FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12701 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

Banksy wrote: 21/06/2020 19:14 Još od sredine osamdesetih Srbija visokoorganiziranim spletkama i pomno isplaniranim aferama kao što su Agrokomerc, Neum, Fašistički rođendan, Moševac, itd. uporno i tad već otvoreno radi na političkoj destabilizaciji BiH, sve pripremajući teren za izvedbu davno zapisanih planova podjele Bosne i stvaranja Velike Srbije.
Hrvatska, u traganju za ispunjenjem stoljetnog sna o samostalnoj državi vidi priliku da i za sebe čopne komad Hercegovine, pa se u Karađorđevu dvojica i konkretno dogovoraju o detaljima već davno osmišljene akcije komadanja Bosne, o procentima i novim granicama podjele prema starim granicama banovina.
Ne mogu da vjerujem da danas, nakon svega što smo prošli i što znamo, neko uopće i razgovara o nekim drugim mogućnostima i putevima kojima smo kao mogli proći.
Niko nas ništa nije pitao, kurban smo bili, ništa drugo, ta nam je sudbina bila namijenjena i nacrtana decenijama prije i samo su nas vile, čuda i božja proviđenja spasili od komadanja zemlje i zatiranja traga u velikim jednim i drugim, desno i lijevo,
Tako da je sasvim besmisleno smještati nas u kontekst bilo kakvih naših odluka i izbora, šbbkbb, razuma, strpljenja, taktika i pregovora koji su nas kao mogli spasiti propasti, itd,
Posto je Bake '86 znao da ce rata biti, i da cemo kurban biti, onda imal njega tu
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#12702 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by vatrogasac »

Banksy wrote: 21/06/2020 19:14 Još od sredine osamdesetih Srbija visokoorganiziranim spletkama i pomno isplaniranim aferama kao što su Agrokomerc, Neum, Fašistički rođendan, Moševac, itd. uporno i tad već otvoreno radi na političkoj destabilizaciji BiH, sve pripremajući teren za izvedbu davno zapisanih planova podjele Bosne i stvaranja Velike Srbije.
Hrvatska, u traganju za ispunjenjem stoljetnog sna o samostalnoj državi vidi priliku da i za sebe čopne komad Hercegovine, pa se u Karađorđevu dvojica i konkretno dogovoraju o detaljima već davno osmišljene akcije komadanja Bosne, o procentima i novim granicama podjele prema starim granicama banovina.
Ne mogu da vjerujem da danas, nakon svega što smo prošli i što znamo, neko uopće i razgovara o nekim drugim mogućnostima i putevima kojima smo kao mogli proći.
Niko nas ništa nije pitao, kurban smo bili, ništa drugo, ta nam je sudbina bila namijenjena i nacrtana decenijama prije i samo su nas vile, čuda i božja proviđenja spasili od komadanja zemlje i zatiranja traga u velikim jednim i drugim, desno i lijevo,
Tako da je sasvim besmisleno smještati nas u kontekst bilo kakvih naših odluka i izbora, šbbkbb, razuma, strpljenja, taktika i pregovora koji su nas kao mogli spasiti propasti, itd,
Lijep komentar. Samo što taj proces nije još završen pa Senad često nas provokacijama gostiju drži budnim da na to ne zaboravimo. Meni se dopao sinoć Filandrin komentar Al Jazeeri da nam sada ojačan Vučić u Srbiji može praviti probleme. Vučić neće poslati sigurno svoju vojsku na Bosnu kao Milošević, ali radi tiho sa Dodikom kako nas oslabiti i dovršiti Miloševićev plan. Računaju dobro na podršku i od strane HNS-a i hinjske politike iz Zagreba kakvu je vodila Kolinda što dokazuju razne njene izjave o Bosni.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12703 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

vatrogasac wrote: 22/06/2020 10:06
Banksy wrote: 21/06/2020 19:14 Još od sredine osamdesetih Srbija visokoorganiziranim spletkama i pomno isplaniranim aferama kao što su Agrokomerc, Neum, Fašistički rođendan, Moševac, itd. uporno i tad već otvoreno radi na političkoj destabilizaciji BiH, sve pripremajući teren za izvedbu davno zapisanih planova podjele Bosne i stvaranja Velike Srbije.
Hrvatska, u traganju za ispunjenjem stoljetnog sna o samostalnoj državi vidi priliku da i za sebe čopne komad Hercegovine, pa se u Karađorđevu dvojica i konkretno dogovoraju o detaljima već davno osmišljene akcije komadanja Bosne, o procentima i novim granicama podjele prema starim granicama banovina.
Ne mogu da vjerujem da danas, nakon svega što smo prošli i što znamo, neko uopće i razgovara o nekim drugim mogućnostima i putevima kojima smo kao mogli proći.
Niko nas ništa nije pitao, kurban smo bili, ništa drugo, ta nam je sudbina bila namijenjena i nacrtana decenijama prije i samo su nas vile, čuda i božja proviđenja spasili od komadanja zemlje i zatiranja traga u velikim jednim i drugim, desno i lijevo,
Tako da je sasvim besmisleno smještati nas u kontekst bilo kakvih naših odluka i izbora, šbbkbb, razuma, strpljenja, taktika i pregovora koji su nas kao mogli spasiti propasti, itd,
Lijep komentar. Samo što taj proces nije još završen pa Senad često nas provokacijama gostiju drži budnim da na to ne zaboravimo. Meni se dopao sinoć Filandrin komentar Al Jazeeri da nam sada ojačan Vučić u Srbiji može praviti probleme. Vučić neće poslati sigurno svoju vojsku na Bosnu kao Milošević, ali radi tiho sa Dodikom kako nas oslabiti i dovršiti Miloševićev plan. Računaju dobro na podršku i od strane HNS-a i hinjske politike iz Zagreba kakvu je vodila Kolinda što dokazuju razne njene izjave o Bosni.
Protiv istocnih i zapadnih susjeda se najbolje bori pravnom drzavom i jakom ekonomijom. Posto smo pali na obe navedene tacke, ne znam o cemu da pricamo.

Moze Senad da drzi emisiju svaki dan, ali ljudima nece iz guzice u glavu. Jaka ekonomija pravi vojsku, pa na kraju i dzamije. Ekonomiju je nemoguce ojacati ako nemas zakone koji se postuju. Sve to nemamo zahvaljujuci "gospodi" iz mladih muslimana sta se danas zovu SDA. Jedino su oni na vlasti, na svim razinama vlasti od '91
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12704 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by JThomas »

rat se nije mogao izbjeći kad je jedna strana htjela sve, a imala sve ili svo oružje kod sebe. to su bajke. pa kutiljerov plan je i potpisan, ali je bilo jasno da nema ko da ga provede, da nema ko da na terenu zaustavi pucanje.

zato se poslije rata moglo i moralo uraditi sto puta više.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#12705 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Nekako s proljeća »

Kako da se uradi više ako si u minusu decenijama, zbog strašne destrukcije kao posljedice zločinačkih politika naših susjeda i njihovih marioneta u Bosni i Hercegovini. Valjalo je prvo obnoviti sve ono devastirano i doći do tzv ''pozitivne nule'', pa tek onda se kretati uzlaznom putanjom.
Škobo Habu
Posts: 9793
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#12706 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Škobo Habu »

karanana wrote: 21/06/2020 18:07 Meni je ovo isto malo cudno zbog datuma. Demokratski izabran 89. Ja koliko se sjecam prvi demokratski izbori su bili 1990. Eh sad sta u bogicevicevom kontekstu znaci to demokratski? Mozda je ck sk bih demokratski na sjednici izglaso njega. Ali da su ga birali milioni biraca u bih, nesto se ne sjecam da sam to cuo ranije.
:roll:
Bogić Bogićević, bosanskohercegovački političar, član Predsjedništva SFRJ od 16. maja 1989 do septembra 1991. godine. Za člana Predsjedništva SFRJ izabran je referendumom građana BiH, 25. juna 1989 godine, između pet kandidata, te tako, postao prvi, demokratski izabran član Predsjedništva SFRJ iz SR BiH. Pored toga obavljao je funkciju Predsjednika Saveznog savjeta za zaštitu ustavnog poretka
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12707 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by JThomas »

da su krali upola manje, eto da ne kažemo nikako, neljudski je :mrgreen: ...to su milijarde.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12708 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

Minus kao posljedica agresije se broji u desetcima milijardi, ako ne i stotina, ali i desetci milijardi su usli u bosnu iza rata kao donacije, sad zanemarimo gdje su ulozene, koliko je pokrano a koliko otislo na hranu i obnove kuca.

Da su u startu napravili pravnu drzavu i privukli investicije danas bi prica bila mnogo drugacija, a da podsjetimo kako se to radilo:
The rampant corruption has discouraged foreign investment. Most foreign companies, including McDonald's, have refused to set up operations after demands by officials to pay bribes and do business exclusively with local party officials. Other companies -- like the Italian construction company Aluveneto and Gluck Norm, Germany's largest maker of door and window frames -- have pulled out with heavy losses, complaining of interference from the state, an inability to collect debts and demands by officials for kickbacks and bribes to stay in business.
Mozemo da se pricamo i lazem, ali ako strancu treba objasnit zasto treba da podmaze inspektora kada mu dodje na reviziju, i onoga u gradskog vijecu da mu da zemlju, tesko ikad naprijed
Škobo Habu
Posts: 9793
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#12709 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Škobo Habu »

high_volume wrote: 21/06/2020 18:21
Nikad niko neće moći tvrditi da zna šta bi bilo da je odluka bila drugačija. Njihova odluka o neprovođenju vanrednog stanja bila je na granici sa zakonima SFRJ. Da li bi JNA ispoštovala zakone, ja vjerujem da bi. A možda bi iskoristili silu da provedu interese politike Slobodana Miloševića i njegovih jastrebova, možda bi poništili ustavni poredak, granice republika, itd. Pa i Kosvo je iskoristilo silu USA i poništilo međunarodni sporazum Badminterove komisije... U svakom slučaju, bilo bi sve bolje od žrtava srebreničkog genocida, od uništene demografije svih zaraćenih republika, od uništene privrede i ekonomije, itd. Bolje da smo i do danas pregovarali, nego sve štete koje su nastale...
Zaboravljamo da se Milošević, upravo uz pomoć JNA, na unutrašnjem planu obračunao sa srpskom opozicijom. Sjetimo se demonstracija u Beogradu i tenkova na ulicama. Miloševiću je cijelo vrijeme čuvala leđa JNA.

U kontekstu neke alternativne historije možemo samo razmatrati šta bi bilo da je vlast preuzela opozicija, koja je u mnogo čemu bila daleko radikalnija od srpskih komunista, i kako bi se sve dalje odvijalo, pošto JNA generali ne bi imali uticaj koji su imali kod Miloševića.

Milošević je dosta mudro odigrao. Prvo je neutralisao protivnike u svom dvorištu - od Kosova, preko Vojvodine do C.Gore, a onda se fokusirao na BiH i Hrvatsku. Da je na Kosovu bukno rat početkom devedesetih, mnogo toga bi danas bilo drugačije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12710 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

Marjan kao da je kod psihijatra.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12711 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

_BataZiv_0809 wrote: 22/06/2020 10:59 Marjan kao da je kod psihijatra.
Nisam se mogao sjetit zasto je razgulio iz Bosne ikako
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12712 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by muha_sa »

Baš sam uživAo gledajuci i slušajuci Mirsadu :-D


User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12713 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

muha_sa wrote: 22/06/2020 11:07 Baš sam uživAo gledajuci i slušajuci Mirsadu :-D


Fantasticna je bila.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51218
Joined: 29/06/2011 23:39

#12714 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dječak sa šibicama »

Bogicevicevo glasanje u sustini nista promijenilo nije, samo se radi mit o tome zarad kasnijih politickih poena onih koji su Bogica isticali na stranackoj ili partijskoj listi.

Sta je to drugacije bilo nego bi bilo da je on glasao za vanredno stanje, je li JNA naoruzala Srbe? jeste... je li JNA zajedno sa tim Srbima do kraja `91 zaokruzila granice velike Srbije? jeste, izasli na Kupu, bili u predgradjima Karlovca, u predgradju Siska, u predgradju Zadra, na rubu Sibenika, presjekli Hrvatsku na pola, jedino su u Slavaoniji sjebali izgubili zapadnu Slavoniju vecinom sve sjeverno od Pakraca a cilj je bila Viurovitica i Slatina, odnosno nisu osvojili istocnu jer su popusili na Vukovaru... povukli vecinu oruzja iz Hrvatske, od BiH napravili najvecu kasarnu na svijetu, u praksi su ostvarili 90% onoga sto im je trebalo.

JNA i Milosevicu nikada nije ni bio cilj ocuvanje Jugoslavije, JNA nikada nije ni planirala vojni udar ili bilo sta slicno a posebno ne da prva napadne otvoreno Hrvatsku, uostalom i Kadijevic je u svojoj knjizi jasno napisao da je JNA provocirala sukob i cekala da Hrvati prvi napadnu kasarne a onda bi imali legitiman odgovor. Tudjman je odbio Spegeljov prijedlog o napadu i cekao je do rane jeseni `91 da napadne prve kasarne a tada je rat vec uveliko trajao.

Jedino sto bi im Bogic dao legitimitet da naprave nekakav vojni udar, ali oni sami priznaju da oni za to snagu nisu imali. To sto je Borisav Jovic zamislio, to je drugi par patika.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12715 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

dječak sa šibicama wrote: 22/06/2020 12:43 Bogicevicevo glasanje u sustini nista promijenilo nije, samo se radi mit o tome zarad kasnijih politickih poena onih koji su Bogica isticali na stranackoj ili partijskoj listi.

Sta je to drugacije bilo nego bi bilo da je on glasao za vanredno stanje, je li JNA naoruzala Srbe? jeste... je li JNA zajedno sa tim Srbima do kraja `91 zaokruzila granice velike Srbije? jeste, izasli na Kupu, bili u predgradjima Karlovca, u predgradju Siska, u predgradju Zadra, na rubu Sibenika, presjekli Hrvatsku na pola, jedino su u Slavaoniji sjebali izgubili zapadnu Slavoniju vecinom sve sjeverno od Pakraca a cilj je bila Viurovitica i Slatina, odnosno nisu osvojili istocnu jer su popusili na Vukovaru... povukli vecinu oruzja iz Hrvatske, od BiH napravili najvecu kasarnu na svijetu, u praksi su ostvarili 90% onoga sto im je trebalo.

JNA i Milosevicu nikada nije ni bio cilj ocuvanje Jugoslavije, JNA nikada nije ni planirala vojni udar ili bilo sta slicno a posebno ne da prva napadne otvoreno Hrvatsku, uostalom i Kadijevic je u svojoj knjizi jasno napisao da je JNA provocirala sukob i cekala da Hrvati prvi napadnu kasarne a onda bi imali legitiman odgovor. Tudjman je odbio Spegeljov prijedlog o napadu i cekao je do rane jeseni `91 da napadne prve kasarne a tada je rat vec uveliko trajao.

Jedino sto bi im Bogic dao legitimitet da naprave nekakav vojni udar, ali oni sami priznaju da oni za to snagu nisu imali. To sto je Borisav Jovic zamislio, to je drugi par patika.

POdvuceno se apsolutno slazemo, ali mislim da podcjenjujes taj potez Bogicevica, i jos vise podcjenjujes masineriju JNA. JNA nije otvoreno usla u sukob, mada se slazem da su dali agresorima sve sta im je trebalo.

Da je JNA dobila otvorenu dozvolu za djelovanje mnoge bi stvari drugacije bile, na bolje ili na gore, mozemo samo da filozofiramo, ali Jugoslavija kao sto je bila u TIta je umrla par godina prije toga svakako
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51218
Joined: 29/06/2011 23:39

#12716 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dječak sa šibicama »

Ne vjerujem jer danas znamo koji su ciljevi bili, znalo se i tada manje vise, i vecinu ciljeva oni jesu ostvarili. Bar do kraja `91, realno stanje je bilo da je ona Seseljeva crta VKK bila manje vise postignuta.

Krajem `91 godine velikosrpska politika je ostvarila ono sto je zamislila. Imali su pobjedu u ratu u Hrvatskoj, relativnu. Cijelu BiH pod nekakvom kontrolom.

Sto su kasnije izgubili ono sto su izgubili, pretpostavljam cinjenica da je plan neostvariv. Jedan ili vise naroda ipak ne mogu nestati.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12717 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

dječak sa šibicama wrote: 22/06/2020 12:54 Ne vjerujem jer danas znamo koji su ciljevi bili, znalo se i tada manje vise, i vecinu ciljeva oni jesu ostvarili. Bar do kraja `91, realno stanje je bilo da je ona Seseljeva crta VKK bila manje vise postignuta.

Krajem `91 godine velikosrpska politika je ostvarila ono sto je zamislila. Imali su pobjedu u ratu u Hrvatskoj, relativnu. Cijelu BiH pod nekakvom kontrolom.

Sto su kasnije izgubili ono sto su izgubili, pretpostavljam cinjenica da je plan neostvariv. Jedan ili vise naroda ipak ne mogu nestati.
Ne znam, nije rasprava ta za mene. Svi smo mi patriote, ali JNA je bila masinerija (na svu srecu do '95 se je potpuno raspala i bila spreman za staro gvozdje). Mislim da mozemo biti zahvalni pa nije otvoreni sukob sa JNA bio (i ne zaboravit da su u JNA tada jos bili i bosnjaci i dijelom hrvati, a ne samo srbi), mada ne mogu zamislit kakakv bi bio sukob bio sa mjesovitom JNA. Cudan vakat
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#12718 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by hilmija frlj »

dr_Evil wrote: 22/06/2020 10:38 Minus kao posljedica agresije se broji u desetcima milijardi, ako ne i stotina, ali i desetci milijardi su usli u bosnu iza rata kao donacije, sad zanemarimo gdje su ulozene, koliko je pokrano a koliko otislo na hranu i obnove kuca.

Da su u startu napravili pravnu drzavu i privukli investicije danas bi prica bila mnogo drugacija, a da podsjetimo kako se to radilo:
The rampant corruption has discouraged foreign investment. Most foreign companies, including McDonald's, have refused to set up operations after demands by officials to pay bribes and do business exclusively with local party officials. Other companies -- like the Italian construction company Aluveneto and Gluck Norm, Germany's largest maker of door and window frames -- have pulled out with heavy losses, complaining of interference from the state, an inability to collect debts and demands by officials for kickbacks and bribes to stay in business.
Mozemo da se pricamo i lazem, ali ako strancu treba objasnit zasto treba da podmaze inspektora kada mu dodje na reviziju, i onoga u gradskog vijecu da mu da zemlju, tesko ikad naprijed
Da je bilo pameti, u par godina iza rata je trebalo skupljati te milijarde i odnijeti ih u Bijelu Kucu i isplatiti ljude da isprovociraju neki incident i naprave neki manji sukob koji ce rezultirati traktorijadom i u BiH. Ali...
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#12719 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by dr_Evil »

hilmija frlj wrote: 22/06/2020 13:21
dr_Evil wrote: 22/06/2020 10:38 Minus kao posljedica agresije se broji u desetcima milijardi, ako ne i stotina, ali i desetci milijardi su usli u bosnu iza rata kao donacije, sad zanemarimo gdje su ulozene, koliko je pokrano a koliko otislo na hranu i obnove kuca.

Da su u startu napravili pravnu drzavu i privukli investicije danas bi prica bila mnogo drugacija, a da podsjetimo kako se to radilo:
The rampant corruption has discouraged foreign investment. Most foreign companies, including McDonald's, have refused to set up operations after demands by officials to pay bribes and do business exclusively with local party officials. Other companies -- like the Italian construction company Aluveneto and Gluck Norm, Germany's largest maker of door and window frames -- have pulled out with heavy losses, complaining of interference from the state, an inability to collect debts and demands by officials for kickbacks and bribes to stay in business.
Mozemo da se pricamo i lazem, ali ako strancu treba objasnit zasto treba da podmaze inspektora kada mu dodje na reviziju, i onoga u gradskog vijecu da mu da zemlju, tesko ikad naprijed
Da je bilo pameti, u par godina iza rata je trebalo skupljati te milijarde i odnijeti ih u Bijelu Kucu i isplatiti ljude da isprovociraju neki incident i naprave neki manji sukob koji ce rezultirati traktorijadom i u BiH. Ali...
'95-2000 kada je citav svijet (civilizovan) podrzavao Bosnu, i kada smo tek poceli da otkrivamo srazmjere genocida, umjesto da su iskoristili(ruzna rijec, ali znate sta mislim) da naprave drzavu kao sto je Izrel uradio, oni su iskoristili da naprave desetke porodica koje sjede na milijardama, a od Bosnjaka ponovno napravili kurban. JOs mi prosipaju pricu o namjenskoj industriji, a sakrivaju kako je potpuno privatizovana i ne radi na 10% kapaciteta.
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#12720 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by chelo »

Naporne i nacitane omladine
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#12721 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Banksy »

dječak sa šibicama wrote: 22/06/2020 12:43
Jedino sto bi im Bogic dao legitimitet da naprave nekakav vojni udar

To ''jedino'' je suština priče. Ključ, prevaga i smisao.

S njegovom dignutom rukom, ne bi bilo samostalne i neovisne Bosna, a ni dokazane i potvrđene agresije na nju - ni u povijesti, ni u školskim knjigama, ni na sudu, ni u presudama.

Hvala mu i naklon do poda.


To šta je Alija uradio od nje, od na tacni poklonjenog, druga je tema.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#12722 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by karanana »

Banksy wrote: 22/06/2020 17:32
dječak sa šibicama wrote: 22/06/2020 12:43
Jedino sto bi im Bogic dao legitimitet da naprave nekakav vojni udar

To ''jedino'' je suština priče. Ključ, prevaga i smisao.

S njegovom dignutom rukom, ne bi bilo samostalne i neovisne Bosna, a ni dokazane i potvrđene agresije na nju - ni u povijesti, ni u školskim knjigama, ni na sudu, ni u presudama.

Hvala mu i naklon do poda.


To šta je Alija uradio od nje, od na tacni poklonjenog, druga je tema.
ne znamo pouzdano sta bi bilo da je digo ruku. po meni najvjerovatnije nista drugacije nego sto je i bilo. jer sta je moglo drugacije biti? sta bi bilo da je digo ruku? sve bi planulo od triglava do prizrena? sto u slucaju BiH ne bi bilo gore nego sto se desilo. dapache.

nit je agresija potvrdjena, nit je alija 95. ista dobio na tacni poklonjeno a da valja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12723 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by _BataZiv_0809 »

Treba to ipak razdvojiti i staviti u kontekst. Bogicevi motivi su bili plemeniti, za odluku u tom trenutku i tim uslovima je trebalo imati muda do poda i to niko ne moze osporiti.

Znamo samo ono sta je bilo, ne znamo sta je moglo biti. Ja se sustinski slazem sa karananom da je mozda bolje bilo da je armija krenula ratovat po vas-Jugoslaviji, bolje bismo mozda prosli.

Mozda se trebalo ostati u krnjoj Jugoslaviji i pustiti Srbe i Hrvate da se rokaju. Ovako smo dobili neiskreno i skupo placeno "prijateljstvo" Hrvata. Mozda bismo bolje prosli da smo birali Srbe i Crnogorce, a mozda bi jos gore najebali.... Ko ce to znati...

Svaka opcija koja je manje losa po Bosnu je za mene bolja, ali to su sad bezvezne price...Sustina je da smo dali jako jako puno i platili preskupu cijenu a zauzvrat dobili kurton.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#12724 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by Banksy »

Vojna akcija bi bila legitimno djelovanje s ciljem očuvanja integriteta zemlje, Bosna bi izgubila svaku legitimaciju i međ. priznanje, Hrvatska bi sigurno izašla, ovako ili onako, ali uz siguran i dogovoren amin Srbije, a Bosnu bi raščerelili - Hercegovinu po banovini '39 Hrvatskoj, ostatak Srbiji. I sve kao unutarnja stvar jedne suverene (Yu) zemlje, bez ino intervencija i opravdanosti miješanja u njene unutarnje stvari.
edit, mnogim Srbima i Hrvatima to ne bilo tako strašno, taj raspad Bosne i pripajanje "maticama", ali za većinu Bošnjaka to bi bio kraj priče.
Ogorčeni ste i ljuti na postratne pljačke bošnjačkih elita i srozavanje Bosne na bliskoistični feud, ali ne dozvolite da vam taj bijes bude prepreka normalnom i zdravom rasuđivanju.
Last edited by Banksy on 22/06/2020 18:03, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#12725 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića

Post by karanana »

_BataZiv_0809 wrote: 22/06/2020 17:56 Treba to ipak razdvojiti i staviti u kontekst. Bogicevi motivi su bili plemeniti, za odluku u tom trenutku i tim uslovima je trebalo imati muda do poda i to niko ne moze osporiti.

Znamo samo ono sta je bilo, ne znamo sta je moglo biti. Ja se sustinski slazem sa karananom da je mozda bolje bilo da je armija krenula ratovat po vas-Jugoslaviji, bolje bismo mozda prosli.

Mozda se trebalo ostati u krnjoj Jugoslaviji i pustiti Srbe i Hrvate da se rokaju. Ovako smo dobili neiskreno i skupo placeno "prijateljstvo" Hrvata. Mozda bismo bolje prosli da smo birali Srbe i Crnogorce, a mozda bi jos gore najebali.... Ko ce to znati...

Svaka opcija koja je manje losa po Bosnu je za mene bolja, ali to su sad bezvezne price...Sustina je da smo dali jako jako puno i platili preskupu cijenu a zauzvrat dobili kurton.
svi pili i jeli a mi platili ceh.
jedino se ne bih slozio sa opcijom ostanka u krnjoj jugoslaviji, tad bi bili srpsko meso za hrvatske topove i metke. ne bi mogli ostat po strani i cekat da se srbi i hrvati poubijaju. posebno jer bi definitivno buknula pogranicna mjesta sa hrvatskom, hercegovina i posavina, ma sta da smo mi (ne)uradili. i onda eto ti sukoba u cijeloj BiH ko sto je i bio. najbolja opcija je da je sve buknulo u isto vrijeme.
Locked