Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#13151 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 155_mm »

a i covicu je dato do znanja da su vremena popustanja prosla.
Veleposlanica Sjedinjenih Američkih Država Maureen Cormack i specijalni predstavnik EU i šef Delegacije EU u BiH Lars-Gunnar Wigemark sastali sa predsjedavajućim Predsjedništva Bosne i Hercegovine, Draganom Čovićem.
...

Predsjedavajući Predsjedništva Čović obavezao se na razgovor o mogućim izmjenama i dopunama Izbornog zakona u duhu dijaloga i konsenzusa.
:lol:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13152 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
oakville wrote:
Hafis wrote:Mislim, ako ćemo već pričati o glupostima, ja bih također upitao što je s konstitutivnošću Hrvata u Podrinjskom kntonu, gdje su Bošnjaci većina?
Nigdje nema konstitutivnosti Hrvata u BPK, ni na mapi.
Nisi skontao podjebavanje.
Lik se raspričao o uposlenim Bošnjacima u ZHŽ i njihovoj konstitutivnosti , pa velim da ga još malo zabrinem i s uposlenim Hrvatima u PK i njihovoj konstitutivnosti.
Slabo ti podhebavanje. Ako nema konstitutivnosti ne-Hrvata u ZHk, ni ne-Bošnjaka u BPK, onda ga neće biti ni na jednom nivou. Nema više asimetrije. Tj. ono što se naziva "preglasavanje" je princip koji vlada svugdje. I nema potrebe ni mijenjati Ustav jer se to može izvesti i s postojećim.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#13153 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 155_mm »

interesantno da najvece zelje za promjenom ovog trenutnog stanja dolazi od strane hrvatske ili srpske politike. oni kao neki pobjednici zadnjeg rata. barem se tako sami nazivaju. cak i ona prica o 23% se sve rijedje cuje.

:shock:

:lol:

kako li ce bit tek 2027 a o 2037 ne smijem ni misliti.

:lol:
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13154 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

pemanapemani wrote:
Novak20 wrote:

Ja patetike.

Nije BiH Hrvatima ništa obećano osim onog što je potpisano u Dejtonu prije 22 godine i na šta su pristali kao što su pristale druge dvije etnije. Ako traže da se radi očuvanja potpisanog u Dejtonu i svoje konstitutivnosti omogući izbor hrvatskih predstavnika u vlasti, u čemu je problem ? Hrvati su svjesni da bi gubitkom konstitutivnosti bili još brže otjerani rahat patnjom, pravnom nesigurnošću i ikebanama u vlasti izabranim od strane Bošnjaka. Ne traži se treći entitet nego pravo da biraju svoje pretstavnike i zajedno sa drugim, ravnopravno učestvuju u neophodnim izmjenama Ustava.

Onaj ko to ne dozvoljava, tjera Hrvate na okupljanje pod jednu kapu. Ne radi odlaska nego opstanka u zemlji koja je na žalost mnogih i njihova.

Omladina napušta ovu zemlju u potrazi za boljim standardom, normalnim životom i pravnom državom. Svim onim što BiH vlast ne može i neće da pruži. Ono što se godinama dešava Hrvatima sa putovnicom, uveliko je uzelo maha i kod drugih bez putovnice tako da nema mjesta radovanju dok najperspektivniji odlaze. Pametna djeca, neće da čekaju sadaku do tridesetpete ni da rade za šest stoja za gazde koje ne znaju šta će od sile.

Vjera, kultura, geni....besmislice su ali ih koristi politika da ne pitamo zašto nema posla, vode, čestite plate, pravne sigurnosti.........

I šta ti, Boga ti, znaš o odgoju djece ?
Pročitaj transkripte sa sjednica Hrvatske vlade, Ureda predsjednika, raznih komisija i ostalih pi.ki materina u periodu 1991.-1999.

Pročitaj šta je pisao fra Drago Bojić i zbog čega je smjenjen sa mjesta glavnog urednika Svjetla riječi.

Pročitaj feljton fra Ivana Šarčevića koji je nedavno pisao za prometej.ba.

Pročitaj šta je pisao Ivan Lovrenović i radove pokojnog Dubravka Lovrenovića.

Mogao bih nabrajati do sutra. Tu se vidi sva lepeza obećanja, humanog preseljenja naroda, mržnje prema drugima i najvažnije - iskonske mržnje prema Bosni i svemu što ona predstavlja. Tuđman i uzp-eovci oko njega su smatrali kako Bosna nema nikakvu povjesnu utemeljenost i da je kolonijalna tvorevina koju treba satrati za vijeke vjekova.

Kako je moja porodica iz Sarajeva 1996. dobila ponudu da seli u Korenicu ili Ličko Petrovo selo. Pokojnom starom garantovali direktorsko mjesto u državnoj službi, ako je sve patetika i izmišljanje?

Kako nam je 1996. lokalni HDZ mešetar rekao da nema mjesta za Hrvate u Sarajevu i da trebamo seliti u Hrvatsku, ako je sve patetika?
De ba, malo se uhavizaj. Ima puno ljepše i aktuelnije literature za čitanje, a imaju i predavanja za one što ne čitaju. :D

U principu, više razmišljam o budućnosti nego o prošlosti pa me interesuje rasplet događaja u kojima su glavni učesnici SDA/SDP, HDZ/HNS, SDS/SNSD čobani i njihova stada. Čisto da se agonija rahat patnje prekine pa da krenemo kako treba.

Tvog starog su zvali 1996. HDZ-ovci, nije otišao, ok. Mene i moje su 1993. zvali iz općinskog IVZ da im oslobodimo imanje. Nismo otišli, pa šta. Svako nek' ide gdje mu je bolje. Bude li se opet ratovalo, nadam se da će proči bez mene. :D

Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13155 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

oakville wrote:
Hafis wrote:
Henry Chinaski wrote:Hajde što Hafis kritikuje nedostatke na bošnjačkoj strani ali diskredituje ga to što brani hdz poteze i nacionalističku vlast koji nas sve jebu u zdrav mozak.

Bot, par excellence...
Ne brani Hafis nacionalističku vlast, ali ova teme je ipak samo odraz svojevrsne antihrvatske histerije u medijima, koja je posebice više nego očigledna u zadnjem vremenu.
Normalno, kada netko prema tebi djeluje s pozicije svog nacionalizma, inekad poprilično otvoreno, a nekad uvijeno u već pomalo ofucanu oblandu graDŽanštine, sasvim je prirodno da se i ti moraš braniti s određenom dozom nacionalizma. A usput im ga i malo šuknuti ispod pasa.

Opet ću naglasiti: pristojniji sam i umjereniji od svih ovih beznačajnih prašinara na ovoj temi, a njih je brat bratu 85% koji se ovdje javljaju.
Koliko vidim, GraDŽanštinu u BiH zastupaju samo hrvatske i srpske stranke i nemaju ništa protiv graDŽanskih principa tamo gdje im je narod u većini. U ZHK je na djelu GraDŽanski princip, jedan čovjek jedan glas, vjerskih obilježja je više nego u Vatikanu, u RSu svaka druga škola ime krsnu slavu i tako. S takvim ponašanjem, gubi se pravo kritikovati bilo koga.
Da, ali i u KS, USK, PK, SBŽ, HNŽ, HBŽ i dr. je također graDŽanski princip - je'an čo'ek, jedan glas.
Što se tiče nepotrebnog isticanja vjerskih obilježja...ma daj...sve su to ista govna, i tamo i ovamo.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#13156 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Hafis wrote: Da, ali i u KS, USK, PK, SBŽ, HNŽ, HBŽ i dr. je također graDŽanski princip - je'an čo'ek, jedan glas.
Što se tiče nepotrebnog isticanja vjerskih obilježja...ma daj...sve su to ista govna, i tamo i ovamo.
U KS nije tako, a u gradskom vijecu Sarajeva isto nije tako!
Nema vjerskih obiljezja Bosnjaka po cukama, bolnicama i skolama.
Ne izmisljaj!
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13157 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

155_mm wrote:kolaga novak20 tvoja zabrinutost za saveznike i njohov polozaj u BiH je potpuno razumljiv.

ali ovo sto danas imamo je uprvo taj dejton i na to se je prstalo u dejtonu. ako neko zeli da mjenja dejton, nije ni to problem. ima se sta mjenjati i sa bosnjacke strane. kao na primjer zastita konstitutivnosti svih u mostaru.


p.s. mislim da te saveznici nece izdati. ma gdje bi to covic.
:lol:
'Ajde bre. :D

Neka Dejton mijenjaju politički nasljednici onih koji su ga zakuhali i ostavili nama u amanet da se patimo. Dabogda mira ne našli tamo gdje su otišli.

Za konstitutivnost svih etnija u BiH se slažem ali u društvu gdje građanska parnica traje decenijama, dabogda da dočekamo pravdu.
Last edited by Novak20 on 19/09/2017 17:42, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13158 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Novak20 wrote:
seln wrote:Ka'e Novak20
Novak20 wrote:
Ja patetike.
pa ondak pocme.... jer Hrrrvatsku mi moju objesise...

Misli, lafinati o patetici drugih, pa vec u sljedecem pasusu odvaliti se od patetike... pravo rvacki.
Nije BiH Hrvatima ništa obećano osim onog što je potpisano u Dejtonu prije 22 godine i na šta su pristali kao što su pristale druge dvije etnije. Ako traže da se radi očuvanja potpisanog u Dejtonu i svoje konstitutivnosti omogući izbor hrvatskih predstavnika u vlasti, u čemu je problem ? Hrvati su svjesni da bi gubitkom konstitutivnosti bili još brže otjerani rahat patnjom, pravnom nesigurnošću i ikebanama u vlasti izabranim od strane Bošnjaka. Ne traži se treći entitet nego pravo da biraju svoje pretstavnike i zajedno sa drugim, ravnopravno učestvuju u neophodnim izmjenama Ustava.

Onaj ko to ne dozvoljava, tjera Hrvate na okupljanje pod jednu kapu. Ne radi odlaska nego opstanka u zemlji koja je na žalost mnogih i njihova.
:lol:
Gdje sam spomenuo Hrvatsku, a ovo što sam napisao je istina. Ne vidim nikakve patetike. Valjda ja odavde bolje vidim nego ti šta se radi.
Ako ti je blizina jedini argument, onda je zbilja slab...
valjda moja tetka (godiste 1937.) bolje vidi od tebe: hem na licu mjesta, hem je duze zivjela.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#13159 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Nije opravdanje jeste posljedica.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13160 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Novak20 wrote:
Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Marginaliziranje?
Tebi je situacija, u kojoj jedna narod, koji cini 12% (realno) populacije i ima 33% vlasti - marginaliziranje tog naroda?
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13161 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

seln wrote:
Novak20 wrote:
:lol:
Gdje sam spomenuo Hrvatsku, a ovo što sam napisao je istina. Ne vidim nikakve patetike. Valjda ja odavde bolje vidim nego ti šta se radi.
Ako ti je blizina jedini argument, onda je zbilja slab...
valjda moja tetka (godiste 1937.) bolje vidi od tebe: hem na licu mjesta, hem je duze zivjela.
:lol: :thumbup:

Ako je tetka živa, pozdravi je i sjeti se da priložiš koju stoju.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13162 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Da, ali i u KS, USK, PK, SBŽ, HNŽ, HBŽ i dr. je također graDŽanski princip - je'an čo'ek, jedan glas.
Što se tiče nepotrebnog isticanja vjerskih obilježja...ma daj...sve su to ista govna, i tamo i ovamo.
U KS nije tako, a u gradskom vijecu Sarajeva isto nije tako!
Nema vjerskih obiljezja Bosnjaka po cukama, bolnicama i skolama.
Ne izmisljaj!
Nemoj da ti lijepim grbove pojedinih gradova.


Nego, pusti šuplju o vjerskim obilježjima, ne prolazi ti ta, znamo se. Ovo: šta u KS nije tako? Ne kontam?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13163 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Novak20 wrote:
seln wrote:
Novak20 wrote:
:lol:
Gdje sam spomenuo Hrvatsku, a ovo što sam napisao je istina. Ne vidim nikakve patetike. Valjda ja odavde bolje vidim nego ti šta se radi.
Ako ti je blizina jedini argument, onda je zbilja slab...
valjda moja tetka (godiste 1937.) bolje vidi od tebe: hem na licu mjesta, hem je duze zivjela.
:lol: :thumbup:

Ako je tetka živa, pozdravi je i sjeti se da priložiš koju stoju.
Nema potrebe, ima djecu u inostranstvu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13164 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Novak20 wrote:
seln wrote:
Novak20 wrote:
:lol:
Gdje sam spomenuo Hrvatsku, a ovo što sam napisao je istina. Ne vidim nikakve patetike. Valjda ja odavde bolje vidim nego ti šta se radi.
Ako ti je blizina jedini argument, onda je zbilja slab...
valjda moja tetka (godiste 1937.) bolje vidi od tebe: hem na licu mjesta, hem je duze zivjela.
:lol: :thumbup:

Ako je tetka živa, pozdravi je i sjeti se da priložiš koju stoju.
Jašta će. Može joj samo iz dijaspore neku borbenu patriJotsku naručiti preko TV Alfa :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13165 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Da, ali i u KS, USK, PK, SBŽ, HNŽ, HBŽ i dr. je također graDŽanski princip - je'an čo'ek, jedan glas.
Što se tiče nepotrebnog isticanja vjerskih obilježja...ma daj...sve su to ista govna, i tamo i ovamo.
U KS nije tako, a u gradskom vijecu Sarajeva isto nije tako!
Nema vjerskih obiljezja Bosnjaka po cukama, bolnicama i skolama.
Ne izmisljaj!
Nemoj da ti lijepim grbove pojedinih gradova.
Jebemmumater, daj se dogovori sam sa sobom...
ako idemo na multi kulti - tebi lazna graDZanstina... ako stavimo stare istorijske i vjerske simbole - tebi nacionalizam.
Daj prvo skini onaj plus sa Huma, pa se onda javljaj.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13166 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:
Novak20 wrote:
seln wrote: Ako ti je blizina jedini argument, onda je zbilja slab...
valjda moja tetka (godiste 1937.) bolje vidi od tebe: hem na licu mjesta, hem je duze zivjela.
:lol: :thumbup:

Ako je tetka živa, pozdravi je i sjeti se da priložiš koju stoju.
Jašta će. Može joj samo iz dijaspore neku borbenu patriJotsku naručiti preko TV Alfa :lol:
Spomeni jos jednom moju porodicu u bilo kojem kontekstu i dozivjeces da budem banovan, jer cu ti se sjetiti i devetog koljena.
seln has spoken.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13167 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

seln wrote:
Novak20 wrote:
Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Marginaliziranje?
Tebi je situacija, u kojoj jedna narod, koji cini 12% (realno) populacije i ima 33% vlasti - marginaliziranje tog naroda?
Jbg. Ne govorim o sadašnjem stanju odnosa HDZ i SDA, nego o političkom marginaliziranju BiH Hrvata do momenta kada će bošnjačka politika uz ikebane da izmjeni Ustav na štetu Hrvata.

Ako Hrvati ne obezbijede izmjene Izbornog zakona na način da im Bošnjaci ne biraju predstavnike u Domu naroda za par godina tih 12 % neće imati ni 1% vlasti. A i taj 1% ala Ž.K. je -1%.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13168 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Novak20 wrote: Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Je li Franjo Tuđman kriv i za hrvatsku samoupravu? Ko je to napravio?
Nikakvu štetu Tuđman nije napravio Hrvatima u BIH (to "Bih Hrvati" ne postoji), već je činio ono što je značajna većina Hrvata iz Hercegovina od njega tražila. I dobili su što su tražili.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13169 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Da, ali i u KS, USK, PK, SBŽ, HNŽ, HBŽ i dr. je također graDŽanski princip - je'an čo'ek, jedan glas.
Što se tiče nepotrebnog isticanja vjerskih obilježja...ma daj...sve su to ista govna, i tamo i ovamo.
U KS nije tako, a u gradskom vijecu Sarajeva isto nije tako!
Nema vjerskih obiljezja Bosnjaka po cukama, bolnicama i skolama.
Ne izmisljaj!
Nemoj da ti lijepim grbove pojedinih gradova.


Nego, pusti šuplju o vjerskim obilježjima, ne prolazi ti ta, znamo se. Ovo: šta u KS nije tako? Ne kontam?
De polijepi grbove pojedinih gradova da vidimo o čemu govoriš. U međuvremenu reci nam nešto o krstovima u školama u ZHK, a onda nam nađi primjere gdje djeca u javnim školama u Sarajevu sjede u učionici dok na zidu stoji Kuran.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13170 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote: Nema vjerskih obiljezja Bosnjaka po cukama, bolnicama i skolama.
Ne izmisljaj!
Jok, eto su grbovi pravo graDŽanski.
Nije mi jasno, da nisu čuli za neku drugu boju osim zelene.
Image
Image
Image
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#13171 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

BHCluster wrote:
Novak20 wrote: Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Nije opravdanje jeste posljedica.
Ehhh, posljedica, posljedice....od Kulina bana do našijeh dana, ne trpe ih silne tranzicijske gazde, političari i dijaspora. Samo mi, ubogi ljudi.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13172 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Novak20 wrote:
BHCluster wrote:
Novak20 wrote: Jbm se za mrtvog krivoustog, nanio je Bosni i BiH Hrvatima veliku štetu ali njegovo nedjelo nije opravdanje za političko marginaliziranje jednog konstitutivnog naroda. BiH je zaokružena u ovim granicama i to svi priznaju. Do čobana ali i do ovaca je hoće li gledati svoju ili tuđu livadu.
Nije opravdanje jeste posljedica.
Ehhh, posljedica, posljedice....od Kulina bana do našijeh dana, ne trpe ih silne tranzicijske gazde, političari i dijaspora. Samo mi, ubogi ljudi.
Rasplakao si me, ubogi jadni ljudi.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13173 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote: Nema vjerskih obiljezja Bosnjaka po cukama, bolnicama i skolama.
Ne izmisljaj!
Jok, eto su grbovi pravo graDŽanski.
Nije mi jasno, da nisu čuli za neku drugu boju osim zelene.
Image
Image
Image
kakva je ono cifra na grbu Kalesije?
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13174 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote: Nema vjerskih obiljezja Bosnjaka po cukama, bolnicama i skolama.
Ne izmisljaj!
Jok, eto su grbovi pravo graDŽanski.
Nije mi jasno, da nisu čuli za neku drugu boju osim zelene.
Image
Image
Image
Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako? Imamo dvije opcije - ili ćemo mijenjati sve te grbove i usaglašavati po konstitutivnosti, ili ćemo ići principom "neka većina odluči šta joj se dopada." Koliko vidim princip koji HDZ forsira je da većina odlučuje - i taj princip izgleda je zavladao svuda.

Što se onda HDZ buni kad drugi prihvate principe koje oni promoviraju?
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#13175 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

oakville wrote:
Ne mogu baš zabraniti zelenu boju radi tvojih asocijativnih bolova, ali bogami mi se ovi grbovi gore ne sviđaju, polumjesec očigledno asocira na Islam, jel tako?
Jesul ono na grbovima i munare?
Post Reply