Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12501 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Sodom1 wrote:Bom ja isforsiram i abs i esp zimi ne znam ti kakva je guma
Ja namjerno provociram rad i abs-a i esp-a. :-D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#12502 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

Gray wrote:

Trenutno je neoporezivo (i neocarljivo :D ) do 600 KM po osobi, tako da možeš slobodno uzeti povrat pdv i unijeti u BiH do tog iznosa, samo što mora biti maksimalno do 600 km na jednom računu, pa ako imaš preko 600 km na više osoba bolje uzeti na više računa.
Menscini da mi se cini da napisah 300 E, to je valjda tih 600 KM. Ili ima neki novi kurs ?
Inace je taj povrat peglativan, ranije sam se bavio sa tim a sada mi mrsko. Ima i kod nas svega kupiti.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12503 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Maraschino »

Yokohama danas polozila ispit na neociscenoj cesti. :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12504 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Sve gume kod forumasa polozile ispite :-D
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12505 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Ko da ce neko napisati da se zajebo sa svojima. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12506 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

condy wrote:Sve gume kod forumasa polozile ispite :-D
Juce Sportive lete kroz snijeg :thumbup: lagani gas i kretanje iz druge i nemas brige :kiss:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#12507 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Sodom1 »

condy wrote:Sve gume kod forumasa polozile ispite :-D
Samo u superlativima brale , nema sanse da se neko zezno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12508 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Zeznuli su se samo sa Tigrom i to onim koji je dosao na tek kupljenom autu :skoljka:
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#12509 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by L u c i f e r »

Ljetne zakon
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12510 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ovaj novi Tigar izgleda nije los, vidim ljudi idu normalno bez klizanja na parkingu ispred zgrade a poledi fino uz nagib
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#12511 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

UG8 iz 2014 idu na Faletice ulaze u cjelac. Izlaze. Voze na Skaljin sokak. Podhrastovi. Asikovac... staju u brdu. Krecu iz brda....
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12512 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Kazem ja, goodyear je k'o vino, sto stariji to se bolje ponaša.... :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#12513 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Kakva je situVacija u budjelaru moglo bi lako bit i da ih testiram do 2022.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#12514 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ma 5-6 sezona ako imaju sare i jos uvijek se dobro ponasaju je sasvim ok.

Ja sam vozio Michelin koji je bio u petoj sezoni, Alpin A4, ma fantazija od gume jos uvijek. Na njima sam i prodao auto.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#12515 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by LikeLike »

Meni Sava najbolja guma, performanse uopste ne opadaju. Evo i poslije 4 godine vozanja ne valjaju isto ko i na pocetku :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12516 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12517 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

:D
Onaj prvi snijeg je bio klizaviji dosta, ovaj je dobar
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#12518 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by amar1994 »

odlican je na -5,sav se zalijepio po cesti :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12519 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Throttle wrote::D
Onaj prvi snijeg je bio klizaviji dosta, ovaj je dobar
Ovaj je opasan kako pada, plus teze ga gume izbacuju ;-)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12520 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by condy »

Lijepi se dosta a ima i leda ispod, treba biti oprezan i cuvat rastojanje.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12521 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Kad je prosli put napadalo nisam mogao izaci s parkinga ispred zgrade, sad ne provrti nijednom a krecem uz nagib iz mjesta. Gume neke Vredestein, celoustone, zadnja im je sezona kod mene :mrgreen:
Ako napada dosta biće gadno kao i uvijek al za sad ide. Sad u Zenici baš žestoko pada
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12522 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Bakir1 wrote:
Throttle wrote::D
Onaj prvi snijeg je bio klizaviji dosta, ovaj je dobar
Ovaj je opasan kako pada, plus teze ga gume izbacuju ;-)
Nezgodan snijeg. A1 i M17 nisu neka pljacka.

Sta velis Trotl dobar novi El Tigre?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12523 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Bakir1 »

Svih ovih dana kako pada nikad za nikad pomocni sistemi na berlingu nisu divljali kao veceras, suh je dosta i nezgodan jako ..
A pada do ujutro ako ovako nastavi biti ce zanimljivo :mrgreen:
Odoh lopatu primaknuti vratima :lol:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#12524 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Industrialyzer »

Veceras nisam uspio doci do garaze na S3. Uhvatilo se dosta leda na uzbrdici i to je prekriveno snijegom, gume vrte u prazno. Eh da mi je neki premium da izletim trecom do kraja :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#12525 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Bata, prosli snijeg, stade Citroen c5 na Miselinu alpin 5, jedva izadje, za koji minut prozuja 307ica na tigru bez proslajdravanja ikakvog. Kasnije zaglavio golf na savi s3, jedva ga izgurali. S tim da je tigar model od ove sezone, ne znam koliko su ove ostale gume stare. Mene bas iznenadio. Ja na svojim skijama nisam mogao metra uzbrdo hahaha, u drugoj bi mozda i mogao da ga TC ne ugusi a ne mogu iskljucit :-)
Sad regularno vozio po istom parkingu
Sto mi je zanimljivo kod ovih mojih guma, strasno dobro koce al kad je klizavo samo vrte. Uopste se ne aktivira abs nikako, staju pravo dobro al kad treba povuci znaju provrtit. Mislim, gume su skoro za smeca al ocekivao sam da cu imat problema i sa kocenjem, medjutim nista
Post Reply