Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#13226 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BAN---KAI »

peepeep wrote:
BAN---KAI wrote:
TheRedhead wrote:
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije :)

Dobra stranica samo što ne piše na nekim koliko je shipping.

Šta misliš koliko bi me došao shipping na jednu knjigu od 25km? Teza je knjiga


Evo otišao sam na checkout i piše 70km ukupno WTF!! :shock: :shock: :shock: :shock: Prokleti shipping košta 45km :? :? :? :?
Kao neko ko već godinama kupuje knjige sa interneta (strana literatura, od naših jedino furam Algoritam jer Srbi imaju užasan prevod) mogu ti samo preporučiti bookdepository. Daleko su od najjeftinijih ali barem ti ne naplaćuju masne pare za dostavu. Amazon je prije dostavljao ali je to odavno postalo veoma rijetko. Abebooks je dobar ali žara je dostava, isto kao i na ebayu, gdje imaš tonu jeftinijih knjiga ali te na kraju sa dostavom dođe skuplja pita neg' tepsija.

P.S. Evo ti par linkova pa vidi šta te interesuje:

Wordery
Book Finder

Wordery ima "besplatnu" dostavu ili bar tako piše, znači na sličan fazon kao i bookdepo. Book Finder, well, samo ti ime kaže. Ime knjige, izaberi BiH kao destinaciju i pucaj.
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju

Na ovoj stranici knjiga košta 52km https://wordery.com/vagabond-vol-1-vizb ... NTZhZjI%3D

Dok je na amazonu 10 dollara, a piše free shiping
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#13227 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Running »

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13228 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amar1994 »

Running wrote:http://cloud.tapatalk.com/s/589f0a629dd ... 135740.png

Nece valjda... :)

Sent from my G
hahah :D , ma nece :thumbup:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#13229 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by peepeep »

BAN---KAI wrote:
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju

Na ovoj stranici knjiga košta 52km https://wordery.com/vagabond-vol-1-vizb ... NTZhZjI%3D

Dok je na amazonu 10 dollara, a piše free shiping
To free shipping se odnosi na Amerikance u većini slučajeva. Sa desne strane ispod checkouta imaš "Select Shipping Address" i ideš na to, onda odabereš "Change Country" i odabereš Bosnu i onda će ti prikazati da li se može dostaviti ili ne. Cijenu dostave ne možeš vidjeti dok ne dođeš do Checkouta, barem koliko ja znam.

P.S. Imaš ovo čudo i na amazon.de, košta 30 maraka. Dostava na amazon.de ne bi trebala biti prevelika pa provjeri i probaj.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13230 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amar1994 »

peepeep wrote:
BAN---KAI wrote:
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju

Na ovoj stranici knjiga košta 52km https://wordery.com/vagabond-vol-1-vizb ... NTZhZjI%3D

Dok je na amazonu 10 dollara, a piše free shiping
To free shipping se odnosi na Amerikance u većini slučajeva. Sa desne strane ispod checkouta imaš "Select Shipping Address" i ideš na to, onda odabereš "Change Country" i odabereš Bosnu i onda će ti prikazati da li se može dostaviti ili ne. Cijenu dostave ne možeš vidjeti dok ne dođeš do Checkouta, barem koliko ja znam.

P.S. Imaš ovo čudo i na amazon.de, košta 30 maraka. Dostava na amazon.de ne bi trebala biti prevelika pa provjeri i probaj.
ima i na ebay.uk jos jeftinije , evo je taman na akciji :)
http://www.ebay.co.uk/itm/Vagabond-Vol- ... SwLEtYkXUI

8-) :thumbup:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#13231 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by seoBIH »

nane81 wrote: Moguće i to, ali ja mislim da su knjige oslobođene carine.
Jbga, kad kazemo "carina" onda je tu carina, pdv, takse i ostali nameti.
User avatar
DuckZz
Posts: 3100
Joined: 07/05/2012 18:12

#13232 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by DuckZz »

Prodaje li iko išta preko Ebay-a redovno ?
Može jedno pitanje preko PP-a, upucat ću se od frustracije :D
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#13233 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by toure123 »

TheRedhead wrote:
toure123 wrote:
Spacedust wrote:Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
Nije to nista, ja dnevno imam ~ 700 transakcija ;)
kako upratis jel sve stiglo :D ja narucila nesto u novembru i vec zaboravila da to postoji hahhaa
Khm khm :D
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#13234 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BAN---KAI »

amar1994 wrote:
peepeep wrote:
BAN---KAI wrote:
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju

Na ovoj stranici knjiga košta 52km https://wordery.com/vagabond-vol-1-vizb ... NTZhZjI%3D

Dok je na amazonu 10 dollara, a piše free shiping
To free shipping se odnosi na Amerikance u većini slučajeva. Sa desne strane ispod checkouta imaš "Select Shipping Address" i ideš na to, onda odabereš "Change Country" i odabereš Bosnu i onda će ti prikazati da li se može dostaviti ili ne. Cijenu dostave ne možeš vidjeti dok ne dođeš do Checkouta, barem koliko ja znam.

P.S. Imaš ovo čudo i na amazon.de, košta 30 maraka. Dostava na amazon.de ne bi trebala biti prevelika pa provjeri i probaj.
ima i na ebay.uk jos jeftinije , evo je taman na akciji :)
http://www.ebay.co.uk/itm/Vagabond-Vol- ... SwLEtYkXUI

8-) :thumbup:
hahaha hvala ali ista cijena šhipping kao proizvoda. 42km :-D
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13235 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Samo da javim, ono za što su mi tražili špeditera, pustili su bez carine i PDV. 59.99$
Upornost se isplatila. Platio samo otvaranje paketa.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13236 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amar1994 »

BAN---KAI wrote:
amar1994 wrote: ima i na ebay.uk jos jeftinije , evo je taman na akciji :)
http://www.ebay.co.uk/itm/Vagabond-Vol- ... SwLEtYkXUI

8-) :thumbup:
hahaha hvala ali ista cijena šhipping kao proizvoda. 42km :-D
:D

pa gdje nadje ovu od 720 strana , veliko je to pa je zato vjerovatno ta cijena :-)
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#13237 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mentha_Piperita »

.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13238 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

zincx wrote:Samo da javim, ono za što su mi tražili špeditera, pustili su bez carine i PDV. 59.99$
Upornost se isplatila. Platio samo otvaranje paketa.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
jel došlo samo od sebe, ili si šta ganjao lično ili telefonski ?
i jesi li prvobitno dobio za to onu bijelu kovertu ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13239 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

amar1994 wrote:Brza posta+paket jbg :wink: :-)


PS. meni stigle sijalice nakon 3 mjeseca :shock: :-) , idem kontaktirat sellera da mi izda nalog da mu platim ponovo :)


Joj debilne drzave :run:
:thumbup:
Najbitnije je ostati pošten i ne prodati se za šaku dolara.

kako se izdaje nalog ? Za slučaj da i ja budemo morao.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 3 times in total.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13240 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13241 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
odlično.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13242 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Dobar si, meni mobitel i sad stoji od 19.1. na carini bez pomaka. Doduse, kod mene je "problem" sto je prodavac kao poklon stavio silikonsku prozirnu zastitu i EU adapter sto znaci da su tri odvojena artikla u jednoj posiljci.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13243 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

choxnox wrote:
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Dobar si, meni mobitel i sad stoji od 19.1. na carini bez pomaka. Doduse, kod mene je "problem" sto je prodavac kao poklon stavio silikonsku prozirnu zastitu i EU adapter sto znaci da su tri odvojena artikla u jednoj posiljci.
meni baterija stoji od 11.1.2017, al kuliram. :)
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13244 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
ja mislim kad dobiješ robu poslije toliko petljanija, da se više i ne raduješ kako treba.
ubiju ti sav ćejf kupovine.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13245 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

victom wrote:
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
ja mislim kad dobiješ robu poslije toliko petljanija, da se više i ne raduješ kako treba.
ubiju ti sav ćejf kupovine.
Jok, dodatni je merak pobijediti uhljebe iz UINO.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#13246 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kafanski_covjek »

choxnox wrote:
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Dobar si, meni mobitel i sad stoji od 19.1. na carini bez pomaka. Doduse, kod mene je "problem" sto je prodavac kao poklon stavio silikonsku prozirnu zastitu i EU adapter sto znaci da su tri odvojena artikla u jednoj posiljci.
:lol: :lol: :lol:

zamisli da narucis dijagnostiku za auto :D i dobijes 7/8 kablova :lol: :lol: :lol:

mamicu im njihovu
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#13247 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Running »

victom wrote: meni baterija stoji od 11.1.2017, al kuliram. :)
Sto duze stoji u Bog zna kakvim uslovima, to gore za bateriju. :D
victom wrote: ja mislim kad dobiješ robu poslije toliko petljanija, da se više i ne raduješ kako treba.
ubiju ti sav ćejf kupovine.
I ja tako mislim. Kad dobijes nesto posle par mjeseci, smoris se, prodje te volja.

UIO BiH
kenan77
Posts: 330
Joined: 05/10/2013 09:02

#13248 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kenan77 »

Ne da mi se citati i traziti..koliko se ceka refund..kanadanin nesto pogrijesio pa sam nudi refund,pristao sam i koliko se ceka i kakva je procedura??hvala
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13249 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

kenan77 wrote:Ne da mi se citati i traziti..koliko se ceka refund..kanadanin nesto pogrijesio pa sam nudi refund,pristao sam i koliko se ceka i kakva je procedura??hvala
Refund na paypal vidis odmah, a na karticu se vraca tek nakon odredjenog vremena. Ja sam refundirao dvije transakcije prisilno i jednu je prodavac sam refundirao jer nije mogao da posalje robu. Na paypal mi stoji povrat, ali na kartici jos nema.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13250 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amar1994 »

victom wrote:
amar1994 wrote:Brza posta+paket jbg :wink: :-)


PS. meni stigle sijalice nakon 3 mjeseca :shock: :-) , idem kontaktirat sellera da mi izda nalog da mu platim ponovo :)


Joj debilne drzave :run:
:thumbup:
Najbitnije je ostati pošten i ne prodati se za šaku dolara.

kako se izdaje nalog ? Za slučaj da i ja budemo morao.
ma normalno drug , to je normalna stvar :) :thumbup:

Pa posalje ti , ono kao da nisi platio za robu , meni danas nesto nije htjelo , pa sam mu direktno email poslao iznos preko paypal-a :wink: :thumbup:
Post Reply