Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#12651 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

goshpar wrote:Kupio sam Continental u januaru 2017, znaci prije dvije godine, ali vec sad osjecam kao da su se potrosile.

Tesko je sad reci vukle su ovako ili onako kad su uslovi na cesti uvijek drugaciji, ali cini mi se da su puno bolje vozile prije. Ocekivao sam da ce moci izdrzati barem 3-4 zime.

Napominjem da sam vozio prosjecno, nisam nesto puno prelazio i naravno vozio sam ih samo u zimskom periodu...
Imao sam i ja Conti oba seta. Zimske su mi se cinile u trecoj zimi malo losije nego u prethodne dvije, mada dovoljno dobre da odem do vikendice. Dok su ljetne bile izvrsne i cetvrto ljeto u svim uslovima. Prodao sam auto poslije toga pa ne znam kako su se dalje ponasale.
Recimo da sam sa tim zimskim prosao do 20K kilometara, a sa ljetnim do 30K.
kakolijeciti
Posts: 66
Joined: 31/07/2014 19:35
Contact:

#12652 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kakolijeciti »

Ja vozim ljetni/zimski set, ali razmišljam ubuduće imati neku cjelogodišnju opciju. Vožnja po BiH 90%, eventualno do mora nekada, ili na planinu. Sva vožnja inače po našim prelijepim cestama :D

Sjećam se kada sam kupio auto tek (uvoz iz Belgije), na njemu bile kišne gume. Led te j**o, ovdje nepoznat pojam, a oni tamo mjenjau gume po vremenskoj prognozi :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#12653 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Nisam siguran da bi ti allseason guma bila pogodna za sve situacije koje bi te mogle zadesiti zimi. Jedno je po gradu, pa ostavis auto na nekom parkingu ako ne mozes dalje, ali ako ostanes na cesti u pripizdini, zavijan... vec je drugacije. Lanci su naravno opcija.

Koliko ja vidim sa ovim michelin i goodyear allseason gumama manji snijeg i ova standardna poledica nisu problem. Za mokru ili suhu ociscenu cestu su mozda cak i bolje od cisto zimskih.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12654 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12655 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

uzivaju ljudi
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12656 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12657 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Švabo, sve je dalje suvišno :thumbup: :D
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#12658 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by alipasijaner »

drug_profi wrote:Nisam siguran da bi ti allseason guma bila pogodna za sve situacije koje bi te mogle zadesiti zimi. Jedno je po gradu, pa ostavis auto na nekom parkingu ako ne mozes dalje, ali ako ostanes na cesti u pripizdini, zavijan... vec je drugacije. Lanci su naravno opcija.

Koliko ja vidim sa ovim michelin i goodyear allseason gumama manji snijeg i ova standardna poledica nisu problem. Za mokru ili suhu ociscenu cestu su mozda cak i bolje od cisto zimskih.
Imam ja allseason Continental CrossContact LX gume.. i fino u specifikacijama izmedju ostalog pise da su za light snow.. na suhom i mokrom su dobre, ali za vremenskih uslova poput danasnjih i nisu.. tako da njih vozim ljeti, a zimi brate zimske gume ipak smo mi sto se Sarajeva tice geografski gledano brdskoplaninska regija u kojoj snijeg i ne predstavlja neko iznenadjenje..
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12659 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

alipasijaner wrote:
drug_profi wrote:Nisam siguran da bi ti allseason guma bila pogodna za sve situacije koje bi te mogle zadesiti zimi. Jedno je po gradu, pa ostavis auto na nekom parkingu ako ne mozes dalje, ali ako ostanes na cesti u pripizdini, zavijan... vec je drugacije. Lanci su naravno opcija.

Koliko ja vidim sa ovim michelin i goodyear allseason gumama manji snijeg i ova standardna poledica nisu problem. Za mokru ili suhu ociscenu cestu su mozda cak i bolje od cisto zimskih.
Imam ja allseason Continental CrossContact LX gume.. i fino u specifikacijama izmedju ostalog pise da su za light snow.. na suhom i mokrom su dobre, ali za vremenskih uslova poput danasnjih i nisu.. tako da njih vozim ljeti, a zimi brate zimske gume ipak smo mi sto se Sarajeva tice geografski gledano brdskoplaninska regija u kojoj snijeg i ne predstavlja neko iznenadjenje..
Pa kad si sebi obezbjedio prave zimske, onda i za ljeto uzmi ljetne, koji ce ti klinac all season onda?!
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#12660 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by alipasijaner »

konektovan wrote:
alipasijaner wrote:
drug_profi wrote:Nisam siguran da bi ti allseason guma bila pogodna za sve situacije koje bi te mogle zadesiti zimi. Jedno je po gradu, pa ostavis auto na nekom parkingu ako ne mozes dalje, ali ako ostanes na cesti u pripizdini, zavijan... vec je drugacije. Lanci su naravno opcija.

Koliko ja vidim sa ovim michelin i goodyear allseason gumama manji snijeg i ova standardna poledica nisu problem. Za mokru ili suhu ociscenu cestu su mozda cak i bolje od cisto zimskih.
Imam ja allseason Continental CrossContact LX gume.. i fino u specifikacijama izmedju ostalog pise da su za light snow.. na suhom i mokrom su dobre, ali za vremenskih uslova poput danasnjih i nisu.. tako da njih vozim ljeti, a zimi brate zimske gume ipak smo mi sto se Sarajeva tice geografski gledano brdskoplaninska regija u kojoj snijeg i ne predstavlja neko iznenadjenje..
Pa kad si sebi obezbjedio prave zimske, onda i za ljeto uzmi ljetne, koji ce ti klinac all season onda?!
Nisam bir'o, dobio ih na autu..
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#12661 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

Veceras nakon kise i snijega bas klizavo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12662 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

bordo gandalf wrote:Veceras nakon kise i snijega bas klizavo
radi li grijanje?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#12663 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

bitanga_sa_otesa wrote:
bordo gandalf wrote:Veceras nakon kise i snijega bas klizavo
radi li grijanje?
Ma grije ko lud, sinoc kad sam krenuo do tebe probi odjednom :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12664 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

bordo gandalf wrote: Ma grije ko lud,
samo nek grije ,pa nek je i klizavo :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#12665 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

bitanga_sa_otesa wrote:
bordo gandalf wrote: Ma grije ko lud,
samo nek grije ,pa nek je i klizavo :lol:
Morao sam voziti 40km/h da si me sreo blicao bi :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12666 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

bordo gandalf wrote: Morao sam voziti 40km/h da si me sreo blicao bi :lol:
svirao bi isto :lol:
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#12667 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by AstorH »

Ja zimske kupio u 10mj.14cola
Continetal 15cola - rain ubacio u garazu.
Nema tu mnogo mudrolije.
Guma je bogotac.

Vrlo jednostavna stvar.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12668 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

poyy :D ,dobar ts850,ne skidam dok se ne poderu :lol:

Image

Image
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12669 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Djes ovo iso , moj cojek, samo divljina :thumbup:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12670 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

Hoces se kladiti da ce S3 po ovom snijegu ici bolje od Contija? :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12671 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

amar1994 wrote:poyy :D ,dobar ts850,ne skidam dok se ne poderu :lol:

Image

Image
Dobre slike :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12672 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

e ne kladim se nazalost,kako znas kako je isla ova po snijegu i ledu ?

da bi bilo relevantno,morao bi montirat savu u istoj dimenziji na isti auto :)
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#12673 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Travnički Noćni Šetač »

Nisu ni Sportive jos za bacanje:

Image

Image
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12674 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

amar1994 wrote:e ne kladim se nazalost,kako znas kako je isla ova po snijegu i ledu ?

da bi bilo relevantno,morao bi montirat savu u istoj dimenziji na isti auto :)
Pa upravo zbog toga ide kladjenje :lol:

Pristani :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12675 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

ja se kladim da cu bolje lezat na kaucu, u toplom, sa ljetnim gumama na autu :D
Post Reply