Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#12601 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

Taraba :izet:

Lada na tigrovim gumama :mrgreen:


User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12602 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

bordo gandalf wrote:Lada na tigrovim gumama :mrgreen:
ma kakav tigar to su one voltyre vli-10
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#12603 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

bitanga_sa_otesa wrote:
bordo gandalf wrote:Lada na tigrovim gumama :mrgreen:
ma kakav tigar to su one voltyre vli-10
Ovo kao namjenski za ladu pravljena guma? Lada sa ovim gumama na mjesec moze izaci :shock:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12604 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

To nije klasicna univerzalna cestovna guma :)

Sara joj je bas napravljena da probija najteze terene, snijeg, mulj, tezak nagib...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12605 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

Mrski su mi ovi klipovi kao i oni kad zakace dva auta pa kao vuku jedan drugog..

A q7 ne moze nista sa "sport vjesanjem i gumama"

Za nase uslove bi bilo dobro da odobre ekserice od 11 do kraja 2 mjeseca :-D

Grand cheroke,land cruiser,patrol,puch i defender sa dobrim gumama ovu ladu mogu vuc sa sobom i ic po tom snijegu bez problema :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12606 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

A Wrangler?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12607 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

bordo gandalf wrote: Ovo kao namjenski za ladu pravljena guma? Lada sa ovim gumama na mjesec moze izaci :shock:
dobijes na njoj kad je kupis novu
User avatar
holowey
Posts: 10854
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#12608 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by holowey »

schwalbe smart sam 26x2.25 odlicno drzi i po neociscenoj cesti a treca im sezona :thumbup: :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12609 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

bordo gandalf wrote:Taraba :izet:

Lada na tigrovim gumama :mrgreen:


Al ga saši Lajka :izet:
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#12610 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

holowey wrote:schwalbe smart sam 26x2.25 odlicno drzi i po neociscenoj cesti a treca im sezona :thumbup: :D
Samo zipa da sinuse ne razvališ.

'ebo li te schwabo, morao sam guglat da vidim šta ti je ovo.
:mrgreen:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#12611 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

condy wrote:Evo u skladu sa temom, donekle :-D



:izet:
Kad BMW i Mercedes postave motor izmedju farova, i oni ce tako.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12612 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

jefferson wrote: Kad BMW i Mercedes postave motor izmedju farova, i oni ce tako.
opet lupas? pregledaj video jedno 10 puta da shvatis o cemu je rijec :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12613 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

fali attesa i symetrical AWD,al nisu premiJum pogoni :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12614 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

fali malo nagiba,treba proslicat rupe ...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#12615 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

bitanga_sa_otesa wrote:
jefferson wrote: Kad BMW i Mercedes postave motor izmedju farova, i oni ce tako.
opet lupas? pregledaj video jedno 10 puta da shvatis o cemu je rijec :lol:
Pogledao video davnih dana.
Prvo, motor vuce prednji dio agresivnije u okret, i sa nekih 60-65% (zavisno od motora) tezine naprijed rotacija ce biti bolja po snijegu pri tim brzinama.
Drugo, Audi apsolutno ima bolji AWD. Ja to uopste ne poricem. Torsen je daleko bolji pogon od xDrive ili 4matica. Ono sto hocu reci, jeste da nije sve do Quattra, nego ima jos varijabli koji cine Audi po snijeg najboljim, to nije uopste sporno. Ali je svjesna zrtva kada je u pitanju dinamika pri velikim brzinama po suhom i mokrom jer ce BMW se daleko neutralnije ponasat u tim uslovima.
To da BMWW sa xDrivom hoce da zaplese je uvijek bilo poznato. Za mene BMW je stavio xDrive tu samo da se vozac ne ubije po klizavom.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12616 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

8-)

jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#12617 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

amar1994 wrote:fali attesa i symetrical AWD,al nisu premiJum pogoni :D
Symmetrical AWD nema veze sa praksom. To je marketinski trik Subarua. Audi ce otpuhat svaki moderni Subaru po snijegu. Ne samo to, VW sa Haldexom se pokazao boljim od Subarua po terenu gdje mogu izaci takvi auti.
Stari Subaru su imali djelomicnu mehanicku blokadu zadnjeg diferencijala, sto ih je u tom cjenovnom segmentu cinilo fakat unikatnim autima. Ti dani su proslost, i samo STi ima tu opciju danas. Takodje, program Subaruovog CVT-a je tkav da bilo kakvo iskopavanje iz snijega ili nekog blata moze da zavrsi sa slepanjem, jer ce ECU pri malo vecem naporu pokusati zastititi CVT od neke stete.
esso_sa
Posts: 2107
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#12618 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by esso_sa »

jefferson wrote: To da BMWW sa xDrivom hoce da zaplese je uvijek bilo poznato. Za mene BMW je stavio xDrive tu samo da se vozac ne ubije po klizavom.
BMW sa Xdrive-om je skrnavljenje i po meni najveca glupost koju su sebi dozvolili ! Zna se sta je BMW - redni sestak benzinac pod haubom i zadnja vuca :thumbup:
Ko hoce pogon na sva 4, neka kupi audija ili sta vec, za njega nije BMW
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#12619 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

esso_sa wrote:
jefferson wrote: To da BMWW sa xDrivom hoce da zaplese je uvijek bilo poznato. Za mene BMW je stavio xDrive tu samo da se vozac ne ubije po klizavom.
BMW sa Xdrive-om je skrnavljenje i po meni najveca glupost koju su sebi dozvolili ! Zna se sta je BMW - redni sestak benzinac pod haubom i zadnja vuca :thumbup:
Ko hoce pogon na sva 4, neka kupi audija ili sta vec, za njega nije BMW
Ma dobro pazi, zadnji pogon je sa dinamickog aspekta najbolji. Medjutim, jbg, stavrsnost je nesto drugo. BMW je u biznisu pravljena para i kada ljudi kupuju auta na osnovu toga koliko brzo dodju do 100km/h, ili kakav Carplay imaju da slusaju muziku sa telefona, moras zadovoljiti tu publiku da bi zaradio pare.
Medjutim evo i Audi jede govna sa B9 A4 sa ovim Quattro Ultra pogonom gdje 100% snage naprijed pa kad proklize prebaci znagu nazad. Zajebi to. Ali kupci to u sustini ne znaju. Npr. u SAD 87% kupaca prve Serije 1 BMW kupe je mislilo da auto ima prednji pogon. Sta rec...
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12620 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Babo je uvijek govorio da je bmw auto za juznije krajeve.... :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12621 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

jefferson wrote:
amar1994 wrote:fali attesa i symetrical AWD,al nisu premiJum pogoni :D
Symmetrical AWD nema veze sa praksom. To je marketinski trik Subarua. Audi ce otpuhat svaki moderni Subaru po snijegu. Ne samo to, VW sa Haldexom se pokazao boljim od Subarua po terenu gdje mogu izaci takvi auti.
Stari Subaru su imali djelomicnu mehanicku blokadu zadnjeg diferencijala, sto ih je u tom cjenovnom segmentu cinilo fakat unikatnim autima. Ti dani su proslost, i samo STi ima tu opciju danas. Takodje, program Subaruovog CVT-a je tkav da bilo kakvo iskopavanje iz snijega ili nekog blata moze da zavrsi sa slepanjem, jer ce ECU pri malo vecem naporu pokusati zastititi CVT od neke stete.
Pa i mislio sam na starije i novije top modele sa rucnim mjenjacima,kakav haldex ba,prednji pogon pa po potrebi salje snagu na zadnje tockove,mazda i vw/manji audiji to koriste=sranje u vecini tezih situacija ali svakako niko to ne voza ni po snijegu a ni blatu :thumbup:

nista bez LSD-a i mehanicke blokade aka 4WD :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12622 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:Babo je uvijek govorio da je bmw auto za juznije krajeve.... :mrgreen:
fikret abdić?
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12623 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:Babo je uvijek govorio da je bmw auto za juznije krajeve.... :mrgreen:
fikret abdić?
Ma jok otaj.... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12624 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Ma jok otaj.... :mrgreen:
reko otkud on zna o autima :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12625 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Post Reply