Ovo sam zaista lupio, priznajemfaer wrote:sta god da si/zelis biti, ne pomaze ti. lupas i izmisljas, stalno.
Corto Maltese wrote:... donacije koje je drugi član predsjedništva, vjerovatno ste čuli za njega, Željko se zove, obezbijedio?
Ovo sam zaista lupio, priznajemfaer wrote:sta god da si/zelis biti, ne pomaze ti. lupas i izmisljas, stalno.
Corto Maltese wrote:... donacije koje je drugi član predsjedništva, vjerovatno ste čuli za njega, Željko se zove, obezbijedio?
ovo sta ti kazes za zeljku vrijedi za sda 20 i kusur godina.Dr. Kuca wrote:Najkrvavije je da zeljko proziva nekoga, lopov, neradnik a on bio vlast 8 godina. Da nije smjesno bilo bi zalosno.![]()
dakle, ne ulazim u program i slicne stvari. kazem ti lijepo, znam covjeka licno i znam sta je pricao o svom zivotu. ovo za mladica u oci je laz. on sam je pricao sto puta da je izasao u transporteru un, jer je nesto radio za njih tokom rata, prevoditelj ili slicno. ostalog se ne doticem, samo kazem da kad moze ovo slagat, moze slagati jos milion krupnijih stvari. ako je suljagic tvoj izbor tro je ok. ja ga znam i znam da nije sav svoj a takav mi ne treba u predsjednistvufaer wrote:hos i ti za raguza glasati? jel i ti ko i korto glasas za raguza zbog podrske kordicu? to je prava ideja i ekipa.chelo wrote:
Ja ovaj nastup, raspolozenje javnog skupa i sveukupnu suplju na kucnom savjetu ne bih izrdzao...
Toliko nicega receno, a toliko paznjeObdaniste.
Da, ono nikako objasnitiCorto Maltese wrote:O Emiru, direktno iz usta Semira Efendića- Saffa (valjda mu je to nadimak, vidim stalno se neki Saff pominje!?)
crysis wrote:ovo sta ti kazes za zeljku vrijedi za sda 20 i kusur godina.Dr. Kuca wrote:Najkrvavije je da zeljko proziva nekoga, lopov, neradnik a on bio vlast 8 godina. Da nije smjesno bilo bi zalosno.![]()
Dr. Kuca wrote:Kako? Kad je df 90% kadar izbjeglice sdp-a? sbb od svaki stranke pomalo onaj sljam koji nije tamo prolazio. Sposobni su nema sta. Cak ni medjusobno ne mogu da se organizuju.
Potpuno nebitno. Kazem da je sljedeci mandat propast ko god da ga dobije. Samo je pitanje hocemo li poceti proces smjene vlasti i staviti do znanja svakom buducem da se na kraju odgovara za rad i nerad pa mozda i krivicno. Tad ce i tuzioci prestati biti naklonjeni vlasti vec ce raditi svoj posao.VjecitiStudent wrote:Ukloniti SDA sa sehare tako što ćeš pomoći SBB-u (SBB =ex-SDA + ex-SBiH) da zauzme seharu????drugi profil wrote:Ne kontas ti bas jelde? Bitno je ukloniti SDAiP sa sehare. Onda ce biti moguce i tim strankama da se prociste. Onda tek mozemo ocekivati promjene jer ove stranke djl nemaju infrastrukturu ni kapacitet.
Dakle treba halaliti jedan mandat da se to desi. Potpuno je nebitno ko ce biti na vlasti jer ce biti isto govno kao zadnjih 8 godina
----------------------------------
...s tipfeler masine...
Ne drži bh. desnicu na vlasti njihov kvalitet, već nestrpljivost svih ovih pseudolijevih stranaka da se što prije domognu vlasti gdje im onda i savezi sa đavolom izgledaju opravdani.

Dr. Kuca wrote:Najkrvavije je da zeljko proziva nekoga, lopov, neradnik a on bio vlast 8 godina. Da nije smjesno bilo bi zalosno.![]()
Sad me zbunjujes...Corto Maltese wrote:Nisi shvatio pitanje. Nisam pitao ko je pobijedio u Sloveniji, već kako se ime stranke "Demokratska Fronta Bosne i Hercegovine" pretvorilo u "Demokratska Fronta- Željko Komšić".Marko Zarko wrote:Da li bi neko politički analitičan bacio malo svjetla da je u EU Sloveniji pobijedila stranka koja se zove Stranka Mire Cerara (SMC) i da s tim nije imao problem svaki treći Slovenac i dao joj glas, kao što ću ja dati Željku Komšiću, ako ništa onda zbog ovako jalovih napada iz "centrala"Corto Maltese wrote:Da li bi neko od ljubitelja lika i djela bio pristojan da nam baci malo svjetla na istoriju stvaranja stranke, sa posebnim osvrtom na evoluciju imena od "Demokratska Fronta Bosne i Hercegovine" u "Demokratska Fronta- Željko Komšić".
Zna li se ko je došao na tu ideju, šta ga je nadahnulo, kada i kojim povodom?
Ako neko ima iste podatke za druge BH stranke koje, po imenu i unutrašnjoj demokratiji liče na pomenutu, kao što su na primjer "SNSD- Milorad Dodik", ili SBB - Fahrudin Radončić", ne bi bilo loše da nam ih predoči
Unaprijed hvala.
Zao mi je, plitak si.forel wrote:Dr. Kuca wrote:Najkrvavije je da zeljko proziva nekoga, lopov, neradnik a on bio vlast 8 godina. Da nije smjesno bilo bi zalosno.![]()
Mozel malo argumenata, dokaza, sta je uradio Izetbegovic ta i on je 8 godina u predsjednjistvu, sta je uradio Radmanovic?Ko je radnik ako je Zeljko neradnik?
Obicaj je da kad nesto tvrdis moras to i arumentovati.Dr. Kuca wrote:Sve same izbjeglice ti evo dokazi da nije tako?
Kredibilan izvor, nema staCorto Maltese wrote:O Emiru, direktno iz usta Semira Efendića- Saffa (valjda mu je to nadimak, vidim stalno se neki Saff pominje!?)
Hajmo se vratiti na 400 i neku stranicu i naci nadleznosti Predsjednistva BiH...Dr. Kuca wrote:Najkrvavije je da zeljko proziva nekoga, lopov, neradnik a on bio vlast 8 godina. Da nije smjesno bilo bi zalosno.![]()
Ja sam plitak?Blago nama kad su takvi ko ti duboki, pa evo vec 20 godina ih pljackaju, kradu i otimaju a politroni poput tebe iznova i iznova biraju upravo te...bravo ja sam plitak sto hocu probat nesto novo, ti budi dubok pa biraj Baketa mozda ti se ostvare zlatne kasikeDr. Kuca wrote:Zao mi je, plitak si.forel wrote:Dr. Kuca wrote:Najkrvavije je da zeljko proziva nekoga, lopov, neradnik a on bio vlast 8 godina. Da nije smjesno bilo bi zalosno.![]()
Mozel malo argumenata, dokaza, sta je uradio Izetbegovic ta i on je 8 godina u predsjednjistvu, sta je uradio Radmanovic?Ko je radnik ako je Zeljko neradnik?
Da sumiramo:Ned071 wrote:dakle, ne ulazim u program i slicne stvari. kazem ti lijepo, znam covjeka licno i znam sta je pricao o svom zivotu. ovo za mladica u oci je laz. on sam je pricao sto puta da je izasao u transporteru un, jer je nesto radio za njih tokom rata, prevoditelj ili slicno. ostalog se ne doticem, samo kazem da kad moze ovo slagat, moze slagati jos milion krupnijih stvari. ako je suljagic tvoj izbor tro je ok. ja ga znam i znam da nije sav svoj a takav mi ne treba u predsjednistvufaer wrote:hos i ti za raguza glasati? jel i ti ko i korto glasas za raguza zbog podrske kordicu? to je prava ideja i ekipa.chelo wrote:
Ja ovaj nastup, raspolozenje javnog skupa i sveukupnu suplju na kucnom savjetu ne bih izrdzao...
Toliko nicega receno, a toliko paznjeObdaniste.
Corto Maltese wrote:Dopuni niz:
SBB Fahrudin Radončić
DF Željko Komšić
SNSD Milorad Dodik
...
Znas da sam i ja u istoj zivotnoj poziciji kao i ti, medjutim - i dalje kontam da se nesto mora mijenjati. Ne radi mene, jebo mene, nego radi djece. Ili ce, po uzoru na sve vrle elitase, i moja zavrsiti studije negdje vani. Jedina razlika je sto im ja, ako budem zivahan tada, necu dozvoliti da vise prismrde ovoj tzv. drzavi.Rješenja, u smislu u kojem ga ti očekuješ nema. Za rješenje BH problema treba mnogo više od nečije pojedinačne pameti.
Ali postoje ljudski životi, koji se odvijaju i u gorim političkim sistemima i uslovima, nego su ovi naši.
Moj sarkazam je najviše usmjeren prema onima koji očekuju da politika sve rješi, i koji misle da su svi problemi u politici.
Društvo je otrovano, ljudi su se prozlili, odavno. Potrebne su neke moralne katarze, do kojih se neće doći oslanjanjem na lažne proroke, šarmantne barabe i mudrace od slame.
Pošto znam da te ovaj dio odgovora neće zadovoljiti. Evo ti onaj koji te zanima.
Koliko sam uspio preći po kandidatskim listama, čini se da će skoro svi koje ja, poimenice, zaokružim biti iz Naše Stranke.
Izuzimajući Raguža.
Potpuno svjestan da će moji glasovi otići u vjetar.
Uzimajuci u obzir koliko si aktivan ovde, i ovo boldirano iznad - vjerovatno si jako dobro placen za posao koji radis...Corto Maltese wrote:
Prevelika se prašina digla oko ovog govora. Ne sporim da čovjek koji je Emiru potpisao nalog za isplatu 50.000KM ima najviše prava da priča o tih 50.000KM.
Ali s druge strane, šta je Semir rekao da to već nismo znali?
To da je Suljagić osnivač 1. marta je svima poznato
Kao i to da je 1. Mart dobio donaciju iz fonda za održivi povratak Opštine Novi Grad.
Zna se da je Suljagić javno izjavljivao da je 1. Mart veći od bilo koje političke stranke i da njega politika, u stranačkom smislu više ne zanima.
Isto kao što je javno, u više navrata isticao kako se za njega neće moći glasati.
Objasnio nam je da bi napuštanje Bratunca bilo "izdaja svega onoga za šta je moj otac izgubio život"
A zna se i da je, na kraju balade, Emir napustio, i Bratunac, i 1. mart, i obećanja, iz čega proizilazi da je, da se poslužim njegovim rječima "izdao sve onoga za šta je njegov... "
U tom svjetlu, pišljivih 50.000 maraka je sitna krađa.
Na ovo sve treba dodat i Kolđu koji pred 10 000 navijaca obeca masine na Grbavici, nije problem u tome sto je realno pravit Grbavicu preskupo od strane samo jednog nivoa, nego je problem kad takvo nesto obecas na sva zvona pred izboreMarko Zarko wrote:Reče Semir efendić koji je obećao bazen na Dobrinji i kongresni centar kod RTV doma. Evo prošlo dvije godine, kupamo se i kongresamo sve u 16.![]()
![]()
Ma nije problem ni to sto obecas - problem je sto ljudi popuse foru!forel wrote:Na ovo sve treba dodat i Kolđu koji pred 10 000 navijaca obeca masine na Grbavici, nije problem u tome sto je realno pravit Grbavicu preskupo od strane samo jednog nivoa, nego je problem kad takvo nesto obecas na sva zvona pred izboreMarko Zarko wrote:Reče Semir efendić koji je obećao bazen na Dobrinji i kongresni centar kod RTV doma. Evo prošlo dvije godine, kupamo se i kongresamo sve u 16.![]()
![]()
![]()
Pa to ti pricamJedanMova wrote:Ma nije problem ni to sto obecas - problem je sto ljudi popuse foru!forel wrote:Na ovo sve treba dodat i Kolđu koji pred 10 000 navijaca obeca masine na Grbavici, nije problem u tome sto je realno pravit Grbavicu preskupo od strane samo jednog nivoa, nego je problem kad takvo nesto obecas na sva zvona pred izboreMarko Zarko wrote:Reče Semir efendić koji je obećao bazen na Dobrinji i kongresni centar kod RTV doma. Evo prošlo dvije godine, kupamo se i kongresamo sve u 16.![]()
![]()
![]()
Koje gluposti, pa covjek nije ni na pola mandata a ti kazes da nije nesto napravioMarko Zarko wrote:Reče Semir efendić koji je obećao bazen na Dobrinji i kongresni centar kod RTV doma. Evo prošlo dvije godine, kupamo se i kongresamo sve u 16.![]()
![]()
weredsf wrote:Koje gluposti, pa covjek nije ni na pola mandata a ti kazes da nije nesto napravioMarko Zarko wrote:Reče Semir efendić koji je obećao bazen na Dobrinji i kongresni centar kod RTV doma. Evo prošlo dvije godine, kupamo se i kongresamo sve u 16.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Kako vam je Avaz isprao mozak, nema dalje..
http://www.novigradsarajevo.ba/site/vij ... t_id=10015