SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#13101 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by radiša »

mali_milojica wrote:Jel oslobodjen skroz ili je slucaj vracen ponovo na nize sudove?
Kerimu Mudželetu, koji je ranije osuđen na osam godina zatvora jer je izazvao saobraćajnu nesreću u Sarajevu u kojoj je poginula Jelena Opričić, nakon ukidanja presude, ukinut je i pritvor, potvrđeno je za Avaz.ba iz Vrhovnog suda FBiH.

Kako saznaje Avaz.ba, Mudželetu nisu izrečene nikakve mjere, osim oduzimanja vozačke dozvole!?

Podsjećamo, Vrhovni sud FBiH ukinuo je prvostepenu presudu kojom je Mudželet bio osuđen na osam godina, te vratio predmet na ponovno suđenje u Kantonalni sud u Sarajevu.

Naime, Mudželet je kobne noći, 9. juna 2015. godine, upravljajući automobilom marke Peugeot, velikom brzinom udario u tramvajsko stajalište ispred zgrade Predsjedništva BiH, pokosivši pritom dvije osobe koje su se tu nalazile.

Obje osobe su bili strani državljani. Jelena Opričić, iz Srbije, podlegla je povredama na licu mjesta, dok je strani državljanin iz Njemačke teško povrijeđen.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#13102 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ljevoruki »

jao_situacije wrote:balkanska elita u vidu kafandžija, ćevabdžija, pekara, hotelijera je toliko moćna da ubija ljude i šeta se ulicama

koji sunovrat jebote, haj da su to djeca nekih milionera milijardera pa bi čovjek rekao dešava se i u najboljim državama

:bih: :bih:
Tetak i daidza su mu pekari, imaju pare i sredili su da mali ne truhne bezveze u zatvoru. :(
User avatar
ortodont
Posts: 1958
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#13103 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ortodont »

Na vješala sa njima!

Svakim danom se potvrđuje da je najbolje običnom čovjeku da uzme pravdu u svoje ruke.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25548
Joined: 12/08/2013 12:51

#13104 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

mozda ga osude na vecu kaznu na ponovljenom sudjenju :zzzz: :run:
#SamoKazem
User avatar
SmokingMan
Posts: 22625
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#13105 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Naslovnica wrote:U maju je izvlačenje Green Lottery, držite mi fige. Treća sreća.
Povedi i mene. :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13107 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
insaneinthebrain wrote:
ova drzava je otisla u totalni qrc, kad pomislis da ne moze gore uvijek te iznenade :-)
Nek sada fino puste i Sefića a mogu vala i Amira Zukića onda. :oops:
mozda ce biti kakvi ljetni popusti tuzilastva pred godisnje odmore :-) :lol:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#13108 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meteorit135531 »

Koliko su Bosanci licemjeri, dovoljno ilustruje ova situacija. Pa sta hocete vise? :-)
Naravno, nikad nije po volji.. i samo se ceka pogodan trenutak da se aktivira citav arsenal optuzbi na racun, vlasti.

Vlasti koja je pocela oduzimati nelegalnu stecenu imovinu, tj. imovinu za koju je dokazano da je stecena izvrsenjem krivicnog djela. U pritvoru se nalaze malo krupnije ribe, pa ocekuju sudjenje. Mala vam je kazna od 7,5 godina za ubistvo koje je pocinio onaj MMA borac, a ubio je tipa - zadnjeg klosara, koji je krao i otimao od koga je stigao, i to se zna.
Nije ubio neduznog gradjanina koji je eto, slucajno bio tu.
Pa onda trazite na vjesala , pa na 40 godina , zmireci na jedno oko kako je danas bas ovaj isti klix objavio da je u Svedskoj presudjena kazna od 2,5 godine za silovanje trojici muskaraca. To se ne spominje, to se presucuje.

Uredno se zaboravlja da u Americi ljudi za pljacku granapa, dobiju 8, 10 godina robije. I opet imas gradove u USA gdje bi prosjecnom Sarajliji posijedila glava samo da udje u njih, od silnog kriminala.
Represivni aparat nije u sposobnosti da prevenira toliku stopu kriminala, i opet tolike zaprijecene kazne zatvora nimalo ne pomazu niti sluze svrsi smanjenje stope kriminala .
Koliko se prosjecno u USA dogodi ubistava godisnje? 15, 16 hiljada ubistava po statistikama? Kradje, silovanja, upadi u kampuse, pucnjave..

podijelite, pa po glavi stanovnika cete dobiti okvirno koliko je stopa kriminaliteta u Americi, a koliko je kod nas..
Pa opet i cak, takav zakon kakav je skrojen u USA, nimalo ne pomaze.
Mislim se, ono.. hoce li ikad prestati ovo virtuelno izljevanje bijesa na svakom pojedinacnom slucaju, koji nije po volji mase..

Ipak od citavog sistema, pravosudje je po svojoj definiciji, neovisno od bilo cijeg uticaja. To se ovdje izgleda zaboravlja.
I nikad vam nije po volji. Mislim se, ovo dodje kao poligon da se samo bljuje vatra na sve strane, bez imalo objektivnosti.
8 godina nije ni malo ni puno, nego je po mjeri zakona. Tog istog zakona koji je na snazi za sve nas. I pustite okrivljenog , da se bori za svoja prava. Kao sto biste i vi, da ste slucajno na njegovom mjestu. :thumbup:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#13109 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

postoji tazlika u alucaju kad je tomo ubio kriminalca jer jeni on sam takab i bavi se kriminalomi priznao je i nagodio se i svjestan je.bio da ce ici u zatvor a ne u slobodu
i razlika izmedju ovog slucaja mudzelet koji je objesnim kurazenjem izazvao posljedicu da neduznu curu ubije na tram stajalistu
a pored toga kopilce se bori svim silama da izadje vani jer se "kaje" i tamo mu se ne dopada ker je to sve "uticalo " ma njega
neko jos nije popio haloperidol
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#13110 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

Ne vade ga ljudi a mi se lagano smjeskamo i klimamo glavom.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#13111 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Nek sada fino puste i Sefića a mogu vala i Amira Zukića onda. :oops:

A da li zaista mislis da ce to ista drukcije biti?????
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13112 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Nije i ne moze vise biti ni iznenadjenje.
Pravde nema niti ce je biti u ovoj drzavi uhljeba, plitkih mozgova i kabadahija!
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#13113 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

vješalica wrote:...............a pored toga kopilce se bori svim silama da izadje vani jer se "kaje" ...............

cak ga je i jedan ugledni sarajevski imam onako usputno spomenuo na svom profilu kako je u zatvoru upoznao momka koji je u saobracajnoj nesreci ubio djevojku pa se momak iskreno pokajao i kako mu je krivo i kako moli Uzvisenog da mu oprosti......
Ma mislim dusa jedna od "coveka".
Eto kazu da ce "Ferman" da izleti da se covjeku halali.
Pa mislim red je.
A na kraju stvarno sta je ta djevojka cak iz srbje nasla da sjedi na tramvajskom stajalistu u sarajevu u ta doba? pa mislim stvarno.
Last edited by zdruzdjo on 25/04/2017 22:00, edited 1 time in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13114 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

zdruzdjo wrote:
vješalica wrote:...............a pored toga kopilce se bori svim silama da izadje vani jer se "kaje" ...............

cak ga je i jedan ugledni sarajevski imam onako usputno spomenuo na svom profilu kako je u zatvoru upoznao momka koji je u saobracajnoj nesreci ubio djevojku pa se momak iskreno pokajao i kako mu je krivo i kako moli Uzvisenog da mu oprosti......
Ma mislim dusa jedna od "coveka".
Eto kazu da ce "Feman" da izleti da se covjeku halali.
Pa mislim red je.
A na kraju stvarno sta je ta djevojka cak iz srbje nasla da sjedi na tramvajskom stajalistu u sarajevu u ta doba? pa mislim stvarno.
Baš me interesuje koji :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13115 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

meteorit135531 wrote:
Ipak od citavog sistema, pravosudje je po svojoj definiciji, neovisno od bilo cijeg uticaja.
:serbo: :kontrabas:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13116 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

vješalica wrote:postoji tazlika u alucaju kad je tomo ubio kriminalca jer jeni on sam takab i bavi se kriminalomi priznao je i nagodio se i svjestan je.bio da ce ici u zatvor a ne u slobodu
i razlika izmedju ovog slucaja mudzelet koji je objesnim kurazenjem izazvao posljedicu da neduznu curu ubije na tram stajalistu
a pored toga kopilce se bori svim silama da izadje vani jer se "kaje" i tamo mu se ne dopada ker je to sve "uticalo " ma njega
neko jos nije popio haloperidol
pa postoji, ovo prvo je gore. baviti se kriminalom u vidu zanimanja i životnog opredjeljenja, i napraviti sranje jednom pa makar i iz najveće obijesti i sa smrtnom posljedicom. za ovo prvo je svakako vjerovatnije da će opet sutra rezultirati novim sranjem.

i što se ovaj nagodio nego da ranije izađe vani...cilj je isti samo druga strategija :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#13117 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

O'zone wrote: Baš me interesuje koji :mrgreen:
By Imam
Citat:
Danas sam bio u zatvoru. Išao sam u posjetu jednom džematliji u Centralni zatvor u Sarajevu. On je već godinu i po u zatvoru i iskazao je želju da ga posjetim, kao njegov imam, a što sam voljno uradio. Ali, uradio sam to i zbog običnih ljudskih razloga. Naravno, sve u ime Allaha.
Posjete traju pola sata. Bili smo u prostoriji za posjete, a među nama je bilo staklo s rupicama. Razgovarali smo uglavnom o vjeri i životu, svijetu i zatvoru, krivici i odgovornosti, pokajanju i oprostu. Naravno i o slobodi. Rekao sam mu da zatvor nisu samo ovi zidovi, rešetke i katanci, jer je zatvor i tamnica primarno u glavi i u srcu. Jedan njemački nobelovac (H. Bell) je rekao da je literatura sloboda, ali mi vjernici vjerujemo i znamo da je, pored toga, veza s Allahom potpuna sloboda. A namaz je najbolja veza.
Teret koji nosi na svojim leđima (saobraćajna nesreća) i pitanja: zašto su se neke stvari dogodile i zašto baš njemu, momak se naravno iskreno kaje i stalno oprost i smisao traži, odgovor na njih jedino Allah zna. To mu ne može niko precizno objasniti i to je Allahova Volja i Odredba, a naše je da se pokoravamo.
Složio se sa mnom u svemu tome, te mi je priznao da puno razmišlja o svemu što se dogodilo, a jedini smisao nalazi u namazu i molitvi. Namaz ga odmara i čini mentalno stabilnim.
Pola sata je brzo prošlo. Mnogo brže od običnog brojanja.
Dragi prijatelji, zatvor je priča za sebe. Ta zgrada pored koje svakodnevno prolazimo, koju samo površno opažamo, krije u sebi neke od najvećih pouka za sve nas:
- Iskušenje se može dogoditi svakome,
- Sloboda je velika blagodat,
- Vjera u Allaha je potpuna sloboda i spas. To je najveća blagodat.
Gospodaru naš, sačuvaj nas teških iskušenja, podari nam i čuvaj nam blagodati vjere i slobode!
Amin!

Kraj citata


Ali najbolja su dva komentara ispod ovog Imamovog posta

xxx xxx: Amin Allah mu dragi olaksao i oprostio i podario da mu dani sto brze prodju

xxx xxx Amin ! Amin! Amin ja Rabbi l-alemin Vjernik lakše podnosi Allahova iskušenja od drugih, moleći Allaha da mu olakša i ubrza izlazak na slobodu i podari mu svaki hajr i dobro obadva svijeta! Amin ja Rabbi l-alemin!!!



Eh eto samo da znate. Tako to ide.
Naravno i osudjenicima na smrt koji idu na sastanak sa Stvoriteljem odlaze svestenici u celiju sa ponudom da okaju grijehe.
Ali nesto ne znam da li trebaju ovako "toplo" pistati o tome.
to je izmedju osudjenog i NJEGA o oprostu.
ali ovdje je izgleda pokajanje upalilo.
Zelim mu ubrzan susret sa nekim od porodice pokojne Jelene Opričić.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13118 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Stvarno su vjerski sluzbenici (cast izuzecima) postali pravo smece koje vjeru koristi u skroz pogresnom kontekstu :roll:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13119 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Hajmo sad sagledati realno stanje.

Mudželet je bio u pritvoru od trenutka nesreće do izricanja presude znači negdje od Juna 2015 do Decembra 2016 godine. Presuda je izrečena u trajanju od 8 godina i u nju se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru što znači da mu je ostalo još nekih 6 godina i kusur za odležati.

Nigdje nije navedeno zašto je vrhovni sud ukinuo presudu ali je navedeno da je je vratio na ponovno suđenje. Kantonalni sud može potvrditi presudu i vratiti ga na odležavanje kazne. Može je i povećati ali i smanjiti. Tek nakon ponovnog izricanja presude imat ćemo uvid koliko mu se stvarno prihvatilo "pokajanje".
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13120 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

Poceo efendija da serenda
efendija izgleda zaboravio da za ubistvo nema oprosta

i efendije postali jeftini populisti :-)
cuj Allah mu olaksao, a ubica nije mislio na Allaha kad je sjedao za volan i divljao po gradu ili je i to bilo u ime Allaha :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13121 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

efendija je vjerovatno dobio "stimulaciju"...
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#13122 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

O'zone wrote:Hajmo sad sagledati realno stanje.

Mudželet je bio u pritvoru od trenutka nesreće do izricanja presude znači negdje od Juna 2015 do Decembra 2016 godine. Presuda je izrečena u trajanju od 8 godina i u nju se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru što znači da mu je ostalo još nekih 6 godina i kusur za odležati.

Nigdje nije navedeno zašto je vrhovni sud ukinuo presudu ali je navedeno da je je vratio na ponovno suđenje. Kantonalni sud može potvrditi presudu i vratiti ga na odležavanje kazne. Može je i povećati ali i smanjiti. Tek nakon ponovnog izricanja presude imat ćemo uvid koliko mu se stvarno prihvatilo "pokajanje".
ovdje je jedino sporno sto zadnjih godina svaka presuda padne na nekom od visih sudova
izgleda da je pravosuđe bas otislo u k**ac krasni i vise nego sto se pretpostavlja
sto vise imas manje su sanse da ce te osuditi :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13123 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

kloniran wrote:Poceo efendija da serenda
efendija izgleda zaboravio da za ubistvo nema oprosta

i efendije postali jeftini populisti :-)
cuj Allah mu olaksao, a ubica nije mislio na Allaha kad je sjedao za volan i divljao po gradu ili je i to bilo u ime Allaha :-)
To je bilo šejtansko iskušenje :oops: Na nama je da se utičemo Allahu od prokletog šejtana.....
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#13124 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Better Man »

Da taj imam ima imalo morala, a očigledno je da ga nema, nikad ne bi otišo jednom ubici na noge, niti bi mu udjeljivao oprost i okajavao grijehe. da smo pravna drćava Kerim bi bio na doživotnoj robiji bez mogučnosti pomilovanja.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#13125 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

kiki-miki wrote:
O'zone wrote:Hajmo sad sagledati realno stanje.

Mudželet je bio u pritvoru od trenutka nesreće do izricanja presude znači negdje od Juna 2015 do Decembra 2016 godine. Presuda je izrečena u trajanju od 8 godina i u nju se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru što znači da mu je ostalo još nekih 6 godina i kusur za odležati.

Nigdje nije navedeno zašto je vrhovni sud ukinuo presudu ali je navedeno da je je vratio na ponovno suđenje. Kantonalni sud može potvrditi presudu i vratiti ga na odležavanje kazne. Može je i povećati ali i smanjiti. Tek nakon ponovnog izricanja presude imat ćemo uvid koliko mu se stvarno prihvatilo "pokajanje".

A šta bi s onom spodobom,zaboravih mu ime,što je ubio dole u Nedžarićima majku maloljetnog djeteta?
On nije proveo u pritvoru toliko dugo vremena koliko me sjećanje služi.
Rastoder? 5,5 godina prvostepena i zabrana upravljanja vozilom 3 godine donesena 2015. Još uvijek slobodan šeta naokolo...Olakšavajuća okolnost rahmetli Hava prelazila na crveno za pješake....
Post Reply