Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12826 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Image

Uz zvuke radija ilijas :bih:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12827 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

https://www.reifendirekt.at/rshop/Reife ... T/R-377199

U Austriji isto treca klasa Miselin guma, ono sto ne prodje testove u engleskoj izgleda :lol:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#12828 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

BarbaDue wrote:
amar1994 wrote:inace se njima isplati maksuz za BiH ili Balkan opcenito pravit gume :lol:

PS.ubio je SUV :D
vidi se da pojma nemaš :mrgreen:

al hajd mi objasni ovo ako si baš takav stručnjak:

MICHELIN ALPIN 6 - 195/65 R15 95T - CIJENA U UK

MICHELIN ALPIN 6 - 195/65 R15 91T - CIJENA U BiH

Napomena: istraživanje je u vremenskom razdoblju od 30 sec.

ja u svici kupio Xbox One S - 320KM

kod nas isti takav 550KM :D ovaj u svici ocigledno skart koji kod nas nije prosao :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#12829 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

Qler wrote:

ja u svici kupio Xbox One S - 320KM

kod nas isti takav 550KM :D ovaj u svici ocigledno skart koji kod nas nije prosao :D

pih, gdje ti je pamet bila, sto nisi uzeo PS4 Pro :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12830 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Nisu stigli škartovi iz Japana :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#12831 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beni-bu-man »

Throttle wrote:Nisu stigli škartovi iz Japana :lol:
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12832 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

:lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12834 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Evo kako je danas bilo na Kupresu:

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12835 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Danas oko 11-12 Vozuca pa kroz Olovo, kisa i haos nevrijeme
Poslije sahatak, u Varesu 30cm snijega... kazu proslog bilo 80-90... jos neociscenog starog imali
Zamalo me zatrpalo :mrgreen:

I povrh tolikog snijega i jebene ceste svi spremni, niko zaglavljen... :thumbup:

A oo gradu u mjestu stoje :skoljka:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12836 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Taj put je i ljeti katastrofa. Prosao jednom, smijer Olovo-Ribnica-Vozuca-Zavidovici. Tacno onda skontas kako Bosna nije samo Sarajevo ili bilo koji drugi veci grad.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12837 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Ma nista katastrofa prava zaobilaznica treba paziti na sticare jer ne koce :D
Ali sto je put preko vijake dobar :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12838 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Bakir1 wrote:Ma nista katastrofa prava zaobilaznica treba paziti na sticare jer ne koce :D
Ali sto je put preko vijake dobar :lol:
Mozda jest tebi koji nadjes i gore vukojebine za hodanja. :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12839 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Moje nacelo je da svaki put treba znati, pa i sumski, tako da nista to nije toliko strasno :D
Put od sanskog mosta za BL je i meni bio strasljiv :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12840 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Bakir1 wrote:Ma nista katastrofa prava zaobilaznica treba paziti na sticare jer ne koce :D
Ali sto je put preko vijake dobar :lol:
Krenem danas prvo gore prema dubostici, nisam ni kilometar, vec vidim ne valja... kontam jebi ti to, odoh dole na zvijezdu

Krenem i tamo, zajebi radnju, snijega jos i leda, i okolo skroz na Brezu... kontam sta me moze docekati 5km ispred :skoljka:

A moze se prema vozucoj, samo ima nepreglednih krivina
Jedan sticar i dva tegljaca sreo, ne micu se a ti bjezi u rijeku :mrgreen:

@optimist
Vjeruj mi danas sam isto pomislio prolazeci kroz ona mjesta, cunista i gore onu carevu cupriju
A on se u zenici lijeci...
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12841 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

I sto je najgore kad se nesto desi, zbog procedura dovezu pacijenta u Zenicu, pa onda nazad za Kosevo. A fakticki prodju na 10 km od Sarajeva...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83409
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12842 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Optimist wrote:Evo kako je danas bilo na Kupresu:

Image
Jbt ja ovuda samo ljeti gonim :izet:
Optimist wrote:Taj put je i ljeti katastrofa. Prosao jednom, smijer Olovo-Ribnica-Vozuca-Zavidovici. Tacno onda skontas kako Bosna nije samo Sarajevo ili bilo koji drugi veci grad.
Strasan put...bas tako....dje sve ljudi zive, ona skola mi jr bila nekako nadrealno iskustvo...ja sam nekad u ljeto tuda prolazio, divljina, uska cesta, mocna priroda....zapravo sam zalutao trazeci precicu do Zenice :lol: ucinilo mi se da nema kraja
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#12843 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

Maloprije preko Komara:

noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#12844 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Ide opel ko po suhom
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12845 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Ide kad je nizbrdo. :lol:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12846 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

@Travnicki & Optimist

Jeste Toyota, i ima permanentni pogon na svim tockovima. :mrgreen:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#12847 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimus09 »

Imam tigar i starfire na autu.Koliko godina,odnosno kilometara bi mogle izdrzati,kad je vrijeme za zamjenu ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65408
Joined: 16/07/2012 16:00

#12848 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Optimus09 wrote:Imam tigar i starfire na autu.Koliko godina,odnosno kilometara bi mogle izdrzati,kad je vrijeme za zamjenu ?
Ah brate kad je takva situacija - vozis dok ima 4 mm sare ili dok ne vidis da ti proklizavaju i bez snijega. Nema univerzalnog pravila za zamjenu osim dotrajalosti gume. Ovo u vezi godina, sve zavisi kako je skladistena, jel vozena puno po vrucem asfaltu i sl.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12849 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

drug_profi wrote:
Optimus09 wrote:Imam tigar i starfire na autu.Koliko godina,odnosno kilometara bi mogle izdrzati,kad je vrijeme za zamjenu ?
Ah brate kad je takva situacija - vozis dok ima 4 mm sare ili dok ne vidis da ti proklizavaju i bez snijega. Nema univerzalnog pravila za zamjenu osim dotrajalosti gume. Ovo u vezi godina, sve zavisi kako je skladistena, jel vozena puno po vrucem asfaltu i sl.
Druze profi, jesu li tek prvu zimu presle one tvoje allseason gume na druga 2 auta, ili vec imaju i ljeta iza sebe?
User avatar
drug_profi
Posts: 65408
Joined: 16/07/2012 16:00

#12850 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Optimist wrote: Druze profi, jesu li tek prvu zimu presle one tvoje allseason gume na druga 2 auta, ili vec imaju i ljeta iza sebe?
Michelin je presao ljeto i ovo mu bi druga zima. Ja sam bio zabrinut posto mi gospođa to vozi, ali na svako moje zabrinuto pitanje ona se čudi zašto me to pitaš? Izlazila i na Bjelave, zavlacila se po neociscenim zaledjenim parkinzima. Kaze da guma sasvim dobro ide po snijegu, a za ociscenu cestu svakako ne brinem.
Kod kcerke na autu je GY vector G2, prva zima, sa Bjelava svaki dan na posao i sa posla. Bas svaki dan.
Mislim da je idealno rjesenje za gradsko auto.
Post Reply