Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#12776 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo... :run:
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#12777 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vauvau »

nepass1 wrote:
vauvau wrote:
nepass1 wrote:sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
Gume ti ne valjaju braco. Ne može se po snijegu s ćelavom gumom.
nove gume, nisu 2k presle
Neke jeftine garant.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#12778 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Dosadan sam znam, ali.... all season goodyear odradjuje i ove uslove. Bar po gradu.
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#12779 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by junior3 »

konektovan wrote:Msloprije šleper stao iznad dvorane Ramiz Salcin, taman da savlada uspon, stade.....
Staju na sve strane gdje god je neki uspon, pa stavljaju lance i onda probavaju, danas sam ih se nagledao.

Zaboravih, ni autobusi se ne prolaze bolje.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12780 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

krvav hljeb
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#12781 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by junior3 »

Malo je reći.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#12782 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Better Man »

Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12783 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Pa ne ides na liniju
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12784 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice. :vozdra:
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#12785 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

NediM17 wrote:
Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice. :vozdra:
ja sam danas zaustavnom do visokog, reko nije magla, al eto voda u nekom obliku je na autoputu pa je valjda primjenjivo
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12786 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

nivla wrote:
NediM17 wrote:
Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice. :vozdra:
ja sam danas zaustavnom do visokog, reko nije magla, al eto voda u nekom obliku je na autoputu pa je valjda primjenjivo
Nadjite jos jednog da ide voznom trakom i lagano. :autic:
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#12787 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sparky »

Travnički Noćni Šetač wrote:Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo... :run:
Prema prognozi bice gore, ali mozda se do sutra probude komunalne sluzbe.
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#12788 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote:
Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice. :vozdra:
:lol: :lol: :lol:
On lijevom samo po magli, a kada su ovi uslovi - mosa sredinom...furaj mali sam sredinom...
8-)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#12789 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

sparky wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo... :run:
Prema prognozi bice gore, ali mozda se do sutra probude komunalne sluzbe.
Onda je moguće da bude manje gužve... Inače Sportive još uvijek uspijevaju savladati sve nevolje... :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12790 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Travnicki Nocni Jebac- furas li i ljetne Sportive?
User avatar
nepass1
Posts: 14676
Joined: 06/07/2017 07:35

#12791 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

sparky wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo... :run:
Prema prognozi bice gore, ali mozda se do sutra probude komunalne sluzbe.
radim sutra radim nedelju :izet:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#12792 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

_BataZiv_0809 wrote:Travnicki Nocni Jebac- furas li i ljetne Sportive?
Da... bio sam godinama na Continentalu a igrom okolnosti morao sam brzo zamijeniti gume koje sam dobio sa autom i uzeo sam Sportiva Perfomance.... dobro se pokazale i na suhom i na mokrom...
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#12793 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

NediM17 wrote:
Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice. :vozdra:
Ali jevem mu sve kad gusla 40km a moze i 60 ako je pregledno i onda kolone i nervoze a zatim preticsnja
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12794 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
Ja sam vjerovatno iza tebe prosao skoro istom dionicom. Slepera koji se vuku 40, malih auta koji guzeljaju 50 ko u prici. Bio je dionica koje su bile haos klizave. Palo malo novog snijega a led ispod. U trecoj a nekad i u cetvrtoj 75 ks vrti tockove u prazno. :D
Kroz Vranduk sam imao srece, dosao taman na zeleno tako da nisam nista cekao.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12795 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Image

Goodyear UltraGrip SUV, treca sezona, presle max. 30kkm. Pocele se listati, sisle skoro do granicnika. Poslije ove sezone samo za baciti.

Cast svima, ali ne moze niko sa skembavim, tj. Michelinom.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#12796 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bleee_sa »

Ne može dok se dva tri puta ne popneš na trotoar.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12797 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

bleee_sa wrote:Ne može dok se dva tri puta ne popneš na trotoar.
Dobije bubreg odmah, je li tako? :lol:

Michelin je i konstrukcijski bolji od konkurencije, tj. ima konstrukcijski najjace gume, i od svih guma, na Michelinu ce se najteze pojaviti bubreg. ;-)
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#12798 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bleee_sa »

Ja nemam takva iskustva, ali svakom svoje. :D
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12799 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Nedime jesu li ove zimske vozene ljeti?
Ovako sam najvise vidjao na gumama koje se voze ljeti i to npr autoputem. Valjda se pregriju i sve otpadaju komadici. :-)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#12800 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Ja sam isto goodyear do Tuzle i nazad u slikove pretvorio, bile su stare i dok sam cekao ljetne vozio njih, bilo je 3-4 mm sare, samo komadi poceli otpadati i kad sam se vratio bile su celave sa unutrasnje strane, a ostalo se mrvilo.
Post Reply