Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#12751 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by славянин »

amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki :-)
Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50 :D
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#12752 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

adodbr wrote:Sta se ovo masa raje okrece jbt
naprijed nove, nazad stare gume, cim negdje naletis, zakocis ti, al te zadnji kraj baci jer nema gripa
plus nikakvo iskustvo u zimskim uslovima jer uglavnom izbjegavaju voziti kad ima imalo snijega
Last edited by nivla on 25/01/2019 18:21, edited 1 time in total.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12753 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

славянин wrote:
amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki :-)
Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50 :D
Zato sto su dvojica trojica u koloni
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#12754 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by славянин »

Sodom1 wrote:
славянин wrote:
amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki :-)
Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50 :D
Zato sto su dvojica trojica u koloni
Sa bismilom :D
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#12755 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

nivla wrote:
adodbr wrote:Sta se ovo masa raje okrece jbt
naprijed nove, nazad stare gume, cim negdje naletis, zakocis ti, al te zadnji kraj baci jer nema gripa
plus nikakvo iskustvo u zimskim uslovima jer uglavnom izbjegavaju voziti kad ima imalo snijega
ZAto odmah rotorati nove prednje nazad a zadnje stare naprijed
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#12756 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nivla »

noviclan wrote: ZAto odmah rotorati nove prednje nazad a zadnje stare naprijed
samo sve 4 nove, a ako nemas za sve 4 prodaj kola i vozi se u tramvaju
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12757 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

nivla wrote: samo sve 4 nove, a ako nemas za sve 4 prodaj kola i vozi se u tramvaju
nemoj tako, sad ce te popljuvat ovi sto se prepoznaju :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12758 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

славянин wrote:
amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki :-)
Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50 :D
https://www.auto-data.net/en/mazda-3-ii ... 15hp-17504

autic ide dobro za snagu ali po zakonu ne smijem pretec vise od 2 vozila odjednom..lesinara uvijek ima SA-Olovo :thumbup:


ps.ne sekiraj,kad je usporio na 40,vratio ga u drugu i gas :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12759 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ja danas oko Kaonika pretekao sleper iz druge po onom utabanom snijegu

Imal ko jaci? 8-)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#12760 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kokuz_sa »

bordo gandalf wrote:
Drugi ne moze da izadje ispod prolaza ondje u pijacnoj ulici, prelose gume ili ljetne :-)
Kod mene nove gume stavljene 15.11..presle od tad nekih 20.000..
Danas na semaforu nece auto da krene :mrgreen:

Ja krivim led :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12761 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

kokuz_sa wrote: Danas na semaforu nece auto da krene :mrgreen:

Ja krivim led :D
jaci gas samo :evil:
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#12762 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LeKo »

Ja na ljetnim jos uvijek i nikakvih problema, malo je tesko ocistiti snjeg s auta, ali ostalo OK.
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#12763 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sparky »

Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#12764 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by славянин »

Cekam samo jos neko da se javi da pretice bez guma 3 slepera u koloni :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12765 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
Pa sto nisi preko brda? Malo avanture preko karaule i nisica. :bih:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12766 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

славянин wrote:Cekam samo jos neko da se javi da pretice bez guma 3 slepera u koloni :D
ja na felgama pretekao 2 danas
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#12767 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by escobar__ »

NediM17 wrote:
sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
Pa sto nisi preko brda? Malo avanture preko karaule i nisica. :bih:
Dobre gume, zdrav razum i nema problema (pod uslovom da se ne popriječi neki teretnjak). U najgorem slučaju montirat lance i s pjesmom preko Karaule i Nišića. :)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#12768 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

bitanga_sa_otesa wrote:
kokuz_sa wrote: Danas na semaforu nece auto da krene :mrgreen:

Ja krivim led :D
jaci gas samo :evil:
Ne pustaj dok led ne istopis :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12769 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

sparky wrote:Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
Jučer išao, prema Žepču prošao na zeleno a u povratku čekao jedan interval, do 15 min. Ima obilaznica od Nemile do Zenice al je vjerovatno seksi vozit sad tom cestom, bolje ti je u koloni :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12770 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 14676
Joined: 06/07/2017 07:35

#12771 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#12772 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vauvau »

nepass1 wrote:sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
Gume ti ne valjaju braco. Ne može se po snijegu s ćelavom gumom.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#12773 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kokuz_sa »

bitanga_sa_otesa wrote:
kokuz_sa wrote: Danas na semaforu nece auto da krene :mrgreen:

Ja krivim led :D
jaci gas samo :evil:
Da peugeot 307 sw karavan ..2.0 66kw moze jaci gas na startu bilo bi idealno auto :D
User avatar
nepass1
Posts: 14676
Joined: 06/07/2017 07:35

#12774 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

vauvau wrote:
nepass1 wrote:sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
Gume ti ne valjaju braco. Ne može se po snijegu s ćelavom gumom.
nove gume, nisu 2k presle
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#12775 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sparky »

escobar__ wrote:
NediM17 wrote:
sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
Pa sto nisi preko brda? Malo avanture preko karaule i nisica. :bih:
Dobre gume, zdrav razum i nema problema (pod uslovom da se ne popriječi neki teretnjak). U najgorem slučaju montirat lance i s pjesmom preko Karaule i Nišića. :)
Mislio sam preko Nisica ali su na Husinom zaglavili neki sleperi pa sam se okrenuo i otisao preko Doboja. Gume su stare mjesec, ja nisam imao problema. Problem je sto ljudi presporo voze a prilika za preticanje bas i nema kad su kolone. Ko ne mora neka sjedi kuci, ljepse je.
Post Reply