Novak20 wrote:
Ja patetike.
Nije BiH Hrvatima ništa obećano osim onog što je potpisano u Dejtonu prije 22 godine i na šta su pristali kao što su pristale druge dvije etnije. Ako traže da se radi očuvanja potpisanog u Dejtonu i svoje konstitutivnosti omogući izbor hrvatskih predstavnika u vlasti, u čemu je problem ? Hrvati su svjesni da bi gubitkom konstitutivnosti bili još brže otjerani rahat patnjom, pravnom nesigurnošću i ikebanama u vlasti izabranim od strane Bošnjaka. Ne traži se treći entitet nego pravo da biraju svoje pretstavnike i zajedno sa drugim, ravnopravno učestvuju u neophodnim izmjenama Ustava.
Onaj ko to ne dozvoljava, tjera Hrvate na okupljanje pod jednu kapu. Ne radi odlaska nego opstanka u zemlji koja je na žalost mnogih i njihova.
Omladina napušta ovu zemlju u potrazi za boljim standardom, normalnim životom i pravnom državom. Svim onim što BiH vlast ne može i neće da pruži. Ono što se godinama dešava Hrvatima sa putovnicom, uveliko je uzelo maha i kod drugih bez putovnice tako da nema mjesta radovanju dok najperspektivniji odlaze. Pametna djeca, neće da čekaju sadaku do tridesetpete ni da rade za šest stoja za gazde koje ne znaju šta će od sile.
Vjera, kultura, geni....besmislice su ali ih koristi politika da ne pitamo zašto nema posla, vode, čestite plate, pravne sigurnosti.........
I šta ti, Boga ti, znaš o odgoju djece ?
Pročitaj transkripte sa sjednica Hrvatske vlade, Ureda predsjednika, raznih komisija i ostalih pi.ki materina u periodu 1991.-1999.
Pročitaj šta je pisao fra Drago Bojić i zbog čega je smjenjen sa mjesta glavnog urednika Svjetla riječi.
Pročitaj feljton fra Ivana Šarčevića koji je nedavno pisao za prometej.ba.
Pročitaj šta je pisao Ivan Lovrenović i radove pokojnog Dubravka Lovrenovića.
Mogao bih nabrajati do sutra. Tu se vidi sva lepeza obećanja, humanog preseljenja naroda, mržnje prema drugima i najvažnije - iskonske mržnje prema Bosni i svemu što ona predstavlja. Tuđman i uzp-eovci oko njega su smatrali kako Bosna nema nikakvu povjesnu utemeljenost i da je kolonijalna tvorevina koju treba satrati za vijeke vjekova.
Kako je moja porodica iz Sarajeva 1996. dobila ponudu da seli u Korenicu ili Ličko Petrovo selo. Pokojnom starom garantovali direktorsko mjesto u državnoj službi, ako je sve patetika i izmišljanje?
Kako nam je 1996. lokalni HDZ mešetar rekao da nema mjesta za Hrvate u Sarajevu i da trebamo seliti u Hrvatsku, ako je sve patetika?