SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12726 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

nažalost zakonima fizike ne možeš reći znaš ti ko sam ja hoćeš da ostaneš bez posla...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52704
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12727 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

JThomas wrote:nažalost zakonima fizike ne možeš reći znaš ti ko sam ja hoćeš da ostaneš bez posla...
pa možeš.

samo će četvrti njutnov reć': hoš' ti bez glave?
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#12728 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by baja »

Cura se bavila turnim skijanjem (ili skijaško planinarenje) i to nema veze jel otvorena staza ili ne.
Intervencija se desila u vrlo kratkom roku što je za svaku pohvalu za OSBiH, pa i GSS. Intervencije se placaju vecinom u zemljama gdje outdoor turizam toliko razvijen da su vrlo ceste intervencije (putem dodatnog osiguranja obicno).
Nadam se da ce bit dobro.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#12729 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

baja wrote:Cura se bavila turnim skijanjem (ili skijaško planinarenje) i to nema veze jel otvorena staza ili ne.
Intervencija se desila u vrlo kratkom roku što je za svaku pohvalu za OSBiH, pa i GSS. Intervencije se placaju vecinom u zemljama gdje outdoor turizam toliko razvijen da su vrlo ceste intervencije (putem dodatnog osiguranja obicno).
Nadam se da ce bit dobro.

:roll:

znaci neko se bavi trcanjem preko ceste i za njega ne vazi crveno na semaforu?


ako je zatvorena - onda je zatvorena za SVE! cim se ona bavi u slobodno vrijeme je njen hobi, a samim tim i njena krivica i rizik, ako je prosla kroz zabranu svjesno.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#12730 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by baja »

kojoj ba stazi...ona je nastradala kilometar vazdušne linije od ski-staze, u regionu malih kotlova.
jel ima neka zabrana za cijelu planinu?
uglavnomja wrote:

ako je zatvorena - onda je zatvorena za SVE!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#12731 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

baja wrote:kojoj ba stazi...ona je nastradala kilometar vazdušne linije od ski-staze, u regionu malih kotlova.
jel ima neka zabrana za cijelu planinu?
uglavnomja wrote:

ako je zatvorena - onda je zatvorena za SVE!

sve sto se desi izvan oznacenih staza je na licnu odgovornost, bez obzira da li stoji tabla ili ne. i bez obzira da li neko zamislja da je iznad prirodnih zakona i pameti onih koji su odlucili da je neki dio preopasan za javnu upotrebu. i sa viskom adrenalina i manjkom svjesnosti o sopstvenim mogucnostima i stvarnim rizicima.
ne znam gdje se to desilo i ne referiram iskljucivo na ovaj slucaj i na skijanje, isto je i za ekstremno planirarenje, plivanje, paraglajding, skakanje sa litica, ... trcanje preko ulice ...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12732 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

Ako se vec bavila s tim ,sigurno ima dodatno neko osiguranje
User avatar
stetoskop
Posts: 1395
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Traktor, ide j€bi ga

#12733 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by stetoskop »

A ne znam koji se đavo bave sa svim tim vratolomijama, pored ovolikih kladionica i kafića. Sjedi i uživaj kad ti je bog dao! :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#12734 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

Sodom1 wrote:Ako se vec bavila s tim ,sigurno ima dodatno neko osiguranje
ne znam da li postoji i jedno osiguranje koje pokriva pokusaje samoubistva, pogotovo za pojedince amatere. a ako ima, za profesionalce, onda su cifre :-)

i ni jedno osiguranje nece pokriti nikakvu stetu ako je uzrocnik pod alkoholom (opet, ne referiram na ovaj slucaj)
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#12735 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by baja »

@uglavnomja-referiraš izjavom "onda je zatvorena za SVE! " pa sam ti pojasnio da nisi u pravu. I zadnjom izjavom potvrđuješ da ti je to jasno...i nema potrebe dalje elaborirat'

Bilo kakvo osiguranje joj ništa ne znači, jer su ljudi došli i DŽABE (bez NAPLATE) joj spasili život...i svaka im čast. Ko se bavi rizičnim sportovima, naravno da to radi na ličnu odgovornost...
User avatar
karanana
Posts: 50767
Joined: 26/02/2004 00:00

#12736 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

Cuj dzaba ljudi ovo odradili. Svaka im cast.
Od mene im je cener za par litara kerozina.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12737 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

Kakvi dzabe ,to je sve pokriveno iz raznih osiguranja,fondova. Nema dzabe ni u stare babe :izet:
huxley
Posts: 639
Joined: 05/08/2009 09:56

#12738 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by huxley »

baja wrote:@uglavnomja-referiraš izjavom "onda je zatvorena za SVE! " pa sam ti pojasnio da nisi u pravu. I zadnjom izjavom potvrđuješ da ti je to jasno...i nema potrebe dalje elaborirat'

Bilo kakvo osiguranje joj ništa ne znači, jer su ljudi došli i DŽABE (bez NAPLATE) joj spasili život...i svaka im čast. Ko se bavi rizičnim sportovima, naravno da to radi na ličnu odgovornost...
Bez uvrede, ne znam koliko godina imas, ali vidjeces da nista nije dzabe, a pogotovo nesto slicno ovome. Npr.

- Trosak goriva za ovaj podhvat
- Trosak odrzavanja helikoptera
- Amortizacija helikoptera
- Trosak heliodroma
- Trosak pilota - ako su ovo uradili u nocnim satima, ili npr. vikendom, i dalje postoji trosak opreme
- Trosak medicinskog tima i opreme
...

Uradili su pravu stvar sto su je spasili, ali bi se ovo svugdje u svijetu masno naplatilo.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12739 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

I bice naplaceno
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#12740 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

ne znam da li ce biti zatrazeno-naplaceno jer se radi o helikopteru vojske, koja je na budzetu i to joj je dio poslova, spasavanje civila ...

ko je jos ucestvovao i kako se ti drugi finansiraju - to je vec moguce da naplate.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#12741 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by baja »

@huksley --39, što pitaš?
da sve to košta, ali opet naglasak je da je za unesrećenu besplatno, isto kao i u Hrvatskoj npr. Svake godine bar 20 čeha svlače u boroletama s Biokova. Već sam napisao da se plaća u Alpama i Himalaji npr. putem obaveznog osigurnja ili sl.
Sve troškove što si naveo stoje, ali i bez ovog će se to potrošiti.
S obzirom da sam aktivan u svijetu planinarstva i skijanja, vidim da uopće nemaš iskustva u ovoj oblasti...pa sretno ti!

Nije naplaćeno ni za prošlogodišnje uspješno izvlačenje s kotlova A.Š., kao što nije naplaćeno za planianrku s Romanije koja je podlegla...osim ono što ih sljeduje iz budžeta svakako.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#12742 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Toliko pametovanja i postova oko jedne nesrece i jednog spašavanja. :roll:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#12743 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by perfect_guy »

baja wrote:
Nije naplaćeno ni za prošlogodišnje uspješno izvlačenje s kotlova A.Š.,
ovdje imaš čistu nesreću, naspram (po svemu sudeći) svjesne zajebancije od strane ove. O naplati ovakvih slučajeva se priča
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#12744 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Malo se čačkalo sa dokazima i svjedocima

https://www.klix.ba/vijesti/alen-cengic ... /170330091
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#12745 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

thekupus wrote:Da se savila oko stuba BMW-om, slike koje pokazuju da voli brzu vožnju i popiti čašicu prije iste bi bile indikator da je vjerovatno do nesreće došlo zbog neopreznosti osobe. Isto tako ovdje. Naravno, ne kažem da su to neki dolazi, već samo indikatori njenog odnosa prema sigurnosnim pravilima.
To je otprilike dobro zakljucivanje. Kao sto je to da posto je tebi nick "the kupus", volis kuhani kupus i u 2017 godini.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#12746 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Nema pore u organima reda, tužilaštva i sudstva da neko nešto nije mutio i dojavljivao

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uhapsen ... /170330116
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#12747 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ibizza »

O'zone wrote:Nema pore u organima reda, tužilaštva i sudstva da neko nešto nije mutio i dojavljivao

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uhapsen ... /170330116
Grob od drzave! A onda neko kaze kako samo jadnici idu na zapad i bijedno raditi za 2 milje eura u njemackoj...a jos kad se raspricaju kako gore nema klope u restoranima, nema zivota, nema nicega,a da sve to ovdje imas :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#12748 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

ibizza wrote:
O'zone wrote:Nema pore u organima reda, tužilaštva i sudstva da neko nešto nije mutio i dojavljivao

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uhapsen ... /170330116
Grob od drzave! A onda neko kaze kako samo jadnici idu na zapad i bijedno raditi za 2 milje eura u njemackoj...a jos kad se raspricaju kako gore nema klope u restoranima, nema zivota, nema nicega,a da sve to ovdje imas :lol:

a ovdje im najveci domet im picerija U2 :lol:
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#12749 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ibizza »

kloniran wrote:
ibizza wrote:
O'zone wrote:Nema pore u organima reda, tužilaštva i sudstva da neko nešto nije mutio i dojavljivao

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uhapsen ... /170330116
Grob od drzave! A onda neko kaze kako samo jadnici idu na zapad i bijedno raditi za 2 milje eura u njemackoj...a jos kad se raspricaju kako gore nema klope u restoranima, nema zivota, nema nicega,a da sve to ovdje imas :lol:

a ovdje im najveci domet im picerija U2 :lol:
i chipas-4 vrste sira :D naravno, oabevno se slika ...grob ti jebem i papka :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12750 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drndalo »

baja wrote:Cura se bavila turnim skijanjem (ili skijaško planinarenje) i to nema veze jel otvorena staza ili ne.
Intervencija se desila u vrlo kratkom roku što je za svaku pohvalu za OSBiH, pa i GSS. Intervencije se placaju vecinom u zemljama gdje outdoor turizam toliko razvijen da su vrlo ceste intervencije (putem dodatnog osiguranja obicno).
Nadam se da ce bit dobro.
Cime se bavila i bavi ne mijenja cinjenicu da nije bila turnim skijama nego obicnim... Spao vez, na nezgodnom mjestu, dok ga je pokusavala ponovo uklopiti na pancericu izgubila ravnitezu i zveknula u prazno sa litice... Nadam se da ce je opraviti najbolje moguce, i da ce bar neko nesto nauciti iz ovoga... Nije Bjela za olako shvacanje...
Post Reply