Jao hljebe...šaoćete ba...[/quote]chelo wrote:
Ša je ba...
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
Jao hljebe...šaoćete ba...[/quote]chelo wrote:
Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.de balzac wrote: Ša je ba...Ja samo čekam da kočoperni horoz nekog oponenta opali štocem.
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
Ma glasaj pasha, samo natjeraj onih 55% da izadje. I molim te da se ne ponovi kukumakanje kao za '90-om kad je takodje vrijedila "samo da ove skinemo"Banksy wrote:
Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.
Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
Ne znam da li si ikada bio u prilici da ti se pred ocima desavaju stvari koje nisu u redu, a ti to samo mozes nijemo posmatrati jer si nemocan da nesto konkretno uradis? Meni jeste, i osjecaj je uzasan... Ne vidim nista sporno sto covjek iskreno govori ono sto ga boli. Druga je stvar kako ce neko to prokomentarisati i shvatiti - jer ko je ugodio narodu?Corto Maltese wrote:Može li neki primjer tog mahanja? Vidim jedino da se Suljagićeva i, donekle, Radončićeva kampanja zasnivaju na tome da oni mašu tuđom imovinom, koje možda ima, a možda i nema. Suljagić javno kaže da je imovina nekih njegovih protivkandidata glavno pitanje kampanje. A oni se ne izjašnjavaju, ne mašu.bosančica-sunčica wrote: Kratko rečeno , mahati nam ispred očiju svojim bogatstvom oduzetim od naroda koji iz dana u dan u sve većem broju završava pored kontejnera, ne da je jadno, bijedno, žalosno, već je nečuvana drkost i bahatost. Tolika razmetljivost ogromne većine političara koja svojom ohološću, snažnim osjećajem moći koju im i hrani, osim funkcije koju obnašaju, BOJA NOVCA, koja ih opija, i promovira ,toliko da nam naše "svakodnevno siromaštvo" poprima oblik "ličnog grijeha".
Ko nam je kriv, kad nismo znali. I umjesto da se cijeni to normalno, ( a danas je izgleda najteže biti normalan i fin ), mi mu to još zamjeramo. Čovjek živi u svom stanu od 72 kvadrata...lijepo mu; taman, zadovoljan, slaže se sa komšilukom...navik'o. Žena normalna, ne pati za statusom G-đe ministarke....Izgledaju baš sretni i zadovoljni u toj lijepoj bosanskoj stvarnosti, a mi im ne damo. Hoćemo i njega na Poljine, u Audije,......a on zaista ne pripada "toj eliti". Umro bi od tuge....jer on ima i dovoljno socijalne empatije...i zato ŽK liči na nas, na komšiju, susjeda, burazera...Nije sirimošan, nije ni bogat, ali je dovoljno dobar i pošten,da ne traži i ne uzima više, i da nam ne zabija prst u oku....
U sklopu te kampanje se učestalo objavljuje fotografija Bakirove vile, koja nije Bakirova, probire se po Lagumdžijinoj naslijeđenoj i nenaslijeđenoj imovini, pojavljuju se slike Čovićeve vile u izgradnji, i slično. Ali te slike i te priče ne pokreću ovi što su prozvani. Oni izbjegavaju da o tome govore. Svi su po tom pitanju veoma samozatajni. Čak se ni omraženi Dodik, čiji dobro popunjeni imovinski karton nije tajan, nikada ne slika ispred svog silnog bogatstva, nego to uglavnom obavlja pod šatorima, pred, ili pod pjevaljakom.
Dakle, možda imaju, možda nemaju, možda su ukrali, možda nisu, ali razmetanje bogatstvom, jesdnostavno nije dio domaće političke priče. Uz jednu iznimku, koju ću spomenuti, par redova niže.
Što se tiče Komšića, neka živi kako živi, to je njegov izbor.
Međutim, kao javna ličnost, dao je par intervjua, u kojima otvoreno, sa ponosom, ističe svoju neimaštinu. Čini se ironičnim da se nijedan domaći političar, osim kolege "Ljiljana" Brankovića, nije toliko javno bavio pitanjem svoje imovine. Intervju o kreditima koji su ga "zaklali" je već dio domaćeg folklora. Jednako kao što je u legendu ušlo Brankovićevo "Sve po zakonu!" I, od nedavno, Suljagićevo "Otkud meni auto, uz ministarsku platu!?"
Sve u svemu, njegov izbor je bio da priča o tome, to je bilo njegovo razmetanje siromaštvom, na tom razmetanju su sazdane parole pod kojima DF stupa.
"Živimo život običnog čovjeka, nemamo ni auto, akobogda kupićemo ga... bla, bla, bla."
Problem je da običan čovjek ne posjeduje automobil zbog toga što nema čime da ga kupi, a to se na Komšića i Suljagića ne odnosi.
U njihovom slučaju se radi o siromaštvu radi siromaštva, koje je rezultat, ili goleme laži, ili goleme nesposobnosti.
U Suljagićevom slučaju ovo prvo, u Komšićevom ovo drugo.
Samim tim, vraćaju u život jednu opasnu i nazadnu teoriju. Stavljaju znak jednakosti između siromaštva i poštenja, a sve koji su nešto stekli proglašavaju sumnjivim.
Takav pogled na svijet je davno prošlo vrijeme.
Mnoga bogatstva u ovoj zemlji treba preispitati, ali ne na način na koji su to njih dvojica zamislili.
DF strahovito podsjeća na Lesarove laburiste u susjednoj Hrvatskoj.
Skupina budžetlija, bez dana staža u realnom sektoru, sebi su okačili oreol radničkih vođa i boraca za prava obespravljenih.
I pri tome su dizali nesnosnu buku.
Ta ubleha, taj cirkus, je trajao samo jedan izborni ciklus.
Nema razloga da ni ovdje ne bude drukčije.
Corto Maltese wrote:"Očito je da je Komšić je glup k'o parmak, al' ima moju podršku jer mu se neki mu se neki po forumima rugaju, i to samo zbog toga što je glup k'o parmak!"![]()
Nele vrati se, sve ti je oprošteno.
Snimaj nove nadrealiste.
Ovi novi, dokumentarni, su preteški:
Bujrum, glasaj.Banksy wrote:Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.de balzac wrote: Ša je ba...Ja samo čekam da kočoperni horoz nekog oponenta opali štocem.
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
Sve ti se pobrkalo, to su SDP ministri u Vladi Federacije.de balzac wrote:Bujrum, glasaj.Banksy wrote:Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.de balzac wrote: Ša je ba...Ja samo čekam da kočoperni horoz nekog oponenta opali štocem.
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
Ja ne mogu od smijeha. Za glupana.
Za nasilnika takođe ne mogu. Jebi ga, princip mi ne dozvoljava.
Da, jesu. I oni. Što ne isključuje činjenicu da je Komšić glupan, a Suljagić nasilnik.Banksy wrote:
Sve ti se pobrkalo, to su SDP ministri u Vladi Federacije.
I, kako sad stojimo s principima i smijehom?de balzac wrote:Da, jesu. I oni.Banksy wrote:Sve ti se pobrkalo, to su SDP ministri u Vladi Federacije.de balzac wrote:Bujrum, glasaj.
Ja ne mogu od smijeha. Za glupana.
Za nasilnika takođe ne mogu. Jebi ga, princip mi ne dozvoljava.
Hafize,samo sto pomislim da si forumas po mjeri,s dignitetom,opet te ubi pismenost:molim te kakvu to vunu ovce DAVAJU? Nisam bas upucen u novogovor,pa stoga...Inace,volim citati tvoje komentare,ali me ovakve greske ponekad dovode u sumnju da se radi o streberu-intelektualcu.Ili,doture,zaposli kakvog lektora kod sebe,ili se prihvati gramatike.Da bi se tvoji postovi cijenili.Ugledaj se u Cortu,on po zadatku mlati suplju,ali tecno,pa mu mozda neko i povjeruje.Eto.Hafis wrote:Ovaj samo boju vjetrovki mijenja... a ovce uvijek istu vunu davaju a godine prolaze.Corto Maltese wrote:Znači, plačem![]()
Ovakvi tipovi su i sjebali ovu drzavu glumeci alternativu lopovima na vlasti, a u sustini se radi o nesposobnim ljudima za bilo sto, a ne jos za drzavnu politiku. Ali uvijek nadju levate koji ce im dati povjerenje za neophodne "promjene". Tuga.
Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Isto. Što se principa tiče. (Glede Mikulića.)Banksy wrote: I, kako sad stojimo s principima i smijehom?
Ovo je kljucna rijec Kazna,sjecam se predsjednickih izbora u Srbiji prvi krug bara bara NIkolić i Tadić i u drugom krugu kaže NIkolić u studiju,Morate izaći i kazniti Tadića..U ovom slučaju kažnjen će biti SDP ključno je gdje će se glasovi razlitidustaban wrote: imaju oni dobre sanse.
Imaju sanse cak i kod mene! Jer... nas najveci zadatak bi trebao biti KAZNJAVANJE bagre koja nas je izdala. A to je ovaj put SDP. To se u ovom trenu moze najbolje uciniti podrskom DF-u, a... boze moj, onda cemo i narandzaste kaznjavati kad nas za.ebu.
Tebi izgleda bilo malo škole s onim ''podatcima'' i kako reće ''stapanjem suglasnika'' pa sad navr'o po još besplatnih pouka.kakonako wrote: Hafize,samo sto pomislim da si forumas po mjeri,s dignitetom,opet te ubi pismenost:molim te kakvu to vunu ovce DAVAJU? Nisam bas upucen u novogovor,pa stoga...Inace,volim citati tvoje komentare,ali me ovakve greske ponekad dovode u sumnju da se radi o streberu-intelektualcu.Ili,doture,zaposli kakvog lektora kod sebe,ili se prihvati gramatike.Da bi se tvoji postovi cijenili.Ugledaj se u Cortu,on po zadatku mlati suplju,ali tecno,pa mu mozda neko i povjeruje.Eto.
E moj Hafise, neko bi pomislio da si kakav europejacHafis wrote:Tebi izgleda bilo malo škole s onim ''podatcima'' i kako reće ''stapanjem suglasnika'' pa sad navr'o po još besplatnih pouka.kakonako wrote: Hafize,samo sto pomislim da si forumas po mjeri,s dignitetom,opet te ubi pismenost:molim te kakvu to vunu ovce DAVAJU? Nisam bas upucen u novogovor,pa stoga...Inace,volim citati tvoje komentare,ali me ovakve greske ponekad dovode u sumnju da se radi o streberu-intelektualcu.Ili,doture,zaposli kakvog lektora kod sebe,ili se prihvati gramatike.Da bi se tvoji postovi cijenili.Ugledaj se u Cortu,on po zadatku mlati suplju,ali tecno,pa mu mozda neko i povjeruje.Eto.
Ništa, prvo ću ja tebi račun poslati za onaj semestar ranije, pa tek ćemo onda na novo gradivo.

dustaban wrote:Ma sve si ti u pravu... kad razmisljas o glasacima nalik tebi!Banksy wrote:Očajan, nikakav slogan i dizajn, traljava kampanja, neubjedljivi nastupi, nigdje programa, nigdje odlučnosti, energije, vodstva, pobjedničke atmosfere, skupovi komorni, ništa.
Prepoznatljiv po populizmu, omiljen, pošten, prihvaćen u narodu kao jedan od nas, Komšić uopće ne koristi te svoje prednosti kojima je mogao ubiti konkurenciju, nikako ne razumijem zašto i ko ga je tako savjetovao.
SDP, omražen, odvratan, odlazi među ljude, brine o poplavama - lažno, plakati, ok, ali svejedno nešto radi na tom polju - dok Komšić i društvo uopće ne koriste te svoje prednosti po kojima su poznati i na koje se računalo. SDP ga ubija njegovim oružjem, a on šuti u ćošku.
Ko ga savjetuje da bude samozatajan, da bude u ofu, ko su ljudi koji ga okružuju i savjetuju? Pretpostavlljam Zlatkovi petokolonaši ubačeni da ga navode na krivi put. Totalno pogrešan pristup i pogrešno vođenje kampanje.
Ovo mi prvo pada u oči, ali tu je još hiljadu drugih stvari koje rade pogrešno. Katastrofa. Nastave li ovako, mrka kapa.
Šteta, šteta, šteta propuštene prilike.
Ove nase kampanje su prvenstveno nepotrebne. Jebes slogane i plakate. Ljudi ce glasati po nekom rezonu koji je, moram priznati, meni nedokuciv. A zapravo i nije - glasace onako kako zive. Glasace po nekom svom primitivnom nahodjenju.
E bas zbog tog i takvog narodnog rezona, ja mislim da Suljagic i nije losh potez. On je onako "narodni tip" pojak, pobezobrazan, pozayeban...
Pa i sam Komsic, svi smo ga davno prozreli i ko god ima mrvu neke intelektualnosti ne moze se oduseviti ovim poluintelektualcem. Medjutim meni je jos uvijek pred ocima prizor domacice koja o Komsicu govori ko o rodjenom sinu.
Prema tome... imaju oni dobre sanse.
Imaju sanse cak i kod mene! Jer... nas najveci zadatak bi trebao biti KAZNJAVANJE bagre koja nas je izdala. A to je ovaj put SDP. To se u ovom trenu moze najbolje uciniti podrskom DF-u, a... boze moj, onda cemo i narandzaste kaznjavati kad nas zajebu.
Jebiga, kako god okrenes, moras zazmirit na jedno oko i gowno progutati!