seln wrote:
Jbg. Ne govorim o sadašnjem stanju odnosa HDZ i SDA, nego o političkom marginaliziranju BiH Hrvata do momenta kada će bošnjačka politika uz ikebane da izmjeni Ustav na štetu Hrvata.
Ako Hrvati ne obezbijede izmjene Izbornog zakona na način da im Bošnjaci ne biraju predstavnike u Domu naroda za par godina tih 12 % neće imati ni 1% vlasti. A i taj 1% ala Ž.K. je -1%.
Ako se ne varam, najveci val iseljavanja Hrvata iz BiH je bio kad Zeljka nije bilo ni na vidiku...
ne zelim da te plasim ili razocaram, ali ova borba protiv "majorizacije" je najbolji nacin da broj Hrvata u BiH nekada spadne na 1%.
Upravo taj i takav nacin stvar otpor i inat Bosnjaka.
Postoji hiljadu nacina na koji bi razumni ljudi nasli recept za ravnopravnost, ali HDZ je zapisao na zastave samo jedan: kukanje tamo gdje si slabiji i supremacija tamo gdje si jaci.[/quote]
Zašto bi me ti uplašio ili razočarao ? Svoj sam život lijepo proživio a i danas mi nije loše.
Geografija i političke ambicije okruženja igraju se nama stotinama godina. Nije bitno šta mi pričamo nego šta rade oni koji odlučuju. Izbjeljena je u krvi nekadašnja karta - "leopardova koža" krvne, etničke i vjerske izmješanosti u BiH. Svako se lagano povlači tamo gdje misli da je siguran i potiskuje manjinu. Već viđeno u istoriji. Inat rađa otpor, otpor rađa inat, i tako u krug.
Kad razumni ljudi pokažu volju da od ove zemlje naprave pravnu državu, onda će naći i recept za ravnopravnost. Ravnopravnost na papiru, bez garancije pravne države je besmislica.
Možda se nećeš složiti ali sam mišljenja da je najbrojnija etnija i najodgovornija za stanje u današnjoj BiH a posebno u F BiH.