Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1276 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ha ha ha...Nema brige samnom...nisam ja guitar frick...Spali ti MP3 pa pošalji na M.Butkovića 32,51 250 Novi Vinodolski...Uh,jedva čekam!
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1277 Re: Rockabilly - Psychobilly
neko je napiso LUX AIN'T DEAD HE JUST WENT HOME
vec nam nedostaje ..al opet zivjece zauvjek!
vec nam nedostaje ..al opet zivjece zauvjek!
- luckystrike
- Posts: 73
- Joined: 21/12/2008 23:43
#1278 Re: Rockabilly - Psychobilly
To ću napraviti još ovaj tjedan,reci mi još samo to da li te zanima samo fingerpicking ili želiš uz to još po jedan cd npr. rockabillya,countrya,jump,jive & swinga.Don Karlos wrote:Ha ha ha...Nema brige samnom...nisam ja guitar frick...Spali ti MP3 pa pošalji na M.Butkovića 32,51 250 Novi Vinodolski...Uh,jedva čekam!
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1279 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pa gle...To sa Travisom mi je 15 godišnja želja nabaviti...Za ovo drugo neznam,jer nismo usporedili fonoteku,ali ako se nemoraš puno mučiti oko toga,šalji...

- luckystrike
- Posts: 73
- Joined: 21/12/2008 23:43
#1280 Re: Rockabilly - Psychobilly
He he ...nije mi nikakva muka snimiti par dvd-a a jedan će biti pun već sa sa Chetom jer samo njegovih albuma imam preko 100.Pretpostavljam da imaš već sve što se tiče rockabillya pedesetih pa sam mislio spržiti ono što smatram dobrim od osamdesetih na ovamo a ako nisam u pravu reci pa ćemo se vratiti malo i u pedesete.Don Karlos wrote:Pa gle...To sa Travisom mi je 15 godišnja želja nabaviti...Za ovo drugo neznam,jer nismo usporedili fonoteku,ali ako se nemoraš puno mučiti oko toga,šalji...![]()
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1281 Re: Rockabilly - Psychobilly
Chata dijelim na fingerpicking albume i albume "za vremensku prognozu" ili "mali intermeco" na televiziji(dobro je oboje,svako na svoj način)...ha ha ha,a što se tiče rockabillya,imam dosta i pedesetih i osamdesetih(ipak je to bilo moje vrijeme...
),ali ako imaš volje snimi,jer ja to sve imam na pločama i kazetama,pa si nemogu slagati "muziku za auto". 
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1282 Re: Rockabilly - Psychobilly
Lab nam se usutio...?
imal te svirke u Konjicu Ado mi kaze da dogovarate...pa jestel sta napravili?
neki dan kad sam ga zvao kaze oce da se baci s mosta zao mu Luxa
imal te svirke u Konjicu Ado mi kaze da dogovarate...pa jestel sta napravili?
neki dan kad sam ga zvao kaze oce da se baci s mosta zao mu Luxa
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1283 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pozdrav ekipi ... ma nisam se usutio, vec vikendom sam manje na internetu. Sto se tice svirke, nije jos sve potvrđeno 100%, ali sam veoma blizu da to zatvorim i da uradim. Vise detalja uskoro ... Inace od muzike nisam nista novo nabavljao, a sada u fazi da malo sređujem kolekciju muzike, pa sam se oko toga zadao više. Ova recesija ubija, nikako da se jos spuste cijene cd's i lp's
Sada idem da zavrsim pregledavanje jutarnjih obaveza na poslu, a vise informacija kasnije, tokom dana
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Sada idem da zavrsim pregledavanje jutarnjih obaveza na poslu, a vise informacija kasnije, tokom dana
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1284 Re: Rockabilly - Psychobilly
ma da...nego cim prodje nekolko postova a da ni jedan nije Lab meni cudno 
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#1285 Re: Rockabilly - Psychobilly
jel može neko ovdje da postavi šta od bambix (baš me interesuje šta je..)??
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1286 Re: Rockabilly - Psychobilly
Nije valda da je i tebi crk'o gugl ....kiky wrote:jel može neko ovdje da postavi šta od bambix (baš me interesuje šta je..)??
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1287 Re: Rockabilly - Psychobilly
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1288 Re: Rockabilly - Psychobilly
na myspace imaju pjesme poslusaj sta je pa...kiky wrote:jel može neko ovdje da postavi šta od bambix (baš me interesuje šta je..)??
evo imas ovde info i link za Best Of
http://forum.rock-planet.com/viewtopic.php?f=10&t=12267
Lab@
koji audio zapis ....?
onaj klip Highwayman-a s youtube-a je super jesi taj dvd narucio? jel stiglo?
skino sam 2 zadnja albuma Cramps-a nisam ih imo prije
dupli iz 2004 How to Make a Monster kompilacija ima svega probe, studio, uzvio...
http://en.wikipedia.org/wiki/How_to_Mak ... mps_album)
i zadnji iz 2006 The Secret Life of the Cramps kompilacija B-sides i neobjavljenih pjesama bonus tracks-a
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret ... the_Cramps
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1289 Re: Rockabilly - Psychobilly
Odmah se vidi da nisi bio na http://rockabilly.blogger.ba u posljednje vrijeme
... Upisao sam ti "minus" ...
... Otidji na Blog i imas kompletan audio zapis s DVD-a, pravo fino ripovano i za poslusati, a usput imas i nesto da procitas o The Highwayman ... Edukacija, brate
... DVD sam narucio s jos nesto muzike, nije mi stigao jos, a ovo sam pronasao na nekom torentu ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#1290 Re: Rockabilly - Psychobilly
pa skinuo sam bambix-e u komšiluku kod pankera. jeste da nisam rekao ni zdravo ni kako ste al svaki dan posjetim VAŠ forum, tu i tamo skinem ponešto al ne javljam se jer vidim da ste neko društvance za sebe. nikad ne tražim muziku (ni bilo šta) preko googleta nego mirno zatražim na forumu. na sa-x čovjek može nači sve što mu treba. a sad vas ostavljam da uživate u svojoj samozadovoljnosti!!
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1291 Re: Rockabilly - Psychobilly
ma nisam brate vjeruj mi da nemam kad preslushat sve sto imam muzike
a tamo bi samo naso jos nesto za skinut eto sad moram skinut i to
..a na 3G sam ...rupa.. cjedim ga cjeli mjesec po malo sve
goo goo muck forever!
a tamo bi samo naso jos nesto za skinut eto sad moram skinut i to
..a na 3G sam ...rupa.. cjedim ga cjeli mjesec po malo sve
goo goo muck forever!
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1292 Re: Rockabilly - Psychobilly
Skino, preslušo, reciklirao...fadill wrote:....na myspace imaju pjesme poslusaj sta je pa...
evo imas ovde info i link za Best Of
http://forum.rock-planet.com/viewtopic.php?f=10&t=12267
No big dil...kad se uželim ženskih punk vokala pustim stari dobri Vice Squad
Nego imam jedno pitanje. S kojim to programčićem prebacujete audio zapis sa dvd-a u mp3 format.
Spržio bih sebi Setzera i orkestar "Live in Japan" na cd da mi svira u kolima
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1293 Re: Rockabilly - Psychobilly
Kiky ne mozemo prenositi emocije preko ovoga i nemas razloga da ljutis, nisam mislio nista lose. A Fadille, evo vidim da od 01.03.2009 3G na BHTelecom postaje 5G za istu lovu. Sto znaci super! More download. Narucio sam dva DVD-a s Raucous Records:
http://www.raucousrecords.com/rockabill ... _8134.aspx
http://www.raucousrecords.com/rockabill ... _9985.aspx
Mislim da su dobri, vidio sam malo po recenzijama da su OK! Vise informacija, kada dodju ...
Lab3552
http://rockabilly.blogger.ba
http://www.raucousrecords.com/rockabill ... _8134.aspx
http://www.raucousrecords.com/rockabill ... _9985.aspx
Mislim da su dobri, vidio sam malo po recenzijama da su OK! Vise informacija, kada dodju ...
Lab3552
http://rockabilly.blogger.ba
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1294 Re: Rockabilly - Psychobilly
ne moraš se sa tim mučiti na njihovom duplom cd-u 'The Ultimate Collection' drugi cd je baš taj live in Japan, prvi cd je koncert iz Montreala nakon 'Guitar Slinger' albumaNice Guy Eddie wrote:Skino, preslušo, reciklirao...fadill wrote:....na myspace imaju pjesme poslusaj sta je pa...
evo imas ovde info i link za Best Of
http://forum.rock-planet.com/viewtopic.php?f=10&t=12267![]()
No big dil...kad se uželim ženskih punk vokala pustim stari dobri Vice Squad![]()
Nego imam jedno pitanje. S kojim to programčićem prebacujete audio zapis sa dvd-a u mp3 format.
Spržio bih sebi Setzera i orkestar "Live in Japan" na cd da mi svira u kolima
lakše ti je pronači link za taj cd nego ripal audio sa dvd-a
ako ti je to problem, budem je zripao i stavio link ovdje, ali nemogu obečet da će biti u 320 kbps, neznam to poštelat u eac-u, zato još nisam stavio ni đavole koje sam obečao, a vidim da ekipa ovdje neće skidati i slušati ako je zripano na manje od 320 kbps
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1295 Re: Rockabilly - Psychobilly
lab3352 wrote:Kiky ne mozemo prenositi emocije preko ovoga i nemas razloga da ljutis, nisam mislio nista lose. A Fadille, evo vidim da od 01.03.2009 3G na BHTelecom postaje 5G za istu lovu. Sto znaci super! More download. Narucio sam dva DVD-a s Raucous Records:
http://www.raucousrecords.com/rockabill ... _8134.aspx
http://www.raucousrecords.com/rockabill ... _9985.aspx
Mislim da su dobri, vidio sam malo po recenzijama da su OK! Vise informacija, kada dodju ...
Lab3552
http://rockabilly.blogger.ba
da da znam da je od Marta 5G opet ...eto 3 mjeseca preletim 2G to je 20KM vise svaki put
vidim da ima dosta sadrzaja i bonus fjuchursa na ovim dvd-ovima bice dobri
meni ne smeta moze procsun56 wrote: a vidim da ekipa ovdje neće skidati i slušati ako je zripano na manje od 320 kbps
ovih dana samo Cramps i Born Bad kompilacije gore ovde nista drugo ne slusham
http://www.gullbuy.com/buy/2006/8_29/bornbad.cfm
joj omota za Nasty Rockabilly Vol 01 - 14 Insane Killer Tracks From The 50's je dreka cockabilly hahahahaha
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1296 Re: Rockabilly - Psychobilly
Dragi moj Sun, sve je to sito i besno pa samo zanovetasun56 wrote:.... a vidim da ekipa ovdje neće skidati i slušati ako je zripano na manje od 320 kbps
Našao sam na rapidu kao što reče pa ću ga skinuti sutra
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1297 Re: Rockabilly - Psychobilly
Mislim da sve manje od min 192kpbs je lose za slusati, iskreno. Ja se kada postavljam na rapid ripujem sve na 320 i mislim da je to OK. Ono sto pronađem na netu, to je kako je ... Mislim da je puno bolji osjecaj slusati ripovano na 320, nego na 128, pa makar bilo i samo za informaciju.
Sun: Mislim da na jednom od topcia ovdje imaju Đavoli, dupli CD, ripovan na 320
... Mislim da se nalazi pod topicom za domaću muziku ...
Dobro jutro ekipi
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Sun: Mislim da na jednom od topcia ovdje imaju Đavoli, dupli CD, ripovan na 320
Dobro jutro ekipi
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
-
Mrs.Zurbrigen
- Posts: 696
- Joined: 25/09/2008 11:27
#1298 Re: Rockabilly - Psychobilly
http://www.agenda-musical.com/YOU_ONLY_ ... 26134.html
hellou!
ako je informacija na myspaceu tocna, onda ce ovo biti jedna od zadnjih mogucnosti za vidjeti i poslusat space cadets.
hellou!
ako je informacija na myspaceu tocna, onda ce ovo biti jedna od zadnjih mogucnosti za vidjeti i poslusat space cadets.
-
csikinpikin
- Posts: 1
- Joined: 11/02/2009 11:17
#1299 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hello
Could someone tell me what the password is for the files posted by luckystrike (in English)?
Thanks
Could someone tell me what the password is for the files posted by luckystrike (in English)?
Thanks
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1300 Re: Rockabilly - Psychobilly
vidio sam ih jednom live i ko ima love i vremena preporučam mu.Mrs.Zurbrigen wrote:http://www.agenda-musical.com/YOU_ONLY_ ... 26134.html
hellou!
ako je informacija na myspaceu tocna, onda ce ovo biti jedna od zadnjih mogucnosti za vidjeti i poslusat space cadets.

