Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#12776 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo... 
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#12777 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neke jeftine garant.nepass1 wrote:nove gume, nisu 2k preslevauvau wrote:Gume ti ne valjaju braco. Ne može se po snijegu s ćelavom gumom.nepass1 wrote:sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12778 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dosadan sam znam, ali.... all season goodyear odradjuje i ove uslove. Bar po gradu.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#12779 Re: Dolazi zima - zimske gume
Staju na sve strane gdje god je neki uspon, pa stavljaju lance i onda probavaju, danas sam ih se nagledao.konektovan wrote:Msloprije šleper stao iznad dvorane Ramiz Salcin, taman da savlada uspon, stade.....
Zaboravih, ni autobusi se ne prolaze bolje.
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#12782 Re: Dolazi zima - zimske gume
Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12783 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ne ides na liniju
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12784 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice.Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#12785 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja sam danas zaustavnom do visokog, reko nije magla, al eto voda u nekom obliku je na autoputu pa je valjda primjenjivoNediM17 wrote:Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice.Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12786 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nadjite jos jednog da ide voznom trakom i lagano.nivla wrote:ja sam danas zaustavnom do visokog, reko nije magla, al eto voda u nekom obliku je na autoputu pa je valjda primjenjivoNediM17 wrote:Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice.Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#12787 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prema prognozi bice gore, ali mozda se do sutra probude komunalne sluzbe.Travnički Noćni Šetač wrote:Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo...
-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
#12788 Re: Dolazi zima - zimske gume
NediM17 wrote:Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice.Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
On lijevom samo po magli, a kada su ovi uslovi - mosa sredinom...furaj mali sam sredinom...
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#12789 Re: Dolazi zima - zimske gume
Onda je moguće da bude manje gužve... Inače Sportive još uvijek uspijevaju savladati sve nevolje...sparky wrote:Prema prognozi bice gore, ali mozda se do sutra probude komunalne sluzbe.Travnički Noćni Šetač wrote:Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83412
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#12790 Re: Dolazi zima - zimske gume
Travnicki Nocni Jebac- furas li i ljetne Sportive?
- nepass1
- Posts: 14676
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12791 Re: Dolazi zima - zimske gume
radim sutra radim nedeljusparky wrote:Prema prognozi bice gore, ali mozda se do sutra probude komunalne sluzbe.Travnički Noćni Šetač wrote:Hoćel sutra bit bolje moram ja popodne opet u Sarajevo...
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#12792 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da... bio sam godinama na Continentalu a igrom okolnosti morao sam brzo zamijeniti gume koje sam dobio sa autom i uzeo sam Sportiva Perfomance.... dobro se pokazale i na suhom i na mokrom..._BataZiv_0809 wrote:Travnicki Nocni Jebac- furas li i ljetne Sportive?
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12793 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ali jevem mu sve kad gusla 40km a moze i 60 ako je pregledno i onda kolone i nervoze a zatim preticsnjaNediM17 wrote:Tako je susjed. Disciplinuj ih, u lijevu traku i 60, ne daj nikome da pretice.Better Man wrote:Danas kući s posla i vidim na autoputu kod Ilijaša u pravcu Sarajeva kolona. Izgleda bio neki udes. Ljudi nisu svjesni da po ovakvom vremenu nema jurnjave i preticanja, već lagana vožnja i gledanje da stigneš prav, zdrav i čitav kući.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#12794 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam vjerovatno iza tebe prosao skoro istom dionicom. Slepera koji se vuku 40, malih auta koji guzeljaju 50 ko u prici. Bio je dionica koje su bile haos klizave. Palo malo novog snijega a led ispod. U trecoj a nekad i u cetvrtoj 75 ks vrti tockove u prazno.sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
Kroz Vranduk sam imao srece, dosao taman na zeleno tako da nisam nista cekao.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12795 Re: Dolazi zima - zimske gume

Goodyear UltraGrip SUV, treca sezona, presle max. 30kkm. Pocele se listati, sisle skoro do granicnika. Poslije ove sezone samo za baciti.
Cast svima, ali ne moze niko sa skembavim, tj. Michelinom.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#12796 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne može dok se dva tri puta ne popneš na trotoar.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12797 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobije bubreg odmah, je li tako?bleee_sa wrote:Ne može dok se dva tri puta ne popneš na trotoar.
Michelin je i konstrukcijski bolji od konkurencije, tj. ima konstrukcijski najjace gume, i od svih guma, na Michelinu ce se najteze pojaviti bubreg.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#12798 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja nemam takva iskustva, ali svakom svoje. 
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#12799 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nedime jesu li ove zimske vozene ljeti?
Ovako sam najvise vidjao na gumama koje se voze ljeti i to npr autoputem. Valjda se pregriju i sve otpadaju komadici.
Ovako sam najvise vidjao na gumama koje se voze ljeti i to npr autoputem. Valjda se pregriju i sve otpadaju komadici.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#12800 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam isto goodyear do Tuzle i nazad u slikove pretvorio, bile su stare i dok sam cekao ljetne vozio njih, bilo je 3-4 mm sare, samo komadi poceli otpadati i kad sam se vratio bile su celave sa unutrasnje strane, a ostalo se mrvilo.
