Zatišje pred buru.
Al' nisu normalni, lika nalomili ko vola u kupusu jbt.
https://www.faktor.ba/vijest/sarajevo-o ... bra-243683
Sve je to Otoka...drndalo wrote:Otkad su Hadzici u Novom Sarajevu? Taman htjedoh pitati gdje to u Novom Sarajevu ima INAina pumpa..?
http://forum.klix.ba/otoka-do-tokia-t146647.htmlDroog wrote:Sve je to Otoka...drndalo wrote:Otkad su Hadzici u Novom Sarajevu? Taman htjedoh pitati gdje to u Novom Sarajevu ima INAina pumpa..?
Mislim da je bilo neki dan da otvaraju negdje u Hamdije Cemerlicadrndalo wrote:Otkad su Hadzici u Novom Sarajevu? Taman htjedoh pitati gdje to u Novom Sarajevu ima INAina pumpa..?
U Hamdije Ćemrlića ali tek se renovira neće se otvoriti za barem još tri mjeseca. Ovo je novinar nešto zbrljao...vješalica wrote:Mislim da je bilo neki dan da otvaraju negdje u Hamdije Cemerlicadrndalo wrote:Otkad su Hadzici u Novom Sarajevu? Taman htjedoh pitati gdje to u Novom Sarajevu ima INAina pumpa..?
Eh sad......ne mogu se sjetiti jel bas InA ili je EP
Probaj potraziti
ranger wrote:i onda duse jos izdaju, heej saopstenje, upozorenje, ni slucajno ne otvarati vrata kojekakvim majstorima kablovskoj itd.
pa picka vam materina bugregdzijsko kladionicarska sto ih ne hapsite.
Radio sam jedan posao tako dobro, unio sam inovacije - toliko da sam doveo do ukidanja svog radnoga mjesta.JThomas wrote:zaposlenih u mup-u ima sasvim dovoljno da svaki stalni počinilac djela ima svog policajca, i to po smjenama. najveći dio djela čini stotinjak ljudi u datom trenutku i sve se zna. policija, tužilaštvo i sud su sastavni dijelovi istog aparata, a tom aparatu je u interesu da se mi bojimo za golu egzistenciju. kad se klošari zajebu u mraku i slučajno napadnu nekoga iz tog aparata, sve se riješi i vrati u roku nekoliko sati...
jakoHaris.ba wrote:Radio sam jedan posao tako dobro, unio sam inovacije - toliko da sam doveo do ukidanja svog radnoga mjesta.JThomas wrote:zaposlenih u mup-u ima sasvim dovoljno da svaki stalni počinilac djela ima svog policajca, i to po smjenama. najveći dio djela čini stotinjak ljudi u datom trenutku i sve se zna. policija, tužilaštvo i sud su sastavni dijelovi istog aparata, a tom aparatu je u interesu da se mi bojimo za golu egzistenciju. kad se klošari zajebu u mraku i slučajno napadnu nekoga iz tog aparata, sve se riješi i vrati u roku nekoliko sati...
Policija, tužioci i sudije su mnogo pametniji od mene.
Mislim da je policija zadnja karika u lancu koja bi trebala snositi odgovornost...Black swan wrote:krmad drotovska i sudska
Pa pola bi se Bosne pobilo isti dan kad bi to usvojili. Frajko bi iskopo tenk ispod kuce i porusio citav komsilukdrugi profil wrote:Samo jedna mala izmjena zakona bi mnogo promijenila.
Da imas pravo primjeniti bilo kakvu silu da zastitis svoju imovinu i lice, narocito na privatnom posjedu.
A ko ti brani. Onaj ko je sposoban za to sigurno se nece osvrtati na zakon kakav god ovaj bio. Onaj ko nije, dzaba mudrugi profil wrote:Samo jedna mala izmjena zakona bi mnogo promijenila.
Da imas pravo primjeniti bilo kakvu silu da zastitis svoju imovinu i lice, narocito na privatnom posjedu.
Tačno. Samo, kod nas je idiotsko rješenje na suprotnom kraju spektra. Naime, na primjer, ako bilder od 120 kg mišića krene da siluje djevojčicu od 45-50 kg, i koristi samo svoje tijelo, ruke kao oružje napada, ona nema pravo da pri odbrani koristi bilo kakvo sredstvo odbrane osim svog tijela. Ako koristi on će biti suđen za silovanje ili pokušaj, a ona će biti suđena zbog korištenja nerecipročne sile pri odbrani.JThomas wrote:ma šta ja znam. eto vidi u americi gdje preovladava to zakonsko "stand your ground" rješenje - takvih je obračuna neuporedivo više. bude i grešaka, zaplate baštovani, bude i zloupotreba...srednjeročno i dugoročno promjena zakona sigurno utiče na ponašanje.
Gdje to uče tako? Jer napisao si nekoliko stvari koje mogu veoma da budu opasne.Hakiz wrote:Tačno. Samo, kod nas je idiotsko rješenje na suprotnom kraju spektra. Naime, na primjer, ako bilder od 120 kg mišića krene da siluje djevojčicu od 45-50 kg, i koristi samo svoje tijelo, ruke kao oružje napada, ona nema pravo da pri odbrani koristi bilo kakvo sredstvo odbrane osim svog tijela. Ako koristi on će biti suđen za silovanje ili pokušaj, a ona će biti suđena zbog korištenja nerecipročne sile pri odbrani.JThomas wrote:ma šta ja znam. eto vidi u americi gdje preovladava to zakonsko "stand your ground" rješenje - takvih je obračuna neuporedivo više. bude i grešaka, zaplate baštovani, bude i zloupotreba...srednjeročno i dugoročno promjena zakona sigurno utiče na ponašanje.
Po našem zakonu, legitimna odbrana je recipročna napadu, dakle, ako te neko napadne bez oružja nemaš pravo koristiti oružije (pa makar to bio kišobran, četka za kosu, kamen itd), iako fizičkom konstitucijom nemaš šanse da se odbraniš.