc »

Itekako je do nase poste, sada je situacija iole ok, prije su se masovno krale posiljke.
Pa i napravili su to radi toga sto ebay staje automatski na stranu kupca. Napravili su sajtove koji laziraju da je po trackingu stiglo u zemlju kupca, muka te natjera na svasta. Ako kupis nesto od nekoga ko ima preko 1000 transkacija, siguran budi da je on to uredno poslao.
Tebe ne zanima sto on rizikuje, ne bi trebalo ni njega da zanima, internacionalna kupovina je rizik, ebay po meni nije u pravu sto po automatizmu stiti kupca.
Trebali su uvesti obavezno slanje sa trackingom, stvari bi bile skuplje, ali onda supci bi mogli manje krasti (i postari i ovi sto dobiju refund pa se usute).
kenan77
Posts: 330
Joined: 05/10/2013 09:02

#13340 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kenan77 »

jahac96 wrote:
mobsterc wrote:Pa zato sto postoji sansa da je izgubljen item, on kada vrati pare, ostane i bez para i bez itema.
Eto i tebi isto pitanje, obrni uloge, da li bi ti pokusao parcijalno refundirati ili bi poletio da vratis pare za nesto sto si poslao...
Razumijem ja to ali nisam ni ja kriv ja sam platio a nisam dobio, evo npr meni ovo od kraja novembra dolazi i nikad da dodje i popustao sam sve do sada dakle 2,5 mjeseca, razumijem njemu se izgubilo nesto ali to ne znaci da cu ja da ostanem bez para, on neka trazi svoje stvari nazad a ja cu svoje pare...
Evo npr od jednog narucio 2 stvari isti dan ali napravio 2 posebne narudzbe, jedna stigla druga nikad nesto cisto sumnjam da je to do nase poste....
I da naravno na svakom po pravilu dođe TN koji uopste ne radi
I u mene slicna situacija,od istog kineza uzeo dvije iste stvari koje mogu u malu kovertu stati ..jednu stvar uzeo prijatelju u d.vakufu i njemu stiglo ima 7 dana a meni jos nije,dakle ista stvar od istog prodavaca u isto vrijeme,samo razliciti gradovi,kako sad to,do koga je??
I ne znam zasto neke sitnice ne stave u obicnu kovertu i posalju kao obicno pismo,brža i sigurnija dostava
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13341 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

mobsterc wrote:Pa rado bi on, ali bi ti bilo skupo
Pa neki i stave, i to ispravan TN (ne lažan), na điđu koja košta cca 2$.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#13342 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by holowey »

prva stvar, kineska posta udarila pecat 28.1., danas isporuceno na vrata...bez trackinga...

druga stvar, na trackingu se pojavilo 16.11., 13.2. se pojavilo na nasoj carini :-)

treca stvar, po trackingu 6.2. napustilo singapur, 10.2. doslo na nasu carinu... :shock:

cista lutrija koliko ce proci od narudzbe do isporuke
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13343 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

holowey wrote:prva stvar, kineska posta udarila pecat 28.1., danas isporuceno na vrata...bez trackinga...

druga stvar, na trackingu se pojavilo 16.11., 13.2. se pojavilo na nasoj carini :-)

treca stvar, po trackingu 6.2. napustilo singapur, 10.2. doslo na nasu carinu... :shock:

cista lutrija koliko ce proci od narudzbe do isporuke
Moja điđa ušla u BiH 01.02 i još nema poštara :-D
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13344 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

jahac96 wrote:Razumijem ja to ali nisam ni ja kriv ja sam platio a nisam dobio, evo npr meni ovo od kraja novembra dolazi i nikad da dodje i popustao sam sve do sada dakle 2,5 mjeseca, razumijem njemu se izgubilo nesto ali to ne znaci da cu ja da ostanem bez para, on neka trazi svoje stvari nazad a ja cu svoje pare...
Evo npr od jednog narucio 2 stvari isti dan ali napravio 2 posebne narudzbe, jedna stigla druga nikad nesto cisto sumnjam da je to do nase poste....
I da naravno na svakom po pravilu dođe TN koji uopste ne radi
Nisi trebao čekati 2 mjeseca. Trebao si nakon, ajd mjesec max,tražit refund.
Uostalom, da ti je došlo lako bi mu vratio novac.
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13345 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

mobsterc wrote:Itekako je do nase poste, sada je situacija iole ok, prije su se masovno krale posiljke.
Pa i napravili su to radi toga sto ebay staje automatski na stranu kupca. Napravili su sajtove koji laziraju da je po trackingu stiglo u zemlju kupca, muka te natjera na svasta. Ako kupis nesto od nekoga ko ima preko 1000 transkacija, siguran budi da je on to uredno poslao.
Tebe ne zanima sto on rizikuje, ne bi trebalo ni njega da zanima, internacionalna kupovina je rizik, ebay po meni nije u pravu sto po automatizmu stiti kupca.
Trebali su uvesti obavezno slanje sa trackingom, stvari bi bile skuplje, ali onda supci bi mogli manje krasti (i postari i ovi sto dobiju refund pa se usute).
Meni su maznuli sat 70$, lafo ne mogu oni pratiti te TN, koji sam levat ispao, ali dok je ovaca bice i vune.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13346 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

:sretan:
Last edited by victom on 13/02/2021 05:28, edited 1 time in total.
User avatar
spree
Posts: 8675
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#13347 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by spree »

meni danas dosla dva paketica od po par $ i koverta da trazim speditera. mamu li im 10 dana. sutra moram zivkati. e jesam nasao vrijeme da kupim mobitel online :(
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13348 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

spree wrote:meni danas dosla dva paketica od po par $ i koverta da trazim speditera. mamu li im 10 dana. sutra moram zivkati. e jesam nasao vrijeme da kupim mobitel online :(
pusti mobitel nek stoji.

biće za 10-ak dana :)
Last edited by victom on 01/03/2021 05:35, edited 2 times in total.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13349 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Post od prije 15 dana.
zincx wrote:Neće taj softver za 10 dana, pouzdano.
Nadam se da će ovo što im se nakupilo ocarinit ko i dosad, inače mrka kapa.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13350 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

Znaci totalno sam u soku, sam sebi nevjerujem. Kupio sam grafiku 7.2. Krenula posiljka 8.2.2017 kod mene dosla jucer 14.2.2017. Kutija nije otvarana, niti sam dobio obavjesti. Radi se o grafici 4gb 70$ vrijednost. Iz USA preko USPS sto mi je jos cudnije.

http://imgur.com/a/eaxSw
http://imgur.com/a/2DPCP
http://imgur.com/a/Ukc8q
http://imgur.com/a/hfq7m
Post Reply