Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13201 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

radiostar wrote:03.02.2017 16:14:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.02.2017 13:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
09.02.2017 18:59:03 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ

6 dana iz Singapura, rekord za mene
Meni je za 4 dana jos bio vikend, u petak ubacili u vrecu a u utorak stiglo preuzeo u srijedu nije to nista cudno kada sa avionom ide
radiostar
Posts: 2266
Joined: 15/03/2007 12:39

#13202 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by radiostar »

jahac96 wrote:
radiostar wrote:03.02.2017 16:14:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.02.2017 13:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
09.02.2017 18:59:03 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ

6 dana iz Singapura, rekord za mene
Meni je za 4 dana jos bio vikend, u petak ubacili u vrecu a u utorak stiglo preuzeo u srijedu nije to nista cudno kada sa avionom ide

za mene je rekord, vjerovatno ce se sad duze na posti zadrzati nego sto je putovala
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13203 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

radiostar wrote:
jahac96 wrote:
radiostar wrote:03.02.2017 16:14:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.02.2017 13:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
09.02.2017 18:59:03 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ

6 dana iz Singapura, rekord za mene
Meni je za 4 dana jos bio vikend, u petak ubacili u vrecu a u utorak stiglo preuzeo u srijedu nije to nista cudno kada sa avionom ide

za mene je rekord, vjerovatno ce se sad duze na posti zadrzati nego sto je putovala
Nece ne brini ako si u Sa danas ti je trebala stici eventualno sutra

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#13204 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zemomak »

Stigose danas 4 paketica iz januara, iz decembra jos uvjek nista :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#13205 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BAN---KAI »

Pozdrav ljudovi.

Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.

Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
positive1
Posts: 40
Joined: 05/12/2016 16:14

#13206 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by positive1 »

Spacedust wrote:Da ides na confirm i onda oni naprave transakciju, uzmu ti 1-2 dolara nisam siguran, onda odes u banku uzmes izvod na izvodu ce biti transakcija i code koji ces ukucat i to je to spreman si :)

Zahvaljujem. :)
Spacedust
Posts: 44
Joined: 30/01/2017 14:43

#13207 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Spacedust »

BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.

Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.

Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
Nisam nikad kupovao knjige, al ja mislim da je Amazon najbolji sto se toga tice. ako su knige iz EU onda vjerojatno ne ide carina. Pogledaj Amazon.de.
TheRedhead
Posts: 1079
Joined: 09/02/2015 18:27

#13208 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TheRedhead »

BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.

Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.

Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
https://www.bookdepository.com/ najbolji, free shipping (tj vjerovatno je uracunat u cijenu) knjige dodju za 5 dana i ne placa se nista dodatno za njih (za nepovjerovati) :-)
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#13209 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BAN---KAI »

TheRedhead wrote:
BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.

Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.

Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
https://www.bookdepository.com/ najbolji, free shipping (tj vjerovatno je uracunat u cijenu) knjige dodju za 5 dana i ne placa se nista dodatno za njih (za nepovjerovati) :-)

Ah yea znam za tu stranicu samo što je nekako skupo. Vidiš ja kontam da kupim Mange VizBig izdanja. To su one 3 u 1, ogromne.

Na bookdep... košta ta manga 42km dok je na Amazonu 30km. A korištene se mogu naci cak i za 13km.

Btw ja sad tražim na amazon UK i na svakom artiklu kažu da se ne može slati. Valjda jer sam u Bosni :shock:

Evo nadjoh na Ebay neko sniženje. Samo što poštarina košta isto kao knjiga WTF :shock:
http://www.ebay.co.uk/itm/Vagabond-Vol- ... I#shpCntId
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13210 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

Jel ovo došlo na poštu? Isti je proizvod u pitanju.

2017-02-01 17:44 Sarajevo,BA, Package arrived at the carrier facility (Yunexpress's Track End)

01.02.2017 17:44 Arrived at postal office Sarajevo,BA the carrier facility (Yunexpress's Track End)
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13211 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Meni je stigao žuti papirić za zadnju pošiljku koja mi fali. Znači, to može biti samo ona za koju sam dobio "obavjest". Moram platiti samo 6,20.

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13212 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Hm, i kakva je ovo tarifa 6,20, dosad je bilo trififty i 9,5?

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Atebash
Posts: 42
Joined: 09/06/2010 20:21

#13213 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Atebash »

Bookdepository je stvarno super, narocito zbog postarine (koja je u cijeni, nisu bas ludi da salju dzaba :D ). Medjutim, Bookdepository prodaje i preko eBaya i uz malo srece mozes istu knjigu naci po dosta nizoj cijeni, a brzina i kvalitet isporuke je isti! U sustini mi niije bas najjasnije, jer sam jednom prilikom kupio od nekog prodavca iz IRSKE za oko 40% manju cijenu nego sto je bila na BD... i dobio paket upravo od BD.

I da, carina ih i ne pogleda! Dakle na paketu pisalo da je vrijednost 80 funti - dosao na kucnu adresu, bez da sam morao i jednu KM da platim. Ne jednom, vec 3-4 puta.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13214 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

Napokon preuzeo paket, ali su mi naplatili carinsku kontrolu paketa 12.20KM.
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13215 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

AkumAone wrote:Napokon preuzeo paket, ali su mi naplatili carinsku kontrolu paketa 12.20KM.
Je sadrzaj skuplji od 50 marki?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#13216 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by seoBIH »

zincx wrote:Hm, i kakva je ovo tarifa 6,20, dosad je bilo trififty i 9,5?

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
2.5, 5.5, 8.5 i na to ide 1KM pošti. Znači tri kategorije paketa.
I da, carina ih i ne pogleda! Dakle na paketu pisalo da je vrijednost 80 funti - dosao na kucnu adresu, bez da sam morao i jednu KM da platim. Ne jednom, vec 3-4 puta.
Ljudi, ovo I JESTE PROBLEM, zato sto NE RADE SVOJ POSAO, tj. rade SELEKTIVNO. SVI trebaju platiti NORMALNE dazbine, a ne da neko na 150KM ne plati ni marke, a neko na 55KM plati 30-40KM.

Da rade KAKO TREBA, bilo bi dosta povoljnije. Pa pobogu, ako tebi na 80 funti ne naplati, to je zato jer je NAMAKNUO taj novac negdje drugo i ispunio "kvotu".
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#13217 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by AkumAone »

epik wrote:Je sadrzaj skuplji od 50 marki?
Jeste, mada sam prije 2 mjeseca za dosta veci iznos placao po 9.5KM po paketu.
nane81
Posts: 77
Joined: 07/02/2017 13:48

#13218 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nane81 »

seoBIH wrote:
zincx wrote:Hm, i kakva je ovo tarifa 6,20, dosad je bilo trififty i 9,5?

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
2.5, 5.5, 8.5 i na to ide 1KM pošti. Znači tri kategorije paketa.
I da, carina ih i ne pogleda! Dakle na paketu pisalo da je vrijednost 80 funti - dosao na kucnu adresu, bez da sam morao i jednu KM da platim. Ne jednom, vec 3-4 puta.
Ljudi, ovo I JESTE PROBLEM, zato sto NE RADE SVOJ POSAO, tj. rade SELEKTIVNO. SVI trebaju platiti NORMALNE dazbine, a ne da neko na 150KM ne plati ni marke, a neko na 55KM plati 30-40KM.

Da rade KAKO TREBA, bilo bi dosta povoljnije. Pa pobogu, ako tebi na 80 funti ne naplati, to je zato jer je NAMAKNUO taj novac negdje drugo i ispunio "kvotu".
Moguće i to, ali ja mislim da su knjige oslobođene carine.
TheRedhead
Posts: 1079
Joined: 09/02/2015 18:27

#13219 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TheRedhead »

BAN---KAI wrote:
TheRedhead wrote:
BAN---KAI wrote:Pozdrav ljudovi.

Evo napravih paypal account pa bi sad htio da narucim neku knjigu.

Preko koje stranice je to najbolje raditi, jel mi se isplati narucivati knjigu i jel se placa carina?
https://www.bookdepository.com/ najbolji, free shipping (tj vjerovatno je uracunat u cijenu) knjige dodju za 5 dana i ne placa se nista dodatno za njih (za nepovjerovati) :-)

Ah yea znam za tu stranicu samo što je nekako skupo. Vidiš ja kontam da kupim Mange VizBig izdanja. To su one 3 u 1, ogromne.

Na bookdep... košta ta manga 42km dok je na Amazonu 30km. A korištene se mogu naci cak i za 13km.

Btw ja sad tražim na amazon UK i na svakom artiklu kažu da se ne može slati. Valjda jer sam u Bosni :shock:

Evo nadjoh na Ebay neko sniženje. Samo što poštarina košta isto kao knjiga WTF :shock:
http://www.ebay.co.uk/itm/Vagabond-Vol- ... I#shpCntId
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije :)
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13220 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

AkumAone wrote:
epik wrote:Je sadrzaj skuplji od 50 marki?
Jeste, mada sam prije 2 mjeseca za dosta veci iznos placao po 9.5KM po paketu.
Super, nije to nista kako su mogli da te oderu.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#13221 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by choxnox »

Koja djubrad :mrgreen: Prije 3-4 sedmice narucio nesto sto je kostalo oko $9 i donio postar bez problema. Posto sam utvrdio da je artikal dobar i da mi treba jos, narucim jos 4 ali kazem prodavacu da mi ih spakuje i posalje odvojeno zbog carine i covjek tako uradio. Sad mi stigla 4 paketa i sve cetiri otisla na otvaranje i sad za svaki moram platiti po 3,5 KM otvaranje... :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13222 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by kloniran »

Sam pao sam se ubio :lol:
jbg kod nas je lutrija primanje poste
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#13223 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by BAN---KAI »

TheRedhead wrote:
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije :)

Dobra stranica samo što ne piše na nekim koliko je shipping.

Šta misliš koliko bi me došao shipping na jednu knjigu od 25km? Teza je knjiga


Evo otišao sam na checkout i piše 70km ukupno WTF!! :shock: :shock: :shock: :shock: Prokleti shipping košta 45km :? :? :? :?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#13224 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by amar1994 »

Brza posta+paket jbg :wink: :-)


PS. meni stigle sijalice nakon 3 mjeseca :shock: :-) , idem kontaktirat sellera da mi izda nalog da mu platim ponovo :)


Joj debilne drzave :run:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#13225 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by peepeep »

BAN---KAI wrote:
TheRedhead wrote:
Pa meni je uvijek bio problem sa Amazonom jer ne salju u Bih a Ebayom jer je skupo na kraju, zato BD ispadne najbolji...
probaj sa ovima https://www.abebooks.co.uk/ mislim da su isti vlasnici kao BD-a tj Amazona imas polovnih stvari sa osrednjom postarinom pa nekad zna biti jeftinije :)

Dobra stranica samo što ne piše na nekim koliko je shipping.

Šta misliš koliko bi me došao shipping na jednu knjigu od 25km? Teza je knjiga


Evo otišao sam na checkout i piše 70km ukupno WTF!! :shock: :shock: :shock: :shock: Prokleti shipping košta 45km :? :? :? :?
Kao neko ko već godinama kupuje knjige sa interneta (strana literatura, od naših jedino furam Algoritam jer Srbi imaju užasan prevod) mogu ti samo preporučiti bookdepository. Daleko su od najjeftinijih ali barem ti ne naplaćuju masne pare za dostavu. Amazon je prije dostavljao ali je to odavno postalo veoma rijetko. Abebooks je dobar ali žara je dostava, isto kao i na ebayu, gdje imaš tonu jeftinijih knjiga ali te na kraju sa dostavom dođe skuplja pita neg' tepsija.

P.S. Evo ti par linkova pa vidi šta te interesuje:

Wordery
Book Finder

Wordery ima "besplatnu" dostavu ili bar tako piše, znači na sličan fazon kao i bookdepo. Book Finder, well, samo ti ime kaže. Ime knjige, izaberi BiH kao destinaciju i pucaj.
Post Reply