Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#12751 Re: Dolazi zima - zimske gume
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#12752 Re: Dolazi zima - zimske gume
naprijed nove, nazad stare gume, cim negdje naletis, zakocis ti, al te zadnji kraj baci jer nema gripaadodbr wrote:Sta se ovo masa raje okrece jbt
plus nikakvo iskustvo u zimskim uslovima jer uglavnom izbjegavaju voziti kad ima imalo snijega
Last edited by nivla on 25/01/2019 18:21, edited 1 time in total.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12753 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zato sto su dvojica trojica u koloniславянин wrote:Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#12754 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sa bismilomSodom1 wrote:Zato sto su dvojica trojica u koloniславянин wrote:Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12755 Re: Dolazi zima - zimske gume
ZAto odmah rotorati nove prednje nazad a zadnje stare naprijednivla wrote:naprijed nove, nazad stare gume, cim negdje naletis, zakocis ti, al te zadnji kraj baci jer nema gripaadodbr wrote:Sta se ovo masa raje okrece jbt
plus nikakvo iskustvo u zimskim uslovima jer uglavnom izbjegavaju voziti kad ima imalo snijega
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#12756 Re: Dolazi zima - zimske gume
samo sve 4 nove, a ako nemas za sve 4 prodaj kola i vozi se u tramvajunoviclan wrote: ZAto odmah rotorati nove prednje nazad a zadnje stare naprijed
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12757 Re: Dolazi zima - zimske gume
nemoj tako, sad ce te popljuvat ovi sto se prepoznajunivla wrote: samo sve 4 nove, a ako nemas za sve 4 prodaj kola i vozi se u tramvaju
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12758 Re: Dolazi zima - zimske gume
https://www.auto-data.net/en/mazda-3-ii ... 15hp-17504славянин wrote:Pa sta to ti vozis ako ga ne mozes preteci dok vozi 50amar1994 wrote: aha,a vozi 50,ociscena cesta,nema utabanog snijega,smetljari seljacki
autic ide dobro za snagu ali po zakonu ne smijem pretec vise od 2 vozila odjednom..lesinara uvijek ima SA-Olovo
ps.ne sekiraj,kad je usporio na 40,vratio ga u drugu i gas
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12759 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja danas oko Kaonika pretekao sleper iz druge po onom utabanom snijegu
Imal ko jaci?
Imal ko jaci?
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#12760 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kod mene nove gume stavljene 15.11..presle od tad nekih 20.000..bordo gandalf wrote:
Drugi ne moze da izadje ispod prolaza ondje u pijacnoj ulici, prelose gume ili ljetne
Danas na semaforu nece auto da krene
Ja krivim led
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12761 Re: Dolazi zima - zimske gume
jaci gas samokokuz_sa wrote: Danas na semaforu nece auto da krene![]()
Ja krivim led
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#12762 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja na ljetnim jos uvijek i nikakvih problema, malo je tesko ocistiti snjeg s auta, ali ostalo OK.
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#12763 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#12764 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cekam samo jos neko da se javi da pretice bez guma 3 slepera u koloni 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12765 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa sto nisi preko brda? Malo avanture preko karaule i nisica.sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12766 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja na felgama pretekao 2 danasславянин wrote:Cekam samo jos neko da se javi da pretice bez guma 3 slepera u koloni
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#12767 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobre gume, zdrav razum i nema problema (pod uslovom da se ne popriječi neki teretnjak). U najgorem slučaju montirat lance i s pjesmom preko Karaule i Nišića.NediM17 wrote:Pa sto nisi preko brda? Malo avanture preko karaule i nisica.sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#12768 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne pustaj dok led ne istopisbitanga_sa_otesa wrote:jaci gas samokokuz_sa wrote: Danas na semaforu nece auto da krene![]()
Ja krivim led
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#12769 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jučer išao, prema Žepču prošao na zeleno a u povratku čekao jedan interval, do 15 min. Ima obilaznica od Nemile do Zenice al je vjerovatno seksi vozit sad tom cestom, bolje ti je u kolonisparky wrote:Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12770 Re: Dolazi zima - zimske gume
sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
- nepass1
- Posts: 14676
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12771 Re: Dolazi zima - zimske gume
sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
-
vauvau
- Posts: 1375
- Joined: 05/06/2014 09:03
#12772 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gume ti ne valjaju braco. Ne može se po snijegu s ćelavom gumom.nepass1 wrote:sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#12773 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da peugeot 307 sw karavan ..2.0 66kw moze jaci gas na startu bilo bi idealno autobitanga_sa_otesa wrote:jaci gas samokokuz_sa wrote: Danas na semaforu nece auto da krene![]()
Ja krivim led
- nepass1
- Posts: 14676
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12774 Re: Dolazi zima - zimske gume
nove gume, nisu 2k preslevauvau wrote:Gume ti ne valjaju braco. Ne može se po snijegu s ćelavom gumom.nepass1 wrote:sad vozim a.b.srebrne idem pravac prema aerodromu, kod bugarske zastave da skrenem prema pijaci, krivina je 90 stepeni, zaustavim se haman skroz, namotam i gas auto samo pravo, da je ko izlazio na cestu naslonio bih se na njega. preko onih lezecih treca brzina 1k obrtaja, gas stisnem, esp se ne gasi. citava ulica zaledjena.
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#12775 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislio sam preko Nisica ali su na Husinom zaglavili neki sleperi pa sam se okrenuo i otisao preko Doboja. Gume su stare mjesec, ja nisam imao problema. Problem je sto ljudi presporo voze a prilika za preticanje bas i nema kad su kolone. Ko ne mora neka sjedi kuci, ljepse je.escobar__ wrote:Dobre gume, zdrav razum i nema problema (pod uslovom da se ne popriječi neki teretnjak). U najgorem slučaju montirat lance i s pjesmom preko Karaule i Nišića.NediM17 wrote:Pa sto nisi preko brda? Malo avanture preko karaule i nisica.sparky wrote:Kakvi sve debili voze to nije normalno. Brcko-Sarajevo patnja ziva, a teferic je poceo na autoputu. Idioti voze 45 na sat. Usput da samo pozdravim glupana koji je pokrenuo rekonstrukciju tunela a nije omogucio nikakvu obilaznu cestu. Ko ide prema zenici i od zenice neka spremi suhe hrane i vode. Policija propušta koliko moze ali je kolona jedno 20 kilometara sa obje strane.
