Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#12676 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne sumnjam u to da je bila dobra, i sam bi uzeo Conti da sam bio u mogucnosti, ali u tim uslovima, S3 ce u najgrem slucaju biti identican kao Conti. Nevjerovatna je to guma kad je snijeg na cesti.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#12677 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa to svako zna, S3 je neprikosnoven po snijegu, samo je pitanje kako bi S3 star 4 sezone protiv Contija starog 4 sezoneIndustrialyzer wrote:Hoces se kladiti da ce S3 po ovom snijegu ici bolje od Contija?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12678 Re: Dolazi zima - zimske gume
nisam ni rekao da je losa,prije 6god sam ovo isto prosao sa savom,samo je sava na mokrom i hladnom asfaltu tako i tako 
nikad ne vozam zimske ljeti,mozda zato i traju
nikad ne vozam zimske ljeti,mozda zato i traju
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#12679 Re: Dolazi zima - zimske gume
S3 star 4 godine je ko opanakboshniak wrote:Pa to svako zna, S3 je neprikosnoven po snijegu, samo je pitanje kako bi S3 star 4 sezone protiv Contija starog 4 sezoneIndustrialyzer wrote:Hoces se kladiti da ce S3 po ovom snijegu ici bolje od Contija?
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12680 Re: Dolazi zima - zimske gume
sava hp2, svako jutro jedna dionica, krivina 90 stepeni, drugom vozim, kad dam gas pali se esp, nije zaledenjo vec mokro. pade ovaj novi snijeg, nisu ocistili, namotam i pun gas ni jednom se esp nije upalio.
sava je po mokrom mozda i najlosija guma
sava je po mokrom mozda i najlosija guma
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12681 Re: Dolazi zima - zimske gume
Idilično.Jel ovo negdje blizu knežak izvora.amar1994 wrote:poyy,dobar ts850,ne skidam dok se ne poderu
![]()
Samo nisam siguran smijem li s polovnim felgama krenuti i petogodisnjim miĆkom ili ipak da podjem s rugobom 4x4 sa švaPckim premiJum protektom i polovnim plinskim uredjajem.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#12682 Re: Dolazi zima - zimske gume
Fulda Kristal Montero 3, evo treća sezona, ukupno cca 50k km...na oko k'o nove.
Međutim, vidno im opadaju performanse iz sezone u sezonu.
Ove treće sezone su loše, veoma loše. Na startu veoma često proklizavanje, na utabanom snijegu i ledu veoma nesigurne, na mokrom nisu loše.
Ima i do auta, to je sigurno (mada su apsolutno podjednako potrošene), ali kako god, ovo im je zadnja sezona kod mene, na jesen akbgda ide neki TS860 ili tako nešto...
Možda je razlog i relativno velika kilometraža koju su prešle, šta ja znam...
Međutim, vidno im opadaju performanse iz sezone u sezonu.
Ove treće sezone su loše, veoma loše. Na startu veoma često proklizavanje, na utabanom snijegu i ledu veoma nesigurne, na mokrom nisu loše.
Ima i do auta, to je sigurno (mada su apsolutno podjednako potrošene), ali kako god, ovo im je zadnja sezona kod mene, na jesen akbgda ide neki TS860 ili tako nešto...
Možda je razlog i relativno velika kilometraža koju su prešle, šta ja znam...
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12683 Re: Dolazi zima - zimske gume
Malo li je?Naslovnica wrote:Fulda Kristal Montero 3, evo treća sezona, ukupno cca 50k km...na oko k'o nove.
Međutim, vidno im opadaju performanse iz sezone u sezonu.
Ove treće sezone su loše, veoma loše. Na startu veoma često proklizavanje, na utabanom snijegu i ledu veoma nesigurne, na mokrom nisu loše.
Ima i do auta, to je sigurno (mada su apsolutno podjednako potrošene), ali kako god, ovo im je zadnja sezona kod mene, na jesen akbgda ide neki TS860 ili tako nešto...
Možda je razlog i relativno velika kilometraža koju su prešle, šta ja znam...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12684 Re: Dolazi zima - zimske gume
slikano je u Krusevu,ne znam gdje je to,sve ti je onako ko na slici,zakacio sam pragom jednom,najgore je ono gdje su auta usjekla snijeg pa zaledilo,mozes komotno pustit volanNediM17 wrote: Idilično.Jel ovo negdje blizu knežak izvora.Kakva je situacija na drumu? Trebao bih i ja sljedece hefte aBd malo djedovinu obici.
Samo nisam siguran smijem li s polovnim felgama krenuti i petogodisnjim miĆkom ili ipak da podjem s rugobom 4x4 sa švaPckim premiJum protektom i polovnim plinskim uredjajem.
ma moze se samo polako,ovaj dio i nema auta,a prije skretanja za Krusevo ima dosta papaka sto u Ajdinovice idu pa pripazi..
neki krmak sa q7 naleti na mene,desno mu prosirenje al jok nece da zagazi,ja ugasim svjetla(fol ugasio auto) i cekam,minut,dva prodjose u grananju i smota na kraju,otvara prozor,otvorim i ja,sto se kaze ne vratis u rikverc jebem ti zna se koga,evo sacu reko samo dok svezem rep krmak debeli,poserem ti se reko i na audi i u Ajdinovice i po gasu,da je izaso najeo bi se snijega ko nikad
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#12686 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije, nimalo.NediM17 wrote:Malo li je?Naslovnica wrote:Fulda Kristal Montero 3, evo treća sezona, ukupno cca 50k km...na oko k'o nove.
Međutim, vidno im opadaju performanse iz sezone u sezonu.
Ove treće sezone su loše, veoma loše. Na startu veoma često proklizavanje, na utabanom snijegu i ledu veoma nesigurne, na mokrom nisu loše.
Ima i do auta, to je sigurno (mada su apsolutno podjednako potrošene), ali kako god, ovo im je zadnja sezona kod mene, na jesen akbgda ide neki TS860 ili tako nešto...
Možda je razlog i relativno velika kilometraža koju su prešle, šta ja znam...
U subotu odem da provjerim špuru, gleda onaj šaru, ka'e gume dobre "nove". Smješkam se u sebi...
I fakat što se tiče trošenja - ništa. I ja sam penzija vozač pa vjerovatno i zato. A i vozim ih samo u sezoni.
Last edited by Naslovnica on 20/01/2019 21:25, edited 1 time in total.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12687 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma konto sam da si preko Romanije isao. Odoh na te famozne kifle u celebi pazar.amar1994 wrote:slikano je u Krusevu,ne znam gdje je to,sve ti je onako ko na slici,zakacio sam pragom jednom,najgore je ono gdje su auta usjekla snijeg pa zaledilo,mozes komotno pustit volanNediM17 wrote: Idilično.Jel ovo negdje blizu knežak izvora.Kakva je situacija na drumu? Trebao bih i ja sljedece hefte aBd malo djedovinu obici.
Samo nisam siguran smijem li s polovnim felgama krenuti i petogodisnjim miĆkom ili ipak da podjem s rugobom 4x4 sa švaPckim premiJum protektom i polovnim plinskim uredjajem.![]()
ma moze se samo polako,ovaj dio i nema auta,a prije skretanja za Krusevo ima dosta papaka sto u Ajdinovice idu pa pripazi..
neki krmak sa q7 naleti na mene,desno mu prosirenje al jok nece da zagazi,ja ugasim svjetla(fol ugasio auto) i cekam,minut,dva prodjose u grananju i smota na kraju,otvara prozor,otvorim i ja,sto se kaze ne vratis u rikverc jebem ti zna se koga,evo sacu reko samo dok svezem rep krmak debeli,poserem ti se reko i na audi i u Ajdinovice i po gasu,da je izaso najeo bi se snijega ko nikad
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12688 Re: Dolazi zima - zimske gume
NediM17 wrote: Ma konto sam da si preko Romanije isao. Odoh na te famozne kifle u celebi pazar.
ma ima tamo neregistrovanih auta puno vise, i gadno je izaci kroz selo sa te strane,probio bi karter u to sam siguran
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12689 Re: Dolazi zima - zimske gume
I isto staru...amar1994 wrote:e ne kladim se nazalost,kako znas kako je isla ova po snijegu i ledu ?
da bi bilo relevantno,morao bi montirat savu u istoj dimenziji na isti auto
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#12690 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kupio sam ih samo u drugoj dimenziji, ova zima im je peta ali se još uvijek dobro drže.Adoxxx wrote:Kakva je ova Sportiva snow win 2 205/55/R16?
Prosle godine u Makbelu uz kupovinu guma bilo gratis balansiranje i ugradnja, ove godine nista?
Moja preporuka, još ako ne prelaziš puno zimi obavezno uzimaj.
-
Adoxxx
- Posts: 1170
- Joined: 15/06/2012 21:52
#12691 Re: Dolazi zima - zimske gume
već sam uzeo, zadovoljan samBarbaDue wrote:Kupio sam ih samo u drugoj dimenziji, ova zima im je peta ali se još uvijek dobro drže.Adoxxx wrote:Kakva je ova Sportiva snow win 2 205/55/R16?
Prosle godine u Makbelu uz kupovinu guma bilo gratis balansiranje i ugradnja, ove godine nista?
Moja preporuka, još ako ne prelaziš puno zimi obavezno uzimaj.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#12692 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uzmi i meni makar dvije 
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#12693 Re: Dolazi zima - zimske gume
ne smijem reći koliko stare gy ug 7+ su na jednom autu
ali su jako malo prešle, naravno vožene samo zimi
i dalje vrlo dobre kada se uzme u obzir starost, nikakvih problema ni po snijegu ni mokrom, naravno sve normalna vožnja
ali su jako malo prešle, naravno vožene samo zimi
i dalje vrlo dobre kada se uzme u obzir starost, nikakvih problema ni po snijegu ni mokrom, naravno sve normalna vožnja
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12694 Re: Dolazi zima - zimske gume
Opet haos oko Jablanice. Kolega stao u kolonu oko pola cetiri negdje kad se predje most Begica i Begovica. nije se pomako 2,5h 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12695 Re: Dolazi zima - zimske gume
I koliko vidim na slikama opet jedni obilaze kamione, sa druge strane ih sustigne saobracaj a vratiti se nemaju gdje od drugog kamiona ili iz suprornog pravca isto rade, i zacepi na 100m radi 2-3 kamiona koja nemaju gdje da se sklone
LAPD na janjetini, jebe se njima
LAPD na janjetini, jebe se njima
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#12696 Re: Dolazi zima - zimske gume

Negdje oko Kovacevic restorana u Donjoj Jablanici, taze slika. Katastrofa...
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#12697 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovoliko godinama u Janlanici nije padalo ...
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12698 Re: Dolazi zima - zimske gume
To nije izgovor da ne iskljucis kamione iz saobracaja... pogotovo sto je kriticna dionica 2kmskafiskafsnjak wrote:Ovoliko godinama u Janlanici nije padalo ...
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#12699 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da se iskopeljas. Sretno.NediM17 wrote: Negdje oko Kovacevic restorana u Donjoj Jablanici, taze slika. Katastrofa...
Koje auto voziš?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12700 Re: Dolazi zima - zimske gume
golfa dvicu synchro nedim vozi ,preletice ih sve 


