SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#12976 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa ovdje je vise nego ocigledno sta se radi.
Zvalaci se javnost sa glupostima da te glava zaboli i samim tim ce i javnost izgubiti interesovanje za slucajem. toliko gluposti valjaju da oni u mjedenici ako citaju portale oplakase od smjeha.
Nakon toga na red ide umaranje Memicevog oca da covjeku ode zdravlje tako da ce biti zabavljen oko samog sebe.
Nakon toga ce se seferovicu presuditi za ubistvo iz nehata i natovarice mu bjekstvo sa lica nesrece. dobice naaaajvise do 10 godina. izaci ce za 4-5. nekim slucajem ce mu u amanet tetka iz milana ostaviti par desetina hiljada maraka, Aka "voda komsija">
Preocigledan scenario.
Ikreno bih bio najsretniji da grijesim.
Zvalaci se javnost sa glupostima da te glava zaboli i samim tim ce i javnost izgubiti interesovanje za slucajem. toliko gluposti valjaju da oni u mjedenici ako citaju portale oplakase od smjeha.
Nakon toga na red ide umaranje Memicevog oca da covjeku ode zdravlje tako da ce biti zabavljen oko samog sebe.
Nakon toga ce se seferovicu presuditi za ubistvo iz nehata i natovarice mu bjekstvo sa lica nesrece. dobice naaaajvise do 10 godina. izaci ce za 4-5. nekim slucajem ce mu u amanet tetka iz milana ostaviti par desetina hiljada maraka, Aka "voda komsija">
Preocigledan scenario.
Ikreno bih bio najsretniji da grijesim.
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#12977 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ova rekonstrukcija je klasican napad na inteligenciju i zdrav razum.
Osumnjicena drzi vaz o tome kako se brzo, strasno brzo vozilo. Vjestak na sudu utvrdio da se vozilo 45 km/h.
Osumnjicena tvrdi da su oni hodali razdvojeno, djevojka da su hodali i dodirivali se ramenima.
Ova animacaja prikazuje udar kao da ih je bolid F1 udario. Razbacalo ih na sve strane plus klizanje po asfaltu, a nastradali nema nikakve povrede osim onih na glavi.
Vozilo osteceno - branik, blatobran, far, sofersajba. I sve to navodno od udara pri brzini 45 km/h, a nastradali nema nikakve druge povrede osim onih na glavi.
Osumnjicena drzi vaz o tome kako se brzo, strasno brzo vozilo. Vjestak na sudu utvrdio da se vozilo 45 km/h.
Osumnjicena tvrdi da su oni hodali razdvojeno, djevojka da su hodali i dodirivali se ramenima.
Ova animacaja prikazuje udar kao da ih je bolid F1 udario. Razbacalo ih na sve strane plus klizanje po asfaltu, a nastradali nema nikakve povrede osim onih na glavi.
Vozilo osteceno - branik, blatobran, far, sofersajba. I sve to navodno od udara pri brzini 45 km/h, a nastradali nema nikakve druge povrede osim onih na glavi.
- stetoskop
- Posts: 1395
- Joined: 21/06/2010 18:12
- Location: Pokraj Sarajeva
- Grijem se na: Fujitsu 12llce
- Vozim: Traktor, ide j€bi ga
#12978 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ova rekonstrukcija dogadaja je "Alisa u zemlji cuda"
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#12979 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
a alisa sve zna.
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#12980 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Molim vas ne stavljajte Vladimir Nazor i Mjedenicu u kontekst kad aludirate na "nižu inteligenciju". Prođite se mahalskog shvatanja da tamo žive i obrazuju se nekakvi "retardi".
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#12981 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ljudi svoje nedostatke prikrivaju ponizavanjem drugih i drugacijih i ljudi koji nikakve veze namaju sa datom situacijomJanuaryJones wrote:Molim vas ne stavljajte Vladimir Nazor i Mjedenicu u kontekst kad aludirate na "nižu inteligenciju". Prođite se mahalskog shvatanja da tamo žive i obrazuju se nekakvi "retardi".
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#12982 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
JanuaryJones wrote:Molim vas ne stavljajte Vladimir Nazor i Mjedenicu u kontekst kad aludirate na "nižu inteligenciju". Prođite se mahalskog shvatanja da tamo žive i obrazuju se nekakvi "retardi".
+1
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#12983 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Tamo zive ljudi koji imaju ogranicenje u razvoju(mentalnom ili fizickom) i kojima bi neko ko bi zelio biti "namazan" mogao prodati pricu o "sarenim lazama".JanuaryJones wrote:Molim vas ne stavljajte Vladimir Nazor i Mjedenicu u kontekst kad aludirate na "nižu inteligenciju". Prođite se mahalskog shvatanja da tamo žive i obrazuju se nekakvi "retardi".
Spominjem u kontekstu da nase tuzilastvo, sudije, advokati, drzava.....sviju nas ostale tretiraju kao da smo svi iz neke od tih ustanova a da su oni namazani.
i u tim poredjanjima stavim da takve stvari nam pokusavaju servirati, cak i neko ko je ogranicen u razvoju bio bi u stanju da skonta da su to u stvari sarene laze koje neko pokusava da proda i da je toliko ofirno da ne trebas imati iq preko npr 90 pa da se skonta.
I tu je ta paralela. Znaci bukvalno vrijedja da neko misli da smo svi mi koji nismo oni, toliko ograniceni (u bilo kojem smislu) pa da nam se moze prodati ovakva prica.
- radiša
- Posts: 6393
- Joined: 04/02/2012 00:23
- Location: Sator
#12984 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sto je jako bitno ova alisa kaze bila tisina nista se culo nije,pa da je auto bilo iza njih hajmo reci na 20 metara culi bi ga i sklonili se....
-
Us and them
- Posts: 379
- Joined: 11/03/2017 16:23
#12985 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Curu ovo sve samo smara, mislim da je ona davno zaboravila i Dženana a kamoli kako je tačno bilo kad je ubijen.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#12986 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
"Stealth mode" upalio ljubo na kombiju.radiša wrote:Sto je jako bitno ova alisa kaze bila tisina nista se culo nije,pa da je auto bilo iza njih hajmo reci na 20 metara culi bi ga i sklonili se....
E jeeeee pa kako ne znas to da se ugradjuje?
- radiša
- Posts: 6393
- Joined: 04/02/2012 00:23
- Location: Sator
#12987 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Dok se slucaj ne okonca i sazna istina smaranja nema.Sto se god vise odugovlaci sa istinom tolko ce se doticna kako kazes "smarati"Us and them wrote:Curu ovo sve samo smara, mislim da je ona davno zaboravila i Dženana a kamoli kako je tačno bilo kad je ubijen.
- radiša
- Posts: 6393
- Joined: 04/02/2012 00:23
- Location: Sator
#12988 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma da....zdruzdjo wrote:"Stealth mode" upalio ljubo na kombiju.radiša wrote:Sto je jako bitno ova alisa kaze bila tisina nista se culo nije,pa da je auto bilo iza njih hajmo reci na 20 metara culi bi ga i sklonili se....
E jeeeee pa kako ne znas to da se ugradjuje?
Ako smo sisali veslo nismo progutali camac.
-
Us and them
- Posts: 379
- Joined: 11/03/2017 16:23
#12989 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Hajde da uzmemo da nema nikakve velike tajne, da su ga zaista slučajno udarili cigani s kombijem. Zamislimo to na tren.
I u tom slučaju ostaje da je ponašanje raznoraznih komesara, tužioca, vještaka i svjedoka haotično i nerazumljivo. To nije lični dojam nas laika, sami se međusobno svađaju i optužuju. Znači nije problem u nama koji pratimo slučaj bez da smo direktno povezani, i kad maknemo sve neslužbene teorije na stranu ovaj slučaj je opet haos.
I u tom slučaju ostaje da je ponašanje raznoraznih komesara, tužioca, vještaka i svjedoka haotično i nerazumljivo. To nije lični dojam nas laika, sami se međusobno svađaju i optužuju. Znači nije problem u nama koji pratimo slučaj bez da smo direktno povezani, i kad maknemo sve neslužbene teorije na stranu ovaj slučaj je opet haos.
- radiša
- Posts: 6393
- Joined: 04/02/2012 00:23
- Location: Sator
#12990 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Hajmo logicno razmisljati,da su to uradili cigani nebi bilo nista lakse za citav slucaj,davno bi bio zavrsen kao sto je onaj ubio onog navijaca zelje.Sto se tad nije pravio bilo kakav problem?Sto nisu sjevale optuzbe,otkazi...
Pa zato sto se nista nije krilo.Ovde se krije i zato je sve ovako kako jeste.Umjesto da radi sebe odgovorni kazu sta je bilo oni sute i samo sebi zagorcavaju zivot jer od pravde i istine niko nije pobjego pa nece ni oni.
Pa zato sto se nista nije krilo.Ovde se krije i zato je sve ovako kako jeste.Umjesto da radi sebe odgovorni kazu sta je bilo oni sute i samo sebi zagorcavaju zivot jer od pravde i istine niko nije pobjego pa nece ni oni.
-
Hendrix
- Posts: 5285
- Joined: 27/02/2004 00:00
#12991 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma cim je prvi put spomenuta lafo amnezija doticne bilo je jasno u kojem smjeru ovo sve ide, ovo nema ni u filmovima majke mi.
Ocigledno je da je sistem sposoban da provuce i najnevjerovatnije scenarije da bi zastitio svoje vladare, zastrasujuce dokle su spremni ici.
Ocigledno je da je sistem sposoban da provuce i najnevjerovatnije scenarije da bi zastitio svoje vladare, zastrasujuce dokle su spremni ici.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#12992 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
jebe ih samo što je otac pametan i priseban. u nekom drugom slučaju bi oni već odavno njemu dali dijagnozu - poludio čovjek od bola pa izmišlja neke teorije, ne d'o dragi bog nikome...
- Thorgerson
- Posts: 9907
- Joined: 15/04/2015 11:26
#12993 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Upravo tako.Hendrix wrote:Ma cim je prvi put spomenuta lafo amnezija doticne bilo je jasno u kojem smjeru ovo sve ide, ovo nema ni u filmovima majke mi.
Ocigledno je da je sistem sposoban da provuce i najnevjerovatnije scenarije da bi zastitio svoje vladare, zastrasujuce dokle su spremni ici.
Amnezija je najbolje oruzje u ovakvim situacijama.
Glavni svjedok, doticna - ima amneziju. Iako su svi doktori rekli da nema nikakvih osnova da ona ima amneziju, ali jbg tu ti ni najbolji advokat ne moze pomoci, ako neko kaze da ima amnezijum, da se ne sjeca, sta ti tu mozes.
I najjace ono, kad je pita istrazitelj, pa bila si rekla...a joj jesam, pa ja rekla sam, ali sam skontala da sam to sanjala.
Ne treba zaboraviti da je ova tuziteljica vodila i slucaj Mahir Rakovac, koji je samo tako ugasen. Roditelji malog ispadose najgori na svijetu. Dubravka dokrajcili, a mislim da mu je i mama na samrti.
Pa ti probaj nesto uraditi protiv vladajuce hobotnice.
- radiša
- Posts: 6393
- Joined: 04/02/2012 00:23
- Location: Sator
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#12995 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
cuj kakvu? Pa da nije kriv.radiša wrote:http://www.avaz.ba/clanak/288152/saraje ... -nije-kriv
kakvu poruku ova supcina salje...
tipican primjer kako se radi zataskavanje slucaja na ovim prostorima.
Nesreca se desila 5-og novembra 2015. frajer pijan, policajac granicni, opali lika autom i ubije, onda pobjegne, pa ga nadju. uhapse pa zatvore a onda puste.
i onda ide umirivanje javnosti razvlacenjem. sigurno se vodila "opsezna istraga" koju je vodio grunf iz alan forda.
a onda samo izjasnjavanje o krivici godinu i pet mjeseci kasnije. Svo vrijeme naravno ciko na slobodi. ne bi me zacudilo da je i radio na radnom mjestu granicnog policajca.
I kakvu to poruku salje????
quote is terminator 2: "There's no fate but what we make for ourselves"
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#12996 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
granicar je kriv, vzoio je pijan.
ali ovo ostalo sve je malo mutno ... je li do novinara, do suda i onog sto pise saopstenja
vozio je 55, a ne kazu koliko je ogranicenje nego neodredjeno "brzina nije bila prilagođena uslovima i stanju puta. "
dalje motor se ukljucivao sa sporedne na glavnu cestu, znaci oduzeo je prednost autu. ali to ne pise izricito tako, nego umotano
a i ovaj zadnji dio kako je napisan
ali ovo ostalo sve je malo mutno ... je li do novinara, do suda i onog sto pise saopstenja
vozio je 55, a ne kazu koliko je ogranicenje nego neodredjeno "brzina nije bila prilagođena uslovima i stanju puta. "
dalje motor se ukljucivao sa sporedne na glavnu cestu, znaci oduzeo je prednost autu. ali to ne pise izricito tako, nego umotano
a i ovaj zadnji dio kako je napisan
- Edin H.
- Posts: 53636
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#12997 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pa i nije kriv u tom slucaju. Treba da odgovara za voznju u pijanom stanju i bijeg poslije nesrece.uglavnomja wrote:granicar je kriv, vzoio je pijan.
ali ovo ostalo sve je malo mutno ... je li do novinara, do suda i onog sto pise saopstenja![]()
vozio je 55, a ne kazu koliko je ogranicenje nego neodredjeno "brzina nije bila prilagođena uslovima i stanju puta. "
dalje motor se ukljucivao sa sporedne na glavnu cestu, znaci oduzeo je prednost autu. ali to ne pise izricito tako, nego umotano
a i ovaj zadnji dio kako je napisan
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12998 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mislim da si automatski kriv za svaki udes koji se desi ako si pod uticajem alkohola.
Moze biti olaksavajuce sto neko drugi dijeli krivicu, ali ti nisi smio biti za volanom.
Ne navode ogranicenje jer je vjerovatno opste ogranicenje od 50.
Moze biti olaksavajuce sto neko drugi dijeli krivicu, ali ti nisi smio biti za volanom.
Ne navode ogranicenje jer je vjerovatno opste ogranicenje od 50.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#12999 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/507 ... tvora.html
pošto znamo da je sb sad bilten sda, znači li ovo da će i glavna uskoro na ropotarnicu...
pošto znamo da je sb sad bilten sda, znači li ovo da će i glavna uskoro na ropotarnicu...
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#13000 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
uhvatili su ga nekoliko sati nakon nesrece, 4 valjda, pise negdje, i ne mogu znati 100% tacno, u dvije decimale, koliko je imao promila u trennutku nesrece, mogu samo priblizno izracunati.
tesko da se moze dobiti tacno 1,41.
a u nekom mediju je pisalo da je pod uticajem narkotika
svi su se fokusirali na zrtvu, emotivno, jer on je bio na nekoj ratnoj slici milomira k, djecacic sa kapom i majicom miki maus .... a o samoj nesreci vrlo malo je pisalo.
tesko da se moze dobiti tacno 1,41.
a u nekom mediju je pisalo da je pod uticajem narkotika
svi su se fokusirali na zrtvu, emotivno, jer on je bio na nekoj ratnoj slici milomira k, djecacic sa kapom i majicom miki maus .... a o samoj nesreci vrlo malo je pisalo.
