Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12676 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

Ne sumnjam u to da je bila dobra, i sam bi uzeo Conti da sam bio u mogucnosti, ali u tim uslovima, S3 ce u najgrem slucaju biti identican kao Conti. Nevjerovatna je to guma kad je snijeg na cesti.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#12677 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by boshniak »

Industrialyzer wrote:Hoces se kladiti da ce S3 po ovom snijegu ici bolje od Contija? :)
Pa to svako zna, S3 je neprikosnoven po snijegu, samo je pitanje kako bi S3 star 4 sezone protiv Contija starog 4 sezone :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12678 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

nisam ni rekao da je losa,prije 6god sam ovo isto prosao sa savom,samo je sava na mokrom i hladnom asfaltu tako i tako :D

nikad ne vozam zimske ljeti,mozda zato i traju :shock:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12679 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

boshniak wrote:
Industrialyzer wrote:Hoces se kladiti da ce S3 po ovom snijegu ici bolje od Contija? :)
Pa to svako zna, S3 je neprikosnoven po snijegu, samo je pitanje kako bi S3 star 4 sezone protiv Contija starog 4 sezone :D
S3 star 4 godine je ko opanak :lol: ali kod mene je nova S3 na autu i cupa vala ko lud. Draze mi je kad ima snijega na cesti nego kad je mokro, stabilnije mi auto :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#12680 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

sava hp2, svako jutro jedna dionica, krivina 90 stepeni, drugom vozim, kad dam gas pali se esp, nije zaledenjo vec mokro. pade ovaj novi snijeg, nisu ocistili, namotam i pun gas ni jednom se esp nije upalio.
sava je po mokrom mozda i najlosija guma
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12681 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:poyy :D ,dobar ts850,ne skidam dok se ne poderu :lol:

Image

Image
Idilično.Jel ovo negdje blizu knežak izvora. :) Kakva je situacija na drumu? Trebao bih i ja sljedece hefte aBd malo djedovinu obici.
Samo nisam siguran smijem li s polovnim felgama krenuti i petogodisnjim miĆkom ili ipak da podjem s rugobom 4x4 sa švaPckim premiJum protektom i polovnim plinskim uredjajem. :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#12682 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Fulda Kristal Montero 3, evo treća sezona, ukupno cca 50k km...na oko k'o nove.
Međutim, vidno im opadaju performanse iz sezone u sezonu.
Ove treće sezone su loše, veoma loše. Na startu veoma često proklizavanje, na utabanom snijegu i ledu veoma nesigurne, na mokrom nisu loše.
Ima i do auta, to je sigurno (mada su apsolutno podjednako potrošene), ali kako god, ovo im je zadnja sezona kod mene, na jesen akbgda ide neki TS860 ili tako nešto...
Možda je razlog i relativno velika kilometraža koju su prešle, šta ja znam...
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12683 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote:Fulda Kristal Montero 3, evo treća sezona, ukupno cca 50k km...na oko k'o nove.
Međutim, vidno im opadaju performanse iz sezone u sezonu.
Ove treće sezone su loše, veoma loše. Na startu veoma često proklizavanje, na utabanom snijegu i ledu veoma nesigurne, na mokrom nisu loše.
Ima i do auta, to je sigurno (mada su apsolutno podjednako potrošene), ali kako god, ovo im je zadnja sezona kod mene, na jesen akbgda ide neki TS860 ili tako nešto...
Možda je razlog i relativno velika kilometraža koju su prešle, šta ja znam...
Malo li je?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12684 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

NediM17 wrote: Idilično.Jel ovo negdje blizu knežak izvora. :) Kakva je situacija na drumu? Trebao bih i ja sljedece hefte aBd malo djedovinu obici.
Samo nisam siguran smijem li s polovnim felgama krenuti i petogodisnjim miĆkom ili ipak da podjem s rugobom 4x4 sa švaPckim premiJum protektom i polovnim plinskim uredjajem. :lol:
slikano je u Krusevu,ne znam gdje je to,sve ti je onako ko na slici,zakacio sam pragom jednom,najgore je ono gdje su auta usjekla snijeg pa zaledilo,mozes komotno pustit volan :D

ma moze se samo polako,ovaj dio i nema auta,a prije skretanja za Krusevo ima dosta papaka sto u Ajdinovice idu pa pripazi..

neki krmak sa q7 naleti na mene,desno mu prosirenje al jok nece da zagazi,ja ugasim svjetla(fol ugasio auto) i cekam,minut,dva prodjose u grananju i smota na kraju,otvara prozor,otvorim i ja,sto se kaze ne vratis u rikverc jebem ti zna se koga,evo sacu reko samo dok svezem rep krmak debeli,poserem ti se reko i na audi i u Ajdinovice i po gasu,da je izaso najeo bi se snijega ko nikad :thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12685 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

:D :D :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#12686 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote:
Naslovnica wrote:Fulda Kristal Montero 3, evo treća sezona, ukupno cca 50k km...na oko k'o nove.
Međutim, vidno im opadaju performanse iz sezone u sezonu.
Ove treće sezone su loše, veoma loše. Na startu veoma često proklizavanje, na utabanom snijegu i ledu veoma nesigurne, na mokrom nisu loše.
Ima i do auta, to je sigurno (mada su apsolutno podjednako potrošene), ali kako god, ovo im je zadnja sezona kod mene, na jesen akbgda ide neki TS860 ili tako nešto...
Možda je razlog i relativno velika kilometraža koju su prešle, šta ja znam...
Malo li je?
Nije, nimalo. :)
U subotu odem da provjerim špuru, gleda onaj šaru, ka'e gume dobre "nove". Smješkam se u sebi...
I fakat što se tiče trošenja - ništa. I ja sam penzija vozač pa vjerovatno i zato. A i vozim ih samo u sezoni.
Last edited by Naslovnica on 20/01/2019 21:25, edited 1 time in total.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12687 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:
NediM17 wrote: Idilično.Jel ovo negdje blizu knežak izvora. :) Kakva je situacija na drumu? Trebao bih i ja sljedece hefte aBd malo djedovinu obici.
Samo nisam siguran smijem li s polovnim felgama krenuti i petogodisnjim miĆkom ili ipak da podjem s rugobom 4x4 sa švaPckim premiJum protektom i polovnim plinskim uredjajem. :lol:
slikano je u Krusevu,ne znam gdje je to,sve ti je onako ko na slici,zakacio sam pragom jednom,najgore je ono gdje su auta usjekla snijeg pa zaledilo,mozes komotno pustit volan :D

ma moze se samo polako,ovaj dio i nema auta,a prije skretanja za Krusevo ima dosta papaka sto u Ajdinovice idu pa pripazi..

neki krmak sa q7 naleti na mene,desno mu prosirenje al jok nece da zagazi,ja ugasim svjetla(fol ugasio auto) i cekam,minut,dva prodjose u grananju i smota na kraju,otvara prozor,otvorim i ja,sto se kaze ne vratis u rikverc jebem ti zna se koga,evo sacu reko samo dok svezem rep krmak debeli,poserem ti se reko i na audi i u Ajdinovice i po gasu,da je izaso najeo bi se snijega ko nikad :thumbup:
Ma konto sam da si preko Romanije isao. Odoh na te famozne kifle u celebi pazar. :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12688 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

NediM17 wrote: Ma konto sam da si preko Romanije isao. Odoh na te famozne kifle u celebi pazar. :)
:thumbup:

ma ima tamo neregistrovanih auta puno vise, i gadno je izaci kroz selo sa te strane,probio bi karter u to sam siguran :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#12689 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

amar1994 wrote:e ne kladim se nazalost,kako znas kako je isla ova po snijegu i ledu ?

da bi bilo relevantno,morao bi montirat savu u istoj dimenziji na isti auto :)
I isto staru...
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#12690 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by BarbaDue »

Adoxxx wrote:Kakva je ova Sportiva snow win 2 205/55/R16?

Prosle godine u Makbelu uz kupovinu guma bilo gratis balansiranje i ugradnja, ove godine nista?
Kupio sam ih samo u drugoj dimenziji, ova zima im je peta ali se još uvijek dobro drže.
Moja preporuka, još ako ne prelaziš puno zimi obavezno uzimaj.
Adoxxx
Posts: 1170
Joined: 15/06/2012 21:52

#12691 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Adoxxx »

BarbaDue wrote:
Adoxxx wrote:Kakva je ova Sportiva snow win 2 205/55/R16?

Prosle godine u Makbelu uz kupovinu guma bilo gratis balansiranje i ugradnja, ove godine nista?
Kupio sam ih samo u drugoj dimenziji, ova zima im je peta ali se još uvijek dobro drže.
Moja preporuka, još ako ne prelaziš puno zimi obavezno uzimaj.
već sam uzeo, zadovoljan sam :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12692 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Uzmi i meni makar dvije :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#12693 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

ne smijem reći koliko stare gy ug 7+ su na jednom autu
ali su jako malo prešle, naravno vožene samo zimi
i dalje vrlo dobre kada se uzme u obzir starost, nikakvih problema ni po snijegu ni mokrom, naravno sve normalna vožnja
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12694 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Opet haos oko Jablanice. Kolega stao u kolonu oko pola cetiri negdje kad se predje most Begica i Begovica. nije se pomako 2,5h :-x
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12695 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

I koliko vidim na slikama opet jedni obilaze kamione, sa druge strane ih sustigne saobracaj a vratiti se nemaju gdje od drugog kamiona ili iz suprornog pravca isto rade, i zacepi na 100m radi 2-3 kamiona koja nemaju gdje da se sklone

LAPD na janjetini, jebe se njima
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#12696 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Image

Negdje oko Kovacevic restorana u Donjoj Jablanici, taze slika. Katastrofa...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#12697 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Ovoliko godinama u Janlanici nije padalo ...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12698 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

skafiskafsnjak wrote:Ovoliko godinama u Janlanici nije padalo ...
To nije izgovor da ne iskljucis kamione iz saobracaja... pogotovo sto je kriticna dionica 2km
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#12699 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote: Negdje oko Kovacevic restorana u Donjoj Jablanici, taze slika. Katastrofa...
Da se iskopeljas. Sretno.

Koje auto voziš?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12700 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

golfa dvicu synchro nedim vozi ,preletice ih sve :D
Post Reply