SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#12801 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mgogic »

Tomahawk11 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/otac-se ... /170331053
"Tužiteljica se nikada nije pojavila ni na jednom ročištu, a u ime tužilaštva zastupa moju kćerku i Editu. Uvijek je neko mijenja. Dobio sam papir od nje u kojem je tražila da se izjasnim da li ćemo podignuti krivičnu prijavu protiv Sefića i da napišem izjavu o materijalnoj šteti. Tražila je od mene da napišem koliko vrijedi moja kćerka", kaže Agić.
"Niko me iz porodice Sefić nije kontaktirao, nakon 25 dana je došlo bezvezno pismo u kojem se izvinjavaju. Borit ću se do besvijesti. Prodat ću kuću ako treba i živjeti u šatoru, ali neću odustati. Šta treba, da se moja kćerka okreće u mezaru i misli da je njen babo odustao od nje? Oni misle da smo mi glupi ako smo iz provincije. Nismo mi glupi. To je moje dijete, ja sam se brinuo o njoj i onda je neko pokupi i još kaže da nije kriv. Vjerujem da će se svi drugačije ponašati kad me vide u sudnici. Hoću da vidim tog čovjeka, da vidim njegovog advokata koji kaže da se digla hajka. Protiv dvije studentice su podnesene prijave prošli put, bunile su se jer nisu mogle ući na suđenje", kazao je Selmin otac.
:(
Ovog covjeka bih podrzao i moralno i finansijski u naumu.
Place mi se, jednim dijelom zbog toga sto je ovaj posteni covjek izgubio kcerku i sto je zavijen u crno do kraja zivota, a drugim s kakvim se sve govnima mora zivjeti.
I ja sam za svaku vrstu podrske... ako se ista bude organizovalo, javi!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12802 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

mgogic wrote:
I ja sam za svaku vrstu podrske... ako se ista bude organizovalo, javi!
Naravno :thumbup:
Zasad samo ovo ima
Povodom šest mjeseci od Selmine i Editine smrti 10. aprila u 21:00 sati ispred Zemaljskog muzeja u Sarajevu bit će organizovano okupljanje njihovih porodica, prijatelja, kolega i svih onih koji žale i osuđuju ono što se desilo.
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12803 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Uprkos tome, u policiji su mi rekli da je riječ o finom momku koji nema nikakvih prekršaja iza sebe.

:lol: :lol: :lol: :lol: koji drotovski ološ
ma to su isti ljudi drotovi i lopovi
čast izuizetcima
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#12804 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

:(

Šta god čovjek kaže "vrši pritisak na tužilaštvo" to im postala zaštitna uzrečica...Koga boli k..c što se oni osjećaju pod pritiskom? Šta? Pod pritiskom ne mogu da (ne) rade?

I ja sam kao i svi ostali pod konstantnim pritiskom u svim sferama života što bi to oni bili zaštićeni?


Koja hrpa uhljeba.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#12805 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

O'zone wrote::(

Šta god čovjek kaže "vrši pritisak na tužilaštvo" to im postala zaštitna uzrečica...Koga boli k..c što se oni osjećaju pod pritiskom? Šta? Pod pritiskom ne mogu da (ne) rade?

I ja sam kao i svi ostali pod konstantnim pritiskom u svim sferama života što bi to oni bili zaštićeni?


Koja hrpa uhljeba.
Ne može se svaka kritika kojom se ukaže na loš rad u tužilaštvu pravdati "neovisnim tužilaštvom,bez političkog utjecaja" i slično.



I da sretan rodjendan.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#12806 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

MOSALJOZE wrote: I da sretan rodjendan.
I to baš na "crnoj hornici" :mrgreen:

Hvala :wink:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#12807 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

Black swan wrote:Uprkos tome, u policiji su mi rekli da je riječ o finom momku koji nema nikakvih prekršaja iza sebe.

:lol: :lol: :lol: :lol: koji drotovski ološ
ma to su isti ljudi drotovi i lopovi
čast izuizetcima
Prije par g lik me zamalo ubio autom. Udario u drvo i onesvjestio se. Na uvidjaju puhao 2.3. Kad sam otisao u policiju po izvjestaj pisalo da je puhao 1 promila :)
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12808 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Tomahawk11 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/otac-se ... /170331053
"Tužiteljica se nikada nije pojavila ni na jednom ročištu, a u ime tužilaštva zastupa moju kćerku i Editu. Uvijek je neko mijenja. Dobio sam papir od nje u kojem je tražila da se izjasnim da li ćemo podignuti krivičnu prijavu protiv Sefića i da napišem izjavu o materijalnoj šteti. Tražila je od mene da napišem koliko vrijedi moja kćerka", kaže Agić.
"Niko me iz porodice Sefić nije kontaktirao, nakon 25 dana je došlo bezvezno pismo u kojem se izvinjavaju. Borit ću se do besvijesti. Prodat ću kuću ako treba i živjeti u šatoru, ali neću odustati. Šta treba, da se moja kćerka okreće u mezaru i misli da je njen babo odustao od nje? Oni misle da smo mi glupi ako smo iz provincije. Nismo mi glupi. To je moje dijete, ja sam se brinuo o njoj i onda je neko pokupi i još kaže da nije kriv. Vjerujem da će se svi drugačije ponašati kad me vide u sudnici. Hoću da vidim tog čovjeka, da vidim njegovog advokata koji kaže da se digla hajka. Protiv dvije studentice su podnesene prijave prošli put, bunile su se jer nisu mogle ući na suđenje", kazao je Selmin otac.
:(
Ovog covjeka bih podrzao i moralno i finansijski u naumu.
Place mi se, jednim dijelom zbog toga sto je ovaj posteni covjek izgubio kcerku i sto je zavijen u crno do kraja zivota, a drugim s kakvim se sve govnima mora zivjeti.
Tugo moja koji jad i čemer i od tužilaštva i od grada i od države
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12809 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Bezosjecajna krmad u uniformama
Sutra da dodju naciji oni bi bili dio gestapoa za bih
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12810 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

a koja je razlika između toga i ovoga danas. samo u fizičkom integritetu.

mislim nije to samo, ALI...jeste, tačno, možeš pričati šta hoćeš, neće ti ni ubiti ni zatvoriti - ali se to što ti pričaš jednako pika kao u nacizmu i staljinizmu - nimalo...i odsjeći će te od tokova novca, a to ti sa šansama koje slobodno tržište ovdje pruža dođe ne pretjerano bolje nego u kazamatu.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#12811 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

Sirena za upozoravanje na opasnost se cula sada, ali koliko znam ovaj jednolicni zvuk sto traje 60 sekundi je znak za prestanak opasnosti?
Mozda je samo test bio
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12812 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

zaratilo se

sve patriote pasoše na gotovs :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12813 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

thekupus wrote:Sirena za upozoravanje na opasnost se cula sada, ali koliko znam ovaj jednolicni zvuk sto traje 60 sekundi je znak za prestanak opasnosti?
Mozda je samo test bio
Prvi u mjesecu 12 sati :roll:
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#12814 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

zateznistub wrote:
thekupus wrote:Sirena za upozoravanje na opasnost se cula sada, ali koliko znam ovaj jednolicni zvuk sto traje 60 sekundi je znak za prestanak opasnosti?
Mozda je samo test bio
Prvi u mjesecu 12 sati :roll:
a hvala za info, znam za ubuduce :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53614
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12815 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

thekupus wrote:
zateznistub wrote:
thekupus wrote:Sirena za upozoravanje na opasnost se cula sada, ali koliko znam ovaj jednolicni zvuk sto traje 60 sekundi je znak za prestanak opasnosti?
Mozda je samo test bio
Prvi u mjesecu 12 sati :roll:
a hvala za info, znam za ubuduce :D
Jesi li to otisao u skloniste? :D
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#12816 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

Edin H. wrote:
Jesi li to otisao u skloniste? :D
ma jok


Sakrio se ispod stola :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12817 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

To je mene nerviralo na cvili
Ali sada ne cujem valjda nema na ilidzi
User avatar
Edin H.
Posts: 53614
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12818 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Edin H. »

Black swan wrote:To je mene nerviralo na cvili
Ali sada ne cujem valjda nema na ilidzi
Najbolje je da se odmah obratis Stabu Civilne Zastite i da to odmah popravite.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12819 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Edin H. wrote:
Jesi li to otisao u skloniste? :D
:pisnuo:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#12820 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ultima_palabra »

zateznistub wrote:
thekupus wrote:Sirena za upozoravanje na opasnost se cula sada, ali koliko znam ovaj jednolicni zvuk sto traje 60 sekundi je znak za prestanak opasnosti?
Mozda je samo test bio
Prvi u mjesecu 12 sati :roll:
Mislim da ima 15 godina otkako nisam ovu sirenu cuo, do danas.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#12821 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Freamon Lester »

Obzirom na datum bilo bi zabavnije da je neko pustio sirenu za opcu opasnost. :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12822 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Freamon Lester wrote:Obzirom na datum bilo bi zabavnije da je neko pustio sirenu za opcu opasnost. :D
Eh, pa da se zaglavi na granicama...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12823 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

u nastavku stimulativne, ovaj kaznene politike gledajmo:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-ileg ... /170403064

đanele m'moje sud prihvatijo, etojih za godinu vanka...
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12824 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

ja bas govorim jutros na semaforu ja sto ce ovaj zaginuti negdje kako fino vozi kad ono :-)
http://www.avaz.ba/clanak/285188/saobra ... edna-osoba
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12825 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

kloniran wrote:ja bas govorim jutros na semaforu ja sto ce ovaj zaginuti negdje kako fino vozi kad ono :-)
http://www.avaz.ba/clanak/285188/saobra ... edna-osoba
Vec su mi se opasno popeli na organ jurcanjem, turiranjem i provlače njem kroz iglene uši. Valja ljeto izgurat...
Post Reply