Koliko su Bosanci licemjeri, dovoljno ilustruje ova situacija. Pa sta hocete vise?
Naravno, nikad nije po volji.. i samo se ceka pogodan trenutak da se aktivira citav arsenal optuzbi na racun, vlasti.
Vlasti koja je pocela oduzimati nelegalnu stecenu imovinu, tj. imovinu za koju je dokazano da je stecena izvrsenjem krivicnog djela. U pritvoru se nalaze malo krupnije ribe, pa ocekuju sudjenje. Mala vam je kazna od 7,5 godina za ubistvo koje je pocinio onaj MMA borac, a ubio je tipa - zadnjeg klosara, koji je krao i otimao od koga je stigao, i to se zna.
Nije ubio neduznog gradjanina koji je eto, slucajno bio tu.
Pa onda trazite na vjesala , pa na 40 godina , zmireci na jedno oko kako je danas bas ovaj isti klix objavio da je u Svedskoj presudjena kazna od 2,5 godine za silovanje trojici muskaraca. To se ne spominje, to se presucuje.
Uredno se zaboravlja da u Americi ljudi za pljacku granapa, dobiju 8, 10 godina robije. I opet imas gradove u USA gdje bi prosjecnom Sarajliji posijedila glava samo da udje u njih, od silnog kriminala.
Represivni aparat nije u sposobnosti da prevenira toliku stopu kriminala, i opet tolike zaprijecene kazne zatvora nimalo ne pomazu niti sluze svrsi smanjenje stope kriminala .
Koliko se prosjecno u USA dogodi ubistava godisnje? 15, 16 hiljada ubistava po statistikama? Kradje, silovanja, upadi u kampuse, pucnjave..
podijelite, pa po glavi stanovnika cete dobiti okvirno koliko je stopa kriminaliteta u Americi, a koliko je kod nas..
Pa opet i cak, takav zakon kakav je skrojen u USA, nimalo ne pomaze.
Mislim se, ono.. hoce li ikad prestati ovo virtuelno izljevanje bijesa na svakom pojedinacnom slucaju, koji nije po volji mase..
Ipak od citavog sistema, pravosudje je po svojoj definiciji, neovisno od bilo cijeg uticaja. To se ovdje izgleda zaboravlja.
I nikad vam nije po volji. Mislim se, ovo dodje kao poligon da se samo bljuje vatra na sve strane, bez imalo objektivnosti.
8 godina nije ni malo ni puno, nego je po mjeri zakona. Tog istog zakona koji je na snazi za sve nas. I pustite okrivljenog , da se bori za svoja prava. Kao sto biste i vi, da ste slucajno na njegovom mjestu.
