Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#12576 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

stigao na posao, sava polozila :P
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12577 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Stigao kući, sava položila. :mrgreen:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#12578 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Srecan bozic
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#12579 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by gidra »

Pirelli, druga zima na VW Arteonu karina, jedva smo se popeli niz malu uzbrdicu uz Tešanjsku ulicu u Sa pri mećavi u subotu navečer...
Doduše 19' je dimenzija..
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#12580 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Johnny071 »

jefferson wrote: Cekaj, zar F15 sa 5 sjedista nema prostor za gumu ispod one daske u gepeku? Tockovi na svim X5 su 29 inca obima, znaci da ona mala guma treba da bude (ja mislim jer sam je imao u E70 a isti obim ide za E70 i F15) 155/80 R18. Znaci da u tvom slucaju treba veca felga ali manji %. Sve F15 koje sam vidio bez treceg reda sjedala imaju taj prostor ispod ukljucujuci i M, osim ako 50d nema neki fazon.
Nema, imas nesto u sta ne moze da stane ni pola tocka u sirinu. Jedino tepsija baklave bi nako stala komotno. Uslikacu ti danas pa ces vidjet.
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#12581 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Johnny071 »

mk ultra wrote:
navedena mu je ona dimenzija, jedino ako bmw laze :mrgreen:
Moguce da moze sa manjim kocnicama ako su vece kocnice doplata..

Kako god meni je uvijek lakse bilo sa 2 seta, na odvojenim felgama...
Ma jedu govna ko i za sve ostalo, moze sve dok ne pocnes da narucujes auto onda ti samo krate opcije kako izabiras sta... ovo za 2 seta si 100% u pravu, 20" mu ljeti legnu ko budali samar.
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#12582 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Johnny071 »

UmaX wrote:
Johnny071 wrote:
UmaX wrote:Ma bezbeli neki Q7 ili nesto slicno. :mrgreen:
sad isto samar da si mi opalio :( sto od svih djipova mi audija uvali majke ti eto. PROTESTUJEM! :D
Sta ja znam, Q7 je pojam velikog luksuznog SUV-a, prvi je takav. Osobno bih uvijek prije to sto vozis nego Q7, da ne bude zabune. :-D

Nego koliko si ustedio na gumama u odnosu na dojcland? :mrgreen:
Q7 je dobar dok ne provozas ML-a (GLE sad) ako volis udobnost ili X-a... ako volis brzinu, tehnologiju i ugodjaj voznje. Pa ljudi u 2018/2019 godini ne znaju napravit motor nego laziraju mjerenja, da ti ne pricam o facama ovih "sminkera" u porseima cayenne, macan i ostalim kantama kad ih na autoputu na 250 prestignes :D
Po njemackoj austriji i holandiji, raja obicno kupuje zenama, curama i ljubavnicama te audije porsee i ostalo.

gume su ovdje jeftinije nekih 10-15% ako uspijes da ih nabavis i nema izbora kao vani, brzo odu ne narucuju ih puno, ovo sto sam ja uzeo u 12. mjesecu je bio zadnji runflat set guma u sarajevu, cjeli dan zvao sve redom i guma m mi nadje set nov ne koristen star godinu dana zato i cjena malo niza, sve u svemu dobro je proslo. Nije lose ni otici u HR po gume, mozes da vratis PDV tako da imas 25% popusta na originalnu cijenu, samo treba imat vremena to je najgore.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#12583 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by golfiista »

Evo počeo ko Nadzornik :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12584 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

golfiista wrote:Evo počeo ko Nadzornik :lol:
Opasnu konkurenciju je dobio. :mrgreen:
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#12585 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Yapi Yapo »

Vozi li iko na onim Syron gumama, priča li se kakve su
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12586 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Svaka guma na forumu je dobra samo u superlativima. Sto bi rekao jedan majstor sto mi je u vodio grijanje 'svaka žena je dobra, ni jedne nema na otpadu'
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12587 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Maraschino »

Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.
:D
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#12588 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Samo kratak info.
Neki su upratili da na dva gradska auta u porodici imam all season gume.
Na jednom Michelin Crossclimate plus, druga zima. 195 sirine.
Na drugom Goodyear Vector G2. Prva zima. 165 širina.

Jahali po brdu, Bjelave, Asikovac, i sl. Uvlcili se na zaledjene parkinge po Grbavici, u cjelac na uzbrdici... kocili u prhkom snijegu na nizbrdici...
Uglavnom, gume su montirane sa izvjesnom skepsom, uz opciju da se auti ne moraju voziti ako su uslovi losi, jer ima trece sa cisto zimskim.
Iznenadjuju me stalno koliko je ta tehnologija guma napredovala.
Svakako je dupli komplet za one koji puno voze najbolje rjesenje, ali za gradske aute i za drugo auto u kuci, all season gume (barem ova dva modela) su se pokazale kao izvrstan izbor.
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#12589 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

polozila sava i jutros na -9, nisu zaledile :P :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12590 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Kod mene +3
Kako mislis gume nisu zaledile :?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#12591 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

mozda su kod njega iz slovenije a tvoje iz poljske :D
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#12592 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

Sodom1 wrote:Kod mene +3
Kako mislis gume nisu zaledile :?
zajebajem se, ovdje se pise u superlativima i hvale gume, rekao bi covjek na himalaje se penjali :D
i duge gace su polozile test da napomenem
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#12593 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by He1972 »

Maraschino wrote:Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.
:D
:thumbup:
Je li 905ca?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12594 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Kad kupiš drugi set felgi javi se da pričaš :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12595 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Maraschino »

He1972 wrote:
Maraschino wrote:Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.
:D
:thumbup:
Je li 905ca?
W drive w905 :thumbup:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#12596 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by djkurt »

Ne znam ja sam kupio tigar gume 17incha i zasad sam zadovoljan kako i po snijegu i mokroj cesti voze. Samo kažem, vidim da se ovdje kritikuju žestoko tigar gume. Vidjet ce mo sledeće sezone.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#12597 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by He1972 »

Maraschino wrote:
He1972 wrote:
Maraschino wrote:Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.
:D
:thumbup:
Je li 905ca?
W drive w905 :thumbup:

I mene slušaju odlično sve četiri sam kupio, na Golf IV. Za sada da kucnem u drvo, mašala!
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12598 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

djkurt wrote:Ne znam ja sam kupio tigar gume 17incha i zasad sam zadovoljan kako i po snijegu i mokroj cesti voze. Samo kažem, vidim da se ovdje kritikuju žestoko tigar gume. Vidjet ce mo sledeće sezone.
Moj stari na novom tigru glumi grtalicu redovno, daleko iznad ocekivanja guma 8-)
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#12599 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by djkurt »

Industrialyzer wrote:
djkurt wrote:Ne znam ja sam kupio tigar gume 17incha i zasad sam zadovoljan kako i po snijegu i mokroj cesti voze. Samo kažem, vidim da se ovdje kritikuju žestoko tigar gume. Vidjet ce mo sledeće sezone.
Moj stari na novom tigru glumi grtalicu redovno, daleko iznad ocekivanja guma 8-)
Za one pare, meni su zasada OK. Al ko što rekoh vidjet ćemo sledeće sezone kakva će situacija biti, na starom autu sam imao matador zimske gume i već nakon jedne sezone sam osjetio bitnu razliku u performansama, one su bile 16'ke.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12600 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Evo u skladu sa temom, donekle :-D



:izet:
Post Reply