Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13176 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

oakville wrote: Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako? Imamo dvije opcije - ili ćemo mijenjati sve te grbove i usaglašavati po konstitutivnosti, ili ćemo ići principom "neka većina odluči šta joj se dopada." Koliko vidim princip koji HDZ forsira je da većina odlučuje - i taj princip izgleda je zavladao svuda.

Što se onda HDZ buni kad drugi prihvate principe koje oni promoviraju?
E jebat ga. Ti rweče postavi mi te grbove s vjerskim obilježjima i ja ti samo djelić postavih i ti opet u pravu.
I budali je jasno na što impliciraju ovakvi grbovi i ne radi se o mojim asocijativnim bolovima već o činjenici da predstavljaju svojevrsno zapišavanje terena, ma koliko se netko trudio da me uvjeri u svoju graDŽanštinu i multikulturalnost. To smo znači apsolvirali.

E sad drugo.
Koliko vidim princip koji HDZ forsira je da većina odlučuje - i taj princip izgleda je zavladao svuda.
Nemam pojma o čemu pričaš? Kakav to princip HDZ gura?
U stvari, reci mi: koja većina i na kojoj razini vlasti?
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13177 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

oakville wrote:
Novak20 wrote: Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Je li Franjo Tuđman kriv i za hrvatsku samoupravu? Ko je to napravio?
Nikakvu štetu Tuđman nije napravio Hrvatima u BIH (to "Bih Hrvati" ne postoji), već je činio ono što je značajna većina Hrvata iz Hercegovina od njega tražila. I dobili su što su tražili.
:lol:

Otkad to ? Da li bi ti bilo lakše da pišem autohtoni bosanskohercegovački Hrvati ?

Ja, rat je to napravio. Jugoslavija se nije raspala kao Čehoslovačka i šta ja sad imam s tim. Sve tri strane koje su vodile rat su potpisale mir kojim nisu ili jesu zadovoljne u odnosu na ciljeve koje su postavile.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13178 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Novak20 wrote:
seln wrote:
Novak20 wrote:
Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Marginaliziranje?
Tebi je situacija, u kojoj jedna narod, koji cini 12% (realno) populacije i ima 33% vlasti - marginaliziranje tog naroda?
Jbg. Ne govorim o sadašnjem stanju odnosa HDZ i SDA, nego o političkom marginaliziranju BiH Hrvata do momenta kada će bošnjačka politika uz ikebane da izmjeni Ustav na štetu Hrvata.

Ako Hrvati ne obezbijede izmjene Izbornog zakona na način da im Bošnjaci ne biraju predstavnike u Domu naroda za par godina tih 12 % neće imati ni 1% vlasti. A i taj 1% ala Ž.K. je -1%.
Ako se ne varam, najveci val iseljavanja Hrvata iz BiH je bio kad Zeljka nije bilo ni na vidiku...
ne zelim da te plasim ili razocaram, ali ova borba protiv "majorizacije" je najbolji nacin da broj Hrvata u BiH nekada spadne na 1%.
Upravo taj i takav nacin stvar otpor i inat Bosnjaka.
Postoji hiljadu nacina na koji bi razumni ljudi nasli recept za ravnopravnost, ali HDZ je zapisao na zastave samo jedan: kukanje tamo gdje si slabiji i supremacija tamo gdje si jaci.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13179 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Lincoln-Burrows wrote:
oakville wrote:
Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako?
Jesul ono na grbovima i munare?
Ma jok. Protugradne rakete :)
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13180 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

oakville wrote:
Rasplakao si me, ubogi jadni ljudi.
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:

Jadni je višak.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13181 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Lincoln-Burrows wrote:
oakville wrote:
Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako?
Jesul ono na grbovima i munare?
Bolje i na grbovima (sa kojima inace nisam zadovoljan), nego uzivo i za inat sto i kusur metara.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13182 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:
BHCluster wrote:
Novak20 wrote: Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Nije opravdanje jeste posljedica.
Ehhh, posljedica, posljedice....od Kulina bana do našijeh dana, ne trpe ih silne tranzicijske gazde, političari i dijaspora. Samo mi, ubogi ljudi.
Eh jos da Isus hoce da sidje sa kriza pa da se bh Hrvati popnu i mirna Bosna. Kad smo kod diJaspore kao nije problem kad Dragan Covic glasa na izborima za predsjednika druge drzave a jeste kad nekiBosnjak glasa za Hrvata u BiH.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13183 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
oakville wrote: Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako? Imamo dvije opcije - ili ćemo mijenjati sve te grbove i usaglašavati po konstitutivnosti, ili ćemo ići principom "neka većina odluči šta joj se dopada." Koliko vidim princip koji HDZ forsira je da većina odlučuje - i taj princip izgleda je zavladao svuda.

Što se onda HDZ buni kad drugi prihvate principe koje oni promoviraju?
E jebat ga. Ti rweče postavi mi te grbove s vjerskim obilježjima i ja ti samo djelić postavih i ti opet u pravu.
I budali je jasno na što impliciraju ovakvi grbovi i ne radi se o mojim asocijativnim bolovima već o činjenici da predstavljaju svojevrsno zapišavanje terena, ma koliko se netko trudio da me uvjeri u svoju graDŽanštinu i multikulturalnost. To smo znači apsolvirali.

E sad drugo.
Koliko vidim princip koji HDZ forsira je da većina odlučuje - i taj princip izgleda je zavladao svuda.
Nemam pojma o čemu pričaš? Kakav to princip HDZ gura?
U stvari, reci mi: koja većina i na kojoj razini vlasti?
Koliko vidim, HDz forsira princip "gdje sam ja u većini, demokratski princip jedan čovjek jedan glas, većina bira simbole." Toliko smo se složili. Ti si pokazao grbove mjesta tipa Kalesija, očigledno i tu isti princip vlada, nema nikakve konstitutivnosti, nego skroz demokratski. Pošto je dakle taj princip demokratskog odlučivanja svugdje prihvaćen - uključujući i od HDZa - onda se izgleda taj princip dosljedno provodi na svim nivoima.
Nema više asimetrije, gdje je HDZ većina tu demokratski, gdje nije e onda konstitutivnost.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#13184 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by LSD »

Hrvati su vodeći kmečavci u regionu :place1: stalno je neko kukanje i naka ugroženost jbt, budi muško jednom, nemoj biti pussycat.

A OSA neka radi časno i pošteno svoj posao.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#13185 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ja čudnog dana... :shock:

Deutsche Welle: Hrvatska je problematično dijete EU, na snazi fašizacija društva
Republika Srpska će suspendovati referendum o Sudu i Tužilaštvu BiH, izjavio je danas predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#13186 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13187 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja čudnog dana... :shock:

Deutsche Welle: Hrvatska je problematično dijete EU, na snazi fašizacija društva
Republika Srpska će suspendovati referendum o Sudu i Tužilaštvu BiH, izjavio je danas predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Sihiri, ocam'...
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#13188 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja čudnog dana... :shock:

Deutsche Welle: Hrvatska je problematično dijete EU, na snazi fašizacija društva
Republika Srpska će suspendovati referendum o Sudu i Tužilaštvu BiH, izjavio je danas predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Sad znas zasto je Dacic puzao do Trumpa, sta je bila molba :-D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13189 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

kockakockica wrote:Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
Znači tako :shock: . E i ''vi'' ste se nama zgadili do kraja, ali DIBIDUS
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13190 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
oakville wrote:
Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako?
Jesul ono na grbovima i munare?
Ma jok. Protugradne rakete :)
Ovaj grb u Kalesiji je svakako vjerski i vjerovatno neustavan, plus ne odražava konstitutivnost. Znači treba ga promjeniti.

Zamisli koliko bi još ljudima smetao da je pod ovim grbom zatvoreno jedno par hiljada Hrvata u konclogore kao rezultat UZP-a kojem se sudi u Hagu, kao što je recimo HDZ radio u Hercegovini pod hrvatskim grbom i krstom.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#13191 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

Hafis wrote:
kockakockica wrote:Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
Znači tako :shock: . E i ''vi'' ste se nama zgadili do kraja, ali DIBIDUS
Odlicno, konacno razgovaramo onako kako treba. Propustili ste zadnju sansu, vise je necete dobiti.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#13192 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

kockakockica wrote:Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
Slažem se, HDZ-u ne treba više popuštati po cijenu bilo čega. Naravno ovdje ne treba sve Hrvate stavljati pod znak jednakosti sa HDZ-om.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13193 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
kockakockica wrote:Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
Znači tako :shock: . E i ''vi'' ste se nama zgadili do kraja, ali DIBIDUS
:lol: Vi ko dvije tetke preko ograde - "ne može se više durati".
Tako je Hafise ne može se durati više, dibidus dosadilo Hrvatima sve, eto toliko godina, sav HDzov trud, te konclogori, te rušenja, te ubijaj, te samouprava, blokiraj, i opet sve džaba opet onih "muslića" više a Hrvati bez saveznika. A zove majka Hrvatska i evropske vrijednosti, i odazivaju se mnogi. Žali bože truda, da je HDZ svaki dan po jednu ciglu stavio u onaj Pelješki most koliko su pričali o ugrozbi hrvata, dosad bi sami most napravili.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#13194 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Čavić o Dodikovoj odluci suspenzije referenduma: Miševi su izašli iz rupa
Lider NDP-a ukazuje da će biti interesatno čuti obrazloženje onih koji su se "junačili i srbovali do iznemoglosti" usvajajući u parlamentu RS-a 2015. odluku o referendumu o Sudu i Tužilaštvu BiH, a sada najavljuju suspenziju.
:lol:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#13195 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

oakville wrote:
Ovaj grb u Kalesiji je svakako vjerski i vjerovatno neustavan, plus ne odražava konstitutivnost. Znači treba ga promjeniti.

Zamisli koliko bi još ljudima smetao da je pod ovim grbom zatvoreno jedno par hiljada Hrvata u konclogore kao rezultat UZP-a kojem se sudi u Hagu, kao što je recimo HDZ radio u Hercegovini pod hrvatskim grbom i krstom.
Jeli ti poznato da je u Kalesiji Komšić dobio na izborima više glasova nego u Hercegovini?
a ti kažeš nema Hrvata
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13196 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

kockakockica wrote:
Hafis wrote:
kockakockica wrote:Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
Znači tako :shock: . E i ''vi'' ste se nama zgadili do kraja, ali DIBIDUS
Odlicno, konacno razgovaramo onako kako treba. Propustili ste zadnju sansu, vise je necete dobiti.
Ma jok. Tri boda zajamčena.
Valjda ja imam tu šmek. Nije džaba Zrinja prvak tri puta u 4 godine, a po priči kakvo je ''rasulo'' trebao bi ispasti iz lige ima 10 godina..
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13197 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
kockakockica wrote:Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
Slažem se, HDZ-u ne treba više popuštati po cijenu bilo čega. Naravno ovdje ne treba sve Hrvate stavljati pod znak jednakosti sa HDZ-om.
Pošteno :thumbup: I ja sve Bošnjake ne stavljam pod znak jednakosti sa SDA. Neke svrstavam u BPS, SBB, ASDA i tako.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13198 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Pa kad ih ima vise od Hrecegovaca
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#13199 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hafis wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
kockakockica wrote:Sto ne mogu suplje :roll:

U kompletnom P.kantonu ne postoji bosanski jezik. U Odzaku gdje su Bosnjaci vecina, uci se po hrvatskom nastavnom planu. U Jajcu su ucenici jos prije nekoliko mjeseci uzimali diplome sa grbom zlocinacke HZHB. Hrvati u vecinskim kantonima bosanski jezik nazivaju "bosnjackim", a kantone zupanijama iako je Ustavni sud presudio suprotno. Na svakom cosku, skoli i brdascu visi kriz, a vecina grbova su sa saharama iako je i to neustavno. Ne znam, cini mi se da su ako se ne varam u Prozoru nesto promjenili.

Kolinda i Covic vec dvije godine neumorno sikcu protiv Bosnjaka i Bosne, mislim da vise nema vrata na koja nisu pokucali za saveznistvo i blacenje. Sta mislite sta je bila glavna tema sa Vucicem? Taj HDZ, ta pogana govna su nam nanijeli toliko stete da ce trebati godine i godine da se to sve popravi. Svi su se cudili kad je SDA rasirenih ruku trcala prema njima, cak im dali i neke svoje pozicije (pa i ministarske), samo da pokusaju smiriti situaciju. Onaj ludak Covic umjesto da napravi nesto korisno, on od prvog dana vlasti radi samo na razbijanju BH. Jedini razlog zbog kojeg bi SDA mogao izgubiti izbore je Covic, sad je to i njima jasno pa pocinju zatezati. Jasno je i nama da politika popustanja nema ucinka, i da se vise nikada ne smije desiti da ona bagra iz HDZ-a bude dio vlasti. Jos ufatili nesto prijetiti sa onim mazlumima Karamaticem i Ljubicem na celu

Dosta vas je bilo, zgadili ste se svima do kraja, ali TOTALNO
Slažem se, HDZ-u ne treba više popuštati po cijenu bilo čega. Naravno ovdje ne treba sve Hrvate stavljati pod znak jednakosti sa HDZ-om.
Pošteno :thumbup: I ja sve Bošnjake ne stavljam pod znak jednakosti sa SDA. Neke svrstavam u BPS, SBB, ASDA i tako.
Zar ja tebi nisam na ignore? :shock:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13200 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Lincoln-Burrows wrote:
oakville wrote:
Ovaj grb u Kalesiji je svakako vjerski i vjerovatno neustavan, plus ne odražava konstitutivnost. Znači treba ga promjeniti.

Zamisli koliko bi još ljudima smetao da je pod ovim grbom zatvoreno jedno par hiljada Hrvata u konclogore kao rezultat UZP-a kojem se sudi u Hagu, kao što je recimo HDZ radio u Hercegovini pod hrvatskim grbom i krstom.
Jeli ti poznato da je u Kalesiji Komšić dobio na izborima više glasova nego u Hercegovini?
a ti kažeš nema Hrvata
Eh, da se uspjelo istrijebiti te "musliće" sad ne bi imali nikakva glasa i problem bi bio rješen. Vidiš sad problema kako su se "mošnjaci" uzjogonili, oni bi da glasaju za koga oni hoće, kakva neevropska arogancija. I još su toliko neevropski da ne znaju da je u skladu s evropskom tradicijom da smiješ glasati samo za onog koji je "tvoje vjere." Pokušao ih je Tuđman i HDZ naučiti evropskim vrijednostima još u Dretelju i onim logorima, i udri ubij i opet džaba nije išlo, ne razumiju ti muslimanski primitivci moderne vrijednosti.
Post Reply