SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sole2mio
Posts: 1019
Joined: 11/04/2014 22:08

#13226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sole2mio »

Koju visinu kazne ce on dobiti ovdje ?
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#13227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

a zašto pretpostavljate njegov spol

možda je ona, transgender ili neopredjeljen :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#13228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

Black swan wrote:a zašto pretpostavljate njegov spol
Vozač je imenica muškog roda.

Dakle.

Žena vozač
Muškarac vozač
Trandža vozač :D
sole2mio
Posts: 1019
Joined: 11/04/2014 22:08

#13229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sole2mio »

Mozda zato sto sam prolazio pokraj mjesta gdje se desila nesreca.

Ugl ne bitno, nako me nesto interesuje kakva kazna ide za ove koje prouzrokuju ovakvu nezgodu, bez sudjelovanja vise osoba, srece nije bilo vise povrijedjenih ili smrtan slucaj, a vozac je bio bas pod uticajem alkohola.

Da li ovje ide oduzimanje vozacke i koja visina kazne se dobije ?


Image
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#13230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...

Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina :D

Sve ovo po starom zakonu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#13231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Mislim da štetu na objektima plaća obavezno AO.
Pretpostavljam da je kazna za ovakav udes ona koja je određena za vožnju pod uticajem, eventualno da mu se nadoda još prekoračenje i sl.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

sole2mio
Posts: 1019
Joined: 11/04/2014 22:08

#13233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sole2mio »

studiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...

Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina :D

Sve ovo po starom zakonu.
Nisu male cifre, i treba ih oderati, valjda dodju pameti.
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#13234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Bože sačuvaj, sav sam se naježio. Kakvo je ovo pomračenje uma, kakvo je ovo stanje koje te nagoni na ovakav čin?
User avatar
karanana
Posts: 50774
Joined: 26/02/2004 00:00

#13236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

I ja sam se pitao ko plati stetu na javnim objektima kada obore znak, ogradu, semafor.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#13237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

karanana wrote:I ja sam se pitao ko plati stetu na javnim objektima kada obore znak, ogradu, semafor.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#13238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Sad cujem drotove kako govore da su teže tjelesne povrede. :(
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#13239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

studiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...

Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina :D

Sve ovo po starom zakonu.
Smanji ribu
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#13240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

Sodom1 wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...

Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina :D

Sve ovo po starom zakonu.
Smanji ribu

a dje osiguranje? :?:



kad su nama razvalili ogradu (auto udario) na osnovu tablica osiguravajuca kuca isplatila po predracunu.



" Svi vlasnici odnosno korisnici motornih vozila dužni su prema zakonu sklopiti policu osiguranja od odgovornosti za štete prema trećim osobama.

Vožnja motornim vozilom predstavlja potencijalnu opasnost, uslijed koje trećim osobama možemo prouzročiti:

smrtne posljedice
tjelesne ozljede
narušenje zdravlja
uništenje ili oštećenje stvari."
User avatar
karanana
Posts: 50774
Joined: 26/02/2004 00:00

#13241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

Osiguranje ce platiti cak i ako se pjan zapucas u ogradu?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#13242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

karanana wrote:Osiguranje ce platiti cak i ako se pjan zapucas u ogradu?
mislim da to placanje ne ide kad se dokaze da je vozac bio pijan. normalno.
ili nema vozacku ili tako nesto sto zakonski ne dozvoljava da vozi.


ali oni sto su razvalili ogradu su bili kao letve, pobjegli, a ostavili (razbijen) auto :-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#13243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by salik79 »

karanana wrote:Osiguranje ce platiti cak i ako se pjan zapucas u ogradu?
Da. Osiguranje pokriva sve slucajeve, s tim da ce, u slucaju da je vozio pjan, traziti nadoknadu od pocinitelja.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#13244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by supercali »

Osiguranje placa u svakom slucaju
Samo je pitanje koga ce osiguranje teretiti za naplatu zavisno od nesrece koja se desi
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#13245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

:thumbup:

svaki dan se nesto novo nauci
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#13246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

uglavnomja wrote:
Sodom1 wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...

Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina :D

Sve ovo po starom zakonu.
Smanji ribu

a dje osiguranje? :?:



kad su nama razvalili ogradu (auto udario) na osnovu tablica osiguravajuca kuca isplatila po predracunu.



" Svi vlasnici odnosno korisnici motornih vozila dužni su prema zakonu sklopiti policu osiguranja od odgovornosti za štete prema trećim osobama.

Vožnja motornim vozilom predstavlja potencijalnu opasnost, uslijed koje trećim osobama možemo prouzročiti:

smrtne posljedice
tjelesne ozljede
narušenje zdravlja
uništenje ili oštećenje stvari."
Ovo je vec bolje
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#13247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Inace osiguranje ne bi imalo smisla.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#13248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JanuaryJones »

Brutalno pretučeni monstrumi koji su ubili Arnelu Đogić iz Olova

http://m.avaz.ba/clanak/290848/brutalno ... c-iz-olova

Trebali su kakav live prijenos napraviti pa da svi gledamo. Pas im mater maloumnu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#13249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

JanuaryJones wrote:Brutalno pretučeni monstrumi koji su ubili Arnelu Đogić iz Olova

http://m.avaz.ba/clanak/290848/brutalno ... c-iz-olova

Trebali su kakav live prijenos napraviti pa da svi gledamo. Pas im mater maloumnu.
Eto malo i lijepih vijesti.
Bice toga nadam se jos.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#13250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nema me tamo »

drugi profil wrote:
JanuaryJones wrote:Brutalno pretučeni monstrumi koji su ubili Arnelu Đogić iz Olova

http://m.avaz.ba/clanak/290848/brutalno ... c-iz-olova

Trebali su kakav live prijenos napraviti pa da svi gledamo. Pas im mater maloumnu.
Eto malo i lijepih vijesti.
Bice toga nadam se jos.

E moj brate...

Nemoj se nadat uopšte gledaj to kao da ce ujutru svanut'.
Post Reply