Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13226 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Lincoln-Burrows wrote:
horkesh wrote:
Lincoln-Burrows wrote: Ponovo se sramotiš, nitko nije ni za šta uskraćen osim onih koji hoće namagarčit jedan cijeli narod.
Imaš presudu Ustavnog suda, držimo se toga i bit će sve pošteno.
Ima tih presuda više, možda da se neke presude nisu namjerno ignorirale godinama pravni sistem ne bi bio urušen. Puno je selektivnosti.

Uostalom, i Čović je rekao da bi sada bio zadovoljan i indirektnim izborom u Predsjedništvo BiH, što bi istovremeno moglo riješiti i jednu drugu presudu koja je zapostavljena, Sejdić-Finci.
Ja se slažem sa svakim riješenjem koje riješava te presude.
Kad će provođenje presude donesene prije 10 ako ne i više godina kojom se naziv "županije" proglašava neustavnim, budući da se radi o crkvenom izrazu? Koliko vidim, tu nema puno prostora za dogovor, jesmo li sekularna država ili nismo? Također, ono što se fura jedino gdje je HDZ na vlasti, "dvije škole pod jednim krovom" standardni "uljudbeni rasizam," to je također presudama zabranjeno, kad će se to provesti?

Ispade HDZ vrišti o ugroženosti, a oni standardni barbari iz 18 vijeka, crkveni izrazi na javnim ustanovama, vjerska i etnička segregacija, itd.
Last edited by oakville on 19/09/2017 19:41, edited 1 time in total.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13227 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
oakville wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
Ja sam oduvijek zastupao stav da svaki narod ima pravo izabrati sebi svoga predstavnika kojeg
hoće i kakvog hoće. Znači ja ne branim drugima da izaberu sebi, ovi su birali predstavnika Hrvatima.
Sve skupa nema smisla ponavljati se i sve to, ima tamo Ustavni sud i neka se odluke sprovode po Ustavu.
Drugim riječima, hoćeš da drugima ograničiš krug za koga može glasati, i plus da tvoj jedan glas vrijedi isto koliko tudjih 1000.
Ne baš to.
Ograničiti zlonamjernoj politici mogućnost upletanja u izbor svojih predstavnika, pa makar i na takav način je sasvim opravdano. Jer cilj opravdava sredfstva. Ta šuplja ''zabrinutost'' o ''sarajevskim Hrvatima'' je postala vic i ne pije vode dalje od Stupa.
BTW teorije da 1 glas vrijedi kao 100, nigdje veze. Uostalom, pa što i da vrijedi ako je u pitanju izbor etničkih predstavnika i mir u kući. Kao što rekoh - cilj opravdava sredstvo.
Ako ne može tako, onda nek gura svak svoje. Dosadiće na kraju svakako...svima.
Ako cilj opravdava sredstvo, onda se nemoj žaliti kad većina radi u skladu sa svojom demokratskom voljom i jednakošću svih pred zakonom. Za "sarajevske hrvate" nisam ni malo zabrinut, što bi bio? Čović se o njima brine, kao i ostalim Hrvatima.
vernes81
Posts: 2299
Joined: 25/04/2011 23:04

#13228 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by vernes81 »

@Lincoln-Burrows
[/quote]
Ponovo se sramotiš, nitko nije ni za šta uskraćen osim onih koji hoće namagarčit jedan cijeli narod.
Imaš presudu Ustavnog suda, držimo se toga i bit će sve pošteno.[/quote]

Klocu ti se sramotis po 100-ti put, ispostujte vi sve presude Ustavnog suda slucaj naziva zupanija itd...,
Pa onda pricaj, fakat mrzim kad isprani mozgovi lupaju gluposti.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13229 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

oakville wrote: Ako cilj opravdava sredstvo, onda se nemoj žaliti kad većina radi u skladu sa svojom demokratskom voljom i jednakošću svih pred zakonom. Za "sarajevske hrvate" nisam ni malo zabrinut, što bi bio? Čović se o njima brine, kao i ostalim Hrvatima.
Heh, bitno je da si ti zabrinut za njih.
Daj bola, sjetite se njih samo kad treba braniti neobranjivo.
Ustavni sud je svoje rekao i uradio: izbacio je sporni dio Izbornog zakona koji nije prezentirao na pravi način izbornu volju jednog naroda, upravo u poglavlju koje se odnosi za državno tijelo u kojem je etnička zastupljenost imperativna. Vjerojatno znaš, ali da ponovimo: trenutni Dom naroda FBiH ne odražava pravo stanje na terenu.
E sad što netko tu pravosnažnu odluku Suda smatra ''trećim'', separatizmom, Herceg Bosnom, Ahhmićima, konvojima, logorimas, starim mostovima, sarajevskim Hrvatima, Posavinama i ostalim medijskim kovanicama - to je njegov problem. I glupo se upuštati u daljnja objašnjenja.
Jer družba je družba a sud je sud.
Bazinga1234
Posts: 8068
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#13230 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bazinga1234 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Čavić o Dodikovoj odluci suspenzije referenduma: Miševi su izašli iz rupa
Lider NDP-a ukazuje da će biti interesatno čuti obrazloženje onih koji su se "junačili i srbovali do iznemoglosti" usvajajući u parlamentu RS-a 2015. odluku o referendumu o Sudu i Tužilaštvu BiH, a sada najavljuju suspenziju.
:lol:
Cavic dijeli pljuske :D
:izet:
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#13231 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

Dovoljno je da vam kazem da je Mektić jedan od gostiju, a tu si jos Stevandić i Špirić :lol: :lol: :lol:


oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13232 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
oakville wrote: Ako cilj opravdava sredstvo, onda se nemoj žaliti kad većina radi u skladu sa svojom demokratskom voljom i jednakošću svih pred zakonom. Za "sarajevske hrvate" nisam ni malo zabrinut, što bi bio? Čović se o njima brine, kao i ostalim Hrvatima.
Heh, bitno je da si ti zabrinut za njih.
Daj bola, sjetite se njih samo kad treba braniti neobranjivo.
Ustavni sud je svoje rekao i uradio: izbacio je sporni dio Izbornog zakona koji nije prezentirao na pravi način izbornu volju jednog naroda, upravo u poglavlju koje se odnosi za državno tijelo u kojem je etnička zastupljenost imperativna. Vjerojatno znaš, ali da ponovimo: trenutni Dom naroda FBiH ne odražava pravo stanje na terenu.
E sad što netko tu pravosnažnu odluku Suda smatra ''trećim'', separatizmom, Herceg Bosnom, Ahhmićima, konvojima, logorimas, starim mostovima, sarajevskim Hrvatima, Posavinama i ostalim medijskim kovanicama - to je njegov problem. I glupo se upuštati u daljnja objašnjenja.
Jer družba je družba a sud je sud.
Za hrvate svugdje se brine samo HDZ, ja ne, nije moj problem.

Nego da vidimo o provedbi ranijih presuda, naziv "županije", "dvije škole pod jednim krovom" itd itd. To su stare presude, pa pošto su ti problemi prisutni na mjestima gdje HDZ vlada bez opozicije, po građanskom modelu, najprije da vidimo kako oni poštuju tu vladavinu prava na koju se pozivaju.
Pa ćemo onda postupiti poučeni njihovim ponašanjem.
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13233 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

Alfons Kauders wrote:
Novak20 wrote:Možda se nećeš složiti ali sam mišljenja da je najbrojnija etnija i najodgovornija za stanje u današnjoj BiH a posebno u F BiH.
Dakle, najbrojniji su najodgovorniji... po gradjanskom principu. Mada u stvarnosti vlast u FBiH moraju dijeliti s HDZ-om radi veta, a na drzavnom nivou s HDZ i predstavnicima RS, po principu 1:1:1

Tako da je najbrojnija etnija odgovorna koliko i druge dvije, ili u slucaju FBiH, tacno onoliko koliko i HDZ/HNS. Zato ne, necemo ovo kriviti na "najbrojniju etniju" :D

Hrvatsko pitanje u BiH je uvijek bilo i ostalo upravo to - "hrvatsko" pitanje, a ne bosnjacko ili srpsko. Stoga, za pocetak, Hrvati u BiH bi se kroz svoje legitimno izabrane predstavnike trebali izjasniti sta zapravo hoce.

Izborni zakon?

Dobro. Rijesimo izborni zakon i svi zadovoljni? Naravno, al u kurcu. Daj TV kanal i jos duplih institucija za uhljebe? Rijesimo i to, i mirna Bosna. Gotovo, relaksacija odnosa, sva pitanja usaglasena na obostrano zadovoljstvo, i HDZ odmah prekine surovati s RS, fokusiramo se na EU i NATO.

HDZ sigurno nece traziti nista vise.

:D
Na onom dijelu koji je 1/1 ili 1/2 svaka je etnija mogla uspostaviti vladavinu prava, poštenu privatizaciju, bezbolniju tranziciju, privredni napredak. Ni jedna to nije učinila i ne čini jer je primarni cilj blagostanje političke elite a ne naroda. Za narod su ovakve zaje.ancije i teme. :D

Nema tu nikakvog veta ali ni suda za x lopova koji su u sprezi sa politikom obogaljili privredu, resurse i napravili rekordnu nezaposlenost. Itd...

Što rek'o Lagumdžija (parafraziram), mi ćemo biti kao Zapadna Njemačka (privredno), integracioni faktor i primjer u dobru. I sve se izjalovi zbog pohlepe.

Kad i ako se riješi Izborni zakon i pitanje izbora člana Predsjedništva i Doma naroda, HDZ počinje da pada kao što je već pao prije izbora 2006. Šta će biti poslije i koliko će ko biti u stanju da ucjenjuje, ne znam. Znam da ovako kao do sada ne ide naprijed.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13234 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Novak20 wrote:
Alfons Kauders wrote:
Novak20 wrote:Možda se nećeš složiti ali sam mišljenja da je najbrojnija etnija i najodgovornija za stanje u današnjoj BiH a posebno u F BiH.
Dakle, najbrojniji su najodgovorniji... po gradjanskom principu. Mada u stvarnosti vlast u FBiH moraju dijeliti s HDZ-om radi veta, a na drzavnom nivou s HDZ i predstavnicima RS, po principu 1:1:1

Tako da je najbrojnija etnija odgovorna koliko i druge dvije, ili u slucaju FBiH, tacno onoliko koliko i HDZ/HNS. Zato ne, necemo ovo kriviti na "najbrojniju etniju" :D

Hrvatsko pitanje u BiH je uvijek bilo i ostalo upravo to - "hrvatsko" pitanje, a ne bosnjacko ili srpsko. Stoga, za pocetak, Hrvati u BiH bi se kroz svoje legitimno izabrane predstavnike trebali izjasniti sta zapravo hoce.

Izborni zakon?

Dobro. Rijesimo izborni zakon i svi zadovoljni? Naravno, al u kurcu. Daj TV kanal i jos duplih institucija za uhljebe? Rijesimo i to, i mirna Bosna. Gotovo, relaksacija odnosa, sva pitanja usaglasena na obostrano zadovoljstvo, i HDZ odmah prekine surovati s RS, fokusiramo se na EU i NATO.

HDZ sigurno nece traziti nista vise.

:D
Na onom dijelu koji je 1/1 ili 1/2 svaka je etnija mogla uspostaviti vladavinu prava, poštenu privatizaciju, bezbolniju tranziciju, privredni napredak. Ni jedna to nije učinila i ne čini jer je primarni cilj blagostanje političke elite a ne naroda. Za narod su ovakve zaje.ancije i teme. :D

Nema tu nikakvog veta ali ni suda za x lopova koji su u sprezi sa politikom obogaljili privredu, resurse i napravili rekordnu nezaposlenost. Itd...

Što rek'o Lagumdžija (parafraziram), mi ćemo biti kao Zapadna Njemačka (privredno), integracioni faktor i primjer u dobru. I sve se izjalovi zbog pohlepe.

Kad i ako se riješi Izborni zakon i pitanje izbora člana Predsjedništva i Doma naroda, HDZ počinje da pada kao što je već pao prije izbora 2006. Šta će biti poslije i koliko će ko biti u stanju da ucjenjuje, ne znam. Znam da ovako kao do sada ne ide naprijed.
A ne. HDZ treba ostati na vlasti sad i zauvijek, to je jedina legitimna stranka hrvatske dijaspore u BiH, koja održava svakodnevnu vezu sa maticom u Zagrebu. Ne vidim razloga za mijenjanje dobitničkog tima.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#13235 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LBVIEW »

Novak20 wrote:
pemanapemani wrote:
Novak20 wrote:

Ja patetike.

Nije BiH Hrvatima ništa obećano osim onog što je potpisano u Dejtonu prije 22 godine i na šta su pristali kao što su pristale druge dvije etnije. Ako traže da se radi očuvanja potpisanog u Dejtonu i svoje konstitutivnosti omogući izbor hrvatskih predstavnika u vlasti, u čemu je problem ? Hrvati su svjesni da bi gubitkom konstitutivnosti bili još brže otjerani rahat patnjom, pravnom nesigurnošću i ikebanama u vlasti izabranim od strane Bošnjaka. Ne traži se treći entitet nego pravo da biraju svoje pretstavnike i zajedno sa drugim, ravnopravno učestvuju u neophodnim izmjenama Ustava.

Onaj ko to ne dozvoljava, tjera Hrvate na okupljanje pod jednu kapu. Ne radi odlaska nego opstanka u zemlji koja je na žalost mnogih i njihova.

Omladina napušta ovu zemlju u potrazi za boljim standardom, normalnim životom i pravnom državom. Svim onim što BiH vlast ne može i neće da pruži. Ono što se godinama dešava Hrvatima sa putovnicom, uveliko je uzelo maha i kod drugih bez putovnice tako da nema mjesta radovanju dok najperspektivniji odlaze. Pametna djeca, neće da čekaju sadaku do tridesetpete ni da rade za šest stoja za gazde koje ne znaju šta će od sile.


Vjera, kultura, geni....besmislice su ali ih koristi politika da ne pitamo zašto nema posla, vode, čestite plate, pravne sigurnosti.........

I šta ti, Boga ti, znaš o odgoju djece ?
Pročitaj transkripte sa sjednica Hrvatske vlade, Ureda predsjednika, raznih komisija i ostalih pi.ki materina u periodu 1991.-1999.

Pročitaj šta je pisao fra Drago Bojić i zbog čega je smjenjen sa mjesta glavnog urednika Svjetla riječi.

Pročitaj feljton fra Ivana Šarčevića koji je nedavno pisao za prometej.ba.

Pročitaj šta je pisao Ivan Lovrenović i radove pokojnog Dubravka Lovrenovića.

Mogao bih nabrajati do sutra. Tu se vidi sva lepeza obećanja, humanog preseljenja naroda, mržnje prema drugima i najvažnije - iskonske mržnje prema Bosni i svemu što ona predstavlja. Tuđman i uzp-eovci oko njega su smatrali kako Bosna nema nikakvu povjesnu utemeljenost i da je kolonijalna tvorevina koju treba satrati za vijeke vjekova.

Kako je moja porodica iz Sarajeva 1996. dobila ponudu da seli u Korenicu ili Ličko Petrovo selo. Pokojnom starom garantovali direktorsko mjesto u državnoj službi, ako je sve patetika i izmišljanje?

Kako nam je 1996. lokalni HDZ mešetar rekao da nema mjesta za Hrvate u Sarajevu i da trebamo seliti u Hrvatsku, ako je sve patetika?
De ba, malo se uhavizaj. Ima puno ljepše i aktuelnije literature za čitanje, a imaju i predavanja za one što ne čitaju. :D

U principu, više razmišljam o budućnosti nego o prošlosti pa me interesuje rasplet događaja u kojima su glavni učesnici SDA/SDP, HDZ/HNS, SDS/SNSD čobani i njihova stada. Čisto da se agonija rahat patnje prekine pa da krenemo kako treba.

Tvog starog su zvali 1996. HDZ-ovci, nije otišao, ok. Mene i moje su 1993. zvali iz općinskog IVZ da im oslobodimo imanje. Nismo otišli, pa šta. Svako nek' ide gdje mu je bolje. Bude li se opet ratovalo, nadam se da će proči bez mene. :D

Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Jebi ga, posto je slatko marginaliziranje jednog ili oba konstitutivna naroda gdje su Hrvati u vecini, ostaje vam kusati sto ste zakuhali. :izet: Ili ti mislis kako je neko blesav pa ce pristati na nekakva asimetricna rijesenja?Sto rece onaj lord "don't dream dreams". :mrgreen:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#13236 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Lincoln-Burrows wrote:
oakville wrote:
Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako?
Jesul ono na grbovima i munare?
Svjetionik. :skoljka:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13237 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

oakville wrote:.

Nego da vidimo o provedbi ranijih presuda, naziv "županije", "dvije škole pod jednim krovom" itd itd. To su stare presude, pa pošto su ti problemi prisutni na mjestima gdje HDZ vlada bez opozicije, po građanskom modelu, najprije da vidimo kako oni poštuju tu vladavinu prava na koju se pozivaju.
Pa ćemo onda postupiti poučeni njihovim ponašanjem.
Ma daj.
Županija?? Pa jel' problem uvesti taj izraz u Ustav?? Mislišdfa bi bilo to previše bolno za bosansku nejač?? Kakve to veze ima. Ako mogu dva izraza u Zakonu ravnopravno funkcionirati (šehid - palii branitelj) što bi bio problem i za izraze Kanton-Županija. Samo malo dobre volje. Jebo majku ako sam neću potegnuti jedan prijedlog za parlament FBiH u tom smjeru.-
Dvije škole pod jednim krovom - OHR-ov izum. Izvoli, sastavi zajednički program prihvatljiv za sve, i mislim da će taj prtolem biti rješen. Od Stoca, preko Uskoplja do Vareša.
Međutim, jednostavnije je ''ustaše'' optuživati za segregaciju, aparthejd, treći, šovinizam, separatizam...a da, umalo zaboravih - fašizam (gdje ću baš na njemu kiksati :D )
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13238 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Zupanija ima vjerske konotacije, a muslimani nemaju zupana.

Nije emirat, pa nije ni zupanija, vec kanton.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#13239 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

Alfons Kauders wrote:Zupanija ima vjerske konotacije, a muslimani nemaju zupana.

Nije emirat, pa nije ni zupanija, vec kanton.
Ne samo vjerska konotacija, već kao jedna vrsta mirroringa županija R. Hrvatske. Nekad, u Knjižnici Ljubuški vidjeh zemljivid na kojem su sve županije R. Hrvatske i Federacije BiH predstavljene zajedno u stilu Banovine. Na netu nisam nikad našao sličnu kartu, valjda neko specijalno izdanje.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13240 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
oakville wrote:.

Nego da vidimo o provedbi ranijih presuda, naziv "županije", "dvije škole pod jednim krovom" itd itd. To su stare presude, pa pošto su ti problemi prisutni na mjestima gdje HDZ vlada bez opozicije, po građanskom modelu, najprije da vidimo kako oni poštuju tu vladavinu prava na koju se pozivaju.
Pa ćemo onda postupiti poučeni njihovim ponašanjem.
Ma daj.
Županija?? Pa jel' problem uvesti taj izraz u Ustav?? Mislišdfa bi bilo to previše bolno za bosansku nejač?? Kakve to veze ima. Ako mogu dva izraza u Zakonu ravnopravno funkcionirati (šehid - palii branitelj) što bi bio problem i za izraze Kanton-Županija. Samo malo dobre volje. Jebo majku ako sam neću potegnuti jedan prijedlog za parlament FBiH u tom smjeru.-
Dvije škole pod jednim krovom - OHR-ov izum. Izvoli, sastavi zajednički program prihvatljiv za sve, i mislim da će taj prtolem biti rješen. Od Stoca, preko Uskoplja do Vareša.
Međutim, jednostavnije je ''ustaše'' optuživati za segregaciju, aparthejd, treći, šovinizam, separatizam...a da, umalo zaboravih - fašizam (gdje ću baš na njemu kiksati :D )
1. Nemam potrebe dostavljati prijedlog za ukidanje dvije škole pod jednim krovom, to je presuda i treba je provesti. HDZ to ne dozvoljava, kaže da se ukida jednakopravnost, odnosno traže da se provodi odvojena nastava po odvojenim programima. Znači negiraju provođenje presude. Pa ako tu negiraju provođenje presude, ne znam zašto bi im neko izlazio u susret i provodio presude koje HDZ tvrdi da njemu odgovaraju.

2. Naziv šehid kao vjerski obavezno izbaciti iz zakona, jer se radi o vjerskom izrazu. Isto uraditi sa županijama.

Eto riješen problem pod 2.

Problem pod jedan lično i ne mislim da treba rješavati, jer svakako HDZ odgaja hrvatsku djecu za život izvan BiH u skladu s hrvatskim programom, tako da njima rješenje tog problema i ne treba. Ako se neko odgaja kao dijaspora, besmisleno je a nije ni fer nametati mu neke "zajedničke" ili "integrativne" programe kad svakako neće živjeti u BiH. Plus što je to trošenje novca.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#13241 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pemanapemani »

Korektnosti radi - zupanija i zupan nisu religiozni katolicki termini.

To su zupa i zupnik.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13242 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

pemanapemani wrote:Korektnosti radi - zupanija i zupan nisu religiozni katolicki termini.

To su zupa i zupnik.
Ukrao si mi riječi iz usta.
99% ljudi misli da se to odnosi na župu i župnika.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#13243 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 155_mm »

seln wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja čudnog dana... :shock:

Deutsche Welle: Hrvatska je problematično dijete EU, na snazi fašizacija društva
Republika Srpska će suspendovati referendum o Sudu i Tužilaštvu BiH, izjavio je danas predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Sihiri, ocam'...
nije samo cudan dan nego cudna vremena dolaze. u dolazecim vremenima bi ove male narode i nacije mala greska mogla mnogo kostati.
vojne vjezbe na sve strane. evo sad ce za koji dan i u BiH vjezba NATO. kao civilna vjezba. a sakupilo se brigada ljudstva.
a evo sta vucic kaze o dolazecem vremenu
Vučić u SAD: Opasno je, bolje da Srbija ostane van radara

Njujork -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Njujorku da se svet danas nalazi u opasnoj i komplikovanoj situaciji.

„Analiziraćemo ozbiljno, danima i nedeljama ćemo raditi Trampovom govoru, kao i na govorima nekih drugih, da bismo mogli da pronađemo prave zaključke za vođenje srpske politike u narednom periodu. Tih 45 minuta govora ćemo analizirati narednih 45 dana da bismo izvukli pouke kako da se ponašamo u budućnosti i šta je to što je najbolje za našu zemlju“, zaključio je on.
jenostavno postalo je vema opasno i pomisliti popisati se amerima na cipelu. danas preCednik nebi ni pomislio da se ne rukuje a ambasadoricom nego bi je zagrlio i izljubio i to tri puta.
:D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#13244 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 155_mm »

interesantno ce biti slusati naseg cirila kad se vrati iz SAD. kakvu li ce on pjesmicu pjevati.
:D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13245 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

oakville wrote:
1. Nemam potrebe dostavljati prijedlog za ukidanje dvije škole pod jednim krovom, to je presuda i treba je provesti. HDZ to ne dozvoljava, kaže da se ukida jednakopravnost, odnosno traže da se provodi odvojena nastava po odvojenim programima. Znači negiraju provođenje presude.
Pogrešno. Svi se i petnih žila trude ukinuti ''dvije škole pod jednim krovom'' a ne nude ništa što bi ih moglo zamijeniti.
traže da se provodi odvojena nastava po odvojenim programima.
Jok tražit će da se provodi zajednička nastava s odvojenim programima.

Da rezimiramo: U FBiH postoje dva ravnopravna programa i ne postoji jedan zajednički program. I vjerojatno ga neće nikada ni biti, pogotovo kada u gradivo uđe i ''novija istorija'' i sve što je prati.
Nije mi jasno na koji način HDZ negira presude time što insistira na jednom od dva ravnopravna programa?
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13246 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

oakville wrote:
A ne. HDZ treba ostati na vlasti sad i zauvijek, to je jedina legitimna stranka hrvatske dijaspore u BiH, koja održava svakodnevnu vezu sa maticom u Zagrebu. Ne vidim razloga za mijenjanje dobitničkog tima.
Ne vidim ni ja razloga za tvoje pod.ebavanje autohtonih bosanskohercegovačkih Hrvata i nazivanje hrvatskom dijasporom u BiH. Jbg. Kristić iz Kreševa je dijaspora samo kad odseli iz BiH.

HDZ će o(p)stati koliko i SDA. Jedni bez drugih ne mogu. A da će spletkariti jedni protiv drugih, hoće sigurno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13247 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

pemanapemani wrote:Korektnosti radi - zupanija i zupan nisu religiozni katolicki termini.

To su zupa i zupnik.
Korektnosti radi - ni emir nije religiozni islamski termin, ali je vremenom dobio religioznu konotaciju.
Isto kao zupa i zupnik.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13248 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by duh_sa_sjekirom »

Deutsche Welle: Hrvatska je problematično dijete EU, na snazi fašizacija društva
Danke, Dojčland...
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13249 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

LBVIEW wrote:
Jebi ga, posto je slatko marginaliziranje jednog ili oba konstitutivna naroda gdje su Hrvati u vecini, ostaje vam kusati sto ste zakuhali. :izet: Ili ti mislis kako je neko blesav pa ce pristati na nekakva asimetricna rijesenja?Sto rece onaj lord "don't dream dreams". :mrgreen:
:lol:

Pa pristao je rahmetli Alija Izetbegović na asimetrično rješenje RS i F BiH. Očito je držao fige iza leđa kad potpisa Dejton.

Ja nisam zakuhao ništa. Mogu da živim i bez etničke šeme samo da ne tuku. Da se mene pita, mnoga pitanja gdje Hrvati nisu u pravu bi se riješila u paketu sa Izbornim zakonom.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#13250 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 155_mm »

Novak20 wrote:
LBVIEW wrote:
Jebi ga, posto je slatko marginaliziranje jednog ili oba konstitutivna naroda gdje su Hrvati u vecini, ostaje vam kusati sto ste zakuhali. :izet: Ili ti mislis kako je neko blesav pa ce pristati na nekakva asimetricna rijesenja?Sto rece onaj lord "don't dream dreams". :mrgreen:
:lol:

Pa pristao je rahmetli Alija Izetbegović na asimetrično rješenje RS i F BiH. Očito je držao fige iza leđa kad potpisa Dejton.

Ja nisam zakuhao ništa. Mogu da živim i bez etničke šeme samo da ne tuku. Da se mene pita, mnoga pitanja gdje Hrvati nisu u pravu bi se riješila u paketu sa Izbornim zakonom.
ma da se mene pita ja bi dao i treci i odCepljenje drugom . ali ne daju drugi.
:D
Post Reply