Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
vincent_vega
Posts: 55
Joined: 06/09/2014 22:11

#12776 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vincent_vega »

TV1 opet derala DF večeras... :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#12777 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

MuaDib wrote:
webby-x wrote:Muadibe, čini mi se da ti uvjek iste tekstove
pišeš samo mijenjaš akronim stranke u tekstu?
Treba naći tvoje tekstove o SDP-u, čini mi se
da su isti bili kao i sada o DF-u.

Nada zadnja umire, valjda ćeš se i ti uhljebiti
negdje. Zaslužio si.

:thumbup:
Slobodno traži, činjenica jeste da sam nekad SDP smatrao za ozbiljnu partiju koja je kadra promjeniti stvari.
Sve do jednom, zapravo do onog trenutka kada su SDA sa Platformom vratili na vlast.
Jer ja nisam glasao za oživljavanje SDA, nego protiv SDA.

Danas je tu DF stranka koja ima viziju kako treba mjenjati stvari i koja je izrasla iz revolta prema Zlatkopeovoj socijaldemokratiji i kleptokratiji sa nacionalnim pokrićem.
To samo govori koliko si ti neozbiljan, Komsica da promjeni stvari a pobjegao iz SDP-a
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#12778 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

pametolog wrote:
MuaDib wrote:
webby-x wrote:Muadibe, čini mi se da ti uvjek iste tekstove
pišeš samo mijenjaš akronim stranke u tekstu?
Treba naći tvoje tekstove o SDP-u, čini mi se
da su isti bili kao i sada o DF-u.

Nada zadnja umire, valjda ćeš se i ti uhljebiti
negdje. Zaslužio si.

:thumbup:
Slobodno traži, činjenica jeste da sam nekad SDP smatrao za ozbiljnu partiju koja je kadra promjeniti stvari.
Sve do jednom, zapravo do onog trenutka kada su SDA sa Platformom vratili na vlast.
Jer ja nisam glasao za oživljavanje SDA, nego protiv SDA.

Danas je tu DF stranka koja ima viziju kako treba mjenjati stvari i koja je izrasla iz revolta prema Zlatkopeovoj socijaldemokratiji i kleptokratiji sa nacionalnim pokrićem.
bojim se da je nemoguce da bilo koja stranka osvoji toliko glasova da moze sama formirati vlast, pa cak ni na nivou veceg kantona, pogotovo ne Federacije ili BiH. Koalicije, svidjale nam se ili ne, su neminovne.
Stranke naravno hoce da udju u vlast jer jedino tako mogu ostvariti ozbiljan uticaj, a to je moguce jedino kao dio koalicije, zvali je mi principijelna ili neprincipijelna - zavisice od rezultata ostalih stranaka. Slobodno se mozes nadati DF-u ili kao opozicinonoj stranci ili u koaliciji sa nekim ko ti se nece svidjati.
Niko nikada ni u šali nije tražio od SDP-a da koalira sa SDA .
Bila je to šamarčina.
Bilo bi lijepo kad bi se to nekako zaboravilo...
E pa ne može....
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#12779 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JedanMova »

weredsf wrote:
webby-x wrote:Stvarno trebaš biti dobar idiot pa uzeti
iz proračuna preko pola milijuna KM, a još uvijek
živjeti u socijalističkom stanu i otplaćivati kredit,
a ne imati automobil. I još se time hvali.

:-)
To govori kolike su ljudi ovce koji puse tu pricu
Al zato je bitno nisu oni kojima ne smeta to sto su drugi sve lijepo i posteno zaradili i kupili...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#12780 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Corto Maltese wrote:Komšić = "Lagumdžija For Dummies"
Samo da ne zaboravim gdje sam ono bio stao.
Last edited by Corto Maltese on 07/09/2014 00:32, edited 1 time in total.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#12781 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Niko nikada ni u šali nije tražio od SDP-a da koalira sa SDA .
Bila je to šamarčina.
Bilo bi lijepo kad bi se to nekako zaboravilo...
E pa ne može....[/quote]

Zaboravi se, jer je SDP poslije koalicije sa SDA, koalirao sa Dodikom, Čovićem, Radončićem, pa su se ponovo vratili SDA. Prošli su "savršeni krug" političkog prostituisanja. Niti jednoj stranci, osim SDP-u, nije pošlo za rukom da u četverogodišnjem mandatu koalira sa svima.
JedanMova
Posts: 726
Joined: 02/07/2014 14:32

#12782 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JedanMova »

Corto Maltese wrote:
Corto Maltese wrote:Komšić = "Lagumdžija For Dummies"
Samo da ne zaboravim gdje sam ono bio stao.
"Uzalud vam trud sviraci..."
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#12783 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

pemanapemani wrote:Niko nikada ni u šali nije tražio od SDP-a da koalira sa SDA .
Bila je to šamarčina.
Bilo bi lijepo kad bi se to nekako zaboravilo...
E pa ne može....

Zaboravi se, jer je SDP poslije koalicije sa SDA, koalirao sa Dodikom, Čovićem, Radončićem, pa su se ponovo vratili SDA. Prošli su "savršeni krug" političkog prostituisanja. Niti jednoj stranci, osim SDP-u, nije pošlo za rukom da u četverogodišnjem mandatu koalira sa svima.
Surova zbilja Bosne i Hercegovine nalaže potencijalnoj građanskoj partiji - pobjednici da na državnom nivou koalira :
1.) najčešće sa pobjednicom izbora u Republici Srpskoj pa čak i ako to bude SRS-Vojislav Šešelj koju vodi Nikola Poplašen
2.) sa strankom koja dobije najviše glasova iz većinskih hrvatskih Kantona u FBIH a to je otkako je svijeta i vijeka i kantona - HDZ. Hrvati Bosne i Hercegovine su jedini evropski narod koji nema ozbiljnu političku opoziciju. Martin Raguž je duhovit. Nikako da ozbiljno shvatim bivše liberale u političkoj desnici.


Dakle SDP je "morao" koalirati sa SNSD-om , HDZ-om ili sa Strankom Kokuza , nije imao izbora i to je savršeno jasno.

Nisu morali čekati godinu i po dana da formiraju vlast. Nisu jedini krivci za sporost ali su itekako JEDNI od krivaca.
Nisu morali koalirati ni sa SDA ni sa SBB.
Nisu morali postaviti takve kadrove kakve su postavili.
Nisu se morali inflitirati u bolesni sistem u punom kapacitetu - učinili su to.Silno su željeli VLAST.

Isključivi su krivci za sunovrat Bosne i Hercegovine u ove četiri godine. Ne zato što su je isključivo sami srozavali već zato što nisu napravili ništa da to spriječe a mogli su.
Odgovarao im je korumpirani , bolesni i nepravedni sistem.


Koaliciju sa SDA-om ne zaboravljam , od DF-a ne očekujem ama baš ništa izuzev da u Kantonu Sarajevo pokuša formirati vladu bez SDA i SDP-a ukoliko to izborni rezultati dozvole. Nadam se da u novom sazivu kantonalnog parlamenta neće biti Radeljaša , Čardžića , Stranke za BiH i sličnih....
Nestanak Stranke za BiH će biti kosmička pravda...
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#12784 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#12785 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Skijaš »

Kada je Komšić, ničim izazvan, počeo hvaliti Radončića, to sam objasnio činjenicom da Komšić nema svoje medije i da mu u toj početnoj fazi oblikovanja stranke ne trebaju Radončićevi lešinari za vratom. Međutim, izbori su iza ugla i Komšić više nema prostora za manevrisanje, ako neće da ga se svrsta u isti koš sa Radončićem, SDA-ovcima, Čovićem i Lagumdžijom, on se mora distancirati od njih. Ne mogu ja glasati za Komšića ako to znači ulazak Fahrudina Radončića u vlast. Komšić je kupio dovoljno vremena i sada pred ljude treba izaći s jednostavnom ponudom, oni svi ili ja. Bolje je izgubiti na izborima i ne ući u vlast nego se prodati manijaku iz Berana.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#12786 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

DF je raspustila i Općinski odbor u Tuzli, a kako se navodi upravo zbog Mešalića koji je imao favorita za vođu odbora - izvjesnu Amiru Džafić. Njoj i Mešaliću se zamjera mnogo toga, a među ostalim i ostanak u preskupim prostorijama. Novi općinski odbor nikada nije formiran. Gradski odbor stranke, na čelu sa Enverom Mičijevićem, raspušten je i u Mostaru. Mičijević pred kamere nije želio, ali umjesto njega pismeno nam se obratio bivši član odbora u Mostaru. Tvrdi da se prvi čovjek stranke Željko Komšić poslužio boljševističkom metodom.
Vjerovatno smo mi u odboru griješili što smo u kontinuitetu cijelu godinu zahtijevali od predsjednika dolazak u Mostar i raspravu o ustroju Mostara prema viđenju rukovodstva stranke. Činjenica je da Komšić, od osnivanja stranke, godinu dana nije dolazio u Mostar, a imao je svoje krtice u Predsjedništvu, gospođu Burić Ružicu i Šuko Aliju, koji ustvari nisu ništa radili i prenosili obostrano pogrešne informacije u Sarajevo.
Članica Predsjedništva DF iz Mostara pak tvrdi da je odbor raspušten zbog nerada.
Ružica Burić, članica Predsjedništva DF iz Mostara: Ti ljudi nisu dobronamjerni, niti su bili tu sa namjerom da doprinesu razvoju. Vidi se koji je njihov glavni cilj bio - da uđu u DF, da se izaberu sa 60 glasova. Izbori su bili takvi kakvi jesu, ali evo, hvala Bogu idemo dalje.
Odbor u Mostaru raspušten je dolaskom Munira Alibabića, tvrdi za TV1 Jovičić. DF, potresen unutrašnjim razmiricama ljudi koji sve su prilike žele brz uspjeh i fotelju u vlasti, teško da može postići značajan rezultat, ali i opravdati da nosi nešto novo u odnosu na druge stranke s bh. političke scene.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#12787 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Skijaš wrote:Kada je Komšić, ničim izazvan, počeo hvaliti Radončića, to sam objasnio činjenicom da Komšić nema svoje medije i da mu u toj početnoj fazi oblikovanja stranke ne trebaju Radončićevi lešinari za vratom. Međutim, izbori su iza ugla i Komšić više nema prostora za manevrisanje, ako neće da ga se svrsta u isti koš sa Radončićem, SDA-ovcima, Čovićem i Lagumdžijom, on se mora distancirati od njih. Ne mogu ja glasati za Komšića ako to znači ulazak Fahrudina Radončića u vlast. Komšić je kupio dovoljno vremena i sada pred ljude treba izaći s jednostavnom ponudom, oni svi ili ja. Bolje je izgubiti na izborima i ne ući u vlast nego se prodati manijaku iz Berana.
Upravo.
Marko Zarko
Posts: 256
Joined: 11/07/2014 19:40

#12788 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Marko Zarko »

The BEN10 wrote:
Skijaš wrote:Kada je Komšić, ničim izazvan, počeo hvaliti Radončića, to sam objasnio činjenicom da Komšić nema svoje medije i da mu u toj početnoj fazi oblikovanja stranke ne trebaju Radončićevi lešinari za vratom. Međutim, izbori su iza ugla i Komšić više nema prostora za manevrisanje, ako neće da ga se svrsta u isti koš sa Radončićem, SDA-ovcima, Čovićem i Lagumdžijom, on se mora distancirati od njih. Ne mogu ja glasati za Komšića ako to znači ulazak Fahrudina Radončića u vlast. Komšić je kupio dovoljno vremena i sada pred ljude treba izaći s jednostavnom ponudom, oni svi ili ja. Bolje je izgubiti na izborima i ne ući u vlast nego se prodati manijaku iz Berana.
Upravo.

Ima taj manijak iz Berana čisto pristojnih lica u stranci, a da je manijak jeste. Kako izbjeći njegov super uticaj i imati dobru saradnju s nekim njegovim ljudima to je pitanje svih pitanja. Malo je onih koji će za nosioce lista u Kantonu Sarajevo ispred SBB-a, a to su Jusko koji je pošten momak, dr. Kravić koji je u ratu spašavao Dobrinjce, pa i Hadžibajrić reći da nisu ok ili barem bolji od SDA/SDP kadrovika. Najbolje bi bilo za Fahru da uđe u Predsjedništvo i tamo se zarobi egoisanjem.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#12789 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Skijaš wrote:e mogu ja glasati za Komšića ako to znači ulazak Fahrudina Radončića u vlast.
Zašto ne?
Možda ojača u SBB-u Vikićeva struja?
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#12790 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

weredsf wrote:DF je raspustila i Općinski odbor u Tuzli, a kako se navodi upravo zbog Mešalića koji je imao favorita za vođu odbora - izvjesnu Amiru Džafić. Njoj i Mešaliću se zamjera mnogo toga, a među ostalim i ostanak u preskupim prostorijama. Novi općinski odbor nikada nije formiran. Gradski odbor stranke, na čelu sa Enverom Mičijevićem, raspušten je i u Mostaru. Mičijević pred kamere nije želio, ali umjesto njega pismeno nam se obratio bivši član odbora u Mostaru. Tvrdi da se prvi čovjek stranke Željko Komšić poslužio boljševističkom metodom.
Vjerovatno smo mi u odboru griješili što smo u kontinuitetu cijelu godinu zahtijevali od predsjednika dolazak u Mostar i raspravu o ustroju Mostara prema viđenju rukovodstva stranke. Činjenica je da Komšić, od osnivanja stranke, godinu dana nije dolazio u Mostar, a imao je svoje krtice u Predsjedništvu, gospođu Burić Ružicu i Šuko Aliju, koji ustvari nisu ništa radili i prenosili obostrano pogrešne informacije u Sarajevo.
Članica Predsjedništva DF iz Mostara pak tvrdi da je odbor raspušten zbog nerada.
Ružica Burić, članica Predsjedništva DF iz Mostara: Ti ljudi nisu dobronamjerni, niti su bili tu sa namjerom da doprinesu razvoju. Vidi se koji je njihov glavni cilj bio - da uđu u DF, da se izaberu sa 60 glasova. Izbori su bili takvi kakvi jesu, ali evo, hvala Bogu idemo dalje.
Odbor u Mostaru raspušten je dolaskom Munira Alibabića, tvrdi za TV1 Jovičić. DF, potresen unutrašnjim razmiricama ljudi koji sve su prilike žele brz uspjeh i fotelju u vlasti, teško da može postići značajan rezultat, ali i opravdati da nosi nešto novo u odnosu na druge stranke s bh. političke scene.
Nije ti dugo trebalo da se vratiš na ovo, koje ne dokazuje ama baš ništa.
Ali samo je jedna istina - ljudi koji su zloupotrijebili demokratski proces nisu kadri govoriti o istom, a kamo li šta tražiti u DF. Visoko podudarna sličnost dešavanja u ključnim općinskim/gradskim organizacijama više nego jasno upućuje da je riječ o infiltriranim ljudima kojima je jedini cilj stvoriti privid razdora u DF-u.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#12791 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

webby-x wrote:
Skijaš wrote:e mogu ja glasati za Komšića ako to znači ulazak Fahrudina Radončića u vlast.
Zašto ne?
Možda ojača u SBB-u Vikićeva struja?
Image
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#12792 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

MuaDib wrote:
weredsf wrote:DF je raspustila i Općinski odbor u Tuzli, a kako se navodi upravo zbog Mešalića koji je imao favorita za vođu odbora - izvjesnu Amiru Džafić. Njoj i Mešaliću se zamjera mnogo toga, a među ostalim i ostanak u preskupim prostorijama. Novi općinski odbor nikada nije formiran. Gradski odbor stranke, na čelu sa Enverom Mičijevićem, raspušten je i u Mostaru. Mičijević pred kamere nije želio, ali umjesto njega pismeno nam se obratio bivši član odbora u Mostaru. Tvrdi da se prvi čovjek stranke Željko Komšić poslužio boljševističkom metodom.
Vjerovatno smo mi u odboru griješili što smo u kontinuitetu cijelu godinu zahtijevali od predsjednika dolazak u Mostar i raspravu o ustroju Mostara prema viđenju rukovodstva stranke. Činjenica je da Komšić, od osnivanja stranke, godinu dana nije dolazio u Mostar, a imao je svoje krtice u Predsjedništvu, gospođu Burić Ružicu i Šuko Aliju, koji ustvari nisu ništa radili i prenosili obostrano pogrešne informacije u Sarajevo.
Članica Predsjedništva DF iz Mostara pak tvrdi da je odbor raspušten zbog nerada.
Ružica Burić, članica Predsjedništva DF iz Mostara: Ti ljudi nisu dobronamjerni, niti su bili tu sa namjerom da doprinesu razvoju. Vidi se koji je njihov glavni cilj bio - da uđu u DF, da se izaberu sa 60 glasova. Izbori su bili takvi kakvi jesu, ali evo, hvala Bogu idemo dalje.
Odbor u Mostaru raspušten je dolaskom Munira Alibabića, tvrdi za TV1 Jovičić. DF, potresen unutrašnjim razmiricama ljudi koji sve su prilike žele brz uspjeh i fotelju u vlasti, teško da može postići značajan rezultat, ali i opravdati da nosi nešto novo u odnosu na druge stranke s bh. političke scene.
Nije ti dugo trebalo da se vratiš na ovo, koje ne dokazuje ama baš ništa.
Ali samo je jedna istina - ljudi koji su zloupotrijebili demokratski proces nisu kadri govoriti o istom, a kamo li šta tražiti u DF. Visoko podudarna sličnost dešavanja u ključnim općinskim/gradskim organizacijama više nego jasno upućuje da je riječ o infiltriranim ljudima kojima je jedini cilj stvoriti privid razdora u DF-u.
Pa vjerovatno takvi kao ti, jucer SDP, danas DF a sutra ko zna ko...
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#12793 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

To ja malo Skijaša zezam jer je spominjao
neku Vikićevu struju kada je trebao SDP
sa SBB-om.

:D
Last edited by webby-x on 07/09/2014 10:50, edited 1 time in total.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#12794 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

webby-x wrote:To ja malo Skijaša zezam jer je spominjao
neku Vikićevu struju kada je trebap SDP
sa SBB-om.

:D
Ma znam, to je teorija za emisiju "na rubu znanosti"
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#12795 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

weredsf wrote:
MuaDib wrote:
weredsf wrote:DF je raspustila i Općinski odbor u Tuzli, a kako se navodi upravo zbog Mešalića koji je imao favorita za vođu odbora - izvjesnu Amiru Džafić. Njoj i Mešaliću se zamjera mnogo toga, a među ostalim i ostanak u preskupim prostorijama. Novi općinski odbor nikada nije formiran. Gradski odbor stranke, na čelu sa Enverom Mičijevićem, raspušten je i u Mostaru. Mičijević pred kamere nije želio, ali umjesto njega pismeno nam se obratio bivši član odbora u Mostaru. Tvrdi da se prvi čovjek stranke Željko Komšić poslužio boljševističkom metodom.
Vjerovatno smo mi u odboru griješili što smo u kontinuitetu cijelu godinu zahtijevali od predsjednika dolazak u Mostar i raspravu o ustroju Mostara prema viđenju rukovodstva stranke. Činjenica je da Komšić, od osnivanja stranke, godinu dana nije dolazio u Mostar, a imao je svoje krtice u Predsjedništvu, gospođu Burić Ružicu i Šuko Aliju, koji ustvari nisu ništa radili i prenosili obostrano pogrešne informacije u Sarajevo.
Članica Predsjedništva DF iz Mostara pak tvrdi da je odbor raspušten zbog nerada.
Ružica Burić, članica Predsjedništva DF iz Mostara: Ti ljudi nisu dobronamjerni, niti su bili tu sa namjerom da doprinesu razvoju. Vidi se koji je njihov glavni cilj bio - da uđu u DF, da se izaberu sa 60 glasova. Izbori su bili takvi kakvi jesu, ali evo, hvala Bogu idemo dalje.
Odbor u Mostaru raspušten je dolaskom Munira Alibabića, tvrdi za TV1 Jovičić. DF, potresen unutrašnjim razmiricama ljudi koji sve su prilike žele brz uspjeh i fotelju u vlasti, teško da može postići značajan rezultat, ali i opravdati da nosi nešto novo u odnosu na druge stranke s bh. političke scene.
Nije ti dugo trebalo da se vratiš na ovo, koje ne dokazuje ama baš ništa.
Ali samo je jedna istina - ljudi koji su zloupotrijebili demokratski proces nisu kadri govoriti o istom, a kamo li šta tražiti u DF. Visoko podudarna sličnost dešavanja u ključnim općinskim/gradskim organizacijama više nego jasno upućuje da je riječ o infiltriranim ljudima kojima je jedini cilj stvoriti privid razdora u DF-u.
Pa vjerovatno takvi kao ti, jucer SDP, danas DF a sutra ko zna ko...
Gubiš se, nema ovdje nikakvog ličnog aspekta kako nastojiš apostrofirati, ali nedostatak argumenata te tjera na etiketiranje i uporno prešućivanje činjenice da demokratija ne podrazumjeva diktaturu mišljenja pojedinaca. Koje ti i mnogi uzimaju zdravo za gotovo, samo zato jer pruža savršen prostor za spinvanje DF u negativnom smislu.
racionalista
Posts: 1484
Joined: 20/07/2012 20:40

#12796 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by racionalista »

Image


za plakati :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#12797 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Gubiš se, nema ovdje nikakvog ličnog aspekta kako nastojiš apostrofirati, ali nedostatak argumenata te tjera na etiketiranje i uporno prešućivanje činjenice da demokratija ne podrazumjeva diktaturu mišljenja pojedinaca. Koje ti i mnogi uzimaju zdravo za gotovo, samo zato jer pruža savršen prostor za spinvanje DF u negativnom smislu
.

A koji je tvoj argument, da je Komsic nakon 20 godina udobnosti Zlatkovog krila dozivio neku vrstu politicke katarze i da mu je iznenada postao vazniji opci od vlastitog interesa, da je Komisc poslije emotivnog prvog odlaska iz SDP-a gdje je rekao da övaj put ide do kraja" stvarno odlucio da stvari pokrene nabolje, kojim programom, ljudima..Suljagicem (SDP), Hankom (SDP), Pindzom...ili tjeranjem novih i sposobnih ljudi tipa Marjanovica...
Samo ljudi sa ozbiljnim problemima mogu vidjeti reformatora u covjeku koji je preko SDP-a bio u izvrsnoj vlasti od kraja proslog vijeka, covjeka koji van tih okvira nije nista radio niti uradio, covjeka za kojeg ni vi ljubimci ne mozete nista konkretno reci da je uradio ili barem pokusao.....sretno sa vlaznim snovima, vas iskreno treba zaliti
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#12798 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

racionalista wrote:Image


za plakati :D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#12799 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

weredsf wrote:
Gubiš se, nema ovdje nikakvog ličnog aspekta kako nastojiš apostrofirati, ali nedostatak argumenata te tjera na etiketiranje i uporno prešućivanje činjenice da demokratija ne podrazumjeva diktaturu mišljenja pojedinaca. Koje ti i mnogi uzimaju zdravo za gotovo, samo zato jer pruža savršen prostor za spinvanje DF u negativnom smislu
.

A koji je tvoj argument, da je Komsic nakon 20 godina udobnosti Zlatkovog krila dozivio neku vrstu politicke katarze i da mu je iznenada postao vazniji opci od vlastitog interesa, da je Komisc poslije emotivnog prvog odlaska iz SDP-a gdje je rekao da övaj put ide do kraja" stvarno odlucio da stvari pokrene nabolje, kojim programom, ljudima..Suljagicem (SDP), Hankom (SDP), Pindzom...ili tjeranjem novih i sposobnih ljudi tipa Marjanovica...
Samo ljudi sa ozbiljnim problemima mogu vidjeti reformatora u covjeku koji je preko SDP-a bio u izvrsnoj vlasti od kraja proslog vijeka, covjeka koji van tih okvira nije nista radio niti uradio, covjeka za kojeg ni vi ljubimci ne mozete nista konkretno reci da je uradio ili barem pokusao.....sretno sa vlaznim snovima, vas iskreno treba zaliti
Ja ne smatram da je propaganda argument. Međutim ne mogu se oteti dojmu da je Komšić postao omražen svima onim koji u njegovom političkom projektu Demokratskoj fronti vide konkurenta. Struktura tvog posta zasnovana je na premisi da je Komšić nedonošće SDP-a, a ne politička ličnost koja je legitimnim protestom poslala SDP na put bez povratka, a i SDA dala do znanja da oni više nikad neće imati partnera kog će šikanirati sistemskim blokadama.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#12800 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

MuaDib wrote:SDA dala do znanja da oni više nikad neće imati partnera kog će šikanirati sistemskim blokadama.
Možeš li mi reći, u kantonu Sarajevo, da li je DF glasovao
više sa SDA ili protiv SDA prijedloga? Nešto mi se čini da
je ona Hanka uvijek uz SDA? Je li to istina?
Post Reply