Jbg, izgleda da postoje TV kuce kojima je ipak na prvom mjestu interesantna i objektivna prica pa tek onda gledaju ko je baba-roga, ko Crvenkapa, ko lovac, ko vuk, ko sponzor itd., itd., ...Black swan wrote:uopće ne kontam kako ova televizija može raditi dokumentarce o položaju azijata i indijaca u radnim kampovima-logorima koje im zaprde arapi preko posredničkih agencija
pa je li to pljuvanje prema svojim sponzorima![]()
objasnite mi neuk sam![]()
![]()
Al Jazeera Balkans
Moderator: anex
-
wolf07
- Posts: 1718
- Joined: 29/08/2010 02:44
#1301 Re: Al Jazeera Balkans
- bogumila
- Posts: 1101
- Joined: 28/07/2012 23:38
#1302 Re: Al Jazeera Balkans
wolf, jest to tako, ok, medjutim cinjenica da ovi ovdje samo prevode emisije. domace "istrazivacko novinarstvo" ne postoji. sta su ikad "istrazili" u BIH, Hrvatskoj, Srbiji, bilo gdje? znam ih nekoliko, kad pitas za to, fol "uhodavaju se, bice". aha. misevi. toga mi je najzalije. steta takvih para i mogucnosti a rezultat nista. konformizam.
-
wolf07
- Posts: 1718
- Joined: 29/08/2010 02:44
#1303 Re: Al Jazeera Balkans
Pa dobro, dobrim dijelom se slazem sa tobom ali to je vise problem novinara kao individualaca nego ove TV kuce. Novinari su jednostavno strpali lovu u dzep o kojoj kolege s drugih televizija mogu samo da sanjaju a istrazivacko novinarstvo -bogumila wrote:wolf, jest to tako, ok, medjutim cinjenica da ovi ovdje samo prevode emisije. domace "istrazivacko novinarstvo" ne postoji. sta su ikad "istrazili" u BIH, Hrvatskoj, Srbiji, bilo gdje? znam ih nekoliko, kad pitas za to, fol "uhodavaju se, bice". aha. misevi. toga mi je najzalije. steta takvih para i mogucnosti a rezultat nista. konformizam.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1304 Re: Al Jazeera Balkans
bila je hrga u libanonu sa hezbolahom
i to je istraživačko novinarstvo
i to je istraživačko novinarstvo
-
wolf07
- Posts: 1718
- Joined: 29/08/2010 02:44
#1305 Re: Al Jazeera Balkans
Ma OK je otici u Libanon, Alzir, Kolumbiju..., ali vic je u generalno losem istrazivackom novinarstvu na nasem podneblju. Uglavnom se neargumentovano pljuje "onaj tamo", "nasim" presucujemo i najvece grijehe i u principu ne treba ti ni pet dana da shvatis koje je ciji medij u ovoj drzavi bilo da je rijec o elektronskim ili stampanim medijima. To ide dotle da recimo RTRS ne reaguje ni na javno psovanje jednog Dodika drugom kolegi novinaru, al' sta ces kad je taj novinar iz F BiH. Onda onaj drekavac u "60 minuta" se nikad nije ni ocesao o Lagumdziju, pa smo isto tako imali cuti kako isti taj Lagumdzija suflira Babicu kako da uredi dnevnik. Fahro Radoncic nam se svima pisa u facu kad kaze kako ce se boriti za naklonost "zeninog" medija tj. "Avaza". Mislim, tretiraju nas kao da smo svi u ovoj zemlji sa teskim oblicima retardacije.
Novinari ove TV kuce imaju sansu da to sruse jer su financijski nezavisni od bilo koje politicke stranke, potrebno je samo malo profesionalne hrabrosti.
Novinari ove TV kuce imaju sansu da to sruse jer su financijski nezavisni od bilo koje politicke stranke, potrebno je samo malo profesionalne hrabrosti.
-
Modest Musorgski
- Posts: 1040
- Joined: 26/07/2012 20:08
#1308 Re: Al Jazeera Balkans
kako se zove ova mala plava voditeljica sto vodi vijesti ?
-
Perla7419
- Posts: 71
- Joined: 26/12/2010 12:39
#1309 Re: Al Jazeera Balkans
Zove se Irena.Najljepsa voditeljica informativnih emisija u BiH i sire:bih: . (Mislim da se preziva Kuludija ili tako nekako. Ako grijesim, sorry.).Modest Musorgski wrote:kako se zove ova mala plava voditeljica sto vodi vijesti ?
- opa22
- Posts: 1683
- Joined: 02/04/2010 15:20
#1310 Re: Al Jazeera Balkans
jeste Irene,kako se ne sjecate Irene....nekad davno bila na OBN-u 
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#1312 Re: Al Jazeera Balkans
Odličan dokumentarac o ubistvu Arafata !

-
Nero Histrion
- Posts: 1898
- Joined: 09/03/2013 13:26
- Location: Negdje
#1313 Re: Al Jazeera Balkans
Gledao!It_is_a_Leclerc wrote:Odličan dokumentarac o ubistvu Arafata !
- opa22
- Posts: 1683
- Joined: 02/04/2010 15:20
#1315 Re: Al Jazeera Balkans
Ubistvo Arafata: Cijela priča

-
Perla7419
- Posts: 71
- Joined: 26/12/2010 12:39
#1316 Re: Al Jazeera Balkans
Pridruzujem se cestitkamaopa22 wrote:Sretan Bday AJBalkans
-
IgiPop
- Posts: 133
- Joined: 22/11/2011 13:29
#1317 Re: Al Jazeera Balkans
Imam nekih primjedbi na AJB rad do sada, ali čestitam godišnjicu, dobar film o Arafatu i najavljeni serijal Gorana Milića.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#1318 Re: Al Jazeera Balkans
Koliko god imaju mana nekih sitnih od Nadine Maličbegović kad vidim novinarsko/voditeljsku postavu na FTV od one što se vratila sa trudničkog Zaklan do Jelene B. AJB

- casper_
- Posts: 1096
- Joined: 24/06/2010 12:26
#1319 Re: Al Jazeera Balkans
gleda li neko ovu Alhemiju Balkana?
Odlicna emisija i svaka cast Goranu Miliću za ovo.
Odlicna emisija i svaka cast Goranu Miliću za ovo.
- opa22
- Posts: 1683
- Joined: 02/04/2010 15:20
#1320 Re: Al Jazeera Balkans
Odlično svaka čast dugo nesto bolje nisam pogledam na TV bravo cijeloj Al Jazeera Balkans ekipi!!!!!!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
ZPP
- Posts: 543
- Joined: 16/02/2013 10:13
#1321 Re: Al Jazeera Balkans
Samo su malo pretjerali sa one dvije pjesme, al dobro.... I Benja se zijanio kad počeše
Da vidim ko će ga otpjevati Marš na Drinu u nekoj kafani i ne dobiti po labrnji (pod uslovom da iko skonta o kojoj pjesmi je riječ
)
Da vidim ko će ga otpjevati Marš na Drinu u nekoj kafani i ne dobiti po labrnji (pod uslovom da iko skonta o kojoj pjesmi je riječ
-
IgiPop
- Posts: 133
- Joined: 22/11/2011 13:29
#1322 Re: Al Jazeera Balkans
Emisija je bila vrhunska. Pjesme jesu bile bezveze, ali je pozitivan ton emisije jako dobar i potreban, a Bekto iz Goražda je hit! Čestitke Goranu Miliću, dobra emisija. Vjerujem da će naredne biti još interesantnije.
- opa22
- Posts: 1683
- Joined: 02/04/2010 15:20
#1323 Re: Al Jazeera Balkans
ja baš mislim da nisu pretjerali s pjesmama.......ne znam na koju pjesmu tocno mislite....al je "Da te nije Alija" pun pogodak...i nikako da skuzim zašto je "zabranjena"
-
IgiPop
- Posts: 133
- Joined: 22/11/2011 13:29
#1324 Re: Al Jazeera Balkans
Pa meni je samo Da te nije Alija dobra od one tri...opa22 wrote:ja baš mislim da nisu pretjerali s pjesmama.......ne znam na koju pjesmu tocno mislite....al je "Da te nije Alija" pun pogodak...i nikako da skuzim zašto je "zabranjena"
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#1325 Re: Al Jazeera Balkans
Poslije vecerasnje alhemija balkana tesko da cu vise moci gledati ostale , nazovi, televizije
Ovo je vrh
Ovo je vrh
