Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
TheRedhead wrote:
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije
Dobra stranica samo što ne piše na nekim koliko je shipping.
Šta misliš koliko bi me došao shipping na jednu knjigu od 25km? Teza je knjiga
Evo otišao sam na checkout i piše 70km ukupno WTF!! Prokleti shipping košta 45km
Kao neko ko već godinama kupuje knjige sa interneta (strana literatura, od naših jedino furam Algoritam jer Srbi imaju užasan prevod) mogu ti samo preporučiti bookdepository. Daleko su od najjeftinijih ali barem ti ne naplaćuju masne pare za dostavu. Amazon je prije dostavljao ali je to odavno postalo veoma rijetko. Abebooks je dobar ali žara je dostava, isto kao i na ebayu, gdje imaš tonu jeftinijih knjiga ali te na kraju sa dostavom dođe skuplja pita neg' tepsija.
P.S. Evo ti par linkova pa vidi šta te interesuje:
Wordery ima "besplatnu" dostavu ili bar tako piše, znači na sličan fazon kao i bookdepo. Book Finder, well, samo ti ime kaže. Ime knjige, izaberi BiH kao destinaciju i pucaj.
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju
BAN---KAI wrote:
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju
To free shipping se odnosi na Amerikance u većini slučajeva. Sa desne strane ispod checkouta imaš "Select Shipping Address" i ideš na to, onda odabereš "Change Country" i odabereš Bosnu i onda će ti prikazati da li se može dostaviti ili ne. Cijenu dostave ne možeš vidjeti dok ne dođeš do Checkouta, barem koliko ja znam.
P.S. Imaš ovo čudo i na amazon.de, košta 30 maraka. Dostava na amazon.de ne bi trebala biti prevelika pa provjeri i probaj.
BAN---KAI wrote:
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju
To free shipping se odnosi na Amerikance u većini slučajeva. Sa desne strane ispod checkouta imaš "Select Shipping Address" i ideš na to, onda odabereš "Change Country" i odabereš Bosnu i onda će ti prikazati da li se može dostaviti ili ne. Cijenu dostave ne možeš vidjeti dok ne dođeš do Checkouta, barem koliko ja znam.
P.S. Imaš ovo čudo i na amazon.de, košta 30 maraka. Dostava na amazon.de ne bi trebala biti prevelika pa provjeri i probaj.
BAN---KAI wrote:
Aha hvala na linkovima. Malo sam zbunjen jer sam mi svi govorili da je shipping pravo jeftin što se tice knjiga, kad se narucuje preko amazona ili ebaya. Sinoc saznao da je trenutno katastrofa situacija sa carinom, da se gledaju i naplacuju
To free shipping se odnosi na Amerikance u većini slučajeva. Sa desne strane ispod checkouta imaš "Select Shipping Address" i ideš na to, onda odabereš "Change Country" i odabereš Bosnu i onda će ti prikazati da li se može dostaviti ili ne. Cijenu dostave ne možeš vidjeti dok ne dođeš do Checkouta, barem koliko ja znam.
P.S. Imaš ovo čudo i na amazon.de, košta 30 maraka. Dostava na amazon.de ne bi trebala biti prevelika pa provjeri i probaj.
zincx wrote:Samo da javim, ono za što su mi tražili špeditera, pustili su bez carine i PDV. 59.99$
Upornost se isplatila. Platio samo otvaranje paketa.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
jel došlo samo od sebe, ili si šta ganjao lično ili telefonski ?
i jesi li prvobitno dobio za to onu bijelu kovertu ?
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
odlično.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Dobar si, meni mobitel i sad stoji od 19.1. na carini bez pomaka. Doduse, kod mene je "problem" sto je prodavac kao poklon stavio silikonsku prozirnu zastitu i EU adapter sto znaci da su tri odvojena artikla u jednoj posiljci.
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Dobar si, meni mobitel i sad stoji od 19.1. na carini bez pomaka. Doduse, kod mene je "problem" sto je prodavac kao poklon stavio silikonsku prozirnu zastitu i EU adapter sto znaci da su tri odvojena artikla u jednoj posiljci.
meni baterija stoji od 11.1.2017, al kuliram.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
ja mislim kad dobiješ robu poslije toliko petljanija, da se više i ne raduješ kako treba.
ubiju ti sav ćejf kupovine.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
ja mislim kad dobiješ robu poslije toliko petljanija, da se više i ne raduješ kako treba.
ubiju ti sav ćejf kupovine.
zincx wrote:Dobio bijelu kovertu 28/1, tzv. obavjest. Slao mailove UINO-u. Navodio članove upute po kojoj moraju raditi, prijetio sudom...Nikad nisu odgovorili. Došlo samo po sebi.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Dobar si, meni mobitel i sad stoji od 19.1. na carini bez pomaka. Doduse, kod mene je "problem" sto je prodavac kao poklon stavio silikonsku prozirnu zastitu i EU adapter sto znaci da su tri odvojena artikla u jednoj posiljci.
zamisli da narucis dijagnostiku za auto i dobijes 7/8 kablova
Ne da mi se citati i traziti..koliko se ceka refund..kanadanin nesto pogrijesio pa sam nudi refund,pristao sam i koliko se ceka i kakva je procedura??hvala
kenan77 wrote:Ne da mi se citati i traziti..koliko se ceka refund..kanadanin nesto pogrijesio pa sam nudi refund,pristao sam i koliko se ceka i kakva je procedura??hvala
Refund na paypal vidis odmah, a na karticu se vraca tek nakon odredjenog vremena. Ja sam refundirao dvije transakcije prisilno i jednu je prodavac sam refundirao jer nije mogao da posalje robu. Na paypal mi stoji povrat, ali na kartici jos nema.