Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1326 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

Ako ce tih 1000 “boraca” usreciti dodatnih 200KM nek om daju makar meni skinuli jos 100 KM sa plate! Iako ono nisu sve borci, jer ih ima od 18/20 godina, ali jbg mozda su SP, tako smo navikli u Bosni!

Ali neka odblokiraju glavne puteve u drzavi!

Jer ako situacija eskalira necemo moci izaci iz grada, kao sto nismo ni 92e!!! Je li vrijedno toga??!

I kad poredite proteste u drugim drzavama sirom planete, jos ne vidjeh da se bori “boracka populacija” za svoja prava iz rata zavrsenog prije 23god?!
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#1327 Re: Blokada puteva

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Nisrin wrote:
Pa eto skontaj i ti da nekad sam sebi stvoris prilike, da ti se malo i posreci, nije svako ni predodredjen da zivi u gradu, danas mnogi ljudi i na selu normalno i kvalitetno zive! imaju svoje povrce, voce, stoku, ali MnOGI ne zele da se time bave vec hoce pare bez dana rada!

Bos logika: Branio sam svoju domovinu, zasto?? Da bih sutra bio dozivotno placen ili da odbranim svoju porodicu?

Empatije itekako imam, ali kad su ugrozeni i drugi neduzni, tad je gubim! A prosla sam i mnogo gore stvari od tebe pa upravo sam zbog toga realna!

Nema vise smisla da se ubjedjujemo, drukcije razmisljamo! Zahvali se Bogu sto su ti oba roditelja ziva! ln
RVI koji ima 50 maraka od države. Gdje je tu kvalitetan život ? Gdje je osnova kvalitetnog života ?

Pogledao i poslušao šta ljudi pričaju, vidim da im je baš dogorilo do noktiju. RVI koji ima 50, drugi ima 40 maraka od države. Jel to normalno ? Meni nije.

Zato imamo 567.000 boraca :shock: i 1.600 boračkih udruženja :shock: Ljudi traže javno objavljivanje registra boraca i ukidanje boračkih organizacija. Neće da pričaju sa vladom FBiH - ispred koje su kampovali, bukvalno, a ovih ih nisu bendali 2% ( na kraju odselili ).

Narod se neće ni počešati ako oni umru od gladi ili bolesti. Uhljebi se uvalili, ovi ga popušili, a vidim i da su bas popizdili.

Kompletan, civilizivani, svijet je nastao na ulici, borbom i to na način da je nekome nekada bilo ugroženo njegovo pravo. Jebiga, tako mora.

Haj mi objasni šta je sporno, osim malo izgubljenog komfora ?

ps. djecu, trudnice, bolesnike su puštali koliko sam mogao da čujem, a već bi bilo krečanja po medijima da se nešto desilo.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#1328 Re: Blokada puteva

Post by BlueBlood »

costacurta wrote:
BlueBlood wrote:
random slika pa sta, i nasi su djedovi, ocevi, braca ovako 4 godine ko ovaj sa slike, da bi oni danas imali 40KM a ti iz tople sobe mogao komentarisati
A šta, otac i djed su išli u rat s namjerom da zarade i profitiraju a ne da odbrane i sačuvaju tebe, majku, sestru, nanu od četnika?! :roll: Koliko to koštaju vaši životi? 300KM? Pitaj starog jel to baš bilo tako, al se odmakni da šamar ne dobiješ

Što npr nisu izvisili transparente "hoćemo da se reguliše zdravstveni fond" pa da nemamo "otvorenu mrežu" da Batko skuplja pare raji za liječenje, ja bih iz auta izašao i sjeo na cestu sa njima. Al jok, DAAAJ NAKNADU! uhar. Za pive da ima
.
pa evo ti veceras slike ne moze jansija biti ko je u ratu profitirao a ko je branio ;-)
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1329 Re: Blokada puteva

Post by akaunt »

Obzirom da sam borac ABiH 32 mjeseca s nestrpljenjem očekujem ishod dogadjanja.
User avatar
Logovan
Posts: 102821
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1330 Re: Blokada puteva

Post by Logovan »

malakh wrote: neka državnim ministrima stešu plate na 2500 KM, državnim parlamentarcima na 2000 KM, federalnim ministrima i parlamentarcima na 1800KM, u domovima naroda isto, kantonalnim ministrima i zastupnicima na 1200 KM i eto ga za samo 5 godina para preko glave. u svakim krizama se traže neka druga rješenja, a niti jedan zastupnik neće sebi od plate da odbija. to je dokaz da su zapravo svi isti.
:thumbup: Pazi samo šta bi se para uštedilo i to samo od plata. :skoljka:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1331 Re: Blokada puteva

Post by General War »

supercali wrote:
General War wrote:
supercali wrote:Nisrin i general war vec se odvaja 600 miliona godisnje rijeci samog fadila
Vjerovatno na 1600 udruzenja
Eto odakle pare da se i ovima da 200 maraka umjesto onome u udruzenju 800
:thumbup:
Ja navijam da je to tako, ali bojim se da ce te se neugodno iznenaditi ako slusate fadila.
Ja se bojim da je jos gore koliko se izdvaja za uhljebe po tim udruzenjima od rijeci fadila
Je li posteno da se tim udruzenjima ukine finansiranje pa da ovi imaju bar tih 200 maraka
Ostatak novca u vladi pokretati poslove neke ulagati u nesto sto ce sluziti zajednici
Ne da je posteno vec da se i direktori postreljaju :D ...ja kao bivsi borac nisam clan niti jedne i navijam za takvo nesto i vise...ali de barem malo razmisli, barem malo ...udruzenja (sva) su ustavom propisana tj zakonom, e sad je trik sto ne mozes zabraniti udruzenje boraca ili ga ne finansirati a na drugoj strani imas udruzenje paraplegicara koje isto ocekuje pomoc od drzave...ne moze se to tako jednostavno ukinuti ako mozes ali probaj molim te radi tvog zdravlja da shvatis o cemu ja pricam i par forumasa pa ispadosmo neprijatelji :roll:
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1332 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

It_is_a_Leclerc wrote:
jasko_ba wrote:Golubinja danas. :sad: Motel Hanovi kao neki izbjeglicki kamp, zalosno za vidjeti, ali bar su dopustili zenama sa djecom da se ugriju unutra.
Image
Ovo su vaše žrtve, gospodo "borci"! Protiv ovog se vi "borite".

Opet kažem - ogromna većina pravih, poštenih boraca danas se oglasila na društvenim mrežama, zgrožena slikama poput ove. Apeluju na svoje nekadašnje saborce, ako ih uopšte ima u ovoj naplavini svega i svačega, da ne udaraju na ovu djecu.

Ali, 200 maraka je 200 maraka.
To je ta medijska slika, prikazi sve kako bi jedan protest ubio u korijenu, podigao nezadovoljstvo u narodu prema toj populaciji koji se bori za svoja prava.

Dobro je onaj cetnik iz Vlasenice napisao ispred kuce, a tako se tice i nas Bosnja BLAGO SE NAMA S NAMA SAMIMA
Last edited by kiligonzales on 01/03/2018 02:19, edited 1 time in total.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1604
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1333 Re: Blokada puteva

Post by astala_vistala »

supercali wrote:Da pribiljezim uhljebe i satelite kojima odgovara stanje glomazne administracije
Le clerk
General war
Nisrin je nekakva na sredini
Uglavnomja
Vidal
Dopunjavam kako se budu javljali ostali
Nemoj tako ljudima sjeban godisnji pisaj po sirotinji.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1334 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

kiligonzales wrote:
Nisrin wrote:
kiligonzales wrote:
Nije rijec o predrasudama. Tako tvoje rijeci zvuce. Jos ih i nazivas stokom jer traze svoja prava. Eto u autu je hladnije nego van auta. Iz gore navedenih rijeci vidi se da ti je sada dobro, kako je bilo prije, ostavimo u proslosti. Ovim ljudima tesko da je ikada bilo dobro, ali koga je danas realno briga za to. Ko se s vlasti slizao, njemu je i bilo dobro, ko nije, taj i danas se kaje za svaki dan koji je u rovu proveo.

Zasto nema tog sentimenta ako neko od njih umre na cesti, za razliku od ovih u autima?

Svako ko ima predrasude prema istima nek podje na protest i poslusa pricu istih izbliza. Jeli to tesko? Postali smo zaludjenici medija. Vise vjerujemo njima nego ljudima oko nas. Svi imamo priliku makar sat biti tamo i oprati usta od svake kritike sistema koju bilo gdje forsiramo, eto prilike da svako od nas solidarise sa sa onim koje u imovinskoj situaciji goroj od nas i pokazati da je na strani slabijih umjesto na strani zulumcara.

Jel to posteno?
Opet, kako znas da nisam sa njima pricala?? Da nemam dodira sa ljudima koji imaju teske oblike PTsPa i svakakve psihoze upravo zbog rata i takvi ne mogu radifi i da zele! Nisu i mogucnosti ni auto voziti zbog jakih tableta koje moraju piti, imaju nocne more 20godina.. prezivjeli su prve linije, strijeljanja, silovanja i sta sve ne!!!
Njih ne vidjeh danas! Oni su najugrozeniji BORCI i njima moramo kao drustvo omoguciti dostojanstven zivot, bas kao i invalidima!!

Svi ostali zemlju i sadi, lopatu u ruke, prodaji na pojaci, bavi se svercom, zaobidji koji put birtiji i kladionicu (cast izuzecima) i pokusaj nesto! Nemoguce da u 23godone nisu pronasli nikakav posao niti nesto sami skontali, a da nisu oboljeli/invalidi!!!
Znaci sjedis u nekoj zdrastvenoj instituciji i slusas. Hajde i to je lijepo. Ovdje nije prica o meni i tebi, ovdje je prica o svima nama, hoces bolju drzavu, hoces bolji sistem, hoces da se problemi pocnu rjesavati, izadjes i protestvujes zajedno sa svima, bez obzira jeli tebi plata 1000 KM ili je meni 500KM, tamo si ako vec seres na ovaj sistem i branis pravo na bolji i dostojanstveniji zivot.

I kako mislis da ce se to omogucavanje dostojnog zivota desiti, tako sto ces im od kuce pomoci? Da ce se sve sistemske nepravde rjesiti tako sto ces izvaditi cvaju i dati siromahu? 600 miliona je dovoljno da se sagradi par fabrika, obezbjedi kakav takav posao, ova populacija animira, sufinansiraju programi edukacije, ali to se baci na udruzenja od kojih nista nema.
Nece pomoci ni blokada puteva, jer ukoliko dodje do vecih nemira vrlo lako se odredjene stvari mogu ponoviti!!

i vise mi nije cilj boriti se za bilo sta, cilj mi je otici vani, kao mnogima, samo sto je i to proces! Zelim siguran posao, majcinstvo, dostijanstven zivot, nikakvo bogatstvo i da ne kukam sa 50g “niko me nece” ! Toliko!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1335 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

Logovan wrote:
supercali wrote:Vec je receno ovdje svi bi mi bolju drzavu al nemoj boga ti da ja na bilo koji nacin patim pa makar bila i ova blokada
Upravo tako. :thumbup:
Lezi kuci, ne vrsi nikakav pritisak, cekaj da vlast dodje tobe, da pocne raditi svoj posao. :D

Davno smo trebali izaci na ulice, svi!

Svaki vid protesta i pobune sabotiraju lideri tri plemena (Bosnjaci, Srbi i Hrvati), igrajuci na kartu nacionalizma, zatim manipulativne stranke, te na kraju stranacki uhljebi, budzetski korisnici i ostali konformisti koji zive dobro u ovoj drzavi i koje boli kurac sto je drugima lose. Neka je meni dobro, ko jebe bijedu sto zivi od 100-200km mjesecno.
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1336 Re: Blokada puteva

Post by Hajlac »

kiligonzales wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: Ne možeš raditi zlo, a nadati se dobrom.
Kad je trebalo blokirati Parlament za #jmbg išao sam i stajao tamo, skoro zanoćio.
Ali da ću ići blokirati svoje sugrađane - žene, djecu, bijedu i muku koja je krenula poslom ili nekom drugom nuždom po ovoj hladnoći negdje - ne pada mi na pamet.
Tim više što će ovi isti ako sutra dobiju 200 maraka, u 7 sati glasati za Fadila Novalića. Neka hvala.
Razumi da oni traze svoja prava, a da bi s njima trebao biti svak kome nije dobro u ovoj zemlji, ako je tebi lose u ovoj zemlji nemas opravdanje da sutra makar dva sata ne provedes s njima. NEMAS.

I to su ti vjerovatno zadnji protesti na kojim si bio. A od toga je proslo 5 godina, a nista se u drzavi nije promjenilo.

Jarane ko ima auto, nije mu neka muka, kakvih muka ima u ovoj drzavi, taj ima i para da ga voza. Nekome je to luksuz. Mojoj porodici recimo. Mnogim mojim komsijama koji zive od jedne plate ili penzije, ovdje u Sarajevu. Okreni auto odakle si i doso i vrati se, idi spavaj u svojoj firmi, ako ne zelis biti na ulici.

To ti je najgluplji izgovor, svi ce glasati za Fadila. Tako ne shvatajuci stojis na strani ovog nepravednog sistema.

Svudje se svi bore za svoja prava, samo kod nas narod kritikuje vlast, a boli ih tuki za bilo kakve proteste.
:thumbup:
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1337 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

Šta, treba sakriti da su kidnapovali i žene, djecu, bebe, starce 12 sati po ovim minusima? Ili da se širi propaganda da su zatočena auta isključivo u vlasništvu onih koji su glasali za SDA ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1338 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

I dalje svi podrzavate ali za racunarom/mobitelom!!

Ako su upravu, zasto vec niste na protestima?!! Klasika!
I trebamo se sad SVi solidarisati, napustiti poslove pa zivjeti od crkavice, odnosno ni od crkavice, jer nam niko nece nista dati dzaba?!
Last edited by Nisrin on 01/03/2018 02:15, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1339 Re: Blokada puteva

Post by Prpa.ba »

Zasto se uporno mijesa kategorije dobrovoljaca/organizatora otpora, ratnih vojnih invalida i zdravih/pravih demobilisanih boraca prema kojima drzava nema i ne treba imati nikakvih obaveza? :mrgreen:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1340 Re: Blokada puteva

Post by invincible1921 »

Ma gluposti obicne...prvo ni nacin ni vrijeme ni mjesto za proteste.

Druga stvar da se razumijemo ja bi dao mjesecno makar cenera ako si jedan jedini dan linije odgulio...ali ...nismo mi USA ljudino. Drzava sama po sebi je u dubiozi i sad bi jos ti da joj se nakacis na grbacu. Sehidima i invlaidim maksimalnu pomoc dat u svim sferama od para do zaposljavanja, ali ostalim jbg burazeru sta da ti kazem bori se radi trudi se...eo stari mi je prvoborac, fala bogu ziv i zdrav izasao iz rata bio u vojsci do prije 10 godina. Vojna akademija, cin i prije rata imo, pa nije ni marke dobio od drzave za rat nego se bori za porodicu i radi.

Uostalom sta su zahtjevi ovih? DAJ NAM MILJU PENZIJE ? pa sta ima jos ...

Na kraju krajeva otkud sad odjednom ovoliki broj boraca. Pa pola ovih sto se bore za taj registar ne bi trebali bit u njemu...pa skoro 30 godina je proslo neko ko je tad bio u najboljim godinama (30/35) dns je dedo, a da ne govorim kolko je raje pomrlo posliej rata i izgunulo u istom.

Nemoguci uslovi bez realno ikakvog osnova ...ne volim vlast ni 1%, ali ovakvim glupostiam se mora stati u kraj jer onaj zajeb kad su u penziju poslaani vojnici sa 37 godina zivota prilikom reforme vojske se vise ne smije ponoviti. Zbog tadasnjih vojnika dns ispastaju i

KOD NAS CE I ZA 50 GODINA BITI BORACKE POPULACIJE KOJA CE TRAZITI NAKNADE...
Last edited by invincible1921 on 01/03/2018 02:15, edited 2 times in total.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1341 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

kudrilo wrote:Šta, treba sakriti da su kidnapovali i žene, djecu, bebe, starce 12 sati po ovim minusima? Ili da se širi propaganda da su zatočena auta isključivo u vlasništvu onih koji su glasali za SDA ?
Niko nikog nije kidnapovo,vlast je trebala obavjestit narod da ne ide tuda,kad vec sam narod ne prati medije,jer ce biti protesti.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1342 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

Nisrin wrote:Ako ce tih 1000 “boraca” usreciti dodatnih 200KM nek om daju makar meni skinuli jos 100 KM sa plate! Iako ono nisu sve borci, jer ih ima od 18/20 godina, ali jbg mozda su SP, tako smo navikli u Bosni!

Ali neka odblokiraju glavne puteve u drzavi!

Jer ako situacija eskalira necemo moci izaci iz grada, kao sto nismo ni 92e!!! Je li vrijedno toga??!

I kad poredite proteste u drugim drzavama sirom planete, jos ne vidjeh da se bori “boracka populacija” za svoja prava iz rata zavrsenog prije 23god?!
Pa zato se i bore
Da se skinu svi koji sada imaju 30 godina a imaju penziju
Znaci ako ja sa 25 godina iz besike se borio a primam 50 maraka i tu je problem odmah on visenema primanje 50 nego 100 maraka a nije ni marku vise ostecen budzet
Ma vala i ako eskalira neka eskalira boljenego da sejfici se izvlace zbog ubistva sto muris memic mora se boriti protiv drzave zbog ubijenog sina i svih nepravdi koje sutra mogu zadesiti i mene i tebe jer nismo neciji sinovi kceri unuci i sl
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1343 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Nisrin wrote:
Pa eto skontaj i ti da nekad sam sebi stvoris prilike, da ti se malo i posreci, nije svako ni predodredjen da zivi u gradu, danas mnogi ljudi i na selu normalno i kvalitetno zive! imaju svoje povrce, voce, stoku, ali MnOGI ne zele da se time bave vec hoce pare bez dana rada!

Bos logika: Branio sam svoju domovinu, zasto?? Da bih sutra bio dozivotno placen ili da odbranim svoju porodicu?

Empatije itekako imam, ali kad su ugrozeni i drugi neduzni, tad je gubim! A prosla sam i mnogo gore stvari od tebe pa upravo sam zbog toga realna!

Nema vise smisla da se ubjedjujemo, drukcije razmisljamo! Zahvali se Bogu sto su ti oba roditelja ziva! ln
RVI koji ima 50 maraka od države. Gdje je tu kvalitetan život ? Gdje je osnova kvalitetnog života ?

Pogledao i poslušao šta ljudi pričaju, vidim da im je baš dogorilo do noktiju. RVI koji ima 50, drugi ima 40 maraka od države. Jel to normalno ? Meni nije.

Zato imamo 567.000 boraca :shock: i 1.600 boračkih udruženja :shock: Ljudi traže javno objavljivanje registra boraca i ukidanje boračkih organizacija. Neće da pričaju sa vladom FBiH - ispred koje su kampovali, bukvalno, a ovih ih nisu bendali 2% ( na kraju odselili ).

Narod se neće ni počešati ako oni umru od gladi ili bolesti. Uhljebi se uvalili, ovi ga popušili, a vidim i da su bas popizdili.

Kompletan, civilizivani, svijet je nastao na ulici, borbom i to na način da je nekome nekada bilo ugroženo njegovo pravo. Jebiga, tako mora.

Haj mi objasni šta je sporno, osim malo izgubljenog komfora ?

ps. djecu, trudnice, bolesnike su puštali koliko sam mogao da čujem, a već bi bilo krečanja po medijima da se nešto desilo.
Maloprije smo vidjeli sliku dvije cijanotične djevojčice koje majka nosi u naručju. Baš su ih lijepo "pustili". Da nema solidarnosti građana koji taj narod zovu u kuće, već bi neko dijete preminulo na ovoj zimi.

Kojih 50, 40 maraka? Ne postoji tako niska invalidnina, odnosno stupanj invaliditeta po procjeni koji bi odgovarao naknadi od 40 maraka. To odmah da se razumijemo.

Drugo, objasnite mi kako će meni biti bolje ako neko dobije 200 maraka mjesečno i opet sutra glasa za SDA? Ja ne vidim to.
Vidim grupu ekstremno sebičnih ljudi koji su spremni pustiti nečije dijete da skapa na hladnoći, samo da bi se oni dokopali nekakve klix pomoći.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1344 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

Sve blokiraj i zapali ako treba ovako ne ide više. Drugovi mi odlaze iz drzave, zdravstvo nikakvo, politicari bahati, komsije licemjerni...
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1345 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

invincible1921 wrote:Ma gluposti obicne...prvo ni nacin ni vrijeme ni mjesto za proteste.

Druga stvar da se razumijemo ja bi dao mjesecno makar cenera ako si jedan jedini dan linije odgulio...ali ...nismo mi USA ljudino. Drzava sama po sebi je u dubiozi i sad bi jos ti da joj se nakacis na grbacu. Sehidima i invlaidim maksimalnu pomoc dat u svim sferama od para do zaposljavanja, ali ostalim jbg burazeru sta da ti kazem bori se radi trudi se...eo stari mi je prvoborac, fala bogu ziv i zdrav izasao iz rata bio u vojsci do prije 10 godina. Vojna akademija, cin i prije rata imo, pa nije ni marke dobio od drzave za rat nego se bori za porodicu i radi.

Uostalom sta su zahtjevi ovih? DAJ NAM MILJU PENZIJE ? pa sta ima jos ...

Na kraju krajeva otkud sad odjednom ovoliki broj boraca. Pa pola ovih sto se bore za taj registar ne bi trebali bit u njemu...pa skoro 30 godina je proslo neko ko je tad bio u najboljim godinama (30/35) dns je dedo, a da ne govorim kolko je raje pomrlo posliej rata i izgunulo u istom.

Nemoguci uslovi bez realno ikakvog osnova ...ne volim vlast ni 1%, ali ovakvim glupostiam se mora stati u kraj jer onaj zajeb kad su u penziju poslaani vojnici sa 37 godina zivota prilikom reforme vojske se vise ne smije ponoviti. Zbog tadasnjih vojnika dns ispastaju i penizinoeri kao i fondovi drzavni.
Eto ti iz FRA nam reci kad je vrijeme za proteste. Ovo je i uradjeno planski za dan nezavisnosti da bi bio fokus na njima i da bi se reklo sistemu koga lazete godinama.

Ako imas 1600 udruzenja i nekoliko stotina hiljada boraca u registru, onda presjeci noge onima kojima treba, a to su ovi koji zive od budzeta zive i preko ahbaba iz stranaka izvlace kapital iz budzeta godinama, neki po zaslugama, a neki po stelama. Procisti registar i dopuni ga populacijom koja od kraja rata do danas nije dobila ta prava.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1346 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

kudrilo wrote:Šta, treba sakriti da su kidnapovali i žene, djecu, bebe, starce 12 sati po ovim minusima? Ili da se širi propaganda da su zatočena auta isključivo u vlasništvu onih koji su glasali za SDA ?
Ne razumijete. To su "puštena" djeca koja trče u zagrljaj svojim kidnaperima da im požele puno sreće u borbi za ostvarivanje svojih prava. Ovo samo mi uhljebi spinujemo da demorališemo ogroman broj ljudi koji u ovim trenucima kreće da podrži "osloboditelje".
Čitajte sutra u Avazu.
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#1347 Re: Blokada puteva

Post by Mentha_Piperita »

Janjicar wrote:Sve blokiraj i zapali ako treba ovako ne ide više. Drugovi mi odlaze iz drzave, zdravstvo nikakvo, politicari bahati, komsije licemjerni...
:thumbup:
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1348 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

Nisrin wrote:I dalje svi podrzavate ali za racunarom/mobitelom!!

Ako su upravu, zasto vec niste na protestima?!! Klasika!
Pa evo dovoljno je sto ih i ovako podrzavamo za razliku od vas,fadilovaca :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1349 Re: Blokada puteva

Post by Prpa.ba »

Prisjetimo se i kako je zavrsila famozna Helezova "revizija" raznih borackih kategorija. Po zavrsetku revizije imali smo vise invalida i boraca nego kad smo poceli. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1350 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

supercali wrote:Da pribiljezim uhljebe i satelite kojima odgovara stanje glomazne administracije
Le clerk
General war
Nisrin je nekakva na sredini
Uglavnomja
Vidal
Dopunjavam kako se budu javljali ostali

Ps costacurta
Kudrilo
Emigrazione
Last edited by supercali on 01/03/2018 02:39, edited 2 times in total.
Locked