Koju visinu kazne ce on dobiti ovdje ?
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
sole2mio
- Posts: 1019
- Joined: 11/04/2014 22:08
#13226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#13227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
a zašto pretpostavljate njegov spol
možda je ona, transgender ili neopredjeljen
možda je ona, transgender ili neopredjeljen
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#13228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Vozač je imenica muškog roda.Black swan wrote:a zašto pretpostavljate njegov spol
Dakle.
Žena vozač
Muškarac vozač
Trandža vozač
-
sole2mio
- Posts: 1019
- Joined: 11/04/2014 22:08
#13229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mozda zato sto sam prolazio pokraj mjesta gdje se desila nesreca.
Ugl ne bitno, nako me nesto interesuje kakva kazna ide za ove koje prouzrokuju ovakvu nezgodu, bez sudjelovanja vise osoba, srece nije bilo vise povrijedjenih ili smrtan slucaj, a vozac je bio bas pod uticajem alkohola.
Da li ovje ide oduzimanje vozacke i koja visina kazne se dobije ?

Ugl ne bitno, nako me nesto interesuje kakva kazna ide za ove koje prouzrokuju ovakvu nezgodu, bez sudjelovanja vise osoba, srece nije bilo vise povrijedjenih ili smrtan slucaj, a vozac je bio bas pod uticajem alkohola.
Da li ovje ide oduzimanje vozacke i koja visina kazne se dobije ?
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#13230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...
Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina
Sve ovo po starom zakonu.
Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina
Sve ovo po starom zakonu.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#13231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mislim da štetu na objektima plaća obavezno AO.
Pretpostavljam da je kazna za ovakav udes ona koja je određena za vožnju pod uticajem, eventualno da mu se nadoda još prekoračenje i sl.
Pretpostavljam da je kazna za ovakav udes ona koja je određena za vožnju pod uticajem, eventualno da mu se nadoda još prekoračenje i sl.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
-
sole2mio
- Posts: 1019
- Joined: 11/04/2014 22:08
#13233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nisu male cifre, i treba ih oderati, valjda dodju pameti.studiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...
Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina
Sve ovo po starom zakonu.
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#13234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
- karanana
- Posts: 50774
- Joined: 26/02/2004 00:00
#13236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
I ja sam se pitao ko plati stetu na javnim objektima kada obore znak, ogradu, semafor.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#13237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
karanana wrote:I ja sam se pitao ko plati stetu na javnim objektima kada obore znak, ogradu, semafor.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#13238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sad cujem drotove kako govore da su teže tjelesne povrede.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#13239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Smanji ribustudiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...
Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina
Sve ovo po starom zakonu.
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#13240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sodom1 wrote:Smanji ribustudiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...
Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina
Sve ovo po starom zakonu.
a dje osiguranje?
kad su nama razvalili ogradu (auto udario) na osnovu tablica osiguravajuca kuca isplatila po predracunu.
" Svi vlasnici odnosno korisnici motornih vozila dužni su prema zakonu sklopiti policu osiguranja od odgovornosti za štete prema trećim osobama.
Vožnja motornim vozilom predstavlja potencijalnu opasnost, uslijed koje trećim osobama možemo prouzročiti:
smrtne posljedice
tjelesne ozljede
narušenje zdravlja
uništenje ili oštećenje stvari."
- karanana
- Posts: 50774
- Joined: 26/02/2004 00:00
#13241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Osiguranje ce platiti cak i ako se pjan zapucas u ogradu?
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#13242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
mislim da to placanje ne ide kad se dokaze da je vozac bio pijan. normalno.karanana wrote:Osiguranje ce platiti cak i ako se pjan zapucas u ogradu?
ili nema vozacku ili tako nesto sto zakonski ne dozvoljava da vozi.
ali oni sto su razvalili ogradu su bili kao letve, pobjegli, a ostavili (razbijen) auto
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#13243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Da. Osiguranje pokriva sve slucajeve, s tim da ce, u slucaju da je vozio pjan, traziti nadoknadu od pocinitelja.karanana wrote:Osiguranje ce platiti cak i ako se pjan zapucas u ogradu?
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#13244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Osiguranje placa u svakom slucaju
Samo je pitanje koga ce osiguranje teretiti za naplatu zavisno od nesrece koja se desi
Samo je pitanje koga ce osiguranje teretiti za naplatu zavisno od nesrece koja se desi
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#13245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
svaki dan se nesto novo nauci
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#13246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ovo je vec boljeuglavnomja wrote:Sodom1 wrote:Smanji ribustudiorum_tuzlaensis wrote:Mom starom koji je srušio zaštitnu ogradu (pukla guma na krivini između D. Vakufa i Jajca) na magistralnoj cesti uručen je prekršaj od 400,00 KM gdje se pozivaju na onaj član "nije prilagodio vožnju uslovima na cesti" + oduzimanje vozačke mjesec + oštećenje imovine (ograde) 2.000,00 KM. Dobro je pa nije uletio u Vrbas, ili da je neko naišao na suprotnoj strani...
Vidio sam slučajeva gdje su za obični znak ljudi znali na kućnu adresu dobiti 2.500,00 KM kazne. I onda odugovlače, ne plaćaju i dođe od izvršenja u zatvoru nakon par godina
Sve ovo po starom zakonu.
a dje osiguranje?![]()
kad su nama razvalili ogradu (auto udario) na osnovu tablica osiguravajuca kuca isplatila po predracunu.
" Svi vlasnici odnosno korisnici motornih vozila dužni su prema zakonu sklopiti policu osiguranja od odgovornosti za štete prema trećim osobama.
Vožnja motornim vozilom predstavlja potencijalnu opasnost, uslijed koje trećim osobama možemo prouzročiti:
smrtne posljedice
tjelesne ozljede
narušenje zdravlja
uništenje ili oštećenje stvari."
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#13247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Inace osiguranje ne bi imalo smisla.
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#13248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Brutalno pretučeni monstrumi koji su ubili Arnelu Đogić iz Olova
http://m.avaz.ba/clanak/290848/brutalno ... c-iz-olova
Trebali su kakav live prijenos napraviti pa da svi gledamo. Pas im mater maloumnu.
http://m.avaz.ba/clanak/290848/brutalno ... c-iz-olova
Trebali su kakav live prijenos napraviti pa da svi gledamo. Pas im mater maloumnu.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#13249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Eto malo i lijepih vijesti.JanuaryJones wrote:Brutalno pretučeni monstrumi koji su ubili Arnelu Đogić iz Olova
http://m.avaz.ba/clanak/290848/brutalno ... c-iz-olova
Trebali su kakav live prijenos napraviti pa da svi gledamo. Pas im mater maloumnu.
Bice toga nadam se jos.
-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
#13250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
drugi profil wrote:Eto malo i lijepih vijesti.JanuaryJones wrote:Brutalno pretučeni monstrumi koji su ubili Arnelu Đogić iz Olova
http://m.avaz.ba/clanak/290848/brutalno ... c-iz-olova
Trebali su kakav live prijenos napraviti pa da svi gledamo. Pas im mater maloumnu.
Bice toga nadam se jos.
E moj brate...
Nemoj se nadat uopšte gledaj to kao da ce ujutru svanut'.

