Arapi u Sarajevu
-
MadeinSa+-64
- Posts: 39
- Joined: 11/07/2013 09:50
#1276 Re: Arapi u Sarajevu
Ulazim u zgradu, pored lifta ceka porodica koja ne moze da stane u lift : Ninja mama, Ninja kcerka (cirka 9 godina), babo cirka 150 kg i sin cirka 5 godina. U rukama kese (da ne pravim reklamu granapu). Unajmili turisti stan cirka 40 kvadrata, kako spavaju ne znam.
Turisti cekaju lift, nema klime. Lijepo se pozdravaljaju.
Vlasnik stana je u zemlji istocnom susjedu rijetko je vidjen tu. Popravlja on svoju krvnu sliku jer je Begez pravo skup.
Porez je valjda placen. A turisti su prijavljeni u MUP-u. A ja ostah cekajuci lift vise puta na dan. Ili da idem pjeske sa svojim kesama.
Kuca postaje malo tijesna, a hotela puno Sarajevo.
Turisti cekaju lift, nema klime. Lijepo se pozdravaljaju.
Vlasnik stana je u zemlji istocnom susjedu rijetko je vidjen tu. Popravlja on svoju krvnu sliku jer je Begez pravo skup.
Porez je valjda placen. A turisti su prijavljeni u MUP-u. A ja ostah cekajuci lift vise puta na dan. Ili da idem pjeske sa svojim kesama.
Kuca postaje malo tijesna, a hotela puno Sarajevo.
- fakat
- Posts: 1954
- Joined: 21/06/2008 04:03
- Location: suburbia
#1277 Re: Arapi u Sarajevu
U svijetu je vec neko vrijeme popularan trend iznajmljivanja stanova umjesto hotelskih soba, jeftinije je tako plus dobijas vise nego u hotelskoj sobi (frizider, rerna, ves masina, itd.).MadeinSa+-64 wrote:Ulazim u zgradu, pored lifta ceka porodica koja ne moze da stane u lift : Ninja mama, Ninja kcerka (cirka 9 godina), babo cirka 150 kg i sin cirka 5 godina. U rukama kese (da ne pravim reklamu granapu). Unajmili turisti stan cirka 40 kvadrata, kako spavaju ne znam.
Turisti cekaju lift, nema klime. Lijepo se pozdravaljaju.
Vlasnik stana je u zemlji istocnom susjedu rijetko je vidjen tu. Popravlja on svoju krvnu sliku jer je Begez pravo skup.
Porez je valjda placen. A turisti su prijavljeni u MUP-u. A ja ostah cekajuci lift vise puta na dan. Ili da idem pjeske sa svojim kesama.
Kuca postaje malo tijesna, a hotela puno Sarajevo.
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#1278 Re: Arapi u Sarajevu
weljkom to arabia republik
Od Trnova do Banja Luke
Prema njegovim riječima Arapi, pored Ilidže, kupuju zemlju i u Trnovu, Lužanima, Otesu, Pazariću, Hadžićima, ali ima i onih koji su zainteresovani za zemlju u Visokom, Travniku, Bihaću, pa čak i Banjoj Luci.




ima mnogo dzamija, zena, vode, ptica, zena, rijeka, planina, zena, dobrih ljudi, cevapa, zena itd itd
Od Trnova do Banja Luke
Prema njegovim riječima Arapi, pored Ilidže, kupuju zemlju i u Trnovu, Lužanima, Otesu, Pazariću, Hadžićima, ali ima i onih koji su zainteresovani za zemlju u Visokom, Travniku, Bihaću, pa čak i Banjoj Luci.




ima mnogo dzamija, zena, vode, ptica, zena, rijeka, planina, zena, dobrih ljudi, cevapa, zena itd itd
- Quaresma
- Posts: 7932
- Joined: 19/07/2010 16:37
#1279 Re: Arapi u Sarajevu
ni jedan mi arap nije zasmetao, gori su kurdi koji ni ne drze do higijene kako treba
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1280 Re: Arapi u Sarajevu
koji su srbi vizionari
oni su zbog ovog 1996 napustili ilidzu
oni su zbog ovog 1996 napustili ilidzu
- SkyLimit
- Posts: 5193
- Joined: 10/10/2012 15:49
#1281 Re: Arapi u Sarajevu
pici wrote:weljkom to arabia republik![]()
Od Trnova do Banja Luke![]()
Prema njegovim riječima Arapi, pored Ilidže, kupuju zemlju i u Trnovu, Lužanima, Otesu, Pazariću, Hadžićima, ali ima i onih koji su zainteresovani za zemlju u Visokom, Travniku, Bihaću, pa čak i Banjoj Luci.
ima mnogo dzamija, zena, vode, ptica, zena, rijeka, planina, zena, dobrih ljudi, cevapa, zena itd itd
Jesmo li se za ovo borili?
- Danguba
- Posts: 15857
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#1282 Re: Arapi u Sarajevu
cuj napustili...ratovali da ovoga ne bude.Black swan wrote:koji su srbi vizionari
oni su zbog ovog 1996 napustili ilidzu
- Danguba
- Posts: 15857
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#1283 Re: Arapi u Sarajevu
Nismo.SkyLimit wrote:
Jesmo li se za ovo borili?
Prolazno isto kao sto smo gledali kineske natpise. Boga molili da odu a sada mi ih iskreno zao.
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#1284 Re: Arapi u Sarajevu
neki dan sam bas bio u sarajevu, doso cunjat po trznim centrima i mogu vam rec bez ikakvog pretjerivanja da je strasno kolko sam veliki broj arapa vidio 
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#1285 Re: Arapi u Sarajevu
KB9 wrote:neki dan sam bas bio u sarajevu, doso cunjat po trznim centrima i mogu vam rec bez ikakvog pretjerivanja da je strasno kolko sam veliki broj arapa vidio
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#1286 Re: Arapi u Sarajevu
Odrzite nivo komunikacije i price o temi.
Rasisticke i slicne izjave i pozivi se nece tolerisati.
Rasisticke i slicne izjave i pozivi se nece tolerisati.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1287 Re: Arapi u Sarajevu
Ne vidim problem, turisti i investitori. Jako puno ljudi je doslo do finih para zbog ovih naprednih***** . 
Last edited by -LIBERO- on 14/07/2016 09:53, edited 1 time in total.
Reason: Zadnja rijec bespotrebna.
Reason: Zadnja rijec bespotrebna.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1288 Re: Arapi u Sarajevu
A sta cemo sa Arapima u Parizu? Londonu?
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#1289 Re: Arapi u Sarajevu
ne vidim problem sa turizmom, sasvim je ok. malo mi je krivo sto oni karindzaju a ja ne, ali to je do mene a ne do njih. mene brinu kupovine zemljista i neki dugorocni efekti i moguca naseljavanja. mozda je ovo neki grand plan da se jos vise "poboljsa" nacionalna i vjerska slika zemlje, ali itekako moze imati los kontraefekat i posljedice koji ni bakirovi bakiri nece moci iskontrolisati i ispraviti.
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#1290 Re: Arapi u Sarajevu
ako mislis na mene stvarno mi to nije bio cilj, letio sam po drugim zemljama, vidio sve i svasta, to ti je zivot al samo nisam iz nekog razloga malo duze bio u sarajevu onako da prohodam i napiso sam zapazanje, nista vise-LIBERO- wrote:Odrzite nivo komunikacije i price o temi.
Rasisticke i slicne izjave i pozivi se nece tolerisati.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#1291 Re: Arapi u Sarajevu
Jeftinije je jer niko od ovih nasih koji to rade ne placaju porez. Ne znam kako je to vani uredjeno, ali ce se morati i ovdje urediti.fakat wrote:U svijetu je vec neko vrijeme popularan trend iznajmljivanja stanova umjesto hotelskih soba, jeftinije je tako plus dobijas vise nego u hotelskoj sobi (frizider, rerna, ves masina, itd.).MadeinSa+-64 wrote:Ulazim u zgradu, pored lifta ceka porodica koja ne moze da stane u lift : Ninja mama, Ninja kcerka (cirka 9 godina), babo cirka 150 kg i sin cirka 5 godina. U rukama kese (da ne pravim reklamu granapu). Unajmili turisti stan cirka 40 kvadrata, kako spavaju ne znam.
Turisti cekaju lift, nema klime. Lijepo se pozdravaljaju.
Vlasnik stana je u zemlji istocnom susjedu rijetko je vidjen tu. Popravlja on svoju krvnu sliku jer je Begez pravo skup.
Porez je valjda placen. A turisti su prijavljeni u MUP-u. A ja ostah cekajuci lift vise puta na dan. Ili da idem pjeske sa svojim kesama.
Kuca postaje malo tijesna, a hotela puno Sarajevo.
Pa ne mozes ti raditi hotelske usluge i pri tome ne placati 0 poreza. Gdje to ima? Ili puknuti neki pausalni porez ili nesto.
Valjda inspekcija malo i to proceslja, po Sarajevu raja sad to masovno radi. Renta stan, ogromne cifre se tu vrte. Skontaj da je dan 50-60 KM u Centru, po osobi. Raja izlazi i po 3000-4000 KM mjesecno, plati rezije, cistacicu i fina cifra ostane. A porez. Ma jebo porez. I onda sere po drzavi.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#1292 Re: Arapi u Sarajevu
Ja koliko znam Arapi iz npr. Saudijske Arabije moraju imati vizu da dodju ovdje. Ja mislim da moraju i ovi ostali iz Katara, UAE itd. Dakle, vizu.karanana wrote:ne vidim problem sa turizmom, sasvim je ok. malo mi je krivo sto oni karindzaju a ja ne, ali to je do mene a ne do njih. mene brinu kupovine zemljista i neki dugorocni efekti i moguca naseljavanja. mozda je ovo neki grand plan da se jos vise "poboljsa" nacionalna i vjerska slika zemlje, ali itekako moze imati los kontraefekat i posljedice koji ni bakirovi bakiri nece moci iskontrolisati i ispraviti.
Nismo mi u toliko bratskim odnosima kako se cini. Takodjer i proces dobijanja BH drzavljanstva nije tako jednostvan, ma kako to nekome smijesno zvucalo. Tipa dodje stranac u MUP i ovi ga objerucke docekaju i daju mu pasos uz balone, trube itd. Ne ide to tako lako.
Stoga, malo manje slusati dodika i sta on baljezga.
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#1293 Re: Arapi u Sarajevu
karanana wrote:ne vidim problem sa turizmom, sasvim je ok. malo mi je krivo sto oni karindzaju a ja ne, ali to je do mene a ne do njih. mene brinu kupovine zemljista i neki dugorocni efekti i moguca naseljavanja. mozda je ovo neki grand plan da se jos vise "poboljsa" nacionalna i vjerska slika zemlje, ali itekako moze imati los kontraefekat i posljedice koji ni bakirovi bakiri nece moci iskontrolisati i ispraviti.
- zeina
- Posts: 789
- Joined: 13/03/2015 14:55
#1294 Re: Arapi u Sarajevu
Arapi iz bogatih zemalja kao sto su Katar, S.Arabija, Emirati i sl.trebaju samo imati novac i to im je garant za ulazak u BiH, vizu trebaju ovi malo siromasniji kao sto su Egipat, Libija, Tunis...sto bi nas narod reko para vrti gdje burgija nece, ko nam je kriv sto nas arapi mogu kupit za sitne pareThorgerson wrote:Ja koliko znam Arapi iz npr. Saudijske Arabije moraju imati vizu da dodju ovdje. Ja mislim da moraju i ovi ostali iz Katara, UAE itd. Dakle, vizu.karanana wrote:ne vidim problem sa turizmom, sasvim je ok. malo mi je krivo sto oni karindzaju a ja ne, ali to je do mene a ne do njih. mene brinu kupovine zemljista i neki dugorocni efekti i moguca naseljavanja. mozda je ovo neki grand plan da se jos vise "poboljsa" nacionalna i vjerska slika zemlje, ali itekako moze imati los kontraefekat i posljedice koji ni bakirovi bakiri nece moci iskontrolisati i ispraviti.
Nismo mi u toliko bratskim odnosima kako se cini. Takodjer i proces dobijanja BH drzavljanstva nije tako jednostvan, ma kako to nekome smijesno zvucalo. Tipa dodje stranac u MUP i ovi ga objerucke docekaju i daju mu pasos uz balone, trube itd. Ne ide to tako lako.
Stoga, malo manje slusati dodika i sta on baljezga.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#1295 Re: Arapi u Sarajevu
Saudija treba vize i to je režim vrlo, vrlo rigorozan. Kuvajt ne treba vize mogu ostati do 90 dana. Informacija iz prve ruke jer trenutno se bavim poslom gdje svakodnevno imam kontakta između ostalog i sa Arapima. Do sada nemam negativno iskustvo, malo su aljkavi i neodgovorni, ali plaćanje i poštivanje zakona OK. Dobiti naše državaljanstvo priča za sebe...kriteriji vrlo strogi i rigorozni...treba i tako.Thorgerson wrote:Ja koliko znam Arapi iz npr. Saudijske Arabije moraju imati vizu da dodju ovdje. Ja mislim da moraju i ovi ostali iz Katara, UAE itd. Dakle, vizu.karanana wrote:ne vidim problem sa turizmom, sasvim je ok. malo mi je krivo sto oni karindzaju a ja ne, ali to je do mene a ne do njih. mene brinu kupovine zemljista i neki dugorocni efekti i moguca naseljavanja. mozda je ovo neki grand plan da se jos vise "poboljsa" nacionalna i vjerska slika zemlje, ali itekako moze imati los kontraefekat i posljedice koji ni bakirovi bakiri nece moci iskontrolisati i ispraviti.
Nismo mi u toliko bratskim odnosima kako se cini. Takodjer i proces dobijanja BH drzavljanstva nije tako jednostvan, ma kako to nekome smijesno zvucalo. Tipa dodje stranac u MUP i ovi ga objerucke docekaju i daju mu pasos uz balone, trube itd. Ne ide to tako lako.
Stoga, malo manje slusati dodika i sta on baljezga.
zeina wrote: Arapi iz bogatih zemalja kao sto su Katar, S.Arabija, Emirati i sl.trebaju samo imati novac i to im je garant za ulazak u BiH, vizu trebaju ovi malo siromasniji kao sto su Egipat, Libija, Tunis...sto bi nas narod reko para vrti gdje burgija nece, ko nam je kriv sto nas arapi mogu kupit za sitne pare
Odakle ti ova informacija, mogu li dobiti izvor? Ja ne znam koja je tvoja namjera sa širenjem ovakvih dezinformacija ali evo pitam te koliko si ispunila pozivnih pisama (da li znaš ša je to i kakva je forma, procedura), koliko su puta bila u Uredu za stance? ovo što si napisala jednostavno nije istina, da ne kažem da lažeš.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 14/07/2016 10:14, edited 1 time in total.
- karanana
- Posts: 50761
- Joined: 26/02/2004 00:00
#1296 Re: Arapi u Sarajevu
da, kao fizicka lica ne mogu kupiti zemlju, ali zaobilaze to otvarajuci firme. ne znam, mozda je ipak sve pod kontrolom.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#1297 Re: Arapi u Sarajevu
Ovaj komentar je pun dezinformacija.zeina wrote: Arapi iz bogatih zemalja kao sto su Katar, S.Arabija, Emirati i sl.trebaju samo imati novac i to im je garant za ulazak u BiH, vizu trebaju ovi malo siromasniji kao sto su Egipat, Libija, Tunis...sto bi nas narod reko para vrti gdje burgija nece, ko nam je kriv sto nas arapi mogu kupit za sitne pare
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#1298 Re: Arapi u Sarajevu
Ne zaobilaze oni ništa, to je legalna i zakonska procedura. Ni ti kao stanovnik BiH ne možeš kao fizičko lice kupiti nekretninu u pojedinim zemljama zapada već moraš otvoriti firmu pa da ta firma posjeduje nekretninu a ti da plaćaš doprinose na minimalan broj radnika, plate i sve ostalo što sljeduje državu po zakonu cijelo vrijeme dok firma "psoluje" odnosno posjeduje tu nekretninu. Vrlo dobra srtvar za državu naravno!karanana wrote:da, kao fizicka lica ne mogu kupiti zemlju, ali zaobilaze to otvarajuci firme. ne znam, mozda je ipak sve pod kontrolom.
- bdzs
- Posts: 828
- Joined: 24/03/2010 14:40
#1299 Re: Arapi u Sarajevu
ma ajdeKB9 wrote:neki dan sam bas bio u sarajevu, doso cunjat po trznim centrima i mogu vam rec bez ikakvog pretjerivanja da je strasno kolko sam veliki broj arapa vidio
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#1300 Re: Arapi u Sarajevu
Kad bude sljedeći popis treba i ove Arape popisati.
