Prirodno matematicki fakultet
-
numizmatic
- Posts: 577
- Joined: 24/12/2011 00:47
#1276 Re: Prirodno matematicki fakultet
Odobriše li vama granični rok?
-
sarajevomd
- Posts: 706
- Joined: 12/12/2010 20:42
#1277 Re: Prirodno matematicki fakultet
Granicni ? Socijalni ? DAnumizmatic wrote:Odobriše li vama granični rok?
-
nurr
- Posts: 34
- Joined: 28/09/2012 15:16
#1278 Re: Prirodno matematicki fakultet
Pišem molbu za prebacivanje u drugu grupu. Nemam neki baš ozbiljan razlog, nego moja raja, moje sve, i više nego očita greška u spiskovima koju je odgovornim ljudima "mrsko" ispraviti jer Bože moj, valja sve ponovo prepravljat a inače su jako zauzeti.
Molim kolege ako su pisali već molbu sličnog tipa ili ako imaju kakav dobar prijedlog za taj neki OZBILJAN razlog, neka pišu, svaka pomoć je dobrodošla
Zahvaljujem!
Molim kolege ako su pisali već molbu sličnog tipa ili ako imaju kakav dobar prijedlog za taj neki OZBILJAN razlog, neka pišu, svaka pomoć je dobrodošla
Zahvaljujem!
-
Ambrozija
- Posts: 2845
- Joined: 20/01/2010 18:34
- Location: Sarajevo
#1279 Re: Prirodno matematicki fakultet
Stvarno? Oktobarski? Nama na Filozofskom ukinuse..sarajevomd wrote:Granicni ? Socijalni ? DAnumizmatic wrote:Odobriše li vama granični rok?
-
nurr
- Posts: 34
- Joined: 28/09/2012 15:16
#1280 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ambrozija wrote:Stvarno? Oktobarski? Nama na Filozofskom ukinuse..sarajevomd wrote:Granicni ? Socijalni ? DAnumizmatic wrote:Odobriše li vama granični rok?
Socijalni rok je bio u septembru, 19.9 , ja samo za taj znam
-
giannella
- Posts: 9
- Joined: 29/09/2012 16:49
#1281 Re: Prirodno matematicki fakultet
Zna li ko sta za geografiju ? kakav je prijemni i kakva su pitanja ? pomagajte raja 
- IceQueen
- Posts: 309
- Joined: 25/07/2008 23:35
- Location: Valhalla
#1282 Re: Prirodno matematicki fakultet
Koji Odsjek?nurr wrote:Pišem molbu za prebacivanje u drugu grupu. Nemam neki baš ozbiljan razlog, nego moja raja, moje sve, i više nego očita greška u spiskovima koju je odgovornim ljudima "mrsko" ispraviti jer Bože moj, valja sve ponovo prepravljat a inače su jako zauzeti.
Molim kolege ako su pisali već molbu sličnog tipa ili ako imaju kakav dobar prijedlog za taj neki OZBILJAN razlog, neka pišu, svaka pomoć je dobrodošla
Zahvaljujem!
-
amra55
- Posts: 4
- Joined: 03/10/2012 19:54
#1283 Re: Prirodno matematicki fakultet
Pa ovako, ja sam cetvrti razred gimnazije i trebala bih odluciti koji fakultet zelim upisati... Nisam bas opterecena tim, ali profesori stalno vrse pritisak na nas, vec pocinju sekcije iz pojedinih predmeta, i lakse bi mi bilo kada bih znala kojoj oblasti da se posvetim... Licno, moj prvi izbor je genetika, ali nista posebno ne znam o fakultetu, kakav je prijemni, profesori, kako se uopste boduju ocjene iz prethodnih razreda... Zato vas molim ako mozete da mi odgovorite je li kriterij previse strog, posto u srednjoj nisam imala bas najbolje ocjene... Vidjela sam da je na prijemnom gledan posebno uspjeh iz biologije( kod mene 355), hemije( 345), fizike( 455), jezika(5555), za sada nadam se da ce ove godine biti sve petice iz ovih predmeta... Molim vas da mi kazete vrijedi li se uopste prijavljivati, jer sam nekako skepticna, s obzirom na moje ocjene... Unaprijed hvala, i svaka informacija mi je od pomoci... Moj drugi izbor je ETF, pa ako znate sta i o tome, bilo bi pozeljno...
-
Thecoldfear
- Posts: 34
- Joined: 26/05/2009 19:47
#1284 Re: Prirodno matematicki fakultet
imas sanse ako polozis prijemni a podrobnije cu ti napisati sutra aBdamra55 wrote:Pa ovako, ja sam cetvrti razred gimnazije i trebala bih odluciti koji fakultet zelim upisati... Nisam bas opterecena tim, ali profesori stalno vrse pritisak na nas, vec pocinju sekcije iz pojedinih predmeta, i lakse bi mi bilo kada bih znala kojoj oblasti da se posvetim... Licno, moj prvi izbor je genetika, ali nista posebno ne znam o fakultetu, kakav je prijemni, profesori, kako se uopste boduju ocjene iz prethodnih razreda... Zato vas molim ako mozete da mi odgovorite je li kriterij previse strog, posto u srednjoj nisam imala bas najbolje ocjene... Vidjela sam da je na prijemnom gledan posebno uspjeh iz biologije( kod mene 355), hemije( 345), fizike( 455), jezika(5555), za sada nadam se da ce ove godine biti sve petice iz ovih predmeta... Molim vas da mi kazete vrijedi li se uopste prijavljivati, jer sam nekako skepticna, s obzirom na moje ocjene... Unaprijed hvala, i svaka informacija mi je od pomoci... Moj drugi izbor je ETF, pa ako znate sta i o tome, bilo bi pozeljno...
-
Thecoldfear
- Posts: 34
- Joined: 26/05/2009 19:47
#1285 Re: Prirodno matematicki fakultet
Moze se prenijeti samo 1 predmet bilo koji, osim Analize 1. Oko 30 studenata je dalo uslov za 2 godinu a ne znam tacno koliko je dalo sa nastavnickog smjera_MalaMu_ wrote:Može li mi neko reći koliko se predmeta može prenijeti u drugu godinu?
Negdje piše da se mogu prenijeti dva, a negdje da bi upisao drugu godinu piše da moraš imati najmanje 54 ECTS?![]()
I kakva je konkretno situacija na odsjeku za matematiku? U prethodnim postovima pročitah da je samo jedna djevojka dala uslov za drugu godinu na nastavničkom smjeru...![]()
Je li stvarno fakultet tako težak ili je stvar do studenata koji ne uče dovoljno?
Stvarno me zabrinjava sve to, pa bih molila da mi neko odgovori. Hvala unaprijed!
-
amra55
- Posts: 4
- Joined: 03/10/2012 19:54
#1286 Re: Prirodno matematicki fakultet
imas sanse ako polozis prijemni a podrobnije cu ti napisati sutra aBd[/quote]amra55 wrote:Pa ovako, ja sam cetvrti razred gimnazije i trebala bih odluciti koji fakultet zelim upisati... Nisam bas opterecena tim, ali profesori stalno vrse pritisak na nas, vec pocinju sekcije iz pojedinih predmeta, i lakse bi mi bilo kada bih znala kojoj oblasti da se posvetim... Licno, moj prvi izbor je genetika, ali nista posebno ne znam o fakultetu, kakav je prijemni, profesori, kako se uopste boduju ocjene iz prethodnih razreda... Zato vas molim ako mozete da mi odgovorite je li kriterij previse strog, posto u srednjoj nisam imala bas najbolje ocjene... Vidjela sam da je na prijemnom gledan posebno uspjeh iz biologije( kod mene 355), hemije( 345), fizike( 455), jezika(5555), za sada nadam se da ce ove godine biti sve petice iz ovih predmeta... Molim vas da mi kazete vrijedi li se uopste prijavljivati, jer sam nekako skepticna, s obzirom na moje ocjene... Unaprijed hvala, i svaka informacija mi je od pomoci... Moj drugi izbor je ETF, pa ako znate sta i o tome, bilo bi pozeljno...
Hvala puno, ako saznas bilo kakvu informaciju, napisi mi, puno mi znaci...
-
amra55
- Posts: 4
- Joined: 03/10/2012 19:54
#1287 Re: Prirodno matematicki fakultet
Thecoldfear wrote:imas sanse ako polozis prijemni a podrobnije cu ti napisati sutra aBdamra55 wrote:Pa ovako, ja sam cetvrti razred gimnazije i trebala bih odluciti koji fakultet zelim upisati... Nisam bas opterecena tim, ali profesori stalno vrse pritisak na nas, vec pocinju sekcije iz pojedinih predmeta, i lakse bi mi bilo kada bih znala kojoj oblasti da se posvetim... Licno, moj prvi izbor je genetika, ali nista posebno ne znam o fakultetu, kakav je prijemni, profesori, kako se uopste boduju ocjene iz prethodnih razreda... Zato vas molim ako mozete da mi odgovorite je li kriterij previse strog, posto u srednjoj nisam imala bas najbolje ocjene... Vidjela sam da je na prijemnom gledan posebno uspjeh iz biologije( kod mene 355), hemije( 345), fizike( 455), jezika(5555), za sada nadam se da ce ove godine biti sve petice iz ovih predmeta... Molim vas da mi kazete vrijedi li se uopste prijavljivati, jer sam nekako skepticna, s obzirom na moje ocjene... Unaprijed hvala, i svaka informacija mi je od pomoci... Moj drugi izbor je ETF, pa ako znate sta i o tome, bilo bi pozeljno...
Hvala puno, ako saznas bilo kakvu informaciju, napisi mi, puno mi znaci...
-
Thecoldfear
- Posts: 34
- Joined: 26/05/2009 19:47
#1288 Re: Prirodno matematicki fakultet
amra55 wrote:Thecoldfear wrote:imas sanse ako polozis prijemni a podrobnije cu ti napisati sutra aBdamra55 wrote:Pa ovako, ja sam cetvrti razred gimnazije i trebala bih odluciti koji fakultet zelim upisati... Nisam bas opterecena tim, ali profesori stalno vrse pritisak na nas, vec pocinju sekcije iz pojedinih predmeta, i lakse bi mi bilo kada bih znala kojoj oblasti da se posvetim... Licno, moj prvi izbor je genetika, ali nista posebno ne znam o fakultetu, kakav je prijemni, profesori, kako se uopste boduju ocjene iz prethodnih razreda... Zato vas molim ako mozete da mi odgovorite je li kriterij previse strog, posto u srednjoj nisam imala bas najbolje ocjene... Vidjela sam da je na prijemnom gledan posebno uspjeh iz biologije( kod mene 355), hemije( 345), fizike( 455), jezika(5555), za sada nadam se da ce ove godine biti sve petice iz ovih predmeta... Molim vas da mi kazete vrijedi li se uopste prijavljivati, jer sam nekako skepticna, s obzirom na moje ocjene... Unaprijed hvala, i svaka informacija mi je od pomoci... Moj drugi izbor je ETF, pa ako znate sta i o tome, bilo bi pozeljno...
Hvala puno, ako saznas bilo kakvu informaciju, napisi mi, puno mi znaci...
Ocjene ti nisu lose ali ti one nisu presudne. Najvaznije ti je da polozis prijemni i to u prvom roku. Primaju dosta studenata ali sudenti bahati pa ne uce i ne poloze prijemni. Uvijek budu 2 roka i u 2 roka se uglavnom sve popuni na genetici. Imam 2 druga na Biologiji ali ne mogu nikako da ih uhvatim na faksu a ne znam tacno koji su smjerovi. Najbolje bi ti bilo da dodes na faks i malo pitas brucose kakav je prijemni bio. Ako se ne snalazis dobro na PMF-u mozes se meni obratiti u poruci a ja cu ti pomoci koliko mogu.
-
amra55
- Posts: 4
- Joined: 03/10/2012 19:54
#1289 Re: Prirodno matematicki fakultet
Hvala puno, ako saznas bilo kakvu informaciju, napisi mi, puno mi znaci...
[/quote]
Ocjene ti nisu lose ali ti one nisu presudne. Najvaznije ti je da polozis prijemni i to u prvom roku. Primaju dosta studenata ali sudenti bahati pa ne uce i ne poloze prijemni. Uvijek budu 2 roka i u 2 roka se uglavnom sve popuni na genetici. Imam 2 druga na Biologiji ali ne mogu nikako da ih uhvatim na faksu a ne znam tacno koji su smjerovi. Najbolje bi ti bilo da dodes na faks i malo pitas brucose kakav je prijemni bio. Ako se ne snalazis dobro na PMF-u mozes se meni obratiti u poruci a ja cu ti pomoci koliko mogu.[/quote]
Hvala punooo, otici cu na fakultet... Ako mi nesto ne bude jasno, svakako cu te pitati...
Ocjene ti nisu lose ali ti one nisu presudne. Najvaznije ti je da polozis prijemni i to u prvom roku. Primaju dosta studenata ali sudenti bahati pa ne uce i ne poloze prijemni. Uvijek budu 2 roka i u 2 roka se uglavnom sve popuni na genetici. Imam 2 druga na Biologiji ali ne mogu nikako da ih uhvatim na faksu a ne znam tacno koji su smjerovi. Najbolje bi ti bilo da dodes na faks i malo pitas brucose kakav je prijemni bio. Ako se ne snalazis dobro na PMF-u mozes se meni obratiti u poruci a ja cu ti pomoci koliko mogu.[/quote]
Hvala punooo, otici cu na fakultet... Ako mi nesto ne bude jasno, svakako cu te pitati...
- Neeejlaaa
- Posts: 11
- Joined: 17/01/2012 16:50
#1290 Re: Prirodno matematicki fakultet
Trebao bi mi neko sa odsjeka za matematiku da mi odgovori na pitanje. Kako se "izboriti" sa Analizom 1? Šta učiniti ako ne shvataš gotovo ništa... Imate neke preporuke, literaturu ili poznajete nekog ko drži kvalitetne instrukcije iz analize? Na koji način ste uspjeli vi položiti?
Dakle, nisam imala jaku matematiku u srednjoj te je teško sad upratiti dosta stvari, ne samo iz analize, već i iz drugih predmeta. A ne mogu reći da se profesori nešto posebno trude da objasne neke stvari na jednostavniji način, pretpostavljajući da ima i nas koji nismo iz gimnazije.
Dakle, nisam imala jaku matematiku u srednjoj te je teško sad upratiti dosta stvari, ne samo iz analize, već i iz drugih predmeta. A ne mogu reći da se profesori nešto posebno trude da objasne neke stvari na jednostavniji način, pretpostavljajući da ima i nas koji nismo iz gimnazije.
- medaaa
- Posts: 2556
- Joined: 21/04/2008 13:50
#1291 Re: Prirodno matematicki fakultet
preminuo doc.dr. Zlatko Udovicic sa odsjeka za matematiku
R.I.P. i hvala na svemu profesore...
R.I.P. i hvala na svemu profesore...
-
Thecoldfear
- Posts: 34
- Joined: 26/05/2009 19:47
#1292 Re: Prirodno matematicki fakultet
Moras dosta citatiNeeejlaaa wrote:Trebao bi mi neko sa odsjeka za matematiku da mi odgovori na pitanje. Kako se "izboriti" sa Analizom 1? Šta učiniti ako ne shvataš gotovo ništa... Imate neke preporuke, literaturu ili poznajete nekog ko drži kvalitetne instrukcije iz analize? Na koji način ste uspjeli vi položiti?
Dakle, nisam imala jaku matematiku u srednjoj te je teško sad upratiti dosta stvari, ne samo iz analize, već i iz drugih predmeta. A ne mogu reći da se profesori nešto posebno trude da objasne neke stvari na jednostavniji način, pretpostavljajući da ima i nas koji nismo iz gimnazije.
Obavezno teoriju procitati:
Elementi matematicke analize 1(Mihailovic i Janic), nakon teorije onda vjezbas zadatke. Najbolje knjige Boris Apsen jer imas uradene zadatke + Zbirka zadataka (Uscumlic) i nakon ovoga 100% polazes.
Ja ti mogu posuditi nekoliko knjiga da ih procitas pa mi vratis.
- rinna0304
- Posts: 865
- Joined: 23/07/2011 13:23
- Location: Sarajevo
#1293 Re: Prirodno matematicki fakultet
Jel se zna razlog kako, zasto ? Na mom faxu je bio asistent i bas sam se iznenadila kad sam cula to danasmedaaa wrote:preminuo doc.dr. Zlatko Udovicic sa odsjeka za matematiku![]()
![]()
R.I.P. i hvala na svemu profesore...
-
Thecoldfear
- Posts: 34
- Joined: 26/05/2009 19:47
#1294 Re: Prirodno matematicki fakultet
imao infarkt sinoc i preminuorinna0304 wrote:Jel se zna razlog kako, zasto ? Na mom faxu je bio asistent i bas sam se iznenadila kad sam cula to danasmedaaa wrote:preminuo doc.dr. Zlatko Udovicic sa odsjeka za matematiku![]()
![]()
R.I.P. i hvala na svemu profesore...
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#1295 Re: Prirodno matematicki fakultet
Eh, ja svečano izjavljujem da nemam više ništa sa ovim fakultetom
Danas magistriro 
- IceQueen
- Posts: 309
- Joined: 25/07/2008 23:35
- Location: Valhalla
#1296 Re: Prirodno matematicki fakultet
Eto čestitamcyprus wrote:Eh, ja svečano izjavljujem da nemam više ništa sa ovim fakultetomDanas magistriro
P.S. Upisi III ciklus
- Logovan
- Posts: 102757
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#1297 Re: Prirodno matematicki fakultet
R.I.P.medaaa wrote:preminuo doc.dr. Zlatko Udovicic sa odsjeka za matematiku![]()
![]()
R.I.P. i hvala na svemu profesore...
Čestitam.cyprus wrote:Eh, ja svečano izjavljujem da nemam više ništa sa ovim fakultetomDanas magistriro
- Sofija89
- Posts: 353
- Joined: 22/06/2010 14:15
#1298 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ovu tužnu vijest o smrti docenta Zlatka Udovicica saznala sam jucer i zaista ne mogu jos da povjerujem. Izražavam najdublje saučešće njegovoj porodici.medaaa wrote:preminuo doc.dr. Zlatko Udovicic sa odsjeka za matematiku![]()
![]()
R.I.P. i hvala na svemu profesore...
Bio je sjajan profesor.
Neka pociva u miru.
-
nurr
- Posts: 34
- Joined: 28/09/2012 15:16
#1299 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ljudi moji, kakva je logika da se u subotu, 22.12. nadoknađuje nastava od ponedeljka 31.12 kad taj dan ni ne treba da bude radni, semestar po pravilu završava 28.12. ? 
Je li moguće da ćemo mi biti jedini fakultet koji će 31. nadoknađivati i imati radnu subotu?
Pa zaista da ne povjeruješ!
Je li moguće da ćemo mi biti jedini fakultet koji će 31. nadoknađivati i imati radnu subotu?
Pa zaista da ne povjeruješ!
- Beauty01
- Posts: 651
- Joined: 10/04/2011 12:09
- Location: Black pearl
#1300 Re: Prirodno matematicki fakultet
I ja se to pitam!! Ima li neko odgovor???nurr wrote:Ljudi moji, kakva je logika da se u subotu, 22.12. nadoknađuje nastava od ponedeljka 31.12 kad taj dan ni ne treba da bude radni, semestar po pravilu završava 28.12. ?
Je li moguće da ćemo mi biti jedini fakultet koji će 31. nadoknađivati i imati radnu subotu?
Pa zaista da ne povjeruješ!
