Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12526 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote:Bata, prosli snijeg, stade Citroen c5 na Miselinu alpin 5, jedva izadje, za koji minut prozuja 307ica na tigru bez proslajdravanja ikakvog. Kasnije zaglavio golf na savi s3, jedva ga izgurali. S tim da je tigar model od ove sezone, ne znam koliko su ove ostale gume stare. Mene bas iznenadio. Ja na svojim skijama nisam mogao metra uzbrdo hahaha, u drugoj bi mozda i mogao da ga TC ne ugusi a ne mogu iskljucit :-)
Sad regularno vozio po istom parkingu
Sto mi je zanimljivo kod ovih mojih guma, strasno dobro koce al kad je klizavo samo vrte. Uopste se ne aktivira abs nikako, staju pravo dobro al kad treba povuci znaju provrtit. Mislim, gume su skoro za smeca al ocekivao sam da cu imat problema i sa kocenjem, medjutim nista
Gdje je taj parking toliko uzbrdo :D a koje su kod tebe gume?

Generalno govoreci zaboravili smo na snjezne radosti. Malo ko ima lopatu u gepeku. O vreci soli da ne pricamo. A baterijske lampe, konzerve, sibice...to je vec naucna fantastika.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12527 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: konzerve,
ja uvijek nosim u gepeku
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12528 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote:
_BataZiv_0809 wrote: konzerve,
ja uvijek nosim u gepeku
Image
Ja samo one kurtone iz 1997 :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12529 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Nije neki velik nagib al svi proslajdraju malo i uklize se i poledi. Prve zenicke brigade, blizu bazena. Gore sam napisao, Vredestein neke, wintrac il tako nesto, znam da pise đuđaro :mrgreen: 225 45 17 Došle s autom pa riješio još ovu sezonu trljat a do iduće ću morat bar dvije kupit
Sklopiva lopata na akciji u Bingu 9.90, ja platio 13KM. Bateriju imam, jednu alu tecxus i jednu kinesku led,to je u svakom autu obavezno. Kao i viska baterija za kljuc
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#12530 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Yapi Yapo »

Jel realno da niko na forumu ne vozi na protekt gumama :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12531 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ja iskreno sve rjedje vidjam protekt. Valjda otkako se pojavio Tigar za 65-70KM za 15 cola ljudi se bar jos malo protegnu pa njih kupe. I protekt je 60tak koliko sam vidjao po oglasima
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12532 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote:Nije neki velik nagib al svi proslajdraju malo i uklize se i poledi. Prve zenicke brigade, blizu bazena. Gore sam napisao, Vredestein neke, wintrac il tako nesto, znam da pise đuđaro :mrgreen: 225 45 17 Došle s autom pa riješio još ovu sezonu trljat a do iduće ću morat bar dvije kupit
Sklopiva lopata na akciji u Bingu 9.90, ja platio 13KM. Bateriju imam, jednu alu tecxus i jednu kinesku led,to je u svakom autu obavezno. Kao i viska baterija za kljuc
Republika Crkvice 8) my man :kiss:

Imao sam i ja te Feršdajn dizajnirane od strane Djudjara :mrgreen: ali ljetne. Top guma u tom cjenovnom rangu. Mislim da su im i zimske super.

Sto se tice dodatne opreme imam i ja tu sklopivu lopatu, vrecu soli, baterijsku lampu (imao sam onu sa dinamom tj. okreces hepek da proizvedes struju i nemas brige hoce li ti vrisnut baterija, ali djevojka je bacila u smece kaze ne radi sta hoces :lol: :zid: ) i sibice. Trebalo bi dodat svijece, konzerve i tako to....bateriju za kljuc mislis? Pa zar se ne pojebu kodovi kad je zamjenis :run:
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#12533 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by isx »

Šta je crni protekt?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12534 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Maraschino »

Sta bi bilo da ovi prvi nemaju premijum gume?



https://www.facebook.com/srpskainfocom/ ... 347541872/
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#12535 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bordo gandalf »

Yapi Yapo wrote:Jel realno da niko na forumu ne vozi na protekt gumama :D
Vozio ja, nisu lose po kisi ali zato snijeg, bljuzga ili utabana(ledena) staza isto kao da si na ljetnim gumama
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12536 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote:bateriju za kljuc mislis? Pa zar se ne pojebu kodovi kad je zamjenis :run:
kod Opela sam uparis kljuc ako izgubi kodove. Okrenes na kontakt i drzis tipke na kljucu dok brave ne odrade gore dole i to je to. I na nekim drugim autima moze na slicnom principu. Tj uparis daljinsko time
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#12537 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by zippoo87 »

gume su pojeftinile,ima dosta brendova i u jesen budu na akcijama...pa se moze ustedjeti i po 20 KM po komadu (na jeftinim gumama) ,plus ugradnja besplatna bude
ko tada ujagmi,dodje ga 100 KM jeftinije nego inace u kompletu

kod mene prednje zimske prosle zime kupio...ne proklizujem po putu i brdu na snijegu ali kada se zaustavlja auto,ako idem malo brze...ode kao na slicurama...jucer sam proletio jedno 2 metra ...ja motam ali nista,auto pravo
doduse bilo je snijega i leda
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12538 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote:
_BataZiv_0809 wrote:bateriju za kljuc mislis? Pa zar se ne pojebu kodovi kad je zamjenis :run:
kod Opela sam uparis kljuc ako izgubi kodove. Okrenes na kontakt i drzis tipke na kljucu dok brave ne odrade gore dole i to je to. I na nekim drugim autima moze na slicnom principu. Tj uparis daljinsko time
Treba ovo javit jebenom Fiatu :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12539 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

_BataZiv_0809 wrote:
Throttle wrote:
_BataZiv_0809 wrote:bateriju za kljuc mislis? Pa zar se ne pojebu kodovi kad je zamjenis :run:
kod Opela sam uparis kljuc ako izgubi kodove. Okrenes na kontakt i drzis tipke na kljucu dok brave ne odrade gore dole i to je to. I na nekim drugim autima moze na slicnom principu. Tj uparis daljinsko time
Treba ovo javit jebenom Fiatu :run:
Bato ja sam isto mijenjao,nisam morao uparit nista jos mitsubishi kljuc :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#12540 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mali_milojica »

_BataZiv_0809 wrote:
Throttle wrote:
_BataZiv_0809 wrote:bateriju za kljuc mislis? Pa zar se ne pojebu kodovi kad je zamjenis :run:
kod Opela sam uparis kljuc ako izgubi kodove. Okrenes na kontakt i drzis tipke na kljucu dok brave ne odrade gore dole i to je to. I na nekim drugim autima moze na slicnom principu. Tj uparis daljinsko time
Treba ovo javit jebenom Fiatu :run:
Renault.
Auto radi. Ugasis ga. Pritisnes i drzis dugme unutra za centralnu bravu. Upali se kontrolna lampica na tabli, centralna brava se zakljuca/otkljuca. Pritisnes pipak na kljucu za otključavanje/zaključavanje. Prepoznali jedno drugo.
Zavrseno
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12541 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

Image
Kad je manji snjegic uzadje , vidjecemo kad zapada posteno
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#12542 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Ma zadnja vuca je zadnja vucasamo baci dvije vrece cementa
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#12543 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Kiki_Musampa »

Samo da pohvalim jos jednom, Kleber/BfGoodrich gume. Za 75km po gumi, nema bolje(doduse na akciji)
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12544 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

isx wrote:Šta je crni protekt?
Stari opanci, samo obucar stavi novi gazni sloj. :mrgreen:
Imaš i ove malo novije, cak nabace i na bocni dio nove gume. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12545 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote:
Sta velis Trotl dobar novi El Tigre?

Stari kupio sebi riken/tigar, u dimenziji 185/65 R15, kaze da rade svoj posao više nego dobro.
ja71
Posts: 5646
Joined: 31/03/2006 14:45

#12546 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ja71 »

noviclan wrote:Ma zadnja vuca je zadnja vucasamo baci dvije vrece cementa
Zato je zadnja vuča bolja za rikverc
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#12547 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Johnny071 »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12548 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Sta velis Trotl dobar novi El Tigre?

Stari kupio sebi riken/tigar, u dimenziji 185/65 R15, kaze da rade svoj posao više nego dobro.
:thumbup:

Nema nesto recenzija na netu a bas me zanimalo.
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#12549 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Johnny071 »

kupis tigar gume i ne mozes vise na autu spuru napravit eto kolko su dobre :D
Last edited by Johnny071 on 06/01/2019 10:57, edited 1 time in total.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#12550 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by UmaX »

Johnny071 wrote:Image
Skoro pa dzaba. :lol: :lol:
Post Reply