SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#12776 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Jel to onaj sto je u Marshalu pucao na onom SDP derneku, ranio neku curu u noge ili tako nesto. Znam da je bio hairlija od Green Oil.
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#12777 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

drugi profil wrote:Jel to onaj sto je u Marshalu pucao na onom SDP derneku, ranio neku curu u noge ili tako nesto. Znam da je bio hairlija od Green Oil.
Da se korigujem, nije Marshal nego Fery na Igmanu i pucao je na svoju tadasnju djevojku Eminu Karisik, koja je poznata po tome sto je navodno bila manekenka.
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12778 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

stetoskop wrote:
Ovakva združena akcija je ujedno i jedna kvalitetna vježba, a vježbati se mora.

Jedino što na teret zzo ide je dalje liječenje, ali ako je cura platila osiguranje, ima pravo na to. A bogami će se i naplaćati svega.

da... odjednom zzo valja... odjednom doktori sjajni bajni kad postavljaju dijagnoze za NAŠE pare
kao da neće morati ići na terapije kod privatnika davati privatnicima SVOJE pare ići u banje i tako to :D

na kraju bolje da pare potroše na spašavanje cure nego da odu za regrese :D
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12779 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

drugi profil wrote:
drugi profil wrote:Jel to onaj sto je u Marshalu pucao na onom SDP derneku, ranio neku curu u noge ili tako nesto. Znam da je bio hairlija od Green Oil.
Da se korigujem, nije Marshal nego Fery na Igmanu i pucao je na svoju tadasnju djevojku Eminu Karisik, koja je poznata po tome sto je navodno bila manekenka.
ma šta god se dogodi uživaju ljudi i u negativnim vijestima
mislim verena vještica i tome slično
sad je 18 godina obezbijeđena za alimentaciju :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12780 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

a šta ko sam sebi plaća doprinose, jel i njemu besplatno? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#12781 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Black swan wrote:
stetoskop wrote:
Ovakva združena akcija je ujedno i jedna kvalitetna vježba, a vježbati se mora.

Jedino što na teret zzo ide je dalje liječenje, ali ako je cura platila osiguranje, ima pravo na to. A bogami će se i naplaćati svega.

da... odjednom zzo valja... odjednom doktori sjajni bajni kad postavljaju dijagnoze za NAŠE pare
kao da neće morati ići na terapije kod privatnika davati privatnicima SVOJE pare ići u banje i tako to :D

na kraju bolje da pare potroše na spašavanje cure nego da odu za regrese :D
Ma nakon par tudjih postova, vidio sam odakle to dolazi i odlucio da ne ucestvujem u tom izljevu zlobe cak ni kao oponent.
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#12782 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

muha_sa wrote:
O'zone wrote:
A ko da je jučer pucao u zrak iz pištolja kad je dobio sina pa bio uhapšen i zbog toga.....
Poznata bh. pjevačica Verena Cerovina vodi tešku bitku s bivšim partnerom, sarajevskim biznismenom Mirzom Muhovićem, za starateljstvo nad dvogodišnjim sinom.

znal ko koji je biznis u pitanju :?
Pa kad prije prođe dvije godine od vatrometne proslave rođenja sina u Kulovića i oko pozorišta?? jooojjj jest onomad puškaro :-)
ahhhh što vrijeme letii
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12783 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

JThomas wrote:a šta ko sam sebi plaća doprinose, jel i njemu besplatno? :mrgreen:
ja sam bio neprijavljen 5 godina
pa sam prijavljen 10

ista plata

ono kad takstisa za 40 maraka osigura nezaposlenu ženu i 4 djece?

naravno da je skoro pa besplatno
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12784 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

znači skoro :mrgreen:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#12785 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Nepass »

Haj sto je biznismen ali mora li u svakoj recenici biti biznismen?
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#12786 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

ing-ecc wrote:
muha_sa wrote:
O'zone wrote:
A ko da je jučer pucao u zrak iz pištolja kad je dobio sina pa bio uhapšen i zbog toga.....
Poznata bh. pjevačica Verena Cerovina vodi tešku bitku s bivšim partnerom, sarajevskim biznismenom Mirzom Muhovićem, za starateljstvo nad dvogodišnjim sinom.

znal ko koji je biznis u pitanju :?
Pa kad prije prođe dvije godine od vatrometne proslave rođenja sina u Kulovića i oko pozorišta?? jooojjj jest onomad puškaro :-)
ahhhh što vrijeme letii
Njemu ne treba dati djete da ga odgaja. Iz očiglednog razloga.
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12787 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

zbog takvih koji uplaćaju malo ili nimalo
a žele uslugu kao u klinici švarcvald i u star treku

nam i djelomično jeste ovako

znam babe koje leže na parama ali čekaju po pola godine da nešto odrade... jer zaboga one su uplaćivale 40 godina u to zašto bi sad plaćale :D
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12788 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Nit je ona poznata, nit je on biznismen.

Tako je to kad širiš noge kriminalcu. :oops:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12789 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

i u pravu su. upravo zato što ljudi shvataju da je besplatno, sutra će sda do kraja provući koncept gdje ćemo plaćati i na mostu i na ćupriji. na koševu će biti nepregledni redovi i lista čekanja mjesecima i godinama, a na marin dvoru acibadem pa se lijepo izuj. i to će proći jer narod misli da je ovo prvo besplatno...eto hajd ako je ovo besplatno, mogu ovo drugo platiti. a nije tako.
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#12790 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

daj ljudima priliku da sami plaćaju
pa ćeš vidjeti raspada zdravstvenog sistema za mjesec dana
to je kad plaćaju svojim novcem :D

druga je stvar što malo ljudi uplaćuje a puno se liječi

daboga mi 40 godina uzimali a nikad mi ne trebali :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: eto vam sve :sax:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12791 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

ne treba to. ali nije besplatno ako se plaća. niti je bitno samo kako se uzima, već i kako se troši. nije u redu da to guta koruptivni stranački aparat i da za uzvrat ne možeš dobiti ništa zadovoljavajućeg kvaliteta, nego moraš platiti ekstra. raspad zdravstvenog sistema oni proizvode, a uzimaju nam milijarde.
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#12792 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

naravno da i tu treba reforma, samo smo previse upali u blato da sad ide lako.
Obicno je u normalnom svijetu obavezan neki iznos kao za fond solidarnosti kojim se pokrivaju hitni slucajevi i nesrece, te u nekom procentu tebi umanjuje cijena usluge. Onda ti biras koliko dopunsko zelis placati ili ga nemoj placati nikako, ali plati keshom po potrebi uz onaj pomenuti popust ako placas obavezni dio.
To se moze i kod nas sad lagano poceti primjenjivati dok vrijeme i biologija ne natjeraju sve da razmisljaju drugacije.
Zasto ja ne bih mogao u Sunce ili Eurofarm sa knjizicom i oni mi kazu usluga je toliko, vama je popust za toliko (iznos koji bi npr. i UKC Koševo naplatio iz Fonda ZZO, samo taj Fond plati Eurofarmu). ja platim razliku i svi sretni.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#12794 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... -km/197816
:lol: hebo mater u ovoj drzavi nije hapao samo onaj ko nije bio u prilici
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#12795 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »


Citam u tekstu da je hotel "emiran" oduzet.
Svaki dan prodjem tuda i uopste mi ne djeluje kao "oduzeta imovina". uredno radi, ljudi ulaze, izlaze, parkiraju ispred.....
Ili ima neki modalitet tog "oduzimanja".
User avatar
zgiba
Posts: 582
Joined: 05/09/2003 00:00

#12796 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zgiba »

zdruzdjo wrote:

Citam u tekstu da je hotel "emiran" oduzet.
Svaki dan prodjem tuda i uopste mi ne djeluje kao "oduzeta imovina". uredno radi, ljudi ulaze, izlaze, parkiraju ispred.....
Ili ima neki modalitet tog "oduzimanja".
"Upravljanje firmama u vlasništvu optuženih povjereno je Federalnoj agenciji za upravljanje oduzetom imovinom."
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#12797 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

zgiba wrote:
zdruzdjo wrote:

Citam u tekstu da je hotel "emiran" oduzet.
Svaki dan prodjem tuda i uopste mi ne djeluje kao "oduzeta imovina". uredno radi, ljudi ulaze, izlaze, parkiraju ispred.....
Ili ima neki modalitet tog "oduzimanja".
"Upravljanje firmama u vlasništvu optuženih povjereno je Federalnoj agenciji za upravljanje oduzetom imovinom."
dakle Emiran oduzet od Emiranovaca a preuzela Agencija, objekat je i dalje u funkciji, reklo bi se da je i dinamičnije u odnosu na ranije. :D
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#12798 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

ing-ecc wrote: dakle Emiran oduzet od Emiranovaca a preuzela Agencija, objekat je i dalje u funkciji, reklo bi se da je i dinamičnije u odnosu na ranije. :D
I u tome ne vidim apsolutno ništa lošije. Tu ima zaposlenih radnika koji nemaju veze sa cijelom tom pričom, šta ih sada treba ostaviti bez posla i izbaciti na ulicu?
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#12799 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ing-ecc »

BadBoy wrote:
ing-ecc wrote: dakle Emiran oduzet od Emiranovaca a preuzela Agencija, objekat je i dalje u funkciji, reklo bi se da je i dinamičnije u odnosu na ranije. :D
I u tome ne vidim apsolutno ništa lošije. Tu ima zaposlenih radnika koji nemaju veze sa cijelom tom pričom, šta ih sada treba ostaviti bez posla i izbaciti na ulicu?
Mislim da uopšte ne raspravljamo o tome da li treba ili ne da nastavi da radi. Konstatacija je da je bolje nego prije, neka samo nastave s poslomi hajirli im :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12800 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/otac-se ... /170331053
"Tužiteljica se nikada nije pojavila ni na jednom ročištu, a u ime tužilaštva zastupa moju kćerku i Editu. Uvijek je neko mijenja. Dobio sam papir od nje u kojem je tražila da se izjasnim da li ćemo podignuti krivičnu prijavu protiv Sefića i da napišem izjavu o materijalnoj šteti. Tražila je od mene da napišem koliko vrijedi moja kćerka", kaže Agić.
"Niko me iz porodice Sefić nije kontaktirao, nakon 25 dana je došlo bezvezno pismo u kojem se izvinjavaju. Borit ću se do besvijesti. Prodat ću kuću ako treba i živjeti u šatoru, ali neću odustati. Šta treba, da se moja kćerka okreće u mezaru i misli da je njen babo odustao od nje? Oni misle da smo mi glupi ako smo iz provincije. Nismo mi glupi. To je moje dijete, ja sam se brinuo o njoj i onda je neko pokupi i još kaže da nije kriv. Vjerujem da će se svi drugačije ponašati kad me vide u sudnici. Hoću da vidim tog čovjeka, da vidim njegovog advokata koji kaže da se digla hajka. Protiv dvije studentice su podnesene prijave prošli put, bunile su se jer nisu mogle ući na suđenje", kazao je Selmin otac.
:(
Ovog covjeka bih podrzao i moralno i finansijski u naumu.
Place mi se, jednim dijelom zbog toga sto je ovaj posteni covjek izgubio kcerku i sto je zavijen u crno do kraja zivota, a drugim s kakvim se sve govnima mora zivjeti.
Post Reply