Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13176 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

TheRedhead wrote:Ooo evo meni dosao prvi zuti papiric da pokupim posiljku u posti :-) :-)

btw koja je posta 2, jel to na zeljeznickoj ona?
Zato šta ti nije stalo u sanduče. :D
Da, na željezničkoj.

Došla mi majica. Kinez napisao na ebay-u da je majica pamučna kad tamo 85%sintetika 15% pamuk :lol:
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13177 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

epik wrote:
ke_ma wrote:@epik

Nije mi jasan dio gdje zamoliš prodavca da stavi 20 $ i označi kao gift..
Šta ćeš uraditi ako ti zatraže izvod sa paypala ili iz banke..
Zar stvarno misliš da su na carini toliko glupi pa da ih ti prevariš sa tim pisanjem manje cijene..
Ako i ništa ne platiš to će biti iz razloga što se ne bakću sa sićom a ne zbog toga što si stavila tu cijenu
Kakav paypal nemam ja to, poslao mi rodjak iz Kine :)
More ime i adresa od rođe,da i meni pošalje nešto :-D
TheRedhead
Posts: 1078
Joined: 09/02/2015 18:27

#13178 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TheRedhead »

hava123 wrote:
TheRedhead wrote:Ooo evo meni dosao prvi zuti papiric da pokupim posiljku u posti :-) :-)

btw koja je posta 2, jel to na zeljeznickoj ona?
Zato šta ti nije stalo u sanduče. :D
Da, na željezničkoj.

Došla mi majica. Kinez napisao na ebay-u da je majica pamučna kad tamo 85%sintetika 15% pamuk :lol:
Znam da ne mogu stati, knjige su neke, bolje da ne guraju xD samo nisam bila sigurna koja je posta, nazalost nije najbliza haha :D hvalaa
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#13179 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

hava123 wrote:Kad ukucam TN u JP BiH pošti izbaci mi ovo:

14.01.2017 20:29:00 - Prijem pošiljke od korisnika
19.01.2017 15:46:00 China CNBJSA - BEIJIN Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ

Šta to sad znači? Je li ušlo u BiH?
imam i ja jedan takav od 5 decembra. ima tracking, i pise samo da ušlo u vreću.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:36, edited 2 times in total.
hava123
Posts: 1074
Joined: 24/12/2011 08:37

#13180 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by hava123 »

victom wrote:
hava123 wrote:Kad ukucam TN u JP BiH pošti izbaci mi ovo:

14.01.2017 20:29:00 - Prijem pošiljke od korisnika
19.01.2017 15:46:00 China CNBJSA - BEIJIN Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ

Šta to sad znači? Je li ušlo u BiH?
imam i ja jedan takav od 5 decembra. ima tracking, i pise samo da ušlo u vreću.
:lol: :lol:
Baš tako. Ušlo u vreću :lol:
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13181 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

ke_ma wrote:
epik wrote:
ke_ma wrote:@epik

Nije mi jasan dio gdje zamoliš prodavca da stavi 20 $ i označi kao gift..
Šta ćeš uraditi ako ti zatraže izvod sa paypala ili iz banke..
Zar stvarno misliš da su na carini toliko glupi pa da ih ti prevariš sa tim pisanjem manje cijene..
Ako i ništa ne platiš to će biti iz razloga što se ne bakću sa sićom a ne zbog toga što si stavila tu cijenu
Kakav paypal nemam ja to, poslao mi rodjak iz Kine :)
More ime i adresa od rođe,da i meni pošalje nešto :-D
More more samo reci sta treba :-))
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13182 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

Eh,hvala jarane.
jel bez carine i šprditera jer su stvari daleko preko 50 markica :D
ja ne smijem da naručim jer kakve sam sreće obrijali bi me samo tako
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13183 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

ke_ma wrote:Eh,hvala jarane.
jel bez carine i šprditera jer su stvari daleko preko 50 markica :D
ja ne smijem da naručim jer kakve sam sreće obrijali bi me samo tako
Ha i kod mene jedna stvarcica putuje iz USA od drugog rodjaka kineza 69 $, mislim da je bolje da na kutiji pise 20$ nego 69$ ... Al ako mi zatrazi paypal izvod, jbg
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#13184 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by jahac96 »

epik wrote:
ke_ma wrote:@epik

Nije mi jasan dio gdje zamoliš prodavca da stavi 20 $ i označi kao gift..
Šta ćeš uraditi ako ti zatraže izvod sa paypala ili iz banke..
Zar stvarno misliš da su na carini toliko glupi pa da ih ti prevariš sa tim pisanjem manje cijene..
Ako i ništa ne platiš to će biti iz razloga što se ne bakću sa sićom a ne zbog toga što si stavila tu cijenu
Kakav paypal nemam ja to, poslao mi rodjak iz Kine :)
kakve ti koristi carine se i pokloni a to ako njima ne dadnes izvod ili nesto drugo da dokazes vrijednost oni ce to po svom katalogu cariniti, i mogu lupiti cijenu kakva je njima krc cejf :D pa se ti igraj haha
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13185 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

epik wrote:
ke_ma wrote:Eh,hvala jarane.
jel bez carine i šprditera jer su stvari daleko preko 50 markica :D
ja ne smijem da naručim jer kakve sam sreće obrijali bi me samo tako
Ha i kod mene jedna stvarcica putuje iz USA od drugog rodjaka kineza 69 $, mislim da je bolje da na kutiji pise 20$ nego 69$ ... Al ako mi zatrazi paypal izvod, jbg
ke_ma
Posts: 236
Joined: 04/12/2016 21:01

#13186 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by ke_ma »

epik wrote:
ke_ma wrote:Eh,hvala jarane.
jel bez carine i šprditera jer su stvari daleko preko 50 markica :D
ja ne smijem da naručim jer kakve sam sreće obrijali bi me samo tako
Ha i kod mene jedna stvarcica putuje iz USA od drugog rodjaka kineza 69 $, mislim da je bolje da na kutiji pise 20$ nego 69$ ... Al ako mi zatrazi paypal izvod, jbg
Ako ti zatraže izvod,pravi se kinezom :D
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13187 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

jahac96 wrote:
epik wrote:
ke_ma wrote:@epik

Nije mi jasan dio gdje zamoliš prodavca da stavi 20 $ i označi kao gift..
Šta ćeš uraditi ako ti zatraže izvod sa paypala ili iz banke..
Zar stvarno misliš da su na carini toliko glupi pa da ih ti prevariš sa tim pisanjem manje cijene..
Ako i ništa ne platiš to će biti iz razloga što se ne bakću sa sićom a ne zbog toga što si stavila tu cijenu
Kakav paypal nemam ja to, poslao mi rodjak iz Kine :)
kakve ti koristi carine se i pokloni a to ako njima ne dadnes izvod ili nesto drugo da dokazes vrijednost oni ce to po svom katalogu cariniti, i mogu lupiti cijenu kakva je njima krc cejf :D pa se ti igraj haha
Zapoceo sam igru, rezultat cemo vidjeti. Do sad imam 120 transakcija najvise UK i Kina, nikad nisam platio carinu...al kad mi jednom naplate cini mi se da cu sve nadoknaditi
Spacedust
Posts: 44
Joined: 30/01/2017 14:43

#13188 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Spacedust »

Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13189 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

Spacedust wrote:Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
Kupujem i prodajem. Nakit, satovi, djelovi za pc, aparati, audio oprema, odjecu, obucu... Sve ... Ova zadnja mi je kriticna graficka karta 4gb, a prodajem rutere, kupim na piku za 15-50 km, prodam za 40-200 $...
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#13190 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by toure123 »

Spacedust wrote:Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
Nije to nista, ja dnevno imam ~ 700 transakcija ;)
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13191 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

toure123 wrote:
Spacedust wrote:Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
Nije to nista, ja dnevno imam ~ 700 transakcija ;)
Ovisnik :-))
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#13192 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Running »

epik wrote:
Spacedust wrote:Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
Kupujem i prodajem. Nakit, satovi, djelovi za pc, aparati, audio oprema, odjecu, obucu... Sve ... Ova zadnja mi je kriticna graficka karta 4gb, a prodajem rutere, kupim na piku za 15-50 km, prodam za 40-200 $...
Imam ja jedan tp link 340g stoji mi u ladici bzvz, ako hoces. Kontao staviti na PiK, ali ne dade mi se peglati.. :)

Sent from my G
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13193 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

Running wrote:
epik wrote:
Spacedust wrote:Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
Kupujem i prodajem. Nakit, satovi, djelovi za pc, aparati, audio oprema, odjecu, obucu... Sve ... Ova zadnja mi je kriticna graficka karta 4gb, a prodajem rutere, kupim na piku za 15-50 km, prodam za 40-200 $...
Imam ja jedan tp link 340g stoji mi u ladici bzvz, ako hoces. Kontao staviti na PiK, ali ne dade mi se peglati.. :)

Sent from my G
:) da je 3.75g mogli bi pricati
Spacedust
Posts: 44
Joined: 30/01/2017 14:43

#13194 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Spacedust »

Ima li kakvih novosti oko ovog softwera/nadogradnje ubi ovo cekanje :-x
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#13195 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

@Running
http://imgur.com/a/4W5PN
Imas ovako nesto :)
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#13196 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Spacedust wrote:Ima li kakvih novosti oko ovog softwera/nadogradnje ubi ovo cekanje :-x
Biće za desetak dana...[emoji317]

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
TheRedhead
Posts: 1078
Joined: 09/02/2015 18:27

#13197 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TheRedhead »

toure123 wrote:
Spacedust wrote:Sta ti kupujes toliko 120 transakcija wtf?
Nije to nista, ja dnevno imam ~ 700 transakcija ;)
kako upratis jel sve stiglo :D ja narucila nesto u novembru i vec zaboravila da to postoji hahhaa
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#13198 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Stiže li ikom kakva pošiljka koja se prati preko 4px stranice ?
U mene ova naručena 03.01. izgleda zapela do bola

2017-01-04 21:35
Huanancheng,Xixiang,Shenzhen,China / Shipment arrived at facility
2017-01-04 21:35
Huanancheng,Xixiang,Shenzhen,China / Shipment operation completed
Spacedust
Posts: 44
Joined: 30/01/2017 14:43

#13199 Re: RE: Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Spacedust »

zincx wrote:
Spacedust wrote:Ima li kakvih novosti oko ovog softwera/nadogradnje ubi ovo cekanje :-x
Biće za desetak dana...[emoji317]

Poslano sa mog U15 Pro koristeći Tapatalk
Meni rekose prije 10tak min da ce bit spremno sljedeci tjedan, drzim fige hehe.
radiostar
Posts: 2266
Joined: 15/03/2007 12:39

#13200 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by radiostar »

03.02.2017 16:14:00 Singapore SGSINJ - SINGAPORE S05 Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.02.2017 13:01:43 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
09.02.2017 18:59:03 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte - UVOZ

6 dana iz Singapura, rekord za mene
Post Reply