Objektivitet wrote:Cisto strateski potez jer je Zeljko sam puno popularniji nego stranka. Potez kojim se povezuje ime Zeljko sa DF, jer dosta ljudi, pogotovo u ruralnim sredinama nije ni znalo da je Zeljko napravio svoju stranku.
P.s: Zeljko je bio protiv toga, ali su svi ostali insistirali, sam je rekao u vise navrata da ne zeli to, ali su bili fini pritisci na njega od ostatka predsjednistva.
Ovo sa imenom u nazivu stranke sam i ja prezirao i bas mi se to gadilo.
Medjutim... i mi pametnjakovici bi konacno morali shvatiti kakav je zapravo posao praviti politicku stranku u jednoj zemlji na brdovitom Balkanu. Okrenite se pobogu oko sebe i upitajte se ko su zapravo glasaci. Da li su to nerealizirani genijalci sa foruma ili one domacice sto za pet maraka izmisljaju rucak za petoclanu porodicu, penzioneri koji popizde kad im od penzije oduzmu dvije marke, onladina sto dangubi po kaficima i vjeruju da je to normalno i da su i njihovi roditelji neradili do tridesete...
Baviti se politikom znaci prije svega umjece komunikacije sa ljudima svih grupa i nivoa. Ja sam imao tetku koja me je obozavala, ali je meni pola sata s njom bio takav teret da sam nakon svakog susreta s njom morao procitati nesto od Dostojevskog da dodjem sebi!
I sta hocu reci - Komsic je zapravo idealan politicar! On ima zivce za narod vjerovatno zato sto ni sam nije puno odmakao od onih koji ga vuku za rukav na ulici. Sve vise vjerujem da je dobra kombinacija i ovo sa Suljagicem, taj je bas onako narodni tip i ja bih, da sam na Komsicevom mjestu, bas takvog trazio da "ore" po selima. Suljagicev ce problem biti ako udje u predsjednistvo, svi ce ga zamjenjivati sa obezbjedjenjem!
Prema tome pomirite se. Stranka koju ce ciniti 1000 Lovrenovica, Kazaza, Papica... ne postoji niti ce postojati. Mi cemo uvijek i na svakim izborima biti prisiljavani da zazmirimo na jedno oko, mozda i dva. Ali dobro bi ipak bilo da glasamo.
Ja cu, za razliku od prethodnih godina, ovaj put glasati. U ovom trenu je izbor, ipak i pored svega sta mi se tu ne svidja, DF. Poznajem dosta neiskvarenog mladog svijeta u toj stranci, ali ponavljam nas prvenstveni motiv bi trebao biti kaznjavanje SDP-a i stvaranje pretpostavki za formiranje nove ujedinjene SD opcije u narednih nekoliko godina. A to je moguce samo na nacin sto ce se socijaldemokrati privremeno skloniti u neko "srodno skloniste".
U ovom momentu je DF najsigurnije socijaldemokratsko skloniste sa najboljim izgledima da opstane.