kiligonzales wrote:
Nije rijec o predrasudama. Tako tvoje rijeci zvuce. Jos ih i nazivas stokom jer traze svoja prava. Eto u autu je hladnije nego van auta. Iz gore navedenih rijeci vidi se da ti je sada dobro, kako je bilo prije, ostavimo u proslosti. Ovim ljudima tesko da je ikada bilo dobro, ali koga je danas realno briga za to. Ko se s vlasti slizao, njemu je i bilo dobro, ko nije, taj i danas se kaje za svaki dan koji je u rovu proveo.
Zasto nema tog sentimenta ako neko od njih umre na cesti, za razliku od ovih u autima?
Svako ko ima predrasude prema istima nek podje na protest i poslusa pricu istih izbliza. Jeli to tesko? Postali smo zaludjenici medija. Vise vjerujemo njima nego ljudima oko nas. Svi imamo priliku makar sat biti tamo i oprati usta od svake kritike sistema koju bilo gdje forsiramo, eto prilike da svako od nas solidarise sa sa onim koje u imovinskoj situaciji goroj od nas i pokazati da je na strani slabijih umjesto na strani zulumcara.
Jel to posteno?
Opet, kako znas da nisam sa njima pricala?? Da nemam dodira sa ljudima koji imaju teske oblike PTsPa i svakakve psihoze upravo zbog rata i takvi ne mogu radifi i da zele! Nisu i mogucnosti ni auto voziti zbog jakih tableta koje moraju piti, imaju nocne more 20godina.. prezivjeli su prve linije, strijeljanja, silovanja i sta sve ne!!!
Njih ne vidjeh danas! Oni su najugrozeniji BORCI i njima moramo kao drustvo omoguciti dostojanstven zivot, bas kao i invalidima!!
Svi ostali zemlju i sadi, lopatu u ruke, prodaji na pojaci, bavi se svercom, zaobidji koji put birtiji i kladionicu (cast izuzecima) i pokusaj nesto! Nemoguce da u 23godone nisu pronasli nikakav posao niti nesto sami skontali, a da nisu oboljeli/invalidi!!!