Al Jazeera Balkans

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1301 Re: Al Jazeera Balkans

Post by wolf07 »

Black swan wrote:uopće ne kontam kako ova televizija može raditi dokumentarce o položaju azijata i indijaca u radnim kampovima-logorima koje im zaprde arapi preko posredničkih agencija

pa je li to pljuvanje prema svojim sponzorima :D

objasnite mi neuk sam :? :? :?
Jbg, izgleda da postoje TV kuce kojima je ipak na prvom mjestu interesantna i objektivna prica pa tek onda gledaju ko je baba-roga, ko Crvenkapa, ko lovac, ko vuk, ko sponzor itd., itd., ...
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#1302 Re: Al Jazeera Balkans

Post by bogumila »

wolf, jest to tako, ok, medjutim cinjenica da ovi ovdje samo prevode emisije. domace "istrazivacko novinarstvo" ne postoji. sta su ikad "istrazili" u BIH, Hrvatskoj, Srbiji, bilo gdje? znam ih nekoliko, kad pitas za to, fol "uhodavaju se, bice". aha. misevi. toga mi je najzalije. steta takvih para i mogucnosti a rezultat nista. konformizam.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1303 Re: Al Jazeera Balkans

Post by wolf07 »

bogumila wrote:wolf, jest to tako, ok, medjutim cinjenica da ovi ovdje samo prevode emisije. domace "istrazivacko novinarstvo" ne postoji. sta su ikad "istrazili" u BIH, Hrvatskoj, Srbiji, bilo gdje? znam ih nekoliko, kad pitas za to, fol "uhodavaju se, bice". aha. misevi. toga mi je najzalije. steta takvih para i mogucnosti a rezultat nista. konformizam.
Pa dobro, dobrim dijelom se slazem sa tobom ali to je vise problem novinara kao individualaca nego ove TV kuce. Novinari su jednostavno strpali lovu u dzep o kojoj kolege s drugih televizija mogu samo da sanjaju a istrazivacko novinarstvo - :-? ! Ako se jos u tom segmentu nesto promijeni, a trebalo bi jer na njih ne mogu politicari da uticu kao na druge novinare, onda ce ova televizija da uzjase na konja!
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1304 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Truba »

bila je hrga u libanonu sa hezbolahom
i to je istraživačko novinarstvo
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#1305 Re: Al Jazeera Balkans

Post by wolf07 »

Ma OK je otici u Libanon, Alzir, Kolumbiju..., ali vic je u generalno losem istrazivackom novinarstvu na nasem podneblju. Uglavnom se neargumentovano pljuje "onaj tamo", "nasim" presucujemo i najvece grijehe i u principu ne treba ti ni pet dana da shvatis koje je ciji medij u ovoj drzavi bilo da je rijec o elektronskim ili stampanim medijima. To ide dotle da recimo RTRS ne reaguje ni na javno psovanje jednog Dodika drugom kolegi novinaru, al' sta ces kad je taj novinar iz F BiH. Onda onaj drekavac u "60 minuta" se nikad nije ni ocesao o Lagumdziju, pa smo isto tako imali cuti kako isti taj Lagumdzija suflira Babicu kako da uredi dnevnik. Fahro Radoncic nam se svima pisa u facu kad kaze kako ce se boriti za naklonost "zeninog" medija tj. "Avaza". Mislim, tretiraju nas kao da smo svi u ovoj zemlji sa teskim oblicima retardacije.
Novinari ove TV kuce imaju sansu da to sruse jer su financijski nezavisni od bilo koje politicke stranke, potrebno je samo malo profesionalne hrabrosti.
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#1306 Re: Al Jazeera Balkans

Post by bogumila »

wolf ---------- :thumbup:
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#1307 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Modest Musorgski
Posts: 1040
Joined: 26/07/2012 20:08

#1308 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Modest Musorgski »

kako se zove ova mala plava voditeljica sto vodi vijesti ?
Perla7419
Posts: 71
Joined: 26/12/2010 12:39

#1309 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Perla7419 »

Modest Musorgski wrote:kako se zove ova mala plava voditeljica sto vodi vijesti ?
Zove se Irena.Najljepsa voditeljica informativnih emisija u BiH i sire:bih: . (Mislim da se preziva Kuludija ili tako nekako. Ako grijesim, sorry.).
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#1310 Re: Al Jazeera Balkans

Post by opa22 »

jeste Irene,kako se ne sjecate Irene....nekad davno bila na OBN-u :)
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#1311 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Tiger 033 »

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1312 Re: Al Jazeera Balkans

Post by It_is_a_Leclerc »

Odličan dokumentarac o ubistvu Arafata !
:thumbup:
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#1313 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Nero Histrion »

It_is_a_Leclerc wrote:Odličan dokumentarac o ubistvu Arafata !
:thumbup:
Gledao! :thumbup:
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#1314 Re: Al Jazeera Balkans

Post by opa22 »

Sretan Bday AJBalkans :thumbup:
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#1315 Re: Al Jazeera Balkans

Post by opa22 »

Ubistvo Arafata: Cijela priča



:thumbup:
Perla7419
Posts: 71
Joined: 26/12/2010 12:39

#1316 Re: Al Jazeera Balkans

Post by Perla7419 »

opa22 wrote:Sretan Bday AJBalkans :thumbup:
Pridruzujem se cestitkama :kiss: .
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#1317 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Imam nekih primjedbi na AJB rad do sada, ali čestitam godišnjicu, dobar film o Arafatu i najavljeni serijal Gorana Milića.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1318 Re: Al Jazeera Balkans

Post by StupskaBitanga »

Koliko god imaju mana nekih sitnih od Nadine Maličbegović kad vidim novinarsko/voditeljsku postavu na FTV od one što se vratila sa trudničkog Zaklan do Jelene B. AJB :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#1319 Re: Al Jazeera Balkans

Post by casper_ »

gleda li neko ovu Alhemiju Balkana?
Odlicna emisija i svaka cast Goranu Miliću za ovo.
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#1320 Re: Al Jazeera Balkans

Post by opa22 »

Odlično svaka čast dugo nesto bolje nisam pogledam na TV bravo cijeloj Al Jazeera Balkans ekipi!!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
ZPP
Posts: 543
Joined: 16/02/2013 10:13

#1321 Re: Al Jazeera Balkans

Post by ZPP »

Samo su malo pretjerali sa one dvije pjesme, al dobro.... I Benja se zijanio kad počeše :lol:

Da vidim ko će ga otpjevati Marš na Drinu u nekoj kafani i ne dobiti po labrnji (pod uslovom da iko skonta o kojoj pjesmi je riječ :mrgreen: )
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#1322 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

Emisija je bila vrhunska. Pjesme jesu bile bezveze, ali je pozitivan ton emisije jako dobar i potreban, a Bekto iz Goražda je hit! Čestitke Goranu Miliću, dobra emisija. Vjerujem da će naredne biti još interesantnije.
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#1323 Re: Al Jazeera Balkans

Post by opa22 »

ja baš mislim da nisu pretjerali s pjesmama.......ne znam na koju pjesmu tocno mislite....al je "Da te nije Alija" pun pogodak...i nikako da skuzim zašto je "zabranjena"
IgiPop
Posts: 133
Joined: 22/11/2011 13:29

#1324 Re: Al Jazeera Balkans

Post by IgiPop »

opa22 wrote:ja baš mislim da nisu pretjerali s pjesmama.......ne znam na koju pjesmu tocno mislite....al je "Da te nije Alija" pun pogodak...i nikako da skuzim zašto je "zabranjena"
Pa meni je samo Da te nije Alija dobra od one tri... :) U svakom slucaju, dobra emisija, puni pogodak. :izet:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1325 Re: Al Jazeera Balkans

Post by kamen spoticanja »

Poslije vecerasnje alhemija balkana tesko da cu vise moci gledati ostale , nazovi, televizije
Ovo je vrh
Locked