Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1301 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

"Budi se istok i zapad"...
Nema vise bezrezervnog poverenja u ono sto KAZU beli mantili?
A tuzioci "po sluzbenoj duznosti" stite nedodirljive, bar sto se Tuzle tice.


Image

http://img59.imageshack.us/img59/8326/1 ... tuzbi8.jpg

"Dnevni avaz", 15.02.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1302 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Koja tragedija...dvoje dece ostalo bez oca. Iskreno saucesce porodici i Vladinoj sestri, forumasici tuzlarija.

Tuzla: Vladimir Ikić pronađen mrtav

10:26, 15 Februar, 2010
Na tijelu nisu pronađeni tragovi nasilja, tužitelj naredio obdukciju.

Image

Tridesetogodišnji Vladimir Ikić iz Tuzle jučer je pronađen mrtav u stanu u Ulici Goste Lazarevića br.182 u tuzlanskom naselju Slavinovići. Kako doznajemo u MUP-u TK na tijelu nisu pronađeni tragovi nasilja.

Kako doznajemo u Tužilaštvu TK u subotu navečer je stanu sjedilo nekoliko mladića koji su pili alkohol, da bi nakon nekog vremena svi krenuli na počinak. U nedjelju oko 9 sati svi osim Vladimira su se probudili. Nakon što su ustanovili da ne daje znakove života Vladimirovi prijatelji su pozvali Hitnu pomoć. Smrt je konstatovala doktorica Službe hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Tuzla.

Uviđaj na mjestu događaja su izvršili službenici Odjeljenja kriminalističke policije PU Tuzla i kantonalni tužitelj Alija Šukalić, koji je naredio da se beživotno tijelo Vladimira Ikića preveze na patologiju UKC Tuzla, radi obdukcije. Vladimir Ikić bio je zaposlenik zaštitarske agencije „BH sigurnost”, a mnogi ga znaju i kao bubnjara nekada popularne tuzlanske grupe ˝Aria˝.

(TIP/A.J./Foto: Facebook)
http://www.tip.ba/2010/02/15/tuzla-vladimir-ikic-pronaden-mrtav/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1303 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ma nije valjda?

”Tuzlanski list” prestao izlaziti

8:09, 16 Februar, 2010
Nastavak izlaženja novine zavist će od dogovora s upravom i vlasnikom.

Image

Lokalne dnevne novine ”Tuzlanski list” neće se danas pojaviti na kioscima, nakon više od tri godine redovnog izlaženja, jer je kompletna redakcija, tridesetak urednika i novinara, odlučila jučer oko 16 sati napustiti radna mjesta, prije nego što je današnje izdanje novine bilo spremno za štampu.

Razlog za ovakav potez urednika i novinara ”Tuzlanskog lista”, kako nam je potvrđeno od nekolicine kolega, jesu finansijski problemi i nezadovoljstvo odnosom uprave i vlasnika novine Vahida Ibrišimovića. Uposlenici ”Tuzlanskog lista”, naime, plaće koje se inače isplaćuju u dva dijela, nisu primili već dva mjeseca. Svi članovi redakcije danas će redovno doći na posao, nastavak izlaženja novine zavist će od dogovora s upravom i vlasnikom.

(TIP/Dnevni avaz/E.H.)
http://www.tip.ba/2010/02/16/tuzlanski-list-prestao-izlaziti/
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1304 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

nevenkagaragic wrote:Ma nije valjda?

”Tuzlanski list” prestao izlaziti

8:09, 16 Februar, 2010
Nastavak izlaženja novine zavist će od dogovora s upravom i vlasnikom.

Image

Lokalne dnevne novine ”Tuzlanski list” neće se danas pojaviti na kioscima, nakon više od tri godine redovnog izlaženja, jer je kompletna redakcija, tridesetak urednika i novinara, odlučila jučer oko 16 sati napustiti radna mjesta, prije nego što je današnje izdanje novine bilo spremno za štampu.

Razlog za ovakav potez urednika i novinara ”Tuzlanskog lista”, kako nam je potvrđeno od nekolicine kolega, jesu finansijski problemi i nezadovoljstvo odnosom uprave i vlasnika novine Vahida Ibrišimovića. Uposlenici ”Tuzlanskog lista”, naime, plaće koje se inače isplaćuju u dva dijela, nisu primili već dva mjeseca. Svi članovi redakcije danas će redovno doći na posao, nastavak izlaženja novine zavist će od dogovora s upravom i vlasnikom.

(TIP/Dnevni avaz/E.H.)
http://www.tip.ba/2010/02/16/tuzlanski-list-prestao-izlaziti/
Gospodjo, za mustuluka ste. Kao da nam nije bio dovoljan Avaz....
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1305 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ah, stara i poznata prica "uspesnih" poslodavaca : "proizvod" se prodaje, a radnicima sipak!

Neizvjesna budućnost “Tuzlanskog lista”: Radnici traže platu za decembar, ali i uplatu staža

http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/neiz ... atu-staza/
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1306 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by tranquil »

seln wrote:
nevenkagaragic wrote:Ma nije valjda?

”Tuzlanski list” prestao izlaziti

8:09, 16 Februar, 2010
Nastavak izlaženja novine zavist će od dogovora s upravom i vlasnikom.

Image

Lokalne dnevne novine ”Tuzlanski list” neće se danas pojaviti na kioscima, nakon više od tri godine redovnog izlaženja, jer je kompletna redakcija, tridesetak urednika i novinara, odlučila jučer oko 16 sati napustiti radna mjesta, prije nego što je današnje izdanje novine bilo spremno za štampu.

Razlog za ovakav potez urednika i novinara ”Tuzlanskog lista”, kako nam je potvrđeno od nekolicine kolega, jesu finansijski problemi i nezadovoljstvo odnosom uprave i vlasnika novine Vahida Ibrišimovića. Uposlenici ”Tuzlanskog lista”, naime, plaće koje se inače isplaćuju u dva dijela, nisu primili već dva mjeseca. Svi članovi redakcije danas će redovno doći na posao, nastavak izlaženja novine zavist će od dogovora s upravom i vlasnikom.

(TIP/Dnevni avaz/E.H.)
http://www.tip.ba/2010/02/16/tuzlanski-list-prestao-izlaziti/
Gospodjo, za mustuluka ste. Kao da nam nije bio dovoljan Avaz....
Mada bi, teoretski, gašenje bilo kojeg medija trebalo biti žalosna stvar jer je to jedna riječ manje u medijskom prostoru, mislim da za "Tuzlanskim listom" neće zaplakati puno ljudi... Vjerovatno će među ožalošćenima biti više zaposlenih nego čitalaca... i to govorim mrtav ozbiljan, bez bilo kakve zlurade šprdnje. I za ono malo tiraža što su prodavali, još nisam naišao na zadovoljnog konzumenta. Zato su, uostalom, i propali.

Niti jedan medij, uključujući i Avaz, nije imao tako otvorenu podršku za ljude koje ne možemo drugačije okarakterisati nego "zadnji šupci". Čak je i Avaz napuštao "šupke" kada propadnu, ali ovi podržavaju one šupke luzere, naime prije godinu dana za ličnost 2008. godine su izabrali Nedžada Brankovića (sve se to desilo nakon svih onih "po zakonu" afera), a prije nekoliko dana za ličnost 2009. godine su izabrali Jadranku Kosor, šeficu vlade koja je trenutno opterećena sa najviše afera u regiji.
User avatar
nezavisni
Posts: 241
Joined: 23/08/2008 01:23

#1307 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nezavisni »

nevenkagaragic wrote:Otkad je to nacelnik Tuzle Jasmin Imamovic postao stedljiv?
Cudno, prvo je rekao da nema doceka nove godine na otvorenom, ako ne moze biti kao u Njujorku,
a sada : Norveska uopste ne cisti sneg...
Sad se setio da se pokriva jorganom koliko je dug...
Padajte gradjani, lomite se, ko vas sisa...CEKAJTE da se sneg otopi...treba cuvati pare...sad ce opet regres?


Imamović:˝ Moramo biti strpljivi i štedljivi ˝….

15:33, 15 Februar, 2010
Načelnik Imamović o čišćenju snijega u Tuzli.

Načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović danas je nakon sjednice Kolegija dao svoj komentar na pitanje novinara da li je lokalna vlast mogla uraditi više kada je u pitanju čišćenje velikih količina snijega, koje su blokirale tuzlanske ulice i u mnogome otežalo kretanje građana.

˝Snijeg je prolazna pojava, moramo biti strpljivi i štedljivi….. Evo sada ovo sunce može da nam uštedi začas 40.000 KM…. Većina gradova u Norveškoj uopće ne čisti snijeg….. Treba da se pokrijemo jorganom onoliko koliko je dug….˝, između ostalog je rekao načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović.

U nastavku poslušajte u cijelosti izjavu načelnika Općine Tuzla Jasmina Imamovića:

Haha, ova izjava je kandidat broj 1, za provalu godine medju politicarima. Cini mi se da je Imamovic totalno izgubio kompas... ako ga je ikad i imao. Kako ga nije stid govoriti o stednji, a prije par mjeseci je djelio regrese u opcini. A u medjuvremenu je podigao i cijene grijanja i vode. Parkinge da i ne spominjem.
Definitivno, nikoga nije briga kako obicni gradjani zive. :sad:
bogumil-8
Posts: 937
Joined: 04/02/2009 07:40

#1308 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by bogumil-8 »

nezavisni wrote: Cini mi se da je Imamovic totalno izgubio kompas...
I meni se čini da ti se čini!
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1309 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

bogumil-8 wrote:
nezavisni wrote: Cini mi se da je Imamovic totalno izgubio kompas...
I meni se čini da ti se čini!
Eh...da je SAMO kompas...
Ovo je prosto neverovatno!


Načelnik Imamović se posipa pepelom!
objavljeno: 16. 02. 2010
http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/nace ... a-pepelom/

A evo i saopstenja :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=34355

I ulica Tuzle - SRAMOTA!
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=34345
bogumil-8
Posts: 937
Joined: 04/02/2009 07:40

#1310 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by bogumil-8 »

Sreća da građani Tuzle uvijek znaju prepoznati i izabrati prave vrijednosti i kvalitete. Ovi "pametni kritičari" kao počeli predizbornu kampanju pa prave "narodni bunt"!
User avatar
nezavisni
Posts: 241
Joined: 23/08/2008 01:23

#1311 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nezavisni »

bogumil-8 wrote:Sreća da građani Tuzle uvijek znaju prepoznati i izabrati prave vrijednosti i kvalitete. Ovi "pametni kritičari" kao počeli predizbornu kampanju pa prave "narodni bunt"!
Ma nek' su tebi izbori glavna preokupacija. To sto ljudi lome kosti po zaledjenim trotoarima, i unistavaju automobile po istim takvim cestama, je nebitno. Nebitno je i to sto je voda skuplja, gubici u vodovodnoj mrezi 50%, a vjeciti direktor se ceska po m..... Takodjer, nije bitno ni to sto stanari u zgradama moraju placati parking, koji btw. trebaju sami ocistiti. Kino u Tuzli? Sta je to? Televizija Tuzla? Jesil' kad gledao taj horor? ...
Ali, 'Sreća da građani Tuzle uvijek znaju prepoznati i izabrati prave vrijednosti i kvalitete' :roll: :roll: :roll:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1312 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Draga Nevenka,
nažalost, poznata mi je nesretna priča o sudbini vašeg sina i okolnostima pod kojim se dogodila... divim se vašoj hrabrosti i nepokolebljivosti...
Pravi sportista
Posts: 58
Joined: 17/04/2008 13:06

#1313 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Pravi sportista »

Evo ispod nesto sto je nacelnik Imamovic dobio prije 1,5 mjesec zajedno sa super dokazima da je na stetu Opcine izvrsena prevara teska 2.500 KM. Bas me zanima sta je preduzeo.




ODBOJKAŠKI SAVEZ FBIH (Fax 035/315-421)
n/r Predsjednik Saveza– Sead Nazibegović
Predsjednik Nadzornog odbora – Nijaz Alić

Cc: OPĆINA TUZLA
n/r Načelnik Jasmin Imamović
KANTONALNO TUŽILAŠTVO TUZLANSKOG KANTONA
n/r Kantonalni tužilac Mirzeta Begić (veza predmet br. Kta.1150/07)

Sarajevo, 28.12. 2009.godine


Predmet: Obavijest o zloupotrebi pečata (i memoranduma) OS FBIH i falsifikovanju potpisa Direktora takmičenja OS FBIH


Dana 17.09.2009.g sam Općini Tuzla podnio više zahtjeva za pristup informacijama u kojim sam tražio da mi se dostavi dokumentacija (tj. kopija iste) u vezi finansiranja ŽOK Tuzla iz budžeta Općine Tuzla tokom zadnjih nekoliko godina. U jednom od tih zahtjeva sam tražio da mi se dostave kopije dokumentacije koju je ŽOK Tuzla dostavljao Općini kao izvještaj o utrošku sredstava dobijenih iz općinskog budžeta za 2005. godinu.

Prije izvjesnog vremena sam putem pošte dobio obimnu dokumentaciju iz Općine Tuzla kojom je (dosta kompletno) odgovoreno na moje zahtjeve od 17.09.2009.g., a dokumentacija mi je dostavljena uz popratni dopis Općine Tuzla od 28.10. 2009.godine. U dokumentaciji koja se odnosi na 2005. godinu našlo se ukupno 5 odluka nadležnog općinskog organa o dodjeli budžetskih sredstava ŽOK-u Tuzla tokom 2005.godine i to u ukupnom iznosu od 25.500 KM. Među tim odlukama bila je i Odluka broj 10-14-8817 od 13.10.2005.g. u iznosu od 2.500 KM, a istu prilažem kao Prilog 1.

Uz Odluku broj 10-14-8817 bili su prikačeni/priloženi
- akt ŽOK Tuzla broj 58-08/05 od 12.12.2005.g. pod naslovom „Izvještaj o utrošenim sredstvima“ (taj akt priložem kao Prilog 2)
- (navodna) Faktura OS FBIH broj 132-09/05 od (navodno) 14.09.2005.g. koja iznosi 3.000 KM i naslovljena je na ŽOK Tuzla (tu fakturu prilažem kao Prilog 3)
Izvještaj o utrošenim sredstvima (Prilog 2, u daljem tekstu skraćeno: Izvještaj) potpisuje Alija Fatić (ovjeren je i pečatom ŽOK Tuzla), a u njemu se navodi sljedeće: „Iznos sredstava je usmjeren za plaćanje kotizacije za sezonu 05/06 Ito prvi dio“. Ispod još piše: „ - dostavljamo fakturu br. 132-09/05 iznos 3.000.00 km.“. I zaista, uz Izvještaj je bila priložena (navodna) faktura OS FBIH br. 132-09/05 (Prilog 3) naslovljena na ŽOK Tuzla. Naizgled sve izgleda pošteno, logično i zakonito, ali ta faktura OS FBIH je lažna (a time je lažan i Izvještaj), a sačinjena je kroz zloupotrebu pečata i memoranduma OS FBIH te uz falsifikovanje najmanje jednog potpisa. Ovom prilikom Vam prijavljujem, obrazlažem i dokazima potkrepljujem ovu zloupotrebu uz očekivanje da ćete poduzeti mjere koje ste kao odgovorna lica OS FBIH i Općine Tuzla dužni poduzeti u cilju zaštite finansijskih interesa i digniteta OS FBIH, odnosno javnih sredstava Općine Tuzla. Priložena dokumentacija je samo jedan od dokaza rada Alije Fatića „u interesu odbojke“ i njegovog izvornog (stvarnog) motiva za rukovođenjem i komandovanjem u OS FBIH.

Gdine Nazibegoviću, kao bivšem Direktoru takmičenja OS FBIH, Vama bi morale biti poznate sljedeće činjenice:

1. ŽOK Tuzla je u takmičarskoj sezoni 2005/06 igrao Žensku Premijer ligu BiH što je takmičenje koje organizuje i provodi državni odbojkaški savez tj. Odbojkaški savez Bosne i Hercegovine (u daljem tekstu: OS BIH). Dakle, samo i jedino je OS BIH trebao fakturisati i naplatiti kotizaciju ŽOK-u Tuzla za takmičenje u sezoni 2005/06 i to shodno Aneksu propozicija stalnih takmičenja OS BIH za takmičarsku 2005/2006. sezonu (prilaže se kao Prilog 4, u daljem tekstu: Aneks); ako pogledate član 1. (tačka 4.) Aneksa vidjećete da je OK Jelovica, Tuzla (tj. ŽOK Tuzla) u sezoni 2005/2006. igrao žensku Premijer ligu BiH (čak je osvojio i titulu prvaka BiH u toj sezoni);

2. Članom 6. Aneksa određeni su iznosi uplata (tzv. kotizacija) u fond zajedničkih troškova za sprovođenje takmičenja u takmičarskoj sezoni 2005/2006. sezoni, a naznačeni su i rokovi za plaćanje dijelova (jednakih, po 1.500 KM) kotizacije/uplate. Jasno je da je za sve klubove/ekipe naznačene u članovima 1. i 2. kotizacija za cijelu sezonu 2005/06 iznosila 3.000 KM za cijelu sezonu gdje se prvi dio/polovina trebala platiti do 15.09. 2005. godine, a drugi dio/polovina do 15.01. 2006. godine; prva faktura OS BIH na iznos 1.500 KM (prvi dio i polovina stvarne kotizacije OS BIH za sezonu 2005/06) je zaista ispostavljena na ŽOK Tuzla tokom augusta 2005. godine, a ovu fakturu je ŽOK Tuzla zaista i platio

3. OS FBIH uopšte nije trebao i smio (nije imao pravo) fakturisati bilo kakvu kotizaciju ŽOK-u Tuzla u 2005. i 2006. godini obzirom da taj klub tokom sezone 2005/06 nije igrao lige koje organizuje OS FBIH (tzv. federalne lige); međutim, Alija Fatić je sačinio lažnu i neosnovanu fakturu OS FBIH te na njoj (i u Izvještaju) lažno prikazao da prvi dio kotizacije ŽOK Tuzla za sezonu 2005/06 koji taj klub (kao) treba platiti u korist OS FBIH iznosi 3.000 KM; lažna faktura OS FBIH nikada nije ispostavljena niti plaćena u korist OS FBIH što se može provjeriti (ovo istinski preporučujem nadležnom Tužilaštvu, sa moje strane je već provjereno) uvidom u izvode sa žiro-računa ŽOK Tuzla (broj 1020130000001423 kod Union banke Sarajevo) i OS FBIH (broj 1020130000064667 kod Union banke Sarajevo)

Uostalom, kada se pažljivo pogleda lažna faktura (navodni) broj 132-09/05 može se uočiti jedan sumnjiv detalj koji upućuje na neistinitost te fakture. Sa desne strane pravougaonika (u kojem je otkucano ŽOK TUZLA) nalazi se tekst: „Broj: 132-09 / 05“, a ispod toga je navedeno „Tuzla, 14.09.2005. god.“. Međutim, ispod pravougaonika se nalazi tekst: „PREDMET: FAKTURA BR.256-12/05“. Dakle, ovdje imamo očito neslaganje u brojevima fakture što ukazuje na to da se Alija Fatić poslužio elektronskom verzijom stvarne fakture broj 256-12/05 iz decembra 2005. godine te je modifikovanjem (uz pomoć računara) iste kreirao lažnu fakturu broj 132-09/05 koju je kasnije ispotpisivao i ovjerio pečatom OS FBIH. Malo se tu zafrknuo pa je zaboravio promjeniti broj fakture napisan ispod pravougaonika. Da se opisano falsifikovanje desilo u decembru 2005. godine svjedoči i činjenica da je (vjerovatni) datum „Izvještaja o utrošenim sredstvima“ 12.12. 2005.godine.

Posebna priča su potpisi na fakturama gdje se sva tri puta potpisao Alija Fatić. Ispod „Fakturisao“ i „Kontrolisao“ se potpisao svojim modifikovanim potpisima (koje često koristi kada je svjestan da potpisuje nešto lažno, dok je ispod „Direktor“ falsifikovao (vrlo neuvjerljivo) potpis Seada Nazibegovića koji je u periodu 2005. - 2009. godine obavljao dužnost Direktora takmičenja OS FBIH, a trenutno je predsjednik OS FBIH. Gdine Nazibegoviću, ako ja griješim tj. ako je zaista ono ispod Direktor Vaš potpis, onda predlažem da se javite tužiteljici Begić i date joj izjavu po tom osnovu. Koliko ja znam (a pogledajte i Prilog 5), stvarni potpis (duga verzija) Seada Nazibegovića izgleda mnogo drugačije od onog potpisa ispod „Direktor“ na lažnoj fakturi iz Priloga 3.

Imao sam priliku da pročitam nekoliko megalomanskih zahtjeva Alije Fatića koje je podnio (u ime ŽOK Tuzla) prema budžetskim institucijama gdje je kod „planiranja“ (bolje reći nagargavanja) troškova ŽOK Tuzla uvećavao iste za 2-3 puta u odnosu na stvarne. U svim tim „planovima“ Fatić je prikazivao duple iznose troškova kotizacije u odnosu na stvarne troškove koji su mu (da apsurd i prevara budu veći) bili poznati u momentu sačinjavanja finansijskih planova koje je podnosio Općini Tuzla i resornom Ministarstvu Tuzlanskog kantona. Smatram da je i ovo što je Fatić uradio sa lažnom fakturom OS FBIH broj 132-09/05 (Prilog 3) i lažnim Izvještajem o utrošenim sredstvima (Prilog 2) sastavni dio tog kontinuiranog (sistemskog) varanja gdje se htjelo (a očito i uspjelo) Općini Tuzla predstaviti/ dokazati da kotizacija zaista iznosi 6.000 KM po sezoni (pa onda prvi dio kotizacije iznosi 3.000 KM) iako je u praksi stvarni iznos kotizacije bio duplo niži.


PITANJE ODGOVORNOSTI NADLEŽNIH IZ OPĆINE TUZLA

Osvrnuo bih se i na neodgovorno postupanje nadležnih iz Općine Tuzla tačnije iz Službe za opću upravu, društvene djelatnosti i zajedničke poslove na čelu sa Franjom Kovačevićem (znam da je preminuo prošle godine) koji je rukovodio tom Službom (on je potpisao svih 5 odluka kojima je ŽOK-u Tuzla u 2005. godini odobreno čak 25.500 KM). U nastavku skrećem pažnju na neke stvari/činjenice koje će možda nekog natjerati da se pozabavi pitanjem (disciplinske ili krivične) odgovornosti nadležnih iz pomenute Službe.

Kao prvo, ŽOK Tuzla nije dostavio nikakav dokaz da je Faktura broj 132-09/05 zaista (nekom) plaćena, a taj dokaz se obavezno morao tražiti.

Kao drugo, u članu IV Odluke br. 10-14-8817 stoji sljedeće: „Korisnik sredstava dužan je da u roku od 15 dana od dana realizacije programa da dostavi pismeni izvještaj ovoj Službi o namjenski utrošenim sredstvima sa dokumentacijom.“ Naznačeni rok nije ispoštovan mada je to relativno obzirom da ŽOK Tuzla nikada nije nikom ni uplatio 2.500 KM (pravdanih lažnim Izvještajem o utrošenim sredstvima i lažnom fakturom OS FBIH) pa se može reći da ŽOK Tuzla nije ni „realizovao program“ te bi morao Općini vratiti lažno pravdana budžetska sredstva (uvećano za zatezne kamate).

Nedostavljanje dokaza o plaćanja i nepoštivanje roka naznačenog u Odluci br. 10-14-8817 za općinare nije bio ni najmanji problem pa je ŽOK Tuzla i dalje (u narednim godinama) nastavio dobijati obilatu pomoć iz budžeta Općine Tuzla. Što je ta pomoć bila veća, rezultati ŽOK Tuzla su bivali sve gori i gori, a aktuelni položaj ŽOK Tuzla na tabeli Premijer lige BiH (zadnje mjesto, bez osvojenog seza u zadnjih 4-5 utakmica) je stvarno čudan kada se ima u vidu koliko je novca i drugih koristi (plaćanje dvorana za treninge i utakmice) ŽOK Tuzla dobio iz općinskog budžeta tokom 2009. godine. Sve bi vjerovatno bilo drugačije da se općinska sredstva koriste namjenski i u stvarnom interesu lubu, a ne za isplatu (bruto) plata, toplog obroka itd. članovima porodice Fatić. Ako ne vjerujete (i ne znate) da u ŽOK Tuzla ima zaposlenih (a znam i ko su zahvaljujući svojim izvorima u fondu PIO/MIO), pogledajte Bilans uspjeha ŽOK Tuzla za 2008. godinu (u koloni Prethodna godina su i podaci za 2007. godinu) što je Općini priložen uz aplikacijski obrazac koji je ŽOK Tuzla podnio Općini Tuzla u maju ove godine. Naći ćete tamo stavku Plaće i ostala primanja zaposlenih koja za 2008. godinu iznosi 39.289 KM. Ali, zato nigdje u megalomanskom (blago rečeno) planu troškova ŽOK Tuzla za 2009. godinu nećete naći da su planirani izdaci za plate i druga primanje zaposlenih.


Očekujem da će i Općina Tuzla poduzeti nešto konkretno po prijemu ove Obavijesti obzirom da je jasno da je u ovom slučaju Općina Tuzla prevarena i oštećena strana. Siguran sam da gdin Imamović kao diplomirani pravnik zna šta bi se u ovom konkretnom slučaju trebalo preduzeti (preko općinskog pravobranilaštva) i to prije nego nastupi zastara. Načelniče, budite sigurni da faktura iz Priloga 3 nije jedina lažna (i nikad plaćena) faktura koju je ŽOK Tuzla podvalio Općini (lažno) pravdajući trošenje općinskog novca. Sačinjavanje i ispostavljanje lažnih faktura je specijalitet Alija Fatića s tim da je Općina Tuzla još dobro i prošla kada se zna (i posjeduju dokazi) šta je Fatić radio ministarstvima za sport u Tuzlanskom i Zeničko-Dobojskom kantonu.


ZAVRŠNE PREDSTAVKE

Nadam se da ćete ozbiljno, savjesno i stručno razmotriti ovu Obavijest. Smatram da bi se (i bez podnešenih krivičnih prijava) Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona trebalo zainteresovati za ovaj slučaj te istražiti finansiranje ŽOK Tuzla iz budžeta Općine Tuzla tokom zadnjih 10-ak godina.

S poštovanjem


Emir Mulić, Sarajevo

e-mail: [email protected]

Prilozi:
1. Odluka Općine Tuzla broj 10-14-8817 od 13.10.2005.godine
2. akt ŽOK Tuzla broj 58-08/05 od 12.12.2005.g. pod naslovom „Izvještaj o utrošenim sredstvima“
3. (navodna) faktura OS FBIH broj 132-09/05 od (navodno) 14.09.2005.g. u iznosu 3.000 KM naslovljena na ŽOK Tuzla
4. Aneks propozicija stalnih takmičenja OS BIH za takmičarsku 2005/2006. sezonu (akt OS BIH br.
5. akt OS FBIH broj 418-02/07 od 20.02.2007.g. koji je zaista potpisao Sead Nazibegović
6. kopija moje lične karte (kao dokaz o identitetu)
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1314 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

U tuzlanskom pravosudju "i po babu i po stricevima"?

Image
http://img28.imageshack.us/img28/1685/1 ... hemusa.jpg

Image
http://img22.imageshack.us/img22/6174/2 ... hemsar.jpg

"Express", 18.02.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1315 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Hmm...ko placa? Valjda ON licno?

Ko odobrava, a ko plaća putovanja pisca Imamovića?

objavljeno: 21. 02. 2010

Svako malo, načelnik Tuzle, Jasmin Imamović, trkne na zapad. Na istok niti ne pomišlja, pa ni da posjeti Iliju Jurišića. Te ode do Zagreba, gdje mu tiskaju knjige, te do Tuheljskih Toplica, pa onda na inauguraciju Ive Josipovića, u Saint-Denis u FRancuskoj, a trenutno je u Luxemburgu.

U Saint-Denisu, bio je zajedno sa saradnikom (čitaj prevodiocem) Muhamedom Mešićem. Za to vrijeme, i dalje drži epitet jedinog gradonačelnika Tuzle koji, u svom uredu u Tuzli, ne prima svoje građane!?

Image

Sipa Imamović intervjue, plaća prikaze knjiga, šalje saopćenja o “kvalitetu javne usluge u gradu” (voda, grijanje, parkinzi i tako to), a jedino ne podastire građanima, to jest biračima izvještaj: ko mu odobrava i o čijem trošku ide na sva ta putovanja, koja s poslom, koji obavlja, nemaju nikakve veze?

Da nije fena emitovala vijest o sudjelovanju drugorazrednih bh književnika u Luxemburgu, i to na “festivalu emigracije” (!?), ne bismo ni znali stvarni razlog posljednjeg načelnikovog odlaska na Zapad.

Vijest glasi: Pisci iz Bosne i Hercegovine i ove godine sudjelovat će na Festivalu emigracije od 19. do 21. marta u Luxemburgu. Ove godine u Luxemburgu trebalo bi da gostuju Marko Vešović, Jasmin Imamović i Faiz Softić koji živi na relaciji Sarajevo – Luxemburg.

Pa kaže: Zajedno s njima nastupit će književnik i publicist Kemal Musić iz Bijelog Polja (Crna Gora) i Nadija Rebronja iz Novog Pazara (Srbija). Organizator tog skupa je vlada Luxemburga, a tokom trodnevnog boravka pisaca u Luxemburgu planiran je i okrugli sto na kojem će sudjelovati pisci – učesnici iz svih zemalja svijeta, prijem kod gradonačelnika kao i zabavna večer u organizaciji bosanskih udruženja u Luxemburgu…Organizator je osigurao prijevod izvoda djela sudionika i prevoditeljicu za francuski Elmedinu Podrug, zaposlenu kao prevoditeljicu u Den Haagu…


Ne ulazeći u to kakve veze Imamović ima sa festivalima emigracije, kako je udeverao da ga baš u ovo vrijeme zovnu i u Saint-Denis, i zašto poliglotu-saradnika voda i plaća narodnim parama da mu bude prevodilac, postavlja se pitanje: odlazi li predstavnik građana Tuzle na sva ta putovanja baš u interesu grada i države (pa nije on ambasador!), da li njegov puk za sve to zna, i nije li vrijeme da jednom podastre i troškove svih tih svojih putovanja, koja plaćaju građani.

U vrijeme posvemašnjeg siromaštva, baš koga u Tuzli zaboli za festivale emigracije i skupove drugorazrednih pisaca. Ima ovdje dovoljno problema za rješavanje, da ne digne glavu i da mu ne padne napamet da svoje književne pustolovine naplaćuje preko narodnih leđa.

Možda bi bilo dobro za ovo upitati predsjednicu OV, Nadu Mladinu, zašto mu potpisuje putne naloge za beskorisna i skupa putovanja, no znajući da su iz iste političke opcije, ne sumnjamo da bi se našlo milion razloga za opravdavanje spomenutih putovanja.

Umjesto toga, možda bi bilo dobro postaviti pitanje s početka teksta: načelniče kad ćeš otići Iliji u posjetu? On tamo tamnuje i zbog toga što ste bili u istom Kriznom štabu Općine. S tom razlikom, što je Imamović, zajedno sa svim članovima Kriznog štaba, za to (a za što, u stvari!?) dobio Tuzlansku plaketu i još novčanu nagradu od 7.000 maraka! A Ilija mu je tada, kao predsjednik OV Tuzle, to potpisao i dodijelio. Pa bio bi, onda, red da mu uzvrati makar – posjetom u tamnici.

Taj put bi imao itekako opravdanje. I svi bismo ga, plebiscitarno – pozdravili! (tl, as)

(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/ko-o ... imamovica/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1316 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Dobro je... ovo je bar nadjeno...

Gdje je nađeno službeno vozilo tuzlanskog ministra

Image

Na telefon „krimolovaca" prijavljeno je da je nestao službeni automobil koji koristi Sehudin Ograšević, ministar industrije, energetike i rudarstva u Vladi Tuzlanskog kantona i da se misterija otkrije, nije trebalo dugo vremena. Automobil je pronađen na benzinskog pumpi u Dobošnici i u njemu je bio Admir H. Iz Prokosovića. On je policajcima rekao da je prijatelj ministra Ograševića i da mu je on dao automobil da završi neke privatne poslove i potom dođe u jednu kafanu kod Lukavca gdje je bio s društvom.

U Tuzli se pitaju hoće li ministar zbog davanja službenog vozila odgovarati, a bolje upućeni kažu da neće i podsjećaju da je svojevremeno ministar policije Sead Omerbegović službenim džipom privatno otišao u rodnu Kalesiju. Džip je ukraden, nikada nije pronađen i niko nije odgovarao.
D.D.
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=10495
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1317 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Konacno...dosao djavo po svoje? Bilo je krajnje vreme!

Vladika Kačavenda pod istragom

Vrh Srpske pravoslavne crkve odlučio je da zavede red, nakon što je otkriveno da je episkop Artemije pronvejerio ogroman novac, a njegov najbliži saradnik monah Simeon Vilovski pobjegao u Grčku.

Najavljeno je da će se provesti oštra kontrola poslovanja svih eparhija.

Prema informacijama iz Beograda, posebno će se sitražiti eparhija zvorničko-tuzlanska na čijem čelu je vladika Vasilije Kačavenda zbog sumnji u brojne nezakonitosti, posebno one finansijske naravi. Kačavenda je oadvno poznat po svom glamuroznom životu i rasipništvu.
S.V.
(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=10494
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1318 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Tacno tako Adnane Hamidovicu Frenkie!
Pogodak "u sridu".


Šta znate o Tuzli ?

9:38, 1 Mart, 2010
TIP: Komentar tuzlanskog repera Adnana Hamidovića Frenkiea.

Image

Znate onu igru kad vam ja kažem jednu riječ a vi onda kažete prvo šta vam padne na pamet i šta vas asocira na riječ koju ste čuli? E, hajmo to probati sad. Evo ja kažem: Tuzla! Šta vam je palo na pamet? Sol? BiH? Sloboda? Možda slana jezera? Nekom možda na pamet padne naš ultra popularni gradonačelnik Jasmin Imamović? Ili možda Fm Jam? Hip Hop? Možda Meša Selimović? Ismet Mujezinović?

Kao što vidite Tuzla ima dosta imena i stvari po kojima je poznata. No kada bi vi meni rekli Tuzla a ja morao izgovoriti par stvari koje me asociraju na moj grad onda bi to bilo slijedeće: Rupe, snijeg, parking, sivilo, prljavština, selidba , nepostojeći noćni život i tako dalje… Kao što vidite na pamet nam padaju različite stvari. Putujući prostorima naše nam bivše države primijetio sam da ljudi o mom gradu imaju jako pozitivno mišljenje. Naročito u BiH. To mi naravno uvijek bude drago čuti, al želim iskoristiti ovaj prostor i pojasniti par stvari o mom gradu.

Prva stvar koju čujem je da ljudi vole Tuzlu zato što u ovom gradu čak ni za vrijeme zadnjeg rata nije došlo do nacionalnih i vjerskih podjela! Činjenica je da u Tuzli nikad na vlasti nije bila ni jedna nacionalna partija! Naša antifašistička i antinacionalistička tradicija i historija je nešto na šta smo svi jako ponosni! Nikad u Tuzli nije došlo do sukoba između lokalnih Hrvata, Bošnjaka i Srba. U Tuzli se također najmanje izmijenila infrastruktura stanovništva naspram drugih bh gradova. Znači da je malo Srba i još manje Hrvata napustilo ovaj grad tokom prošlog rata.

Krenimo dalje. Sol. Svima je poznato da je Tuzla najveći proizvođač soli. Našom soli vi solite salate,meso,ribu i krišku hljeba kada je namažete kajmakom! Nemojte reći da vam je bolja morska sol, jer ona ne može prismrditi našoj. Kad je u pitanju tuzlanska sol, competition is none! A sada interesantan podatak. Da li ste znali da Tuzla sol koju koristi zimi za komunalne službe u sprečavanju poledice na cestama uvozi iz Osijeka!? Interesantno zar ne? Jedini tuzlanski produkt, jedino što Tuzla pravi najbolje, glavni začin po kojem je naš grad poznat se ne kupuje u Tuzli nego uvozi iz druge države!? Zašto, pitate se? Nemam pojma! Al ako bi morao pogađati, rekao bi da je to neki glupi razlog tipa; naš gradonačelnik nije u dobrim odnosima sa direktorom solane…Al opet ko će ga znati.

Druga stvar na listi bila je BiH. Ovo će biti interesantan podatak za naše mlađe komšije. Znate li da Bosna i Hercegovina, pa samim tim i Tuzla nema Mc Donalds!! Naša država je jedna od dvije ili tri države u evropi u kojoj nije otvoren taj poznati restoran! Kada sam ovo rekao prijateljima u Ljubljani ostali su šokirani. Zato sam odlučio da na Facebooku osnujem grupu koja će zahtijevati da se po jedan Mc Donalds otvori u svakom većem bh gradu! Ako naletite na grupu učlanite se!

Treća stvar na listi bila je Sloboda. Naš ponos i naša ljubav. Sloboda posle rata nije osvojila nikad ništa, al prije rata je to bio respektabilan klub koji je znao čak dotući i veliku Zvijezdu! Složit ćemo se svi da je današnji bh nogomet jako naporan za gledati. Kada ga recimo usporedimo sa ligom šampiona, utakmice naših klubova nam se čine kao u usporenom snimku. No ni to nije razlog da naš lokalni nogometni klub konačno ne dobije svoj prvi pravi stadion! Njiva na kojoj danas igramo ne ispunjava nikakve evropske standarde i stvarno je sramota da utakmice u kojim nam dolaze u goste strani klubovi moramo ići u okolna sela, jer tamo imaju stadion koji odgovara UEFA-nim standardima. A bilo bi lijepo nekada gledati i reprezentaciju BiH u Tuzli.

Slana jezera. Ovo je bio odličan potez! Sada konačno možemo gledati koke koje se navečer izkvarcane i napucane šetaju po špici i u kupaćim kostimima! Jeste da na tim istim jezerima ima dosta raje iz ruralnih sredina, al oni odu na ono staro jezero, jer im kod ovog novog smeta preglasna muzika. Dakle slana jezera- dva palca gore!

Fm Jam. Mislim da o ovom fenomenu ne treba trošiti puno riječi. Kao one reklame za ožujsko. Bosnian word for Hip Hop. E sad pređimo na moj dio odgovora. Rupe. Stvarno sam bio u dosta gradova al ni jedan grad nema gore ceste od Tuzle. Rupa na rupi. Počevši od naše petlje koja se nalazi na ulazu u grad. Gostima koji dođu u Tuzlu navečer želim puno sreće! Nigdje znaka, nigdje rasvjete al zato mnogo rupa! Zona sumraka! Još ako ste u Tuzli bili nedavno mogli ste se uvjeriti kako naše komunalne službe odgovorno i profesionalno rade svoj posao. Snijeg koji nas je zatrpao nije čišćen danima! Ali recimo da uspijete ući u Tuzlu i recimo da dođete na proljeće, jedina stvar sa kojom nećete imati problema je parking! Njega ima na svakom ćošku! Naravno plaća se, al šta je markica za pola sata sigurnog parkinga. Ako ne platite parking auto će vam biti zaključano, a ako se ipak odlučite da parkirate na trotoaru i zakrčite put glupim pješacima ,auto vam neće biti zaključano niti ćete dobiti kaznu! Ja sam za, treba se uvoditi red, al da se stanarima ispred zgrade otima parking i da stanari plaćaju parking ispred svog stana je previše.

I za kraj sam ostavio moju najdražu temu, a to je noćni život. Pošto ja još spadam među mlade i još uvijek volim navečer izlaziti ovaj problem mi najviše smeta. Tuzla danas ima oko 250 000 stanovnika i ona je nakon Sarajeva i Banja Luke treći najveći grad u BiH. Znate koliko Tuzla ima kino sala? Nijednu! Znate koliko Tuzla ima noćnih klubova u kojima možete čuti normalnu muziku a ne zavijanje narodnjaka? Jedan! Jedan klub za dvijestopedesethiljada stanovnika! Vama je poznato da u Tuzli ima raznih festivala i koncerata preko ljeta. Jedan od njih je postao i popularan van granica BiH, zove se „Unity”. Znate do kad taj festival navečer traje? Do 00.00 sati! Minuta duže i specijalna jedinica upada na koncert i kreće u obračun sa posjetiocima! Ovo nije pretjerivanje! Ako ne završite koncert na vrijeme specijalci upadaju kao da je u pitanju Maoča! Zamislite da se „Exit” ili neki drugi festival mora završiti u 00.00! Eto dragi moji, to vam je Tuzla. Mene i moje drugove bude stid svaki put kad nam dođu gosti. Ljudima nije jasno kako to da u tako lijepom gradu imamo samo jedan klub. I kako to da se u 23.00 sve zatvara? Rambo Amadeus je ,dok je završavao svoj tuzlanski koncert u 23.55 izjavio; „Rado bi vam ja pomogao, al to vaš problem!”

(TIP/Autor:Adnan Hamidović Frenkie)
http://www.tip.ba/2010/03/01/sta-znate-o-tuzli/

i ovaj portal je objavio Frenkiev komentar:
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/03/pren ... e-o-tuzli/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1319 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

ZANIMLJIVO

Australski tenisač Bernard Tomić porijeklom je sa Husina!

objavljeno: 02. 03. 2010

Ovogodišnja senzacija Australlian opena, 17-godišnji Bernard Tomić, porijeklom je iz Tuzle. Točnije, iz sela Husina pretežno naseljenog hrvatskim življem, gdje mu je rođen otac, Ivica Tomić, dok je majka Adisa, rođena Vatić, iz Brčkog. Ona je u Tuzli studirala medicinu, dok se Ivica bavio taksiranjem. Kratko su se zabavljali, a vjenčali su se par godina pred rat u BiH....

I DALJE...
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/03/aust ... sa-husina/
Incub
Posts: 764
Joined: 16/04/2007 15:44

#1320 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Incub »

Nevenka a gdje ste vi?
Nije vas bilo zadnjih 10-ak dana.
Veliki pozdrav.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1321 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Incub wrote:Nevenka a gdje ste vi?
Nije vas bilo zadnjih 10-ak dana.
Veliki pozdrav.
Zar sam Vam nedostajala?
Drago mi je sto ste primetili da me nema...
Bila sam na odmoru 2 sedmice (starom), pa sam obisla svoje u Slavoniji (selo Silas kod Osijeka).
Odmorila se malo i od interneta.
dasan
Posts: 75
Joined: 10/11/2009 08:03

#1322 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by dasan »

Moram reći da ste i meni nedostajali, redovno vas čitam.
Incub
Posts: 764
Joined: 16/04/2007 15:44

#1323 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Incub »

Jeste,jeste bas ste nedostajali.
Nadam se da cete sad nadoknaditi ovu prazninu od dvije sedmice :) .
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1324 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Incub wrote:Jeste,jeste bas ste nedostajali.
Nadam se da cete sad nadoknaditi ovu prazninu od dvije sedmice :) .
Hvala, pokusacu se vratiti na par novosti iz Tuzle.

Kao prvo (ipak mi je drago, bez obzira na kvalitet) : "Tuzlanski list" ponovo izlazi, ali, izgleda (nezvanicno) da ce ga kupiti Slovenci!
Nezvanično: Slovenci kupili Tuzlanski list!?

http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/nezv ... nski-list/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1325 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Cuj "zadovoljni"? Ili je nivo aspiracija minimalan...

Kantonalni sud Tuzla: Zadovoljni efikasnošću, izrečeno 298 godina i 10 mjeseci zatvora
objavljeno: 25. 02. 2010

Image

Prioritet sudija Kantonalnog suda Tuzla u ovoj godini treba biti rješavanje parničnih postupaka koji su pred općinskim sudovima pokrenuti unazad četiri godine, bez obzira kada je drugostepeni postupak pokrenut.Sudije trebaju 40 odsto mjesečne norme posvetiti predmetima,koji su zakonom označeni kao hitni, kao što su stambeni , radni i bračni sporovi, sporovi iz odnosa roditelja i djece, izvršni predmeti, mjere osiguranja, stečaji i registracija pravnih subjekata, navedeno je u operativnom planu koji je donijela predsjednica ovog suda, Indira Hadžimehmedović.

Hadžimehmedović je navela da su u prošloj godini neažurni bili drugostepeni parnični referat, na kojem je ostalo 2.410 neriješenih predmeta, od kojih 125 iz 2007.godine, a 547 iz 2008.godine, te referat upravnog spora sa 835 neriješenih predmeta.

-Na referatu upravnog spora predmeti će se rješavati prema redoslijedu prijema tužbe, s tim što su sudije dužne prioritetno uzeti u rad sve predmete bez obzira iz koje godine potiču, a koji se odnose na ostvarivanje prava na penziju, socijalnu naknadu, invalidnine i materijalno obezbjeđenje, te predmete stambenih sporova-navela je Hadžimehmedović u operativnom planu.

Prema operativnom planu, predmeti koji se odnose na zloupotrebe položaja ili ovlasti i pronevjere se moraju odmah staviti u rad, bez obzira na redoslijed podnošenja prijava.

Krivično odjeljenje Kantonalnog suda Tuzla je, prema procjeni predsjednice Hadžimehmedović, ostvarilo ažurnost, a prioritet u njihovom radu će biti pritvorski predmeti. U prošloj godini, u 63 predmeta izrečeno je ukupno 298 godina i 10 mjeseci zatvora, a kazne su bile u rasponu od jedne godine do 40 godina, za Tomislava Petrovića.

-Zadovoljni smo rezultatom rada u 2009.godini, jer je ostvareno 146 odsto kolektivne norme,odnosno u prosjeku 308 predmeta po sudiji, a imali smo 93,5 odsto potvrđenih optužnica, što potvrđuje kvalitet rada-izjavila je Hadžimehmedović.

(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/kant ... i-zatvora/
Post Reply