Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1276 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Nije valjda...zar i to?]

Image
http://img229.imageshack.us/img229/8284 ... odzic8.jpg

"Dnevni avaz", 05.02.2010.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1277 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Nova tuzlanska trakavica...
"Rat" preko medija se nastavlja.


Image

Image
http://img171.imageshack.us/img171/7704 ... 006002.jpg
"Tuzlanski list", 05.02.2010.godine

1.
Image
http://img402.imageshack.us/img402/5108 ... movic8.jpg

2.
Image
http://img9.imageshack.us/img9/5108/5sb ... movic8.jpg

3.
Image
http://img208.imageshack.us/img208/5108 ... movic8.jpg

4.
Image
http://img16.imageshack.us/img16/5108/5 ... movic8.jpg
"Slobodna Bosna", 04.02.2010.godine

Image
http://img191.imageshack.us/img191/9607 ... icoprc.jpg
"DANI", 05.02.2010.godine

SVASTA! Ima li kraja?
DOKUMENT: Zašto Denis Prcić nije isjekao ženu na komade?!
** No links ** | DRUŠTVO / ŽIVOT
Cetvrtak | 04.02.2010
"Nakon tekstova u kojima je naš portal iznio činjenice o nasilnoj biografiji i podebljem policijskom dosjeu utemeljitelja Američkog univerziteta u Tuzli, Denisa Prcića, te njegovog demantiranja istih, ** No links ** je došao u posjed Odluke Vrhovnog suda u New Yorku iz 2006. godine, donešene na osnovu tužbe koju je Selma Prcić podnijela ispred Porodičnog suda države New York, a protiv nasilnog ponašanja svog tadašnjeg supruga.

U Odluci koju je Vrhovni sud u New Yorku izrekao 08. avgusta 2006. godine, stoji: ..."

...i tako dalje, opsiran je tekst, sa dokumentima.
FUJ, FUJ...
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1278 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Nastavak trakavice Prcic-Imamovic...

Image
http://i47.klix.com/5zpsoi.jpg

Oglasili se i "spomenuti"...
Image
http://i47.klix.com/2hpsqdz.jpg

"Tuzlanski list", 08.02.2010.godine
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1279 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Odgovor pisca teksta od 05.02.2010.godine koji je "digao prasinu"...

Image

http://i47.klix.com/u0mko.jpg

"Tuzlanski list", 08.02.2010.godine
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1280 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

Gospodjo nevenka, posto vidim da cesto citirate "Tuzlanski list": je li vama STVARNO TL relevantna novina?
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1281 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

"Slatki" nacelnici TK...

Muratović traži da se zaustavi rad Antikorupcione komisije

8:25, 10 Februar, 2010
Živinički načelnik zamjera Komisiji što medijima daje informacije o prijavama protiv njega.

Image

Načelnik Općine Živinice Hasan Muratović zatražio je od Skupštine Tuzlanskog kantona da “preispita rad i zaustavi antiustavnu i nezakonitu praksu” Antikorupcione komisije TK. Muratović u svom dopisu tvrdi i kako postoji osnovana sumnja da neki članovi Komisije, s predsjednikom Refikom Ahmedinovićem na čelu, čine i krivično djelo zloupotrebe položaja.

Dodatni pritisak
Živinički načelnik zamjera Komisiji što medijima daje informacije o tome protiv koga je pristigla prijava o navodnim nelegalnim radnjama, korupciji i kriminalu. “Time ozbiljno izlazi iz okvira svog predviđenog i dopuštenog djelovanja”, navodi Muratović u pismu, dodajući da se time čine teške povrede Ustava TK i stvaraju paralelizmi, jer se Komisija miješa u rad MUP-a TK.

Muratovićevo pismo bit će tačka dnevog reda na jednoj od narednih sjednica Skupštine TK. Inicijativu da se Skupština TK odredi o Muratovićevom zahtijevu uputila je Zakonodavnopravna komisija, koja je, konstatirajući da nisu prekršene nadležosti, dopis živiničkog načelnika ocijenila kao “dodatni pritisak na Antikorupcionu komisiju”.

Protivljenje transparentnom radu Antikorupcione komisije vjerovatno je posljedica činjenice da je protiv Muratovića već podneseno desetak prijava, od kojih su neke u svoju nadležnost preuzeli MUP i Tužilaštvo TK. Pisanje medija o prijavama koje protiv njega podnose građani živiničkom načelniku se, očigledno, ne dopada.

Guranje u stranu
I ranije je bilo pokušaja da se prijave Antikorupcionoj komisiji TK koje dolaze iz Živinica gurnu u ladicu. O tome je svojevremeno, nakon isključenja iz SDP-a, govorio i predsjednik Antikorupcione komisije Refik Ahmedinović.

On je tada kazao da je i sam predsjednik SDP-a Zlatko Lagumdžija od njega tražio da prijave protiv SDP-ovih načelnika, među kojima i Muratovića, gurne ustranu. Također, i nedavni incident s partijskom kolegicom Suadom Mujčinović, zbog kojeg je Ahmedinović isključen iz SDP-a, usko je povezan s događajima u Živinicama.

Ahmedinović: Radimo transparentno
“Prijave protiv načelnika Općine Živinice Hasana Muratovića najčešći su predmet rada Antikorupcione komisije. Mi ćemo kompletnu korespodenciju i sve prijave, kao i naše aktivnosti prema drugim organima, pripremiti i predočiti skupštinskim poslanicima. Rad Komisije je u skladu s Poslovnikom Skupštine TK i transparentan i nema razloga da tako ne bude i ubuduće”, kaže Refik Ahmedinović.
(TIP/Dnevni avaz/E. Huremović)

I TIP.ba je pisao o prijavama koje su građani Živinica uputili Antikorupcionoj komisiji protiv načelika Hasana Muratovića.

Cirkus došao u Živinice
http://www.tip.ba/2009/11/01/cirkus-dosao-u-zivinice-2/

Pokušaj atentata na načelnika Živinica Hasana Muratovića
http://www.tip.ba/2009/11/19/izvrsen-at ... muratovic/

(Tip.ba)
http://www.tip.ba/2010/02/10/muratovic- ... -komisije/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1282 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Neki "moralni" advokat...i to kopiju pokusao prodati.

Snimak strijeljanja Srebreničana Tribunalu dao advokat i Tuzle

8:35, 10 Februar, 2010
Videozapis nije donio Jovan Mirilo.
Image
Jovan Mirilo, kojem je Austrija odbila dati azil, nije osoba koja je Haškom tribunalu dostavila snimak zločina u Godinjskim barama kod Trnova, kako pišu mediji u regionu. Na tom snimku vidi se kako pripadnici jedinice “Škorpioni” u julu 1995. godine strijeljaju zarobljene Srebreničane.

“Dnevi avaz”, naime, u posjedu je povjerljivih dokumenata u kojima je navedeno da je videosnimak strijeljanja na Godinjskim barama Haški tribunal dobio 10. septembra 2004. godine, a da je nejgov donosilac izvjesni advokat iz Tuzle, koji je sporni snimak ponudio Tribunalu za određenu sumu novca.

Naš izvor iz Haškog tribunala, koji je od prvog dana bio uključen u sve kontakte s osobama koje su pokušavale prodati ovaj videosnimak, tvrdi da je jedan tuzlanski advokat (identitet poznat redakciji) kontaktirao tužitelja Torea Soldala i ponudio da Tribunalu proda kasetu na kojoj su vrlo važni dokazi o zločinima u Srebrenici.

“Istražitelj mu je odgovorio da ne može ništa reći dok ne pregleda sadržaj kasete. Kada mu je ovaj dao kasetu, istražitelj je dok je gledao snimak, bez advokatovog znanja, presnimio, a potom mu je vratio uz obrazloženje da mu “sadržaj kasete nije interesantan”. Tako je propao biznis i advokata i onih koji su uz njegovu pomoć željeli prodati kasetu na kojoj se nalazio dokaz o ovom strašnom zločinu”, tvrdi naš izvor.

Dokumenti koje posjedujemo, također, govore da je istražitelj Soldal, koji inače više ne radi u Tribunalu, prilikom prijema kasete njenog donosioca označio kao zaštićenu osobu, a potom, istog dana, drugim dokumentom skinuo zaštitu s njegovog imena.

Iače, original snimka početkom 2005. godine Tibunalu je dostavio njen stvarni vlasnik. Vlasnik originalne videokasete, saznajemo, još je zaštićeni svjedok Haškog tribunala, dok se Jovan Mirilo uopće ne vodi na bilo kakvom popisu ovog suda.

Strogo povjerljiva informacija
Informacije o posjedovanju videozapisa strijeljanja šestorice Srebreničana na Godinjskim Barama, u Tribunalu su strogo čuvane sve do maja 2005. godine, kada je na suđenju Slobodanu Miloševiću, prilikom kontraispitivanja svjedoka Obrada Stevanovića, prikazan videosnimak.
(TIP/Dnevni avaz/A. Hadžić)

http://www.tip.ba/2010/02/10/snimak-str ... t-i-tuzle/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1283 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

seln wrote:Gospodjo nevenka, posto vidim da cesto citirate "Tuzlanski list": je li vama STVARNO TL relevantna novina?
A koja je novina (i ne samo novina) relevantna?

Ne znam koliko ih (raznih) citate, ali kad procitam "Dane", "Slobodnu Bosnu", "San" i nasuprot "Dnevni avaz" SMUCI mi se od prepucavanja, medjusobnog optuzivanja, recnika kojim se "caste"...
Citam cesto i "Start", "Express" dobijem od omladine, pa prelistam (zadnje strane-tekstove Sejle Jugo-Turkovic) , a preko interneta "Nezavisne novine", "Blic"...itd.

Zakljucak je : SVI navode vodu na SVOJ mlin!
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1284 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ono Banovic bi glavni i odgovorni urednik "Tuzlanskog lista" (u dva navrata)?

Može li zbog izgradnje, u Tuzli pasti mrtva glava?

Utorak, 09. veljače 2010. 18:55
Image

Niti jedna policijska postaja u Tuzli u posljednjih nekoliko dana nije zaprimila ničiju prijavu da se tuzlanskom načelniku Jasminu Imamoviću prijeti fizičkom likvidacijom, potvrđeno je za Dnevnik.ba iz Službe za informiranje MUP-a Tuzlanske županije.

Tako je u pitanje dovedena i ozbiljnost tvrdnji tuzlanskog SDP-a iz kojega je novinarima priopćeno da se Imamoviću prijeti fizičkom likvidacijom te da je sve predano nadležnim organima na istraživanje.

Tomo Vidović, predsjednik Županijskog odbora SDP-a odbio je tu okolnost detaljnije obrazlagati.

Najnovija prijetnja tuzlanskom načelniku, onako kako ju je SDP intonirao i javno oštro osudio, te s obzirom da policija nije zaprimila prijavu, jedino bi se mogla povezati s događajem od prije nekoliko dana. Tada je sam Imamović objelodanio da mu je „preko jednog vijećnika“ zaprijetio Denis Prcić, ravnatelj Američkog sveučilišta u BiH.

Prcić je u svom demantiju da je prijetio smrću, pozvao Imamovića neka sve dokumentira i prijavi ili neka prestane obmanjivati javnost. Na tome je i ostalo, barem za sada i barem za širu uporabu.

A iza toga paravana „pristojnosti“ zapravo se vodi „pravi rat“ začet kada je Općina poništila jedan natječaj i tako spriječila Američko sveučilište da pokraj središnjeg tuzlanskog trga napravi svoju zgradu.

Imamović javno zagovara da cijeli slučaj provjere nadležna tijela, ali i priznaje da stoji iza podebljeg diskreditirajućeg „dosjea“ o Denisu Prciću i Američkom sveučilištu, odaslanom na nekoliko mjerodavnih adresa u BiH. Za to vrijeme Prcić ostaje pri svome i optužuje da ga je Općina na čelu s Imamovićem nezakonito spriječila da dobije pravo izgraditi zgradu Američkog sveučilišta u središtu Tuzle.

Od službenih institucija kojima su se obojica obraćala i lobirala, za sada je reagiralo jedino Općinsko vijeće Tuzle odbijajući prigovor Američkog sveučilišta.
( Z. Banović)

(Dnevnik.ba)
http://www.dnevnik.ba/index.php?option= ... le&id=3854
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1285 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

Zakljucak je : SVI navode vodu na SVOJ mlin!
..pa ste uzeli TL, veci tabloid od svih navedenih, kao referentan?
Najblaze receno, neozbiljno. Utoliko vise jer je jednostranost izvjestavanj TL nadmasila Avaz.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1286 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

seln wrote:
Zakljucak je : SVI navode vodu na SVOJ mlin!
..pa ste uzeli TL, veci tabloid od svih navedenih, kao referentan?
Najblaze receno, neozbiljno. Utoliko vise jer je jednostranost izvjestavanj TL nadmasila Avaz.
Ja rece da svi navode vodu na svoj mlin, iz njima znanih razloga, to je ocito.
Da mi nije relevantan "Tuzlanski list", a ni "Dnevni avaz", mogli ste (da ste hteli) videti samo da ste "bacili" pogled gore ili na prethodne stranice ("Dani", "Slobodna Bosna", "** No links **"...).

Kapu skidam istrazivackom novinarstvu. Zahvaljujuci POJEDINIM novinarima mnoge kriminalne i korupcijske afere bi prekrila prasina u tuzilastvima i sudovima...
Tako i ova DUGOGODISNJA tuzlanska trakavica :

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=125
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1287 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

PETO sudjenje???
Bravo!!!
Hm...ko NE odradjuje posao kako treba, a platu redovno prima?


Živinice: Odgođeno suđenje premijeru TK

objavljeno: 11. 02. 2010
Image

Početak petog suđenja premijeru TK, Enesa Mujića za zloupotrebu položaja u vrijeme dok je bio načelnik općine Banovići, u Općinskom sudu Živinice zakazan za juče, odložen je za mjesec dana. Razlog je što je predsjednik ovog suda Ibrahim Bubić predmet predao sudiji Vahudinu Rustemoviću.

-Preuzeo sam i druge obaveze, pa neću mogu suditi paniranim intenzitetom. Osim toga, sudio sam u prethodnom postupku, pa sam procijenio da je pametnije da predmet dam kolegi-rekao je Bubić.

Premijer TK je u prvostepenom postupku tri puta proglašen krivim za dodjelu općinskog zemljišta mimo zakonske procedure i saglasnosti Općinskog vijeća, jer je on porodici Zaimović dodijelio općinsko zemljište u zamjenu za zemljište na kojem je izgrađena trafostanica. Premijer je priznao grešku, ali je na suđenju naveo da nije poznavao propise “jer je samo 10 dana bio načelnik kada je potpisao sporne odluke”. Tri puta je osuđen na uslovnu kaznu, ali su te presude u drugostepenom postupku poništene. Na četvrtom suđenju koje je vodio Ibrahim Bubić, premijer je oslobođen krivice, ali je i ta presuda poništena u Kantonalnom sudu Tuzla.

Bubić nije komentarisao svoju izjavu datu krajem prošle godine da je odlučio da on ponovo vodi predmet Mujić, jer u tom slučaju neće ponovo izvoditi dokaze i saslušavati svjedok, već će samo pročitati zapisnike sa prethodnog saslušanja. On je tada izjavio da je predmet ponovo uzeo radi efikasnijeg rada, a ne radi donošenja iste (oslobađajuće) odluke. Zašto je promijenio mišljenje, nije odgovorio.

Bivši predsjednik Općinskog suda Živinice, Muhamed Tulumović je svojevremeno izjavio da su bili izloženi političkim pritiscima kako bi premijera oslobodili odgovornosti, dok aktualni predsjednik tvrdi da nemaju nikakvih pritisaka.

(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/zivi ... mijeru-tk/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1288 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Po "dobrom starom" obicaju...NIKO nije nadlezan.

Slana voda izbija u podrume zgrada na Ircu - niko nije nadležan

Novinar: Emilija Grabovac, Datum objave: 11.02.2010
ImageImage

Iz podrumskog nosivog zida zgrade od 18 spratova u ulici Rudarska 55 u Tuzli izbija voda slanica. Stanari su uplašeni, boje se za stabilnost zgrade, svoje živote ali i kompletno naselje Irac. Obraćali su se JKP „Vodovod i kanalizacija“ Tuzla, Rudniku Soli Tušanj, Općinskoj , Kantonalnoj i Federalnoj inspekciji od kojih su dobili odgovor da nisu nadležni.Na kraju su etažni vlasnici pomoć zatražili od Komisije za zaštitu ljudskih prava Općinskog Vijeća Tuzla.

Podsjećamo da su peticiju koju su potpisali stanari u ulici Rudarska 55 B-1 u Tuzli a koji su ugroženi prodiranjem slane vode kroz temelje zgrade uputili svim nadležnim organima.Na teren su izašli predstavnici JKP Komunalac Tuzla te su hemijskom analizom ustanovili da je u pitanju slana voda i da nisu nadležni.Isti slučaj po izlasku na teren Kako nam je kazao Ćazim Serhatlić, Šef Službe za inspekcijske polosve Općine Tuzla je i sa Službom za inspekcijske poslove općine Tuzla.

Pored općinske, i federalna inspekcija izjasnila se nenadležnim za otklanjanje opasnosti koja ugrožava živote i imovinu stanovnika u ovoj ulici, kazao je Mevludin Hodžić, predsjednik odbora etažnih vlasnika u ul. Rudarska 55 u Tuzli. Podsjećamo i to da su stručnjaci upozoravali da može doći do izbijanja slane vode zbog nekotrolisanog potapanja Rudnika soli.Slana voda je opasna, uništava armaturu i beton, a nije iskjučeno i da može doći do urušavanja objekta. Kompeltan temelj u podrumu pomenute zgrade je ugrožen jer je došlo do pucanja podruma. Šta se još može dogoditi za sada je neizvjesno .Za sada stotine ugroženih stanara pomoć očekuje od Komisije za zaštitu ljudskih prava općinskog vijeća Tuzla kojoj su se i obratili.

Mirnes Ajanović, predsjednik Komisije za zaštitu ljudskih prava Općinskog vijeća Tuzla istakao je da nije prvi puta da se građani obraćaju ovoj Komisiji, te da se nadležni izjašnjavaju da zapravo nisu nadležni, te je dodao da će zahtjeve po ovom pitanju od strane stanara uputiti svim nadležnim organima i na sjednicu Općinskog Vijeće Tuzla . Nove odgovore odnosno mišljenja eksperata iz Rudarskog Instituta Tuzla po ovom pitanju za stanare Rudarske 55 B-1 donosimo sutra u našim informativnim emisijama .

(RTV Slon)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 5&Itemid=1
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1289 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Nisam bila u unutrasnjosti hotela...ali mi se dopada nova fasada.

Foto: Zimski vinski festival ˝Vinsko srce˝ u Tuzli

15:33, 11 Februar, 2010
Značaj festivala je u doprinosu razvoja privrede, turizma i vinske kulture na području TK.

Image

Hotel ˝Tuzla˝ je od 11. do 13. februara 2010. godine domaćin zimskog vinskog festivala „Vinsko srce”. Cilj manifestacije je na jednom mjestu okupiti oko 50 vodećih proizvođača vina, vinskih proizvoda, rakije, sira i suhomesnatih proizvoda iz zemlje i regiona, čiji će štandovi biti postavljeni u Kristalnoj dvorani.

Značaj festivala je njegov doprinos razvoju privrede i turizma Tuzle i Tuzlanskog kantona, kao i razvoj vinske kulture na našem području. Festival „Vinsko srce” je idealna prilika za poslovne susrete ugostiteljskih i distributerskih firmi direktno sa proizvođačima koji su uzeli učešće na ovoj manifestaciji.

˝Mi smo odlučili da organizujemo jedan festival u nizu sljedećih koji će se desiti, a to je Festival vina, vinarstva i vinogradarstva. Očekujemo negdje oko 50 izlagača vina, suhomesnatih proizvoda, mliječnih proizvoda, sira. Želja nam je da Tuzla postane festivalski grad. Pozivam sve one koji žele da se uključe da nam pomognu u organizaciji sa svojim idejama. Festivalski dani u različitim gradovima Europe nisu ništa novo, ali znajući nas, sigurna sam da mi možemo ponuditi neku orginalnu ideju˝, rekla je direktorica Hotela ˝Tuzla˝ Amalija Simić.

Za učesnike i goste je predviđen i bogat kulturno-zabavni program. Prvog dana festivala u Teatru Kabare Tuzla od 20 sati će biti igrana predstava ˝Anđela˝ Stevana Koprivice, dok će nešto kasnije u restoranu „Breza” goste zabavljati tamburaški orkestar „Arsuzzi”. Za petak je predviđeno „Veče vina, glume i poezije”. U programu će nastupiti glumci TKT-a koji će na zanimljiv način interpretirati sve blagodeti vina.

Posljednje večeri u subotu oganizovan je program „U susret Valentinovu”, kroz koji će svečano biti promovisan obnovljeni restoran „Breza”, koji će u mnogome poboljšati ugostiteljsku ponudu Hotela ˝Tuzla˝. Za ovu večer u prodaju će biti puštene ulaznice po cijeni od 10 KM, a rezervazije se mogu izvršiti u marekting službi hotela.

(TIP/A.J.)
Fotografije i program:

http://www.tip.ba/2010/02/11/foto-zimsk ... d-u-tuzli/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1290 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Jos malo o vinskom festivalu.
Neko je na tuzlarijama bio jako vredan.


Hotel Tuzla Svečano otvoren Zimski vinski festival ˝Vinsko srce˝

User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1291 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Tipicno za tuzlansko pravosudje...sve po ustaljenom sablonu.

Izbacivači Asmir Nuhanović i Rusmir Kurtić uništili su mi život!

Image

U miru svoje radionice Mehmed Mehinović, iz tuzlanskog naselja Mosnik sve do februara 2006. godine popravljao je televizore i na taj način prehranjivao svoju četveročlanu obitelj. No, večernji izlazak 13. februara 2006. godine u restoran - pansion "Sidro" na obalama jezera Modrac promijenio mu je život iz temelja. Nakon kobnog izlaska ljekari su konstatovali da je ostao bez 67,7 odsto sluha, oštećen mu je jedan od moždanih živaca, a ima i epileptične napade. Kako se sve dogodilo?

Kobni 13. februar
- Sa prijateljem Edinom Topčagićem otišao sam tog kobnog 13. februara 2006. godine do jezera Modrac na muziku uživo. Najnormalnije smo ušli u objekat i naručili piće. Znate i sami kako to biva, ustali smo sa stolica i pored stola malo zaigrali. Nismo nikoga ružno pogledali, nismo ništa razbili, niti smo kome šta dobacili - prisjeća se Mehinović.

Prema njegovim riječima, čim su ustali vlasnik "Sidra" Mirhat Ikanović zvani Đuro pozvao je izbacivače Asmira Nuhanovića i Rusmira Kurtića.

- Mene je Nuhanović s leđa objema šakama udario po ušima, dok je moj prijatelj Edin Topčagić dobio udarac nogom u tijelo, ali je uspio pobjeći iz "Sidra. Za to vrijeme, Nuhanović i Kurtić su me nastavili tući u objektu, a potom i ispred objekta. U jednom momentu su me ostavili, a ja sam se pridigao i rekao "Zapamtio sam vam face". Opet su me nakon toga počeli tući, a onda su mi uzeli dokumente i novčanik u kojima je bilo 250 eura - kaže Mehinović.

Nakon premlaćivanja on se pješke zaputio prema Tuzli, koja je od jezera Modrac udaljena 12 kilometara. Kaže kako su se zaustavljali automobili i da su vozači nudili prevoz, ali on nije smio ući jer se plašio da nije neko od poznanika Nuhanovića i Kurtića. Ubrzo je s automobilom naišao Edin Topčagić, koji ga je odvezao do brata u naselje Solina u Tuzli.

Uložio žalbu
- S bratom sam otišao do Kliničkog centra, a brat je obavijestio PU Lukavac o događaju. Rečeno mu je da su policajci bili na uviđaju. Čim sam izašao iz bolnice odlučio sam da tužim Nuhanovića i Kurtića. Oni su me zvali na dogovor, jer su bili na uslovnom izdržavanju kazne zbog ranijih nedjela nudivši mi 4.000 KM da povučem tužbu. Nisam povukao tužbu, a Općinski sud u Tuzli osudio je Nuhanovića na sedam mjeseci, a Kurtića na tri mjeseca zatvora. Žalili su se Kantonalnom sudu u Tuzli, da bi ih sutkinja Hurija Sarajlić, u decembru prošle godine oslobodila krivnje. Ja sam ostao invalid, a oni su na slobodi i zbog te činjenice sam ogorčen. No, uputio sam prigovor Apelacionom sudu BiH s nadom da će pravda biti zadovoljena - kaže Mehmed Mehinović, koji je od početka agresije na BiH bio pripadnik I Tuzlanske brigade, koja je u narodu poznata kao "Tabut brigada". Mehinović ističe kako mu je danas najteže zbog njegove djece koja su, također, istraumatizirana. Posao rtv mehaničara više ne može obavljati, a za posao se snalazi kako zna i umije.

- Dogodi se da pred djecom imam napad epilepsije kada pocrnim u licu. Prije brutalnog premlaćivanja nisam koristio tablete, a danas su mi ih džepovi prepuni. Želim samo da pravda bude zadovoljena i da oni koji su me napravili invalidom završe iza rešetaka - kaže ogorčeni 39 - godišnji Mehmed Mehinović.
E. Skokić

Račun od 2.900 KM
Mehmed Mehinović kaže da su mu Asmir Nuhanović i Rusmir Kurtić u M: tel-u napravili račun od 2.900 KM.
- Imali su moju ličnu kartu na osnovu koje su uz falsifikovani potpis kupili M: tel broj. Meni je na kućnu adresu došao račun od 2.900 KM. Nasreću uspio sam dokazati da je potpis krivotvoren, tako da sam oslobođen plaćanja - kaže Mehinović.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=10365
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1292 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Cuj, za kojim je pravnim argumentima posegnuo Sesenam Cosic?
SVOJIM...sta ce mu PRAVNI...


Image
http://img230.imageshack.us/img230/6113 ... oimuni.jpg

"Slobodna Bosna", 11.02.2010.godine
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1293 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by kmirsad »

Draga gđo Nevenka, kakva bi to knjiga bila... sabrati sve vaše tekstove koje ste ikada napisali, složiti ih po nekakvoj hronoligiji... i objavili... sa velikim zadovoljstvom bih pomogao objavljivanje te knjige... kao svjedočanstvo vremena u kojem živimo... :(
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1294 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Puna imena tuzlanskih "kauboja"...
Gotovo da nema vikenda bez pucnjave u Tuzli.
Ah, da MUP papagajski ponavlja: "bezbednosna situacija zadovoljavajuca"...


Ranjen u diskoteci

Datum: 14.02.2010 20:52
Autor: J.Š.

TUZLA - Adnan Palić (24) iz Tuzle teško je ranjen u pucnjavi koja se u subotu, oko 23.30, dogodila u diskoteci "Privilege" u hotelu "Tuzla".

Njega je iz pištolja kalibra 7,62 milimetra pogodio Elvir Hamzić (24) iz Tuzle, koji je ciljao u drugog gosta u diskoteci.

Iako u MUP-u TK i Kantonalnom tužilaštvu Tuzla kriju identitete aktera, saznajemo da je do pucnjave došlo kada je zaštitar pokušao spriječiti sukob Hamzića i Emira Kodžage, zvanog Kodžo, (39) iz Tuzle.

Zaštitar je Hamzića pokušao udaljiti iz diskoteke i u izgurivanju Hamzić je ispalio jedan hitac, koji je pogodio desetak metara udaljenog Palića.

Palić je, kako je konstatovano uviđajem, stajao za stolom okrenut leđima Hamziću kada ga je metak pogodio. Ljekari UKC Tuzla su konstatovali prostrelnu ranu u predjelu potkoljenice, te je zadržan na liječenju, dok je Hamzić u bjekstvu. Tužilac Alija Šukalić potvrdio nam je da su Hamzić i Kodžaga policiji poznati kao kriminogene osobe, a pretpostavlja se da je između njih odranije postojao sukob, čiju pozadinu nadležni ispituju.

"Do pucnjave je došlo odmah po dolasku E.H. u diskoteku. Kada je ugledao E.K. među gostima, krenuo je prema njemu. Nije bilo nikakve svađe, već je zaštitar po njihovim pogledima vidio da će izbiti sukob i stao između njih", pojasnio je tužilac Šukalić.

(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/hronika/vijest ... oteci.html

Komentari na portalu tuzlalive.ba :
http://tuzlalive.ba/portal/2010/02/pucn ... -u-bijegu/

Danas nova pucnjava :
http://www.tip.ba/2010/02/15/u-tuci-su- ... ge-strane/
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1295 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Hoce li i nacelnik Jasmin Imamovic biti prisutan?

Tanja Fajon na Američkom sveučilištu u Tuzli

Image

Američko sveučilište u BiH ugostit će sutra slovensku predstavnicu u Evropskom parlamentu Tanju Fajon koja će na ovoj obrazovnoj instituciji održati predavanje "Liberalizacija viznog režima za BiH".

Fajon je ovih dana u posjeti BiH da bi, zajedno s EU ekspertnim timom, utvrdila da li su ispunjeni uvjeti koji se tiču granica, azila, javnog reda i sigurnosti.

Predavanje će biti održano u prostorijama Sveučilišta, u zgradi UNITIC-a u 15 sati, najavljeno je iz Američkog sveučilišta u BiH sa sjedištem u Tuzli.

Slovenska europarlamentarka dolazi u Tuzlu na poziv Američkog sveučilišta u BiH upravo u jeku javnog prepucavanja između te ustanove i tuzlanske administracije oko izgradnje zgrade na elitnom mjestu u gradu.

U svađi između Jasmina Imamovića, tuzlanskog načelnika i Denisa Prcića, direktora Američkog sveučilišta "pale su teške riječi", pa tako i navodna prijetnja fizičkom likvidacijom Imamoviću, prijeteće pismo Prciću, korupcija i kriminal u Općini, nezakonit rad na Američkom sveučilištu kao i njegov upitni rejting u visokoobrazovnom sustavu BiH. Pozvana su i istražiteljska tijela u BiH da ispitaju cijeli slučaj.

Zato dolazak Tanje Fajon u Tuzlu na Američko sveučilište, uz predavanje o liberalizaciji viznog režima, valja razumijevati i u drukčijem svjetlu, barem u smislu poruka za lokalnu zajednicu.
(Dnevnik.ba)
http://www.dnevnik.ba/index.php?option= ... le&id=4150
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1296 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Otkad je to nacelnik Tuzle Jasmin Imamovic postao stedljiv?
Cudno, prvo je rekao da nema doceka nove godine na otvorenom, ako ne moze biti kao u Njujorku,
a sada : Norveska uopste ne cisti sneg...
Sad se setio da se pokriva jorganom koliko je dug...
Padajte gradjani, lomite se, ko vas sisa...CEKAJTE da se sneg otopi...treba cuvati pare...sad ce opet regres?


Imamović:˝ Moramo biti strpljivi i štedljivi ˝….

15:33, 15 Februar, 2010
Načelnik Imamović o čišćenju snijega u Tuzli.

Načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović danas je nakon sjednice Kolegija dao svoj komentar na pitanje novinara da li je lokalna vlast mogla uraditi više kada je u pitanju čišćenje velikih količina snijega, koje su blokirale tuzlanske ulice i u mnogome otežalo kretanje građana.

˝Snijeg je prolazna pojava, moramo biti strpljivi i štedljivi….. Evo sada ovo sunce može da nam uštedi začas 40.000 KM…. Većina gradova u Norveškoj uopće ne čisti snijeg….. Treba da se pokrijemo jorganom onoliko koliko je dug….˝, između ostalog je rekao načelnik Općine Tuzla Jasmin Imamović.

U nastavku poslušajte u cijelosti izjavu načelnika Općine Tuzla Jasmina Imamovića:

User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1297 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

Ovo je prava momcina tuzlanska!
Nisi jedini Adnane koga nervira pasivnost, problem je sto su pasivni u vecini.
Vreme je da vi mladi to preokrenete u SVOJU korist, radi SVOJE buducnosti!


Adnan Hamidović Frenkie
"Nervira me pasivnost raje"
http://www.sarajevo-x.com/showtime/muzi ... /100214100

User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1298 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nevenkagaragic »

kmirsad wrote:Draga gđo Nevenka, kakva bi to knjiga bila... sabrati sve vaše tekstove koje ste ikada napisali, složiti ih po nekakvoj hronoligiji... i objavili... sa velikim zadovoljstvom bih pomogao objavljivanje te knjige... kao svjedočanstvo vremena u kojem živimo... :(
Dragi moj kmirsad!
Ja Vas moram pitati : salite li se?
Zasto to pitam? Na svom "maticnom" (kako volim reci) forumu nisam bas omiljena...
Zamera mi se tematika (negativna), zamera mi se ekavica koju mogu (ali NECU) dokazati sveskama iz osnovne i srednje skole (a isto tako se zamera i prelivodama koji za par godina zaborave SVOJ jezik)...itd...
Naravno, ne radi se o svim forumasima, ali ipak...

Ovo sto ja postavljam su sve poznate stvari (uostalom novine pisu), gotovo normalne u nasem drustvu (ne samo u Tuzli). No, niko ni da se pocese...
Kako Frenkie kaze "pasivnost raje", istina je, kao da se sve ovo nekog drugog tice. Koga? Incka? Medjunarodnu zajednicu? Kako da ne! Boli njih djon za Bosnom i Hercegovinom...kad to shvatimo bice kasno.

Svojevremeno sam se Prijavila u Gradjanski pokret (jos za vreme Lajcakovog reci.ba bloga). Nikada nije odrzana osnivacka skupstina, propalo.
Pokusala osnovati Udruzenje pacijenata - bila gotovo popljuvana na svom "maticnom" forumu.

A onda sam se upitala sta mi to treba?
SAMA cu pisati sta hocu, sama cu pomagati kome hocu i koliko mogu..., a mozda gradjani nisu ni zasluzili bolje i vise od onoga sto imaju (ili nemaju)?
Meni ne treba nista, imam sve, samo nemam svog starijeg sina Denisa.
Dobar posao sa divnim kolegama, dobru platu, veliki stan, nedavno kupila i sinu stan, ozenio se, sta ce mi vise ista?
Ono sto mi treba, moj Denis...nikada vise necu imati.

Opet, kad procitam par novina, izaberem najinteresantnije (po meni), postavim (na nekoliko foruma) i sve arhiviram.
Mozda nekad bude intresantno...
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1299 Re:

Post by nevenkagaragic »

fukara_tz wrote:Koliko kosta zivot? A istina i pravda?

Image

A prica o Denisu ide ovako

Napisala majka Nevenka...

Denis Garagić je rođen u Tuzli 16.08.1979.g. od majke Nevenke rođene Manojlović (Silaš-Osijek) i oca Mehmeda (Dobošnica-Lukavac).
Sretno detinjstvo do školskih dana provodi u Lukavcu u Sarajevskoj 10, a onda 1986.g. sa roditeljima i mlađim bratom, seli u Tuzlu u novosagrađeno naselje Solina.
Osnovno obrazovanje stiče u OŠ «7 sekretara SKOJ-a», potom s odličnim uspehom završava Elektrotehničku srednju školu - elektrotehničar za računarsku tehniku i automatiku. Nakon srednje škole upisuje Elektrotehnički fakultet.
Još u srednjoj školi ispoljava svoju komunikativnost, želju za znanjem i prenošenjem stečenog znanja, tako da se uključuje u mnoge aktivnosti u školi kao i humanitarnim organizacijama u BiH. U njegovoj biografiji koju je pedantno vodio, kao i sve ostalo (rasporedi predavanja, ocene, računi, uplate-isplate, ljekarski nalazi), između ostalog, stoji :

- Voditelj kompjuterskog centra pri Elektrotehničkoj školi, system co-administrator elektrotehničke kompjuterske mreže i Instruktor na kursevima računara za školske profesore i učenike(1995.-1998.);
- Instruktor na kursevima računara za tinejdžere - NGO “Zemlja djece” Tuzla (1996.-1997.);
- Volonterski rad u omladinskom kampu - HO “EMMAUS Int.”Toulouse, Francuska (1997.);
- volonterski rad radionice na temu tzv. “Realitetne terapije” od William Glassier-a, američkog psihologa - NGO “MOST” Split, Hrvatska (2000.);
- Prevodilac i tehnički koordinator internacionalnog festivala mladih sa preko 300 učesnika iz cijelog svijeta - HO “EMMAUS Int.” Tuzla Wave ’99 and Tuzla Wave 2000 Internacionalni omladinski festival (1999.-2000.);
- Instrukor škole računara u izbjegličkom kampu “DUJE” u Doboj Istoku - HO “EMMAUS Int.” and NGO “Forum Solidarnosti” Gračanica (2000.);
- Individualni consultant UNICEF-a na projektu “Brza procjena i reakcija” - UNICEF Sarajevo (2001.-2002.);

Za svoj volonterski rad Denis dobija i preporuke humanitarnih organizacija “Emaus” i “Unicef” (2000., 2001. i 2002.godine).

Angažovanjem na ovoj vrsti posla shvata svoju ljubav prema jezicima, posebno njemačkom i engleskom koje je već dobro poznavao, te napušta elektrotehniku i sa odličnim rezultatima na prijemnom ispitu 2002.godine postaje redovni student Filozofskog fakulteta Univerziteta u Tuzli, odsjek engleski jezik i književnost. Uspješno polaže ispite i u rokovima upisuje svaku narednu godinu studija, te 2005.g. stiže i do upisa poslednje, četvrte godine. Denis već planira temu za diplomski rad kod profesorice Ivane iz Beograda i sretan, nezaustavljiv, planira nastavak školovanja-postdiplomski studij, ali ...

23.07.2005.godine, subota, izrazito je vruć dan, kao i prethodni. Denis iznenada osjeća bol iza grudne kosti i nedostatak vazduha, uplašen je, osjeća gušenje. Hitno odlazi na Internu kliniku gde mu dežurni ljekari daju terapiju za sniženje krvnog pritiska i vraćaju ga kući. Tegobe ne prestaju do kasno uveče kada ga pregleda doktor, koji stanuje u istom ulazu i koji konstatuje srčane probleme, te predlaže hitnu hospitalizaciju. Dok se doktor vratio u stan Denis se iznenada gubi, ne pokazuje znake života, ali ga šokirani roditelji uspjevaju povratiti i na rukama iznjeti do kola, te ponovo potražiti spas na Internoj klinici gde su dežurni isti ljekari, kod kojih je već bio to popodne. Tada počinje Denisova “kalvarija“.
Doktori su samo “onako“ pretpostavili (još popodne) da je u pitanju droga, ne obraćajući pažnju na reči doktora u Denisovoj pratnji da se radi o teškom kardiološkom slučaju, te zadržavaju Denisa u prijemnoj sobi, tzv.dnevnom boravku. Tu Denis provodi tri dana, sve do 25.07., trpi bolove, žali se da je “željan disanja“, povraća, prima infuziju, ide na sva moguća snimanja (osim ultra zvuka srca). Pored njega je uvijek jedan od roditelja ili njegove drugarice. Doktori koji preuzimaju sjmenu 24.-og i 25.-og samo prepisuju dijagnozu (pogrešnu), te ga u ponedeljak 25.07. upućuju kući jer “nije mu ništa“!? Tek na insistiranje roditelja da ipak nešto jeste, smeštaju ga na gastrološko odelenje, gde se Denis ponovo gubi i umire u 12, 30 h na opšte zaprepaštenje doktora koji tek tada, otvoreno, priznaju svoju zabludu, ali prekasno. Jedan mladi život je ugašen. Tri dana, tri duga dana su izgubljena. Zašto?
Gubitak sina je nenadoknadiv, bolan, užasan. Doktori ne znaju uzrok smrti, ali je u grad iz njihovih krugova plasirana pogrešna, neumesna i uvredljiva informacija – dijagnoza.

Na zahtjev roditelja izvršena je obdukcija kojom je utvrđeno : srčano zastajenje, tamponada srca, prsnuće disecirajuće aneurizme uzlazne aorte!

Zbog pogrešne (dokumentovane) dijagnoze ljekara Interne klinike, JZU UKC Tuzla 25.01.2006.godine u “Dnevnom avazu“ objavljuje saopštenje za javnost u kojem demantuje “špekulacije“ i saopštava uzrok smrti. O zaključcima njihovih internih komisija koje su ispitivale slučaj, Denisove roditelje nikada nisu obavestili, iako su internu istragu tražili roditelji. Konačan zaključak će ipak dati TUŽILAŠTVO i SUD.

Ovo je priča o Garagić Denisu, mladiću koji je od života očekivao tako mnogo, a dobio tako malo.

Svi koji su poznavali Denisa sjećaju ga se kao iskrenog prijatelja, kulturnog i svestranog mladića koji je obožavao Josipu, Pavarotija, Usniju..., koji je voleo “Besmrtnu pjesmu“ i još mnogo, mnogo toga. Volio je tužne, sjetne pesme, posebno “Zajdi, zajdi, jasno sonce“. Za godišnjicu smrti, Bukovčić, mjesto Denisovog večnog počivališta, ispunili su tužni zvuci klarineta sa ovom omiljenom Denisovom melodijom.

------------------------------------------------------------------------------

Zbog neprovođenja istrage, na dan Denisove smrti, Nevenka Garagić je Visokom sudskom i tužilačkom vijeću BiH uputila otvoreno pismo - pritužbu, u kojem kaže:
Zbog pogrešne dijagnoze, nesavesnog lečenja, te štete po zdravlje učinjene radi greške u proceni stanja pacijenta i propusta u činjenju, moj 26-ogodišnji sin Denis Garagić preminuo je 25.07.2005.godine, nakon nedopustivo dugog - trodnevnog boravka, u prijemnom prostoru Interne klinike UKC-a Tuzla.

U opširnom i dokumentovanom pismu adresiranom na predsjednika VSTV Branka Perića, Nevenka Garagić opisuje okolnosti koje su dovele do smrti njenog sina kao i sve što se dešavalo nakon njegove smrti. Ogorčena majka navodi da neće odustati dok oni koji trebaju ne odgovaraju za smrt njenog sina. Pismo je uputila na monogo adresa: OHR Sarajevo, Specijalni predstavnik EU u BiH, OSCE Sarajevo, Ombudsmeni FBiH, Sarajevo, Dom za ljudska prava, Sarajevo, Helsinški komitet za ljudska prava u BiH, Sarajevo Predsedništvo BiH, Ministarstvo pravde BiH, Sarajevo, Skupština TK, Tuzla, OV Tuzla, i medijima.

Uz majku Nevenku su njen muž Muhamed i sin Igor, Denisova porodica kao i svi oni koji suosjećaju sa njihovim bolom.
Dragi moj kmirsad,
na leto, 25.07.2010.godine bice 5 (PET) godina kako se borim (SAMA) za istinu i pravdu!
Moze proci jos 15, jos 55 (dokle budem ziva), ali ja necu posustati.
Prilozima iz svakodnevnih korupcijskih i kriminalnih afera u koje su upetljane i osobe iz pravosudnih institucija samo potvrdjujem sav jad i duboko blato u kojem se nalazi BiH, a gradjani neka cute i dalje i neka tonu... JA NECU!
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#1300 Re:

Post by nevenkagaragic »

fukara_tz wrote:BEZ ISTRAGE PROTIV LJEKARA, JER BI DENIS GARAGIĆ SVAKAKO UMRO?!

Kantonalno tužilaštvo Tuzla ostaje pri stavu da neće provoditi istragu zbog smrti Denisa Garagića (26) iz Tuzle, čiji roditelji dvije godine pokušavaju da skrenu pažnju da ljekari nisu poduzeli sve da bi pokušali spasiti njihovog sina, jer ne postoje osnovi sumnji da je počinjeno krivično djelo.

Tužilac Ivo Iveljić je takvu odluku donio na bazi mišljenja vještaka-patologa Zdenka Cihlarža, koji je konstatovao da je smrt bila neizbježna. Tužilaštvo se rukovodilo time da bi Denis Garagić svakako umro, te da ljekari nisu prouzrokovali njegovu smrt. No, pitanje je da li su , ipak, postupili po Hipokratovoj zakletvi, i poduzeli sve da bi ga, barem, pokušali spasiti, ali je i ono bez odgovora.

Roditelji Denisa Garagića , Nevenka i Mehmed, nezadovoljni takvom odlukop poslali su otvoreno pismo Visokom sudskom I tužilačkom vijeću BiH tražeći disciplinsku odgovornost tužioca Iveljića, jer , odlukom o neprovođenju istrage, nisu dobili šansu da predoče dokaze da ljekari nisu poduzeli ništa kako bi spasili mladi život.

Tri dana je Denis Garagić vodio bitku za život. Gušilo ga je u prsima, imao povišen pritisak, povraćao, padao u nesvijest, što suu ljekari UKC Tuzla ocijenili kao ‘krizu’ ovisnika, te su ga ‘liječili’ na Internoj klinici, a poslije tri dana , kada se stanje pogoršalo, prebačen je na odjel gastroenterologije.

S obzirom na sumnje ljekara da se Garagić drogira, otac je od sina uspio ‘izvući’ priznanje da je samo dva puta u životu, uzeo komadić ekstazija.

Ljekar Dragan Keser, inače susjed Garagića, sugerisao je kolegama da Denisa prebace na kardiologiju, jer je sumnjao na problem u kardiovaskularnom sistemu, ali njegovo mišljenje nije uvaženo, uz obrazloženje da na UKC dnevno dođe po četiri-pet ljudi ovisnika sa simptomima poput Denisa.

Tek nakon obdukcije, koja je urađena na zahtjev roditelj,a ustanovljeno je da je Denis podlegao usljed pucanja aneurizme, što nije posljedica nikakve ovisnosti o narkoticima. S druge strane, ljekarski konzilij nije mogao utvrditi da je Denis uopšte bio ovisnik, iako su ga prije smrti ljekari tako tretirali.

-U nekim slučajevima bolesnici mogu preživjeti nekoliko dana, sedmica ili čak mjeseci, ali smrt obično nastupa u prvih nekoliko dana-pojasnio je dr Cihalrž, koji je uraido obdukciju.

Roditelji Denisa Garagića s pravom se pitaju da li su ljekari mogli poduzeti bilo šta da , maker za jedan dan, produže život njihovom sinu. Vjeruju da je kardiolog mogao br pokušati spasiti njihovog sina. Samo da je bio obaviješten.

-Osporavamo sadržinu zdravstvene dokumentacije koja je korištena prilikom vještačenja, jer sadrži neistinite podatke u vezi simptoma oboljenja. U anamnezi se navodi da pacijent negira bolove iza grudne kosti, lupanje i preskakanje srca, što ima funkciju da zaštiti integritet ljekara, a ne sadržavaju stvarne simptome narušenog zdravlja zbog kojih je naš sin primljen u bolnicu-navode u u pritužbi Nevenka i Mehmed Garagić, ističuči da se Denis svo vrijeme žalio na bol u grudima, da ne može da diše, da je patio od nesanice, da je bio pušač, dk je u anamnezi UKC Tuzla napisano sve suprotno. Stoga vjeruju da su nalazi kroivotvoreni nakon smrti, ted a ima elemenata za otvaranje istrage po službenoj dužnosti.

Na bilbordima, koji su postavljeni u centru Tuzle, roditelji denisa Garagića javno pitaju koliko košta život, a koliko pravda.

Iz UKC Tuzla nema reakcija na bilbord, na otvoreno pismo Nevenke I Mehmeda, kojima u posljednje dvije godine nisu odgovorili kakav je rezultat interne istrage koju su pokrenuli protiv ljekara. LJEKARI SE BRANE ŠUTNJOM.


http://tuzlalive.ba/portal/?p=1779
Jos jedan prilog sa 19.strane ove teme - da se ne zaboravi.
Post Reply