








Moderators: Charuga, Tomahawk11
-LIBERO- wrote:Ovo sve u Zivinicama, je l' da?
Bravo za bracu iz Zivinica, bravo.![]()
Inace je tuzlanski kanton pun nasihnorth wrote:Da, ovo je svakako za pohvalu....nisam znao da imamo tamo jezgro naših momaka, i svaka im čast na ovoj finoj akciji prezentovanja našeg kluba i navijačke skupine

Iko ?Max Bunker wrote:Eh ovako, zamolio bih vas za pomoc. Od kako samo se probudio razmisljam o utakmicama Sarajeva, igracima i sl.
Tako razmisljajuci, sjetih se i svoje prve prvenstvene utakmice Sarajeva u zivotu. Godina je 1996 a igralo se ili protiv Gradine ili protiv Zmaja od Bosne a utakmica je zavrsila 0:0. Ono sto me interesuje, da li je moguce da su tu utakmicu Horde Zla bile na zapadnoj tribini Koseva i to tamo prema jugu ?
Poslije 3 godine bez zvaničnog odlaska najvatrenijih pristalica FK Sarajevo, ovaj put, bojkota bilo, zaničnog bilo nezvaničnog - neće biti i Horde zla će konačno na Grbavici bodriti svoj klub. Kako bi sve proteklo u najboljem redu, kako bi naš klub imao najbolju moguću podršku, tražimo od svakog pojedinca maksimalnu ozbiljnost i poštovanje svih pravila, instrukcija i uputa.
Okupljanje navijača biće u Velikom parku preko puta BBI Centra od 17:30 do 18:00 sati kada bi u korteu trebali krenuti prema stadionu Grbavica. Na okupljanju, zbog spomenika koji se nalaze u tom parku (Spomenik ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva i šehidsko mezarje), ponašajte se u skladu sa gradskim manirima. Ne dozvolite da iza nas ostane ruglo, da skrnavimo spomen obilježje naših poginulih sugrađana. Pored toga, svima je poznat Zakon o javnim okupljanjima, prema kojem je konzumiranje alkohola na javnim mjestima zabranjeno. Nemojte ići na zicer kako policiji tako i medijima.
Ulaznice će biti u prodaji u gradu, na Grbavici neće biti ulaznica u prodaji na dan utakmice za naše navijače, tako da ih treba kupovati na prodajnim mjestima u centru (Tržnica, Skenderija i sl.). Cijena je 10 KM.
Na ovu utakmicu dolazi veliki broj naših prijatelja iz Dresdena, koji će biti tu i za derbi, ali i na našoj domaćoj utakmici poslije derbija. Budući da njihov boravak ovdje iziskuje velike novčane izdatke, iako je većina stvari pokrivena, sve ekipice, podgrupe, grupice i ice... ukoliko mogu, a poželjno je, pozivaju se da pomognu, poguraju, finansiranje ove jako bitne stavke. To su naši prijatelji koji su nam više puta pomogli, na razne načine, i ako se na nečemu neće štedjeti onda su to oni. Gubljenje obraza pred braćom ne dolazi u obzir! Kada možete nosati šalove, majice i dukserice, onda bi trebali da budete u stanju da pogurate ovu akciju.
I za kraj. Potrudite se da na ovu utakmicu dođete u što tamnijoj odjeći. Bijele, žute, narandžaste i sl. klovnovske drečave majice ovaj put ostavite kod kuće.
SARAJEVO JESTE I OSTAT ĆE BORDO!