Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12576 Re: Dolazi zima - zimske gume
stigao na posao, sava polozila 
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12577 Re: Dolazi zima - zimske gume
Stigao kući, sava položila. 
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12578 Re: Dolazi zima - zimske gume
Srecan bozic
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#12579 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pirelli, druga zima na VW Arteonu karina, jedva smo se popeli niz malu uzbrdicu uz Tešanjsku ulicu u Sa pri mećavi u subotu navečer...
Doduše 19' je dimenzija..
Doduše 19' je dimenzija..
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12580 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nema, imas nesto u sta ne moze da stane ni pola tocka u sirinu. Jedino tepsija baklave bi nako stala komotno. Uslikacu ti danas pa ces vidjet.jefferson wrote: Cekaj, zar F15 sa 5 sjedista nema prostor za gumu ispod one daske u gepeku? Tockovi na svim X5 su 29 inca obima, znaci da ona mala guma treba da bude (ja mislim jer sam je imao u E70 a isti obim ide za E70 i F15) 155/80 R18. Znaci da u tvom slucaju treba veca felga ali manji %. Sve F15 koje sam vidio bez treceg reda sjedala imaju taj prostor ispod ukljucujuci i M, osim ako 50d nema neki fazon.
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12581 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma jedu govna ko i za sve ostalo, moze sve dok ne pocnes da narucujes auto onda ti samo krate opcije kako izabiras sta... ovo za 2 seta si 100% u pravu, 20" mu ljeti legnu ko budali samar.mk ultra wrote:
navedena mu je ona dimenzija, jedino ako bmw laze![]()
Moguce da moze sa manjim kocnicama ako su vece kocnice doplata..
Kako god meni je uvijek lakse bilo sa 2 seta, na odvojenim felgama...
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12582 Re: Dolazi zima - zimske gume
Q7 je dobar dok ne provozas ML-a (GLE sad) ako volis udobnost ili X-a... ako volis brzinu, tehnologiju i ugodjaj voznje. Pa ljudi u 2018/2019 godini ne znaju napravit motor nego laziraju mjerenja, da ti ne pricam o facama ovih "sminkera" u porseima cayenne, macan i ostalim kantama kad ih na autoputu na 250 prestignesUmaX wrote:Sta ja znam, Q7 je pojam velikog luksuznog SUV-a, prvi je takav. Osobno bih uvijek prije to sto vozis nego Q7, da ne bude zabune.Johnny071 wrote:sad isto samar da si mi opalioUmaX wrote:Ma bezbeli neki Q7 ili nesto slicno.sto od svih djipova mi audija uvali majke ti eto. PROTESTUJEM!
![]()
Nego koliko si ustedio na gumama u odnosu na dojcland?
Po njemackoj austriji i holandiji, raja obicno kupuje zenama, curama i ljubavnicama te audije porsee i ostalo.
gume su ovdje jeftinije nekih 10-15% ako uspijes da ih nabavis i nema izbora kao vani, brzo odu ne narucuju ih puno, ovo sto sam ja uzeo u 12. mjesecu je bio zadnji runflat set guma u sarajevu, cjeli dan zvao sve redom i guma m mi nadje set nov ne koristen star godinu dana zato i cjena malo niza, sve u svemu dobro je proslo. Nije lose ni otici u HR po gume, mozes da vratis PDV tako da imas 25% popusta na originalnu cijenu, samo treba imat vremena to je najgore.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#12583 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo počeo ko Nadzornik 
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12584 Re: Dolazi zima - zimske gume
Opasnu konkurenciju je dobio.golfiista wrote:Evo počeo ko Nadzornik
-
Yapi Yapo
- Posts: 1074
- Joined: 06/11/2013 02:19
#12585 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vozi li iko na onim Syron gumama, priča li se kakve su
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12586 Re: Dolazi zima - zimske gume
Svaka guma na forumu je dobra samo u superlativima. Sto bi rekao jedan majstor sto mi je u vodio grijanje 'svaka žena je dobra, ni jedne nema na otpadu'
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#12587 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.

- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12588 Re: Dolazi zima - zimske gume
Samo kratak info.
Neki su upratili da na dva gradska auta u porodici imam all season gume.
Na jednom Michelin Crossclimate plus, druga zima. 195 sirine.
Na drugom Goodyear Vector G2. Prva zima. 165 širina.
Jahali po brdu, Bjelave, Asikovac, i sl. Uvlcili se na zaledjene parkinge po Grbavici, u cjelac na uzbrdici... kocili u prhkom snijegu na nizbrdici...
Uglavnom, gume su montirane sa izvjesnom skepsom, uz opciju da se auti ne moraju voziti ako su uslovi losi, jer ima trece sa cisto zimskim.
Iznenadjuju me stalno koliko je ta tehnologija guma napredovala.
Svakako je dupli komplet za one koji puno voze najbolje rjesenje, ali za gradske aute i za drugo auto u kuci, all season gume (barem ova dva modela) su se pokazale kao izvrstan izbor.
Neki su upratili da na dva gradska auta u porodici imam all season gume.
Na jednom Michelin Crossclimate plus, druga zima. 195 sirine.
Na drugom Goodyear Vector G2. Prva zima. 165 širina.
Jahali po brdu, Bjelave, Asikovac, i sl. Uvlcili se na zaledjene parkinge po Grbavici, u cjelac na uzbrdici... kocili u prhkom snijegu na nizbrdici...
Uglavnom, gume su montirane sa izvjesnom skepsom, uz opciju da se auti ne moraju voziti ako su uslovi losi, jer ima trece sa cisto zimskim.
Iznenadjuju me stalno koliko je ta tehnologija guma napredovala.
Svakako je dupli komplet za one koji puno voze najbolje rjesenje, ali za gradske aute i za drugo auto u kuci, all season gume (barem ova dva modela) su se pokazale kao izvrstan izbor.
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12589 Re: Dolazi zima - zimske gume
polozila sava i jutros na -9, nisu zaledile

- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#12590 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kod mene +3
Kako mislis gume nisu zaledile
Kako mislis gume nisu zaledile
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12591 Re: Dolazi zima - zimske gume
mozda su kod njega iz slovenije a tvoje iz poljske 
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#12592 Re: Dolazi zima - zimske gume
zajebajem se, ovdje se pise u superlativima i hvale gume, rekao bi covjek na himalaje se penjaliSodom1 wrote:Kod mene +3
Kako mislis gume nisu zaledile
i duge gace su polozile test da napomenem
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#12593 Re: Dolazi zima - zimske gume
Je li 905ca?Maraschino wrote:Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.
![]()
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#12594 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad kupiš drugi set felgi javi se da pričaš 
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#12595 Re: Dolazi zima - zimske gume
W drive w905He1972 wrote:Je li 905ca?Maraschino wrote:Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.
![]()
- djkurt
- Posts: 814
- Joined: 23/08/2007 15:26
#12596 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne znam ja sam kupio tigar gume 17incha i zasad sam zadovoljan kako i po snijegu i mokroj cesti voze. Samo kažem, vidim da se ovdje kritikuju žestoko tigar gume. Vidjet ce mo sledeće sezone.
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#12597 Re: Dolazi zima - zimske gume
Maraschino wrote:W drive w905He1972 wrote:Je li 905ca?Maraschino wrote:Uh sta radi Yokohama sinoc, ma reklama se mogla snimati.
![]()
I mene slušaju odlično sve četiri sam kupio, na Golf IV. Za sada da kucnem u drvo, mašala!
- Industrialyzer
- Posts: 4851
- Joined: 11/06/2011 23:51
#12598 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moj stari na novom tigru glumi grtalicu redovno, daleko iznad ocekivanja gumadjkurt wrote:Ne znam ja sam kupio tigar gume 17incha i zasad sam zadovoljan kako i po snijegu i mokroj cesti voze. Samo kažem, vidim da se ovdje kritikuju žestoko tigar gume. Vidjet ce mo sledeće sezone.
- djkurt
- Posts: 814
- Joined: 23/08/2007 15:26
#12599 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za one pare, meni su zasada OK. Al ko što rekoh vidjet ćemo sledeće sezone kakva će situacija biti, na starom autu sam imao matador zimske gume i već nakon jedne sezone sam osjetio bitnu razliku u performansama, one su bile 16'ke.Industrialyzer wrote:Moj stari na novom tigru glumi grtalicu redovno, daleko iznad ocekivanja gumadjkurt wrote:Ne znam ja sam kupio tigar gume 17incha i zasad sam zadovoljan kako i po snijegu i mokroj cesti voze. Samo kažem, vidim da se ovdje kritikuju žestoko tigar gume. Vidjet ce mo sledeće sezone.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#12600 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo u skladu sa temom, donekle

