Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#13001 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by de balzac »

chelo wrote:
Jao hljebe...šaoćete ba...[/quote]


Ša je ba... :D Ja samo čekam da kočoperni horoz nekog oponenta opali štocem.
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#13002 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

de balzac wrote: Ša je ba... :D Ja samo čekam da kočoperni horoz nekog oponenta opali štocem.
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.

Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#13003 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by chelo »

Banksy wrote:
Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.

Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
Ma glasaj pasha, samo natjeraj onih 55% da izadje. I molim te da se ne ponovi kukumakanje kao za '90-om kad je takodje vrijedila "samo da ove skinemo"
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#13004 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

"Očito je da je Komšić je glup k'o parmak, al' ima moju podršku jer mu se neki mu se neki po forumima rugaju, i to samo zbog toga što je glup k'o parmak!" :D

Nele vrati se, sve ti je oprošteno.
Snimaj nove nadrealiste.
Ovi novi, dokumentarni, su preteški:

Last edited by Corto Maltese on 16/09/2014 11:49, edited 1 time in total.
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#13005 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JedanMova »

Corto Maltese wrote:
bosančica-sunčica wrote: Kratko rečeno , mahati nam ispred očiju svojim bogatstvom oduzetim od naroda koji iz dana u dan u sve većem broju završava pored kontejnera, ne da je jadno, bijedno, žalosno, već je nečuvana drkost i bahatost. Tolika razmetljivost ogromne većine političara koja svojom ohološću, snažnim osjećajem moći koju im i hrani, osim funkcije koju obnašaju, BOJA NOVCA, koja ih opija, i promovira ,toliko da nam naše "svakodnevno siromaštvo" poprima oblik "ličnog grijeha".
Ko nam je kriv, kad nismo znali. I umjesto da se cijeni to normalno, ( a danas je izgleda najteže biti normalan i fin ), mi mu to još zamjeramo. Čovjek živi u svom stanu od 72 kvadrata...lijepo mu; taman, zadovoljan, slaže se sa komšilukom...navik'o. Žena normalna, ne pati za statusom G-đe ministarke....Izgledaju baš sretni i zadovoljni u toj lijepoj bosanskoj stvarnosti, a mi im ne damo. Hoćemo i njega na Poljine, u Audije,......a on zaista ne pripada "toj eliti". Umro bi od tuge....jer on ima i dovoljno socijalne empatije...i zato ŽK liči na nas, na komšiju, susjeda, burazera...Nije sirimošan, nije ni bogat, ali je dovoljno dobar i pošten,da ne traži i ne uzima više, i da nam ne zabija prst u oku....
Može li neki primjer tog mahanja? Vidim jedino da se Suljagićeva i, donekle, Radončićeva kampanja zasnivaju na tome da oni mašu tuđom imovinom, koje možda ima, a možda i nema. Suljagić javno kaže da je imovina nekih njegovih protivkandidata glavno pitanje kampanje. A oni se ne izjašnjavaju, ne mašu.
U sklopu te kampanje se učestalo objavljuje fotografija Bakirove vile, koja nije Bakirova, probire se po Lagumdžijinoj naslijeđenoj i nenaslijeđenoj imovini, pojavljuju se slike Čovićeve vile u izgradnji, i slično. Ali te slike i te priče ne pokreću ovi što su prozvani. Oni izbjegavaju da o tome govore. Svi su po tom pitanju veoma samozatajni. Čak se ni omraženi Dodik, čiji dobro popunjeni imovinski karton nije tajan, nikada ne slika ispred svog silnog bogatstva, nego to uglavnom obavlja pod šatorima, pred, ili pod pjevaljakom.
Dakle, možda imaju, možda nemaju, možda su ukrali, možda nisu, ali razmetanje bogatstvom, jesdnostavno nije dio domaće političke priče. Uz jednu iznimku, koju ću spomenuti, par redova niže.
Što se tiče Komšića, neka živi kako živi, to je njegov izbor.
Međutim, kao javna ličnost, dao je par intervjua, u kojima otvoreno, sa ponosom, ističe svoju neimaštinu. Čini se ironičnim da se nijedan domaći političar, osim kolege "Ljiljana" Brankovića, nije toliko javno bavio pitanjem svoje imovine. Intervju o kreditima koji su ga "zaklali" je već dio domaćeg folklora. Jednako kao što je u legendu ušlo Brankovićevo "Sve po zakonu!" I, od nedavno, Suljagićevo "Otkud meni auto, uz ministarsku platu!?"

Sve u svemu, njegov izbor je bio da priča o tome, to je bilo njegovo razmetanje siromaštvom, na tom razmetanju su sazdane parole pod kojima DF stupa.
"Živimo život običnog čovjeka, nemamo ni auto, akobogda kupićemo ga... bla, bla, bla."
Problem je da običan čovjek ne posjeduje automobil zbog toga što nema čime da ga kupi, a to se na Komšića i Suljagića ne odnosi.
U njihovom slučaju se radi o siromaštvu radi siromaštva, koje je rezultat, ili goleme laži, ili goleme nesposobnosti.
U Suljagićevom slučaju ovo prvo, u Komšićevom ovo drugo.
Samim tim, vraćaju u život jednu opasnu i nazadnu teoriju. Stavljaju znak jednakosti između siromaštva i poštenja, a sve koji su nešto stekli proglašavaju sumnjivim.
Takav pogled na svijet je davno prošlo vrijeme.
Mnoga bogatstva u ovoj zemlji treba preispitati, ali ne na način na koji su to njih dvojica zamislili.
DF strahovito podsjeća na Lesarove laburiste u susjednoj Hrvatskoj.
Skupina budžetlija, bez dana staža u realnom sektoru, sebi su okačili oreol radničkih vođa i boraca za prava obespravljenih.
I pri tome su dizali nesnosnu buku.
Ta ubleha, taj cirkus, je trajao samo jedan izborni ciklus.
Nema razloga da ni ovdje ne bude drukčije.
Ne znam da li si ikada bio u prilici da ti se pred ocima desavaju stvari koje nisu u redu, a ti to samo mozes nijemo posmatrati jer si nemocan da nesto konkretno uradis? Meni jeste, i osjecaj je uzasan... Ne vidim nista sporno sto covjek iskreno govori ono sto ga boli. Druga je stvar kako ce neko to prokomentarisati i shvatiti - jer ko je ugodio narodu?

Ako iskljucimo dozu ironije koju ces unijeti u ovu konstataciju, a tipa "nije mu smetalo" i sl., mislim da covjeku treba dati sansu da uradio ono sto kaze da zeli. U suprotnom ce mu se i dalje pripisivati "zasluge" bivseg sefa.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#13006 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Corto Maltese wrote:"Očito je da je Komšić je glup k'o parmak, al' ima moju podršku jer mu se neki mu se neki po forumima rugaju, i to samo zbog toga što je glup k'o parmak!" :D

Nele vrati se, sve ti je oprošteno.
Snimaj nove nadrealiste.
Ovi novi, dokumentarni, su preteški:


Znaci plac :lol: :lol: :lol: :lol:
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#13007 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by de balzac »

Banksy wrote:
de balzac wrote: Ša je ba... :D Ja samo čekam da kočoperni horoz nekog oponenta opali štocem.
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.

Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
Bujrum, glasaj.
Ja ne mogu od smijeha. Za glupana.
Za nasilnika takođe ne mogu. Jebi ga, princip mi ne dozvoljava.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#13008 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by chelo »

Stvarno šege s pretzjednikom i strankom...borba za pravdu i dostojanstvo - zvuče ko misice u borbi za mir u Svijetu.

Al Suljagic tamo kako se samo upiskio od stida :kiss:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#13009 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

de balzac wrote:
Banksy wrote:
de balzac wrote: Ša je ba... :D Ja samo čekam da kočoperni horoz nekog oponenta opali štocem.
Suljaga se smijulji sa pristojne udaljenosti. On mlati samo ženu.
Taman ih iskritikujemo, a onda dođete vi i podsjetite nas zašto ipak treba glasati za njih.

Da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.
Bujrum, glasaj.
Ja ne mogu od smijeha. Za glupana.
Za nasilnika
takođe ne mogu. Jebi ga, princip mi ne dozvoljava.
Sve ti se pobrkalo, to su SDP ministri u Vladi Federacije.
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#13010 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by de balzac »

Banksy wrote:
Sve ti se pobrkalo, to su SDP ministri u Vladi Federacije.
Da, jesu. I oni. Što ne isključuje činjenicu da je Komšić glupan, a Suljagić nasilnik.
I nije mi se ništa pobrkalo. Samo se držim teme emisije.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#13011 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

de balzac wrote:
Banksy wrote:
de balzac wrote:Bujrum, glasaj.
Ja ne mogu od smijeha. Za glupana.
Za nasilnika
takođe ne mogu. Jebi ga, princip mi ne dozvoljava.
Sve ti se pobrkalo, to su SDP ministri u Vladi Federacije.
Da, jesu. I oni.
I, kako sad stojimo s principima i smijehom?
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#13012 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kakonako »

Hafis wrote:
Corto Maltese wrote:Znači, plačem :D

Ovaj samo boju vjetrovki mijenja... a ovce uvijek istu vunu davaju a godine prolaze.

Ovakvi tipovi su i sjebali ovu drzavu glumeci alternativu lopovima na vlasti, a u sustini se radi o nesposobnim ljudima za bilo sto, a ne jos za drzavnu politiku. Ali uvijek nadju levate koji ce im dati povjerenje za neophodne "promjene". Tuga.

Sent from my SM-G350 using Tapatalk
Hafize,samo sto pomislim da si forumas po mjeri,s dignitetom,opet te ubi pismenost:molim te kakvu to vunu ovce DAVAJU? Nisam bas upucen u novogovor,pa stoga...Inace,volim citati tvoje komentare,ali me ovakve greske ponekad dovode u sumnju da se radi o streberu-intelektualcu.Ili,doture,zaposli kakvog lektora kod sebe,ili se prihvati gramatike.Da bi se tvoji postovi cijenili.Ugledaj se u Cortu,on po zadatku mlati suplju,ali tecno,pa mu mozda neko i povjeruje.Eto.
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#13013 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by de balzac »

Banksy wrote: I, kako sad stojimo s principima i smijehom?
Isto. Što se principa tiče. (Glede Mikulića.)
Smijeha je, doduše, manje. Više gađenja.
Vidiš, ti i ja zapravo nemamo nikakav problem :-D Skoro ćemo se u svemu složiti.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#13014 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr. Kuca »

Ovi su isto tako bili dio toga, donedavno. :run: :skoljka: Kazem ja fino. Cigla 2 KM.
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#13015 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kandelabar »

dustaban wrote: imaju oni dobre sanse.

Imaju sanse cak i kod mene! Jer... nas najveci zadatak bi trebao biti KAZNJAVANJE bagre koja nas je izdala. A to je ovaj put SDP. To se u ovom trenu moze najbolje uciniti podrskom DF-u, a... boze moj, onda cemo i narandzaste kaznjavati kad nas za.ebu.
Ovo je kljucna rijec Kazna,sjecam se predsjednickih izbora u Srbiji prvi krug bara bara NIkolić i Tadić i u drugom krugu kaže NIkolić u studiju,Morate izaći i kazniti Tadića..U ovom slučaju kažnjen će biti SDP ključno je gdje će se glasovi razliti
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#13016 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ovi izbori i DF kao stranka i jesu kazna za vjecno vladajuce koji su nas svukli u blato afrike.


----------------------------------
...debelim prstima s male tastature...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13017 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

kakonako wrote: Hafize,samo sto pomislim da si forumas po mjeri,s dignitetom,opet te ubi pismenost:molim te kakvu to vunu ovce DAVAJU? Nisam bas upucen u novogovor,pa stoga...Inace,volim citati tvoje komentare,ali me ovakve greske ponekad dovode u sumnju da se radi o streberu-intelektualcu.Ili,doture,zaposli kakvog lektora kod sebe,ili se prihvati gramatike.Da bi se tvoji postovi cijenili.Ugledaj se u Cortu,on po zadatku mlati suplju,ali tecno,pa mu mozda neko i povjeruje.Eto.
Tebi izgleda bilo malo škole s onim ''podatcima'' i kako reće ''stapanjem suglasnika'' pa sad navr'o po još besplatnih pouka.
Ništa, prvo ću ja tebi račun poslati za onaj semestar ranije, pa tek ćemo onda na novo gradivo.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#13018 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Hafis wrote:
kakonako wrote: Hafize,samo sto pomislim da si forumas po mjeri,s dignitetom,opet te ubi pismenost:molim te kakvu to vunu ovce DAVAJU? Nisam bas upucen u novogovor,pa stoga...Inace,volim citati tvoje komentare,ali me ovakve greske ponekad dovode u sumnju da se radi o streberu-intelektualcu.Ili,doture,zaposli kakvog lektora kod sebe,ili se prihvati gramatike.Da bi se tvoji postovi cijenili.Ugledaj se u Cortu,on po zadatku mlati suplju,ali tecno,pa mu mozda neko i povjeruje.Eto.
Tebi izgleda bilo malo škole s onim ''podatcima'' i kako reće ''stapanjem suglasnika'' pa sad navr'o po još besplatnih pouka.
Ništa, prvo ću ja tebi račun poslati za onaj semestar ranije, pa tek ćemo onda na novo gradivo.
E moj Hafise, neko bi pomislio da si kakav europejac :wink:

Nikako da zaboravim ono tvoje speenovanje, hajde dobro, ne znaš engleski, nema veze, nije smak svijeta.

Ali ovakva demonstracija nepismenosti u samo dvije rečenice ...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13019 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

To mi se udvaraš?
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#13020 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kakonako »

Dobro,Hafize.Ne ljuti se,ja sam se malo pokusao nasaliti na racun tvoga isticanja skole,doktorata,love,znanja,pa ko velim...Mada nije grijeh,omakne se i majstorima pisane rijeci.Zato postoje lektori.Ipak si ti uvazavani forumas i doprinosis konstruktivnoj diskusiji.Stoga :izet:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#13021 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Dobro, a sad razligu.
Vidiš i sam da kenjaš po temi, natakario se bezze na mene, a ljudi se ovdje polomiše da dokažu neke svoje tvrdnje.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#13022 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jon_jovi »

Kandidati s Ilidže

Image
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#13023 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KENJAC »

Citam neke ankete, i vidim da je DF (barem u Sarajevu) medju favoritima! Neka , Bogu fala ! A vidim isto tako da i na ovoj temi ima dosta simpatizera , a i clanova te stranke. Ako , ako... E pa ja bih jednu moju molbu da vam proslijedim, a vjerujem da nisam jedini. Ja se ne bih bavio krupnim pitanjima. Radi se o jednoj maloj zelji , koja nikome nece smetati. Ako mozete kako , poslije izborne pobjede da sjednete i date nekoj od Sarajevskih ulica ime Mirze Delibasica. Nece to smetati ni Srbima , ni Hrvatima, ni vehabijama ni SDP-ovcama , nece ni SDA rijeci rec (zaokupljeni su oko podjele tala) ... a meni cete veliku uslugu uciniti. Znam ima dvorana , al ja mislim, di i Sarajevu damo njego ime , malo je!
P.S. Svakako , koliko ja vidim, niste u stanju neke revolucionarne promjene da izvrsite. Bit cete malo na vlasti (dok i vas ne prokuze) pa bi bio red da ostavite neki trag !
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#13024 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kandelabar »

Sad sam sa mevluda
ne znam sta hocu
sad sam sa mevluuda
ne damo hodzu :lol:
Čini mi se kako čujem pjesmu Bakir umjesto Bakira :pisnuo:
,a sto se tice Suljagica cini mi se da sam procitao kako je primao platu kao bijeli hljeb od 2.200KM ,a i kao koordinator koalicije 1mart godinu dana takođe sam procitao je imao primanja u pribliznom iznosu to mi je malo zasmetalo ajde ovo prvo svi to koriste ali drugo humanitarac koji vodu racuna o istocnoj Bosni ,a pri toem dobro placen :?
User avatar
desni
Posts: 1626
Joined: 10/03/2012 01:21

#13025 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by desni »

dustaban wrote:
Banksy wrote:Očajan, nikakav slogan i dizajn, traljava kampanja, neubjedljivi nastupi, nigdje programa, nigdje odlučnosti, energije, vodstva, pobjedničke atmosfere, skupovi komorni, ništa.
Prepoznatljiv po populizmu, omiljen, pošten, prihvaćen u narodu kao jedan od nas, Komšić uopće ne koristi te svoje prednosti kojima je mogao ubiti konkurenciju, nikako ne razumijem zašto i ko ga je tako savjetovao.
SDP, omražen, odvratan, odlazi među ljude, brine o poplavama - lažno, plakati, ok, ali svejedno nešto radi na tom polju - dok Komšić i društvo uopće ne koriste te svoje prednosti po kojima su poznati i na koje se računalo. SDP ga ubija njegovim oružjem, a on šuti u ćošku.
Ko ga savjetuje da bude samozatajan, da bude u ofu, ko su ljudi koji ga okružuju i savjetuju? Pretpostavlljam Zlatkovi petokolonaši ubačeni da ga navode na krivi put. Totalno pogrešan pristup i pogrešno vođenje kampanje.
Ovo mi prvo pada u oči, ali tu je još hiljadu drugih stvari koje rade pogrešno. Katastrofa. Nastave li ovako, mrka kapa.
Šteta, šteta, šteta propuštene prilike.
Ma sve si ti u pravu... kad razmisljas o glasacima nalik tebi!

Ove nase kampanje su prvenstveno nepotrebne. Jebes slogane i plakate. Ljudi ce glasati po nekom rezonu koji je, moram priznati, meni nedokuciv. A zapravo i nije - glasace onako kako zive. Glasace po nekom svom primitivnom nahodjenju.

E bas zbog tog i takvog narodnog rezona, ja mislim da Suljagic i nije losh potez. On je onako "narodni tip" pojak, pobezobrazan, pozayeban...
Pa i sam Komsic, svi smo ga davno prozreli i ko god ima mrvu neke intelektualnosti ne moze se oduseviti ovim poluintelektualcem. Medjutim meni je jos uvijek pred ocima prizor domacice koja o Komsicu govori ko o rodjenom sinu.

Prema tome... imaju oni dobre sanse.

Imaju sanse cak i kod mene! Jer... nas najveci zadatak bi trebao biti KAZNJAVANJE bagre koja nas je izdala. A to je ovaj put SDP. To se u ovom trenu moze najbolje uciniti podrskom DF-u, a... boze moj, onda cemo i narandzaste kaznjavati kad nas zajebu.

Jebiga, kako god okrenes, moras zazmirit na jedno oko i gowno progutati!
:thumbup: :sax:
Post Reply