VjecitiStudent wrote:
Sve lijepo no što će DF-u uopće Radončićevo društvo?
Ne bih se slozio da se radi o "drustvu", meni to "druzenje" vise lici na politiku nezamjeranja (rekao bih i politicke mudrosti, al' satrace me Corto

), a objasnicu i zasto. Naime, nema potrebe da se ove dvije stranke kolju, iz jednostavnog razloga sto ne ciljaju na isto glasacko tijelo. Scepini ganjaju razocarane SDA-ovce, dok DF cilja na razocarane SDP-ovce. Naravno da bi Komsic mogao izaci sa tvrdnjom da je Radoncic ovakav ili onakav (uostalom imao bi pravo, sve se to vise manje zna), no sta bi time dobio? Nove glasace ne bi, ali bi dobio naslove i podnaslove u Avazu sa kojima bi mozda i zijanio koji glas. Ocito je da Radoncic (trenutno?) nije cilj DF-a i meni to stanje vise lici na primirje, a ne na koaliciju. Napominjem da je sve ovo samo moje misljenje.
Corto Maltese wrote:
Lider, u prijevodu- vođa, je onaj koji predvodi, a ne onaj koji dobija glasove.
Koga, kada, i kuda je Komšić nekoga vodio?
Jbg Corto, covjek je dobio Ljiljana, ako tad nije nikog vodio, onda ga je zaradio sam, sto mu je u mojim ocima samo jos veci +.
Ili fakat mislis da ga je zaradio kao bezbjednjak ili stranacki kao Brankovic?