Lada na tigrovim gumama
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#12601 Re: Dolazi zima - zimske gume
Taraba
Lada na tigrovim gumama
Lada na tigrovim gumama
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12602 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma kakav tigar to su one voltyre vli-10bordo gandalf wrote:Lada na tigrovim gumama![]()
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#12603 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovo kao namjenski za ladu pravljena guma? Lada sa ovim gumama na mjesec moze izacibitanga_sa_otesa wrote:ma kakav tigar to su one voltyre vli-10bordo gandalf wrote:Lada na tigrovim gumama![]()
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#12604 Re: Dolazi zima - zimske gume
To nije klasicna univerzalna cestovna guma 
Sara joj je bas napravljena da probija najteze terene, snijeg, mulj, tezak nagib...
Sara joj je bas napravljena da probija najteze terene, snijeg, mulj, tezak nagib...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12605 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mrski su mi ovi klipovi kao i oni kad zakace dva auta pa kao vuku jedan drugog..
A q7 ne moze nista sa "sport vjesanjem i gumama"
Za nase uslove bi bilo dobro da odobre ekserice od 11 do kraja 2 mjeseca
Grand cheroke,land cruiser,patrol,puch i defender sa dobrim gumama ovu ladu mogu vuc sa sobom i ic po tom snijegu bez problema
A q7 ne moze nista sa "sport vjesanjem i gumama"
Za nase uslove bi bilo dobro da odobre ekserice od 11 do kraja 2 mjeseca
Grand cheroke,land cruiser,patrol,puch i defender sa dobrim gumama ovu ladu mogu vuc sa sobom i ic po tom snijegu bez problema
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12606 Re: Dolazi zima - zimske gume
A Wrangler?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12607 Re: Dolazi zima - zimske gume
dobijes na njoj kad je kupis novubordo gandalf wrote: Ovo kao namjenski za ladu pravljena guma? Lada sa ovim gumama na mjesec moze izaci
- holowey
- Posts: 10854
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#12608 Re: Dolazi zima - zimske gume
schwalbe smart sam 26x2.25 odlicno drzi i po neociscenoj cesti a treca im sezona

- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83424
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#12609 Re: Dolazi zima - zimske gume
Al ga saši Lajkabordo gandalf wrote:Taraba![]()
Lada na tigrovim gumama![]()
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12610 Re: Dolazi zima - zimske gume
Samo zipa da sinuse ne razvališ.holowey wrote:schwalbe smart sam 26x2.25 odlicno drzi i po neociscenoj cesti a treca im sezona![]()
'ebo li te schwabo, morao sam guglat da vidim šta ti je ovo.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#12611 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad BMW i Mercedes postave motor izmedju farova, i oni ce tako.condy wrote:Evo u skladu sa temom, donekle![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12612 Re: Dolazi zima - zimske gume
opet lupas? pregledaj video jedno 10 puta da shvatis o cemu je rijecjefferson wrote: Kad BMW i Mercedes postave motor izmedju farova, i oni ce tako.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12613 Re: Dolazi zima - zimske gume
fali attesa i symetrical AWD,al nisu premiJum pogoni 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12614 Re: Dolazi zima - zimske gume
fali malo nagiba,treba proslicat rupe ...
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#12615 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pogledao video davnih dana.bitanga_sa_otesa wrote:opet lupas? pregledaj video jedno 10 puta da shvatis o cemu je rijecjefferson wrote: Kad BMW i Mercedes postave motor izmedju farova, i oni ce tako.
Prvo, motor vuce prednji dio agresivnije u okret, i sa nekih 60-65% (zavisno od motora) tezine naprijed rotacija ce biti bolja po snijegu pri tim brzinama.
Drugo, Audi apsolutno ima bolji AWD. Ja to uopste ne poricem. Torsen je daleko bolji pogon od xDrive ili 4matica. Ono sto hocu reci, jeste da nije sve do Quattra, nego ima jos varijabli koji cine Audi po snijeg najboljim, to nije uopste sporno. Ali je svjesna zrtva kada je u pitanju dinamika pri velikim brzinama po suhom i mokrom jer ce BMW se daleko neutralnije ponasat u tim uslovima.
To da BMWW sa xDrivom hoce da zaplese je uvijek bilo poznato. Za mene BMW je stavio xDrive tu samo da se vozac ne ubije po klizavom.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#12617 Re: Dolazi zima - zimske gume
Symmetrical AWD nema veze sa praksom. To je marketinski trik Subarua. Audi ce otpuhat svaki moderni Subaru po snijegu. Ne samo to, VW sa Haldexom se pokazao boljim od Subarua po terenu gdje mogu izaci takvi auti.amar1994 wrote:fali attesa i symetrical AWD,al nisu premiJum pogoni
Stari Subaru su imali djelomicnu mehanicku blokadu zadnjeg diferencijala, sto ih je u tom cjenovnom segmentu cinilo fakat unikatnim autima. Ti dani su proslost, i samo STi ima tu opciju danas. Takodje, program Subaruovog CVT-a je tkav da bilo kakvo iskopavanje iz snijega ili nekog blata moze da zavrsi sa slepanjem, jer ce ECU pri malo vecem naporu pokusati zastititi CVT od neke stete.
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#12618 Re: Dolazi zima - zimske gume
BMW sa Xdrive-om je skrnavljenje i po meni najveca glupost koju su sebi dozvolili ! Zna se sta je BMW - redni sestak benzinac pod haubom i zadnja vucajefferson wrote: To da BMWW sa xDrivom hoce da zaplese je uvijek bilo poznato. Za mene BMW je stavio xDrive tu samo da se vozac ne ubije po klizavom.
Ko hoce pogon na sva 4, neka kupi audija ili sta vec, za njega nije BMW
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#12619 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma dobro pazi, zadnji pogon je sa dinamickog aspekta najbolji. Medjutim, jbg, stavrsnost je nesto drugo. BMW je u biznisu pravljena para i kada ljudi kupuju auta na osnovu toga koliko brzo dodju do 100km/h, ili kakav Carplay imaju da slusaju muziku sa telefona, moras zadovoljiti tu publiku da bi zaradio pare.esso_sa wrote:BMW sa Xdrive-om je skrnavljenje i po meni najveca glupost koju su sebi dozvolili ! Zna se sta je BMW - redni sestak benzinac pod haubom i zadnja vucajefferson wrote: To da BMWW sa xDrivom hoce da zaplese je uvijek bilo poznato. Za mene BMW je stavio xDrive tu samo da se vozac ne ubije po klizavom.![]()
Ko hoce pogon na sva 4, neka kupi audija ili sta vec, za njega nije BMW
Medjutim evo i Audi jede govna sa B9 A4 sa ovim Quattro Ultra pogonom gdje 100% snage naprijed pa kad proklize prebaci znagu nazad. Zajebi to. Ali kupci to u sustini ne znaju. Npr. u SAD 87% kupaca prve Serije 1 BMW kupe je mislilo da auto ima prednji pogon. Sta rec...
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12620 Re: Dolazi zima - zimske gume
Babo je uvijek govorio da je bmw auto za juznije krajeve.... 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12621 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa i mislio sam na starije i novije top modele sa rucnim mjenjacima,kakav haldex ba,prednji pogon pa po potrebi salje snagu na zadnje tockove,mazda i vw/manji audiji to koriste=sranje u vecini tezih situacija ali svakako niko to ne voza ni po snijegu a ni blatujefferson wrote:Symmetrical AWD nema veze sa praksom. To je marketinski trik Subarua. Audi ce otpuhat svaki moderni Subaru po snijegu. Ne samo to, VW sa Haldexom se pokazao boljim od Subarua po terenu gdje mogu izaci takvi auti.amar1994 wrote:fali attesa i symetrical AWD,al nisu premiJum pogoni
Stari Subaru su imali djelomicnu mehanicku blokadu zadnjeg diferencijala, sto ih je u tom cjenovnom segmentu cinilo fakat unikatnim autima. Ti dani su proslost, i samo STi ima tu opciju danas. Takodje, program Subaruovog CVT-a je tkav da bilo kakvo iskopavanje iz snijega ili nekog blata moze da zavrsi sa slepanjem, jer ce ECU pri malo vecem naporu pokusati zastititi CVT od neke stete.
nista bez LSD-a i mehanicke blokade aka 4WD
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12622 Re: Dolazi zima - zimske gume
fikret abdić?konektovan wrote:Babo je uvijek govorio da je bmw auto za juznije krajeve....
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12623 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma jok otaj....bitanga_sa_otesa wrote:fikret abdić?konektovan wrote:Babo je uvijek govorio da je bmw auto za juznije krajeve....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12624 Re: Dolazi zima - zimske gume
reko otkud on zna o autimakonektovan wrote:
Ma jok otaj....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:

