Meni je za 4 dana jos bio vikend, u petak ubacili u vrecu a u utorak stiglo preuzeo u srijedu nije to nista cudno kada sa avionom ideradiostar wrote:03.02.2017 16:14:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.02.2017 13:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
09.02.2017 18:59:03 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
6 dana iz Singapura, rekord za mene
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13201 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
-
radiostar
- Posts: 2266
- Joined: 15/03/2007 12:39
#13202 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
jahac96 wrote:Meni je za 4 dana jos bio vikend, u petak ubacili u vrecu a u utorak stiglo preuzeo u srijedu nije to nista cudno kada sa avionom ideradiostar wrote:03.02.2017 16:14:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.02.2017 13:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
09.02.2017 18:59:03 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
6 dana iz Singapura, rekord za mene
za mene je rekord, vjerovatno ce se sad duze na posti zadrzati nego sto je putovala
-
jahac96
- Posts: 475
- Joined: 06/03/2012 14:18
#13203 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nece ne brini ako si u Sa danas ti je trebala stici eventualno sutraradiostar wrote:jahac96 wrote:Meni je za 4 dana jos bio vikend, u petak ubacili u vrecu a u utorak stiglo preuzeo u srijedu nije to nista cudno kada sa avionom ideradiostar wrote:03.02.2017 16:14:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.02.2017 13:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
09.02.2017 18:59:03 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ
6 dana iz Singapura, rekord za mene
za mene je rekord, vjerovatno ce se sad duze na posti zadrzati nego sto je putovala
Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
- zemomak
- Posts: 1686
- Joined: 30/08/2008 14:47
#13204 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Stigose danas 4 paketica iz januara, iz decembra jos uvjek nista 
Sent from my MI 5 using Tapatalk
Sent from my MI 5 using Tapatalk
-
BAN---KAI
- Posts: 98
- Joined: 02/02/2016 19:23
#13205 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pozdrav ljudovi.
Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.
Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.
Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
-
positive1
- Posts: 40
- Joined: 05/12/2016 16:14
#13206 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Spacedust wrote:Da ides na confirm i onda oni naprave transakciju, uzmu ti 1-2 dolara nisam siguran, onda odes u banku uzmes izvod na izvodu ce biti transakcija i code koji ces ukucat i to je to spreman si
Zahvaljujem.
-
Spacedust
- Posts: 44
- Joined: 30/01/2017 14:43
#13207 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Nisam nikad kupovao knjige, al ja mislim da je Amazon najbolji sto se toga tice. ako su knige iz EU onda vjerojatno ne ide carina. Pogledaj Amazon.de.BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.
Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.
Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
-
TheRedhead
- Posts: 1079
- Joined: 09/02/2015 18:27
#13208 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
https://www.bookdepository.com/ najbolji, free shipping (tj vjerovatno je uracunat u cijenu) knjige dodju za 5 dana i ne placa se nista dodatno za njih (za nepovjerovati)BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.
Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.
Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
-
BAN---KAI
- Posts: 98
- Joined: 02/02/2016 19:23
#13209 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
TheRedhead wrote:https://www.bookdepository.com/ najbolji, free shipping (tj vjerovatno je uracunat u cijenu) knjige dodju za 5 dana i ne placa se nista dodatno za njih (za nepovjerovati)BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.
Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.
Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
Ah yea znam za tu stranicu samo što je nekako skupo. Vidiš ja kontam da kupim Mange VizBig izdanja. To su one 3 u 1, ogromne.
Na bookdep... košta ta manga 42km dok je na Amazonu 30km. A korištene se mogu naci cak i za 13km.
Btw ja sad tražim na amazon UK i na svakom artiklu kažu da se ne može slati. Valjda jer sam u Bosni
Evo nadjoh na Ebay neko sniženje. Samo što poštarina košta isto kao knjiga WTF
http://www.ebay.co.uk/itm/Vagabond-Vol- ... I#shpCntId
-
hava123
- Posts: 1074
- Joined: 24/12/2011 08:37
#13210 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jel ovo došlo na poštu? Isti je proizvod u pitanju.
2017-02-01 17:44 Sarajevo,BA, Package arrived at the carrier facility (Yunexpress's Track End)
01.02.2017 17:44 Arrived at postal office Sarajevo,BA the carrier facility (Yunexpress's Track End)
2017-02-01 17:44 Sarajevo,BA, Package arrived at the carrier facility (Yunexpress's Track End)
01.02.2017 17:44 Arrived at postal office Sarajevo,BA the carrier facility (Yunexpress's Track End)
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13211 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Meni je stigao žuti papirić za zadnju pošiljku koja mi fali. Znači, to može biti samo ona za koju sam dobio "obavjest". Moram platiti samo 6,20.
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
- zincx
- Posts: 1000
- Joined: 14/01/2017 16:21
- Location: Sarajevo
#13212 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Hm, i kakva je ovo tarifa 6,20, dosad je bilo trififty i 9,5?
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
-
Atebash
- Posts: 42
- Joined: 09/06/2010 20:21
#13213 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Bookdepository je stvarno super, narocito zbog postarine (koja je u cijeni, nisu bas ludi da salju dzaba
). Medjutim, Bookdepository prodaje i preko eBaya i uz malo srece mozes istu knjigu naci po dosta nizoj cijeni, a brzina i kvalitet isporuke je isti! U sustini mi niije bas najjasnije, jer sam jednom prilikom kupio od nekog prodavca iz IRSKE za oko 40% manju cijenu nego sto je bila na BD... i dobio paket upravo od BD.
I da, carina ih i ne pogleda! Dakle na paketu pisalo da je vrijednost 80 funti - dosao na kucnu adresu, bez da sam morao i jednu KM da platim. Ne jednom, vec 3-4 puta.
I da, carina ih i ne pogleda! Dakle na paketu pisalo da je vrijednost 80 funti - dosao na kucnu adresu, bez da sam morao i jednu KM da platim. Ne jednom, vec 3-4 puta.
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13214 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Napokon preuzeo paket, ali su mi naplatili carinsku kontrolu paketa 12.20KM.
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13215 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Je sadrzaj skuplji od 50 marki?AkumAone wrote:Napokon preuzeo paket, ali su mi naplatili carinsku kontrolu paketa 12.20KM.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#13216 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
2.5, 5.5, 8.5 i na to ide 1KM pošti. Znači tri kategorije paketa.zincx wrote:Hm, i kakva je ovo tarifa 6,20, dosad je bilo trififty i 9,5?
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Ljudi, ovo I JESTE PROBLEM, zato sto NE RADE SVOJ POSAO, tj. rade SELEKTIVNO. SVI trebaju platiti NORMALNE dazbine, a ne da neko na 150KM ne plati ni marke, a neko na 55KM plati 30-40KM.I da, carina ih i ne pogleda! Dakle na paketu pisalo da je vrijednost 80 funti - dosao na kucnu adresu, bez da sam morao i jednu KM da platim. Ne jednom, vec 3-4 puta.
Da rade KAKO TREBA, bilo bi dosta povoljnije. Pa pobogu, ako tebi na 80 funti ne naplati, to je zato jer je NAMAKNUO taj novac negdje drugo i ispunio "kvotu".
-
AkumAone
- Posts: 188
- Joined: 08/04/2009 22:36
#13217 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Jeste, mada sam prije 2 mjeseca za dosta veci iznos placao po 9.5KM po paketu.epik wrote:Je sadrzaj skuplji od 50 marki?
-
nane81
- Posts: 77
- Joined: 07/02/2017 13:48
#13218 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Moguće i to, ali ja mislim da su knjige oslobođene carine.seoBIH wrote:2.5, 5.5, 8.5 i na to ide 1KM pošti. Znači tri kategorije paketa.zincx wrote:Hm, i kakva je ovo tarifa 6,20, dosad je bilo trififty i 9,5?
Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Ljudi, ovo I JESTE PROBLEM, zato sto NE RADE SVOJ POSAO, tj. rade SELEKTIVNO. SVI trebaju platiti NORMALNE dazbine, a ne da neko na 150KM ne plati ni marke, a neko na 55KM plati 30-40KM.I da, carina ih i ne pogleda! Dakle na paketu pisalo da je vrijednost 80 funti - dosao na kucnu adresu, bez da sam morao i jednu KM da platim. Ne jednom, vec 3-4 puta.
Da rade KAKO TREBA, bilo bi dosta povoljnije. Pa pobogu, ako tebi na 80 funti ne naplati, to je zato jer je NAMAKNUO taj novac negdje drugo i ispunio "kvotu".
-
TheRedhead
- Posts: 1079
- Joined: 09/02/2015 18:27
#13219 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...BAN---KAI wrote:TheRedhead wrote:https://www.bookdepository.com/ najbolji, free shipping (tj vjerovatno je uracunat u cijenu) knjige dodju za 5 dana i ne placa se nista dodatno za njih (za nepovjerovati)BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.
Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.
Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
Ah yea znam za tu stranicu samo što je nekako skupo. Vidiš ja kontam da kupim Mange VizBig izdanja. To su one 3 u 1, ogromne.
Na bookdep... košta ta manga 42km dok je na Amazonu 30km. A korištene se mogu naci cak i za 13km.
Btw ja sad tražim na amazon UK i na svakom artiklu kažu da se ne može slati. Valjda jer sam u Bosni
Evo nadjoh na Ebay neko sniženje. Samo što poštarina košta isto kao knjiga WTF![]()
http://www.ebay.co.uk/itm/Vagabond-Vol- ... I#shpCntId
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije
-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#13220 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Super, nije to nista kako su mogli da te oderu.AkumAone wrote:Jeste, mada sam prije 2 mjeseca za dosta veci iznos placao po 9.5KM po paketu.epik wrote:Je sadrzaj skuplji od 50 marki?
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#13221 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Koja djubrad
Prije 3-4 sedmice narucio nesto sto je kostalo oko $9 i donio postar bez problema. Posto sam utvrdio da je artikal dobar i da mi treba jos, narucim jos 4 ali kazem prodavacu da mi ih spakuje i posalje odvojeno zbog carine i covjek tako uradio. Sad mi stigla 4 paketa i sve cetiri otisla na otvaranje i sad za svaki moram platiti po 3,5 KM otvaranje... 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#13222 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Sam pao sam se ubio
jbg kod nas je lutrija primanje poste
jbg kod nas je lutrija primanje poste
-
BAN---KAI
- Posts: 98
- Joined: 02/02/2016 19:23
#13223 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
TheRedhead wrote:
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije
Dobra stranica samo što ne piše na nekim koliko je shipping.
Šta misliš koliko bi me došao shipping na jednu knjigu od 25km? Teza je knjiga
Evo otišao sam na checkout i piše 70km ukupno WTF!!
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#13224 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Brza posta+paket jbg
PS. meni stigle sijalice nakon 3 mjeseca
, idem kontaktirat sellera da mi izda nalog da mu platim ponovo 
Joj debilne drzave
PS. meni stigle sijalice nakon 3 mjeseca
Joj debilne drzave
-
peepeep
- Posts: 940
- Joined: 10/10/2016 12:04
#13225 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a
Kao neko ko već godinama kupuje knjige sa interneta (strana literatura, od naših jedino furam Algoritam jer Srbi imaju užasan prevod) mogu ti samo preporučiti bookdepository. Daleko su od najjeftinijih ali barem ti ne naplaćuju masne pare za dostavu. Amazon je prije dostavljao ali je to odavno postalo veoma rijetko. Abebooks je dobar ali žara je dostava, isto kao i na ebayu, gdje imaš tonu jeftinijih knjiga ali te na kraju sa dostavom dođe skuplja pita neg' tepsija.BAN---KAI wrote:TheRedhead wrote:
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije
Dobra stranica samo što ne piše na nekim koliko je shipping.
Šta misliš koliko bi me došao shipping na jednu knjigu od 25km? Teza je knjiga
Evo otišao sam na checkout i piše 70km ukupno WTF!!![]()
![]()
![]()
Prokleti shipping košta 45km
![]()
![]()
![]()
P.S. Evo ti par linkova pa vidi šta te interesuje:
Wordery
Book Finder
Wordery ima "besplatnu" dostavu ili bar tako piše, znači na sličan fazon kao i bookdepo. Book Finder, well, samo ti ime kaže. Ime knjige, izaberi BiH kao destinaciju i pucaj.
