Koji auto?Johnny071 wrote:https://automotive.blackboxsys.com/shar ... .01.19.png
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12551 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#12552 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma bezbeli neki Q7 ili nesto slicno. 
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#12553 Re: Dolazi zima - zimske gume
Neki X bezbeli...mk ultra wrote:Koji auto?Johnny071 wrote:https://automotive.blackboxsys.com/shar ... .01.19.png
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12554 Re: Dolazi zima - zimske gume
sad isto samar da si mi opalioUmaX wrote:Ma bezbeli neki Q7 ili nesto slicno.
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12555 Re: Dolazi zima - zimske gume
konektovan wrote:Neki X bezbeli...mk ultra wrote:Koji auto?Johnny071 wrote:https://automotive.blackboxsys.com/shar ... .01.19.png
f15
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12557 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mogao si 500km manje potrositi da kupis 18'' felge i nove gume... ali to sam samo ja

- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12558 Re: Dolazi zima - zimske gume
ne moze 18" felga preveliki kocioni diskovi.. nije "mali" motor a i skontaj dok kupis originalne felge i one izadju oko 4-5k. Divlje felge ne dolaze u obzir jer u kombinaciji sa ionako teskim runflat gumama dobijes tonu tezine po tocku, onda bi se ponaso ko 30d il 40d
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12559 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma samo se ti pazi sedmice eksera i sarafa
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12560 Re: Dolazi zima - zimske gume
kasko se brine za tonoviclan wrote:Ma samo se ti pazi sedmice eksera i sarafa
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12561 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koliko vidim i na M50d i na 50i mogu 8.5x18 et46, i ne moraju RF gume...
Pun pik felgi, ako neces koristeno, to je druga stvar... ako je nov kupljen postujem
Pun pik felgi, ako neces koristeno, to je druga stvar... ako je nov kupljen postujem
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#12562 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mah ima on para,ocigledno mu nije problem potrosnja od oko 15l i vise pa tako i gume
Fino nam se pohvalio sa racunom..
Fino nam se pohvalio sa racunom..
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#12563 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja bih usliko racun...al izgubio 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12564 Re: Dolazi zima - zimske gume
kakva je kuknjava? za mazdu cx-7 su gume bile 2500...17''
- Johnny071
- Posts: 619
- Joined: 11/02/2009 13:42
- Location: izmedju redova
- Contact:
#12565 Re: Dolazi zima - zimske gume
sace ti neko rec ovdje da imaju kod sandzaklije polovne haman nove stare samo 9 godina za petobankubitanga_sa_otesa wrote:kakva je kuknjava? za mazdu cx-7 su gume bile 2500...17''
@mk ultra:
na m50d ne mogu 18 tockovi radi kocionih klijesta koja su od M, i nema gdje da se stavi rezervni tocak u auto s'obzirom na velicinu tocka pa se koristi runflat... vrlo je prosto. Al eto, ti sebi kad kupis novo auto pa stavi na njega 18 il stucaj diskove i stavi 17
Last edited by Johnny071 on 06/01/2019 14:58, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#12566 Re: Dolazi zima - zimske gume
to nek oni sebi kupuju za svoje premiJume s mekanim instrument tablamaJohnny071 wrote: sace ti neko rec ovdje da imaju kod sandzaklije polovne haman nove stare samo 9 godina za petobanku
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#12567 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sta ja znam, Q7 je pojam velikog luksuznog SUV-a, prvi je takav. Osobno bih uvijek prije to sto vozis nego Q7, da ne bude zabune.Johnny071 wrote:sad isto samar da si mi opalioUmaX wrote:Ma bezbeli neki Q7 ili nesto slicno.sto od svih djipova mi audija uvali majke ti eto. PROTESTUJEM!
Nego koliko si ustedio na gumama u odnosu na dojcland?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#12568 Re: Dolazi zima - zimske gume
navedena mu je ona dimenzija, jedino ako bmw lazeJohnny071 wrote:
@mk ultra:
na m50d ne mogu 18 tockovi radi kocionih klijesta koja su od M, i nema gdje da se stavi rezervni tocak u auto s'obzirom na velicinu tocka pa se koristi runflat... vrlo je prosto. Al eto, ti sebi kad kupis novo auto pa stavi na njega 18 il stucaj diskove i stavi 17da bude guma koji fening jeftinija
hahaha joj cirkusa, kupis ladu nivu i onda ne brines.
Moguce da moze sa manjim kocnicama ako su vece kocnice doplata..
Kako god meni je uvijek lakse bilo sa 2 seta, na odvojenim felgama...
- Idemedosumom
- Posts: 8290
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#12569 Re: Dolazi zima - zimske gume
Halalite ako postoji adekvatnija tema za ovo pitanje....
Koliko se dugo smije na lancima voziti po mokrom asfaltu/asfaltu koji je prekriven tankim sniježnim slojem?
Na putu do posla imam diocinu za koju su mi potrebni lanci, onda imam dionicu koja se relativno dobro čisti, pa mi bude mrsko stalno stavljati/skidati...
Hvala
Koliko se dugo smije na lancima voziti po mokrom asfaltu/asfaltu koji je prekriven tankim sniježnim slojem?
Na putu do posla imam diocinu za koju su mi potrebni lanci, onda imam dionicu koja se relativno dobro čisti, pa mi bude mrsko stalno stavljati/skidati...
Hvala
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#12570 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mescini da se neko reinkarnirao...
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#12571 Re: Dolazi zima - zimske gume
ma mozes koliko hoces samo ces malo jevati svoje vozilo po pravilu ne bi smio prelaziti max 50km/h
- Idemedosumom
- Posts: 8290
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#12572 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uslovi su takvi da i nemam prilike brže od 50km/h voziti. Vožnja je blago drndava, ali mi je najbitnije da ništa na vozilu ne strada.
Hvala
Hvala
Last edited by Idemedosumom on 06/01/2019 23:16, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#12573 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imas uslove kao da vozis po osrednjem makadamu, pa prilagodis brzinu.
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#12574 Re: Dolazi zima - zimske gume
S obzirom da su 19-ke, runflat i da nisu Tigar i slicno, ovo nije skupo uopste. Ne znam cemu hvala, valjda kako je covjek jeftino prosao ?bitanga_sa_otesa wrote:kakva je kuknjava? za mazdu cx-7 su gume bile 2500...17''
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#12575 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cekaj, zar F15 sa 5 sjedista nema prostor za gumu ispod one daske u gepeku? Tockovi na svim X5 su 29 inca obima, znaci da ona mala guma treba da bude (ja mislim jer sam je imao u E70 a isti obim ide za E70 i F15) 155/80 R18. Znaci da u tvom slucaju treba veca felga ali manji %. Sve F15 koje sam vidio bez treceg reda sjedala imaju taj prostor ispod ukljucujuci i M, osim ako 50d nema neki fazon.Johnny071 wrote:sace ti neko rec ovdje da imaju kod sandzaklije polovne haman nove stare samo 9 godina za petobankubitanga_sa_otesa wrote:kakva je kuknjava? za mazdu cx-7 su gume bile 2500...17''
@mk ultra:
na m50d ne mogu 18 tockovi radi kocionih klijesta koja su od M, i nema gdje da se stavi rezervni tocak u auto s'obzirom na velicinu tocka pa se koristi runflat... vrlo je prosto. Al eto, ti sebi kad kupis novo auto pa stavi na njega 18 il stucaj diskove i stavi 17da bude guma koji fening jeftinija
hahaha joj cirkusa, kupis ladu nivu i onda ne brines.
