Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#13076 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Novak20 wrote:Dok se ne izvrši policijska istraga, nećemo znati ko na Dobrinji postavlja ovakve pamflete. Ustaše, škutori, HDZ, službe RS, četnici, neodgovorna djeca... Iskreno se nadam da će policija obaviti posao kako treba.

Ono što se može pretpostaviti je da je to urađeno radi raspirivanju međuetničke mržnje ili radi sataniziranja i zastrašivanja Hrvata. Prije svega onih koji na tom prostoru žive.

Ustaški pamfleti postavljeni u sarajevskom naselju Dobrinja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustaski ... /170918104

Listovi sa ustaškim porukama su u ponedjeljak navečer neugodno iznenadili stanovnike sarajevskog naselja Dobrinja.
Pamfleti sa istaknutim nacističkim znakovljem, simbolima fašističke tvorevine Nazavisne Države Hrvatske uz oznaku Ustaškog pokreta i proustaški tekst postavljeni su u sarajevskom naselju Dobrinja, odnosno njenom kvartu popularnog naziva C5.

Čitatelji portala Klix.ba koji žive u tom dijelu glavnog grada BiH uznemireni su pojavom zbog koje je pozvana policija. Građani su odlučili i samoinicijativno ukloniti pamflete kako bi neprimjeren sadržaj što prije nestao sa ulica inače mirnog sarajevskog naselja.

"Mi smo to našli i skidali. Komšije su pozvale policiju da prijave uznemiravanje.
Zaljepljeno je na nekoliko haustora, bandera i zakačeno na brisače od auta", rečeno je za naš portal.

Operativni centar MUP-a Kantona Sarajevo je potvrdio slučaj dodavši da je u toku policijski uviđaj.
Da si stao nakon prve recenice post bi bio ok.
Reakcija stanara sve govori.
O motivima kad se otkriju pocinitelji.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13077 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Novak20 wrote:Dok se ne izvrši policijska istraga, nećemo znati ko na Dobrinji postavlja ovakve pamflete. Ustaše, škutori, HDZ, službe RS, četnici, neodgovorna djeca... Iskreno se nadam da će policija obaviti posao kako treba.

Ono što se može pretpostaviti je da je to urađeno radi raspirivanju međuetničke mržnje ili radi sataniziranja i zastrašivanja Hrvata. Prije svega onih koji na tom prostoru žive.

Ustaški pamfleti postavljeni u sarajevskom naselju Dobrinja

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ustaski ... /170918104

Listovi sa ustaškim porukama su u ponedjeljak navečer neugodno iznenadili stanovnike sarajevskog naselja Dobrinja.
Pamfleti sa istaknutim nacističkim znakovljem, simbolima fašističke tvorevine Nazavisne Države Hrvatske uz oznaku Ustaškog pokreta i proustaški tekst postavljeni su u sarajevskom naselju Dobrinja, odnosno njenom kvartu popularnog naziva C5.

Čitatelji portala Klix.ba koji žive u tom dijelu glavnog grada BiH uznemireni su pojavom zbog koje je pozvana policija. Građani su odlučili i samoinicijativno ukloniti pamflete kako bi neprimjeren sadržaj što prije nestao sa ulica inače mirnog sarajevskog naselja.

"Mi smo to našli i skidali. Komšije su pozvale policiju da prijave uznemiravanje.
Zaljepljeno je na nekoliko haustora, bandera i zakačeno na brisače od auta", rečeno je za naš portal.

Operativni centar MUP-a Kantona Sarajevo je potvrdio slučaj dodavši da je u toku policijski uviđaj.
Mislim da ovo nije organizovano od strane Hrvata....nego s obzirom na prepucavanja neka u poslednje vrijeme neki DEBIL je to iskoristio da malo podgrije....par tiih listica ne govori o masovnom rasprostranjanju...valjda policija nesto uradi i dali je bilo u blizini kakvih kamera?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#13078 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Još niko nije spomenuo dijasporu :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13079 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

mO k3 wrote:Još niko nije spomenuo dijasporu :mrgreen:
samo napisi...kod nas na zapadu toga nema......i odmah ces vidjeti urnebesa,,,dobro da se nije desilo u avgustu za vrijeme odmora...bilo bi dijaspora po Sa lijei ustaske letke :lol: :lol: :lol:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#13080 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by agent_zero »

Toffee karamela wrote:pa tema je glupa od početka kao i naslov joj, koje sinapse trebaju za izmislit ovakvo nešto :)
Tema je odlična, a naslov je pun pogodak.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#13081 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by agent_zero »

BHCluster wrote:Malo o UZP-u:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Hvala Aliji i kompletnoj SDA koja je sa ovim zločincima krenula u nezavisnost.

Sjeme im se zatrlo svima.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13082 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »



Pa ne zapjevaj i ne popij :)
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13083 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Samo ti Hafise lijepi plakate po dobrinji. Samo...
Uloviće te i oho ti se oho :D
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#13084 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Šunj »

Jedini pripadnik ID iz Hrvatske je žena?

Image
Prema javno objavljenom izvještaju hrvatske Sigurnosno-obavještajne agencije (SOA) na području koje je pod kontrolom Islamske države boravilo je sedam osoba koje imaju hrvatsko državljanstvo: šestorica imaju dvojno državljanstvo i nikada nisu trajno živjeli u Hrvatskoj, dok samo jedna osoba posjeduje isključivo hrvatsko državljanstvo. Riječ je o ženi, tridesetogodišnjoj Dori Bilić, čija je aktivnost prije nekoliko godina uočena u gradu Raki, tadašnjem snažnom uporištu snaga Islamske države, gdje se nalazila sa suprugom, državljaninom BiH, koji se pridružio teroristima, prenosi "Večernji list". Zagrepčanka iz ugledne porodice, odgajana u katoličkom duhu, šokirala je svoje bližnje prelaskom u islam i to onaj radikalni. Prema dostupnim informacijama, Dora Bilić je nakon izvrsnih ocjena u srednjoj školi upisala Pravni fakultet, ali, nakon što je shvatila da joj studije "ne predstavljaju izazov", školovala se za posao fizioterapeuta. Govorila je nekoliko stranih jezika, voljela da putuje po Evropi i da posjećuje muzeje, a dolazak u London predstavlja prekretnicu u njenom životu, gdje upoznaje budućeg supruga, tada još hrišćanina. Međutim, njen izabranik ubrzo prelazi u islam i pristupa radikalnim muslimanskim organizacijama. Njegov uticaj na Doru bio je izuzetno snažan, pa se i ona odriče svoje vjere i prelazi u islam. Međutim, brak nije potrajao. Dora je napustila supruga, jer joj nije bio dovoljno ekstreman. Zato je nakon razvoda, krajem 2012. godine, odlučila da potraži nekog po svom ukusu, znatno radikalnijeg, pa ga je i pronašla u ozloglašenoj Gornjoj Maoči, selu u blizini hrvatske granice, poznatom i kao uporište vehabija. Neshvatljiva transformacija U Gornjoj Maoči susrela je izvjesnog Senada Avdića, zvanog Čađo, koji je u to vrijeme živio u selu blizu Brčkog, zajedno sa suprugom i djecom. Nakon susreta sa Dorom, taj brak je postao prošlost, te se par ubrzo seli u Siriju, a kako neki izvori navode, dobijaju i dijete. Prema izvještaju SOA, Dora je tamo 2014. godine ranjena u napadima koalicijskih aviona koji su bombardovali položaje Islamske države. Neki izvori spominju i Avdićevo ranjavanje. Ove vijesti zaprepastile su i sve koji poznaju porodicu Bilić. Dorin otac, poznati je poljoprivredni stručnjak, majka arhitekta, brat diplomirani pravnik, baka magistar farmacije, djed inženjer elektrotehnike — mahom vrhunski intelektualci, koji i danas nose teški teret Dorinog izbora. Njena porodica je nedvosmisleno, u izjavi za "Večernji list", poručila kako je Dora zloupotrijebljena za propagandu i da osuđuju svaki, pa i islamski radikalizam i terorizam. Zanimljivo, izvještaj SOA ne spominje još jednu Hrvaticu u redovima Islamske države, za koju je šira javnost u Hrvatskoj saznala u septembru 2011. godine u napadu američke bespilotne letjelice, kada je poginuo jedan od vodećih svjetskih terorista Anvar al Avlaki. Malo poslije, danski obavještajac Morten Storm u javnost je izišao s pričom da ih je do Al Avlakija dovela njegova mlada žena, Hrvatica, koja se sada zove Amina, živi u Jemenu i želi da postane bombaš-samoubica. "Večernji list" je tada saznao da se iza imena Amina krije Bjelovarka Irena Horak, što su tada potvrdili i članovi njene neutješne porodice. Međutim, pet godina kasnije, "Al Kaidinoj nevjesti" se gubi svaki trag. (Vecernji.hr)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#13085 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by agent_zero »

Šta bh "hrvati" (čitaj: jugozapadni srbi) misle o Sarajevu:

Image
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#13086 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Ma jasta. I u Hrvatskoj su za povampirenje ustastva krivi sigurno Bosnjaci.
User avatar
pici
Posts: 46364
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#13087 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

jel to hafisaga napravijo ispostavu u dobrinji... gud gud ima nas masHala :bih:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#13088 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by shake69 »

Ima li ikakve razlike kada Susjede u rasejanju, hocu reci u iseljenistvu, posjeti premijer CRO Plenkovic ili predsjedavajuci Predsjednistva BiH Dragan Covic? Prilog ispod kaze da nema. :-?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-u ... ook+status
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13089 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

"Vrijedni državni ministri"...."opozicija Dodikovom režimu..."..."velika korist za BiH"
"Ovo pitanje je u Vijeću ministara došlo na dnevni red pred posjetu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i mislim da nikome iz RS-a ne bi bilo mudro da osporava članstvo BiH u energetskoj zajednici čije bi sjedište bilo u Beogradu. To je mnogo značajno za Srbiju i to nije mala stvar. Mislim da i oni koji su gunđali ovih dana su prestali da gunđaju i mislim da je to bilo vrlo važno, taj tajming se pogodio, i naša spremnost da odvojimo pitanje članstva u transportnoj zajednici od ovih uslovljavanja tako da smo im izbili sve moguće argumente i zbog toga sada vlada šutnja", kazao je Šarović.
Pa bolje Dodik nego ove "prodržavne ublehe"
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#13090 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Najjace je sto juznosrbi fakat misle da Bosnjaci zele nekakvu islamsku drzavu od BiH. Vjerujem da bi 90% Bosnjaka furnulo iz BiH ukoliko bivse uveo nekakav serijat i slicne gluposti. Jebo zivot bez rakije i sevdaha ba.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13091 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

agent_zero wrote:Šta bh "hrvati" (čitaj: jugozapadni srbi) misle o Sarajevu:

Image
Ono kad prijetis ratom, a treses se od straha :-)

Fakat su pukli ko Srbi. Nema nade.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13092 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Alfons Kauders wrote:
agent_zero wrote:Šta bh "hrvati" (čitaj: jugozapadni srbi) misle o Sarajevu:

Image
Ono kad prijetis ratom, a treses se od straha :-)

Fakat su pukli ko Srbi. Nema nade.
E nek su srušeni snovi o islamskoj unitarnoj BiH - dosta je bilo turskog zuluma, stop islamistima :D

U međuvremenu, novi podaci govore o tome da i Hrvatska kao regionalna sila i lider daje svoj doprinos stabilizaciji regiona i smanjenju konflikta - s manje para i manje ljudi, manji su i problemi. :D

https://www.24sata.hr/news/najgori-smo- ... trgnimo-se
Najneslobodnija smo od svih tranzicijskih zemalja u EU. To je uzrok zašto i kapital i rad bježe iz Hrvatske. Dok je u privatnom sektoru posao izgubilo oko 150.000 ljudi, javni sektor je narastao. Uzmemo li u obzir i umirovljenja, u razdoblju 2010.-2016. je u javnom sektoru zaposleno gotovo 50.000 novih ljudi.
ako su se i predsjednica Grabar Kitarović i vlada Andreja Plenkovića nedavno sukobili.

Svatko sa svojim brojkama. Predsjednica je rekla da rekordno niska nezaposlenost od 170.000 ljudi na burzi ne daje pravu sliku jer su se ljudi odselili. Ministarstvo rada je uzvratilo podacima da je činjenica da je nezaposlenih najmanje od 1990. godine, a pohvalili su se i da je više od 1,5 milijuna osiguranika koji plaćaju doprinose, što je po njima pravi broj zaposlenih.
Obje istine su polovične. Činjenica je da su se deseci tisuća radno sposobnih odselili i da to utječe na pad nezaposlenih. Također je porastao i broj onih koji plaćaju doprinose, svakako i zato što se veći broj zaposlio tijekom predsezone.

To je dobro, ali činjenica je i da je Vlada uvela od ove godine obveze svima onima s povremenim, honorarnim radom da plaćaju zdravstveno i dopunsko, pa je i tako popravljena slika. Nastranu što su ti doprinosi premali da bi ikad imali iole pristojnu mirovinu. Kako god bilo, Hrvatska je redovito na začelju europske statistike kad se radi o stopi zaposlenosti, kojom se Vlada hvali. A s druge strane, ove godine se opet počeo povećavati broj javnih i državnih službenika i namještenika. Na kraju 2015. godine ukupno ih je bilo nešto više od 230.000. Već na kraju prošle godine taj broj je porastao za 1200. Na kraju lipnja, za državu je direktno radilo 232.240 ljudi. Tu ne spadaju zaposleni u svim državnim tvrtkama, po gradovima, općinama i županijama i svim njihovim poduzećima. To je još nešto više od 200.000 ljudi.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13093 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

oakville wrote:
E nek su srušeni snovi o islamskoj unitarnoj BiH - dosta je bilo turskog zuluma, stop islamistima :D

U međuvremenu, novi podaci govore o tome da i Hrvatska kao regionalna sila i lider daje svoj doprinos stabilizaciji regiona i smanjenju konflikta - s manje para i manje ljudi, manji su i problemi. :D

https://www.24sata.hr/news/najgori-smo- ... trgnimo-se
Najneslobodnija smo od svih tranzicijskih zemalja u EU. To je uzrok zašto i kapital i rad bježe iz Hrvatske. Dok je u privatnom sektoru posao izgubilo oko 150.000 ljudi, javni sektor je narastao. Uzmemo li u obzir i umirovljenja, u razdoblju 2010.-2016. je u javnom sektoru zaposleno gotovo 50.000 novih ljudi.
ako su se i predsjednica Grabar Kitarović i vlada Andreja Plenkovića nedavno sukobili.

Svatko sa svojim brojkama. Predsjednica je rekla da rekordno niska nezaposlenost od 170.000 ljudi na burzi ne daje pravu sliku jer su se ljudi odselili. Ministarstvo rada je uzvratilo podacima da je činjenica da je nezaposlenih najmanje od 1990. godine, a pohvalili su se i da je više od 1,5 milijuna osiguranika koji plaćaju doprinose, što je po njima pravi broj zaposlenih.
Obje istine su polovične. Činjenica je da su se deseci tisuća radno sposobnih odselili i da to utječe na pad nezaposlenih. Također je porastao i broj onih koji plaćaju doprinose, svakako i zato što se veći broj zaposlio tijekom predsezone.

To je dobro, ali činjenica je i da je Vlada uvela od ove godine obveze svima onima s povremenim, honorarnim radom da plaćaju zdravstveno i dopunsko, pa je i tako popravljena slika. Nastranu što su ti doprinosi premali da bi ikad imali iole pristojnu mirovinu. Kako god bilo, Hrvatska je redovito na začelju europske statistike kad se radi o stopi zaposlenosti, kojom se Vlada hvali. A s druge strane, ove godine se opet počeo povećavati broj javnih i državnih službenika i namještenika. Na kraju 2015. godine ukupno ih je bilo nešto više od 230.000. Već na kraju prošle godine taj broj je porastao za 1200. Na kraju lipnja, za državu je direktno radilo 232.240 ljudi. Tu ne spadaju zaposleni u svim državnim tvrtkama, po gradovima, općinama i županijama i svim njihovim poduzećima. To je još nešto više od 200.000 ljudi.
Zato i kazem da su kolektivno pukli i da nema nade.

Hrvate u BiH vec cetvrt stoljeca indoktriniraju na ovaj nacin. Danas, kad postaje ocito da nece docekati silna obecanja o ujedinjenju s Hrvatskom, pristupu EU i slicno, to postaje ozbiljan problem, kako za Hrvate, tako i za HDZ.

Obecano im je da ce nas se rijesiti i dobiti etnicki i vjerski cist teritorij. Cetvrt stoljeca im se govorilo da je to jedini garant opstanka u BiH - da se potrebno "razgraniciti s muslimanima" ili ih fizicki ukloniti s odredjenih prostora, kako ne bi zagadjivali europsku kulturu i hrvatske gene.

Tako su odlucili odgajati svoju djecu i sad se ne mogu zaliti kad ta ista omladina napusti BiH zato jer nece da zivi s islamistima i teroristima. Naprotiv, to je samo logican slijed stvari.

HDZ ih je upravo tako naucio.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#13094 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by oakville »

Alfons Kauders wrote:
oakville wrote:
E nek su srušeni snovi o islamskoj unitarnoj BiH - dosta je bilo turskog zuluma, stop islamistima :D

U međuvremenu, novi podaci govore o tome da i Hrvatska kao regionalna sila i lider daje svoj doprinos stabilizaciji regiona i smanjenju konflikta - s manje para i manje ljudi, manji su i problemi. :D

https://www.24sata.hr/news/najgori-smo- ... trgnimo-se
Najneslobodnija smo od svih tranzicijskih zemalja u EU. To je uzrok zašto i kapital i rad bježe iz Hrvatske. Dok je u privatnom sektoru posao izgubilo oko 150.000 ljudi, javni sektor je narastao. Uzmemo li u obzir i umirovljenja, u razdoblju 2010.-2016. je u javnom sektoru zaposleno gotovo 50.000 novih ljudi.
ako su se i predsjednica Grabar Kitarović i vlada Andreja Plenkovića nedavno sukobili.

Svatko sa svojim brojkama. Predsjednica je rekla da rekordno niska nezaposlenost od 170.000 ljudi na burzi ne daje pravu sliku jer su se ljudi odselili. Ministarstvo rada je uzvratilo podacima da je činjenica da je nezaposlenih najmanje od 1990. godine, a pohvalili su se i da je više od 1,5 milijuna osiguranika koji plaćaju doprinose, što je po njima pravi broj zaposlenih.
Obje istine su polovične. Činjenica je da su se deseci tisuća radno sposobnih odselili i da to utječe na pad nezaposlenih. Također je porastao i broj onih koji plaćaju doprinose, svakako i zato što se veći broj zaposlio tijekom predsezone.

To je dobro, ali činjenica je i da je Vlada uvela od ove godine obveze svima onima s povremenim, honorarnim radom da plaćaju zdravstveno i dopunsko, pa je i tako popravljena slika. Nastranu što su ti doprinosi premali da bi ikad imali iole pristojnu mirovinu. Kako god bilo, Hrvatska je redovito na začelju europske statistike kad se radi o stopi zaposlenosti, kojom se Vlada hvali. A s druge strane, ove godine se opet počeo povećavati broj javnih i državnih službenika i namještenika. Na kraju 2015. godine ukupno ih je bilo nešto više od 230.000. Već na kraju prošle godine taj broj je porastao za 1200. Na kraju lipnja, za državu je direktno radilo 232.240 ljudi. Tu ne spadaju zaposleni u svim državnim tvrtkama, po gradovima, općinama i županijama i svim njihovim poduzećima. To je još nešto više od 200.000 ljudi.
Zato i kazem da su kolektivno pukli i da nema nade.

Hrvate u BiH vec cetvrt stoljeca indoktriniraju na ovaj nacin. Danas, kad postaje ocito da nece docekati silna obecanja o ujedinjenju s Hrvatskom, pristupu EU i slicno, to postaje ozbiljan problem, kako za Hrvate, tako i za HDZ.

Obecano im je da ce nas se rijesiti i dobiti etnicki i vjerski cist teritorij. Cetvrt stoljeca im se govorilo da je to jedini garant opstanka u BiH - da se potrebno "razgraniciti s muslimanima" ili ih fizicki ukloniti s odredjenih prostora, kako ne bi zagadjivali europsku kulturu i hrvatske gene.

Tako su odlucili odgajati svoju djecu i sad se ne mogu zaliti kad ta ista omladina napusti BiH zato jer nece da zivi s islamistima i teroristima. Naprotiv, to je samo logican slijed stvari.

HDZ ih je upravo tako naucio.
Pa šta? Svako sebi bira. HDZu Hrvati i ne trebaju osim onoliko koliko treba da ispune zagarantirane pozicije u vlasti. Ostali na desno ravnajs i pravac Zapad (prije je bilo pravac Hrvatska, ali to više nije hit ni među Hrvatima).
Nego ovo govorim radi šuplje priče da će "pristupanje EU i regionalni ekonomski razvoj stabilizirati region." A dokazi govore da neće. Dodik kad je dobio novac na konto kupovine telekoma današnjeg mtela, pozapošljavao i dijelio novac šakom i kapom, i nacionalizam u RSu je bio na vrhuncu. Srbi su rat počeli iz (iz današnje perspektive) blagostanja od Jugoslavije. Hrvatska po pristupanju EU dobija Kolindu i udri neselektivno po BiH tamo nema hrvatskog življa mnogo :mrgreen: Rezultat = u srbiji i hrvatskoj je nacionalizam ovako ili onako, pa prema tome bolje je imati nacionaliste kokuze nego nacionaliste s resursima. Evo me ko standardni izraelac - proširi haos i neimaštinu okolo sebe, mrzit će te ovako ili onako, pa je bolje da te mrze bez novca ili resursa nego s novcem i kapacitetima :D Predlažem dalje usmjeravanje ruskih, kineskih i arapskih investicija u Srbiju i Hrvatsku - to su investitori koji gdje prođu tu trave ne raste :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13095 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

agent_zero wrote:Šta bh "hrvati" (čitaj: jugozapadni srbi) misle o Sarajevu:
Super kvalifikacija. Da i ja probam:
Šta bh ''bošnjaci'' (čitaj sjeverozapadni turci) misle o Mostaru.

Nije loše. Imaš li još takvih da otvorimo takmiĆenje :)
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#13096 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

"Kolinda relativizira ustašluk, a Plenković gubi kontrolu"


Image


Švicarski list Berner Zeitung piše u članku o Hrvatskoj kao "novom problematičnom djetetu Europske unije", čije ponašanje otkako je ušla u EU 2013. godine izgleda kao "antireklama za proširenje".





Švicarski list Berner Zeitung piše u članku o Hrvatskoj kao "novom problematičnom djetetu Europske unije", čije ponašanje otkako je ušla u EU 2013. godine izgleda kao "antireklama za proširenje".

"U Hrvatskoj čak i smrt intelektualnih veličina izaziva bujicu žestokih emocija. "Lažljivac", "veleizdajnik", "židovski rasist" i "antikrist" zapravo su bezazlenije uvrede koje su preplavile hrvatski internet nakon smrti renomiranog publicista Slavka Goldsteina", piše Berner Zeitung i poziva se na Index, koji je konstatirao da je Goldsteinova smrt izazvala niz mrziteljskih reakcija koje ukazuju na fašizaciju hrvatskog društva.

"Doista se čini da su se horizonti u Hrvatskoj nakon ulaska u EU 2013. suzili umjesto proširili. Propovijedi pune mržnje nacionalističkih svećenika protiv nekadašnjih partizana i srpske manjine idu u korak sa spaljivanjem manjinskih novina i višemjesečnim debatama o tome treba li biti dopuštena spomen-ploča sa "Za dom spremni", pozdravom fašističkih ustaša", navodi švicarski list, te konstatira da je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović svojom izjavom o "starom hrvatskom pozdravu" relativizirala ustašluk.

Za premijera Andreja Plenkovića se pak piše da se čini kako je "izgubio kontrolu nad bijesom nacionalističkim krilom svojeg konzervativnog HDZ-a", te da "njegove promjenjive reakcije pojačavaju sliku zemlje koja nije samo posvađana sa susjedima, nego i sama sa sobom".

Hrvatsko članstvo u Europskoj uniji nije priča o uspjehu

Podsjeća se da je nekad Hrvatska bila i ljubimica Zapada, naročito Njemačke koja je diplomatski podržala hrvatsko priznanje, te da je premijer Ivo Sanader zemlju kasnije usmjerio prema NATO-u i EU, "prije nego su ga srušili brojni korupcijski skandali". Berner Zeitung piše da se pod vodstvom "socijaldemokratskog premijera Zorana Milanovića Hrvatska spoticala po ulasku u EU", te se podsjeća na skandal oko lex Perković, koji je Hrvatska ukinula pod pritiskom ostalih članica Unije.

"Hrvatska igra u gostima unutar EU ni do danas nije postala priča o uspjehu. Baš suprotno: zemlja se pretvorila u problematično dijete EU-a. Bruxelles je već dvaput morao intervenirati zbog trgovinskih sankcija Hrvatske bivšem ratnom protivniku Srbiji", piše švicarski list i ponašanje Hrvatske prema susjedima opisuje kao "balkansku tvrdoglavost": "Obzir prema nacionalističkoj osjetljivosti u unutarnjoj politici otežava Zagrebu kompromise sa susjedima." Konstatira se da Hrvatska "nema sposobnosti rješavati konflikte sa susjedima u kooperativnoj atmosferi", te se navodi primjeri prijepora o razgraničenju sa Slovenijom, te odnosi s Mađarskom i BiH.

Berner Zeitung svoj članak o Hrvatskoj završava citiranjem bivše ministrice vanjskih poslova Vesne Pusić, koja je izjavila da Hrvatska "na svim stranama bezrazložno upala u diplomatsku defenzivu", te dodaje kako se u Bruxellesu Hrvatsku sve više gleda kao na članicu koja stalno "izaziva nevolje".

:izet:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#13097 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by arzuhal »

Na kraju će išćerat i Hrvatsku iz Unije, a nas nikad neće ni primit...I, voila, stiže Treća Jugoslavija...Makar da nešto Hrvati dobiju treće...
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#13098 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by incognito071 »

Hafis wrote:
agent_zero wrote:Šta bh "hrvati" (čitaj: jugozapadni srbi) misle o Sarajevu:
Super kvalifikacija. Da i ja probam:
Šta bh ''bošnjaci'' (čitaj sjeverozapadni turci) misle o Mostaru.

Nije loše. Imaš li još takvih da otvorimo takmiĆenje :)
rece cistokrvni anadolac
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13099 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Dobar večer. Za što ste se opredjelili?

Pa može jedna Velikošvicarska kuhinja sa oriđiđi SDA specijalitetima...ali bez orijentalnih začina. I normala - šopska salata.
Last edited by Hafis on 19/09/2017 13:29, edited 1 time in total.
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#13100 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

kockakockica wrote:"Kolinda relativizira ustašluk, a Plenković gubi kontrolu"


Image


Švicarski list Berner Zeitung piše u članku o Hrvatskoj kao "novom problematičnom djetetu Europske unije", čije ponašanje otkako je ušla u EU 2013. godine izgleda kao "antireklama za proširenje".





Švicarski list Berner Zeitung piše u članku o Hrvatskoj kao "novom problematičnom djetetu Europske unije", čije ponašanje otkako je ušla u EU 2013. godine izgleda kao "antireklama za proširenje".

"U Hrvatskoj čak i smrt intelektualnih veličina izaziva bujicu žestokih emocija. "Lažljivac", "veleizdajnik", "židovski rasist" i "antikrist" zapravo su bezazlenije uvrede koje su preplavile hrvatski internet nakon smrti renomiranog publicista Slavka Goldsteina", piše Berner Zeitung i poziva se na Index, koji je konstatirao da je Goldsteinova smrt izazvala niz mrziteljskih reakcija koje ukazuju na fašizaciju hrvatskog društva.

"Doista se čini da su se horizonti u Hrvatskoj nakon ulaska u EU 2013. suzili umjesto proširili. Propovijedi pune mržnje nacionalističkih svećenika protiv nekadašnjih partizana i srpske manjine idu u korak sa spaljivanjem manjinskih novina i višemjesečnim debatama o tome treba li biti dopuštena spomen-ploča sa "Za dom spremni", pozdravom fašističkih ustaša", navodi švicarski list, te konstatira da je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović svojom izjavom o "starom hrvatskom pozdravu" relativizirala ustašluk.

Za premijera Andreja Plenkovića se pak piše da se čini kako je "izgubio kontrolu nad bijesom nacionalističkim krilom svojeg konzervativnog HDZ-a", te da "njegove promjenjive reakcije pojačavaju sliku zemlje koja nije samo posvađana sa susjedima, nego i sama sa sobom".

Hrvatsko članstvo u Europskoj uniji nije priča o uspjehu

Podsjeća se da je nekad Hrvatska bila i ljubimica Zapada, naročito Njemačke koja je diplomatski podržala hrvatsko priznanje, te da je premijer Ivo Sanader zemlju kasnije usmjerio prema NATO-u i EU, "prije nego su ga srušili brojni korupcijski skandali". Berner Zeitung piše da se pod vodstvom "socijaldemokratskog premijera Zorana Milanovića Hrvatska spoticala po ulasku u EU", te se podsjeća na skandal oko lex Perković, koji je Hrvatska ukinula pod pritiskom ostalih članica Unije.

"Hrvatska igra u gostima unutar EU ni do danas nije postala priča o uspjehu. Baš suprotno: zemlja se pretvorila u problematično dijete EU-a. Bruxelles je već dvaput morao intervenirati zbog trgovinskih sankcija Hrvatske bivšem ratnom protivniku Srbiji", piše švicarski list i ponašanje Hrvatske prema susjedima opisuje kao "balkansku tvrdoglavost": "Obzir prema nacionalističkoj osjetljivosti u unutarnjoj politici otežava Zagrebu kompromise sa susjedima." Konstatira se da Hrvatska "nema sposobnosti rješavati konflikte sa susjedima u kooperativnoj atmosferi", te se navodi primjeri prijepora o razgraničenju sa Slovenijom, te odnosi s Mađarskom i BiH.

Berner Zeitung svoj članak o Hrvatskoj završava citiranjem bivše ministrice vanjskih poslova Vesne Pusić, koja je izjavila da Hrvatska "na svim stranama bezrazložno upala u diplomatsku defenzivu", te dodaje kako se u Bruxellesu Hrvatsku sve više gleda kao na članicu koja stalno "izaziva nevolje".

:izet:

Sve je izvjesnija ogromna podrska juznim Srbima za treci :lol:
Post Reply