Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#1251 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by rahmanjin »

madner wrote:
rahmanjin wrote:
madner wrote:[uote="rahmanjin"]
Vidim da dosta ljudi brani odluku premijera Niksica da postavi brata. Dakle, moze se izvuci zakljucak da je premijerov brat strucnjak. Pa zar nije bilo bolje da ga stavi na celo Krivaje, ako je toliki strucnjak da tu firmu izvuce iz gabuleKo se previse puta dere da ide vuk gubi kreditebilnost. Kako uzeti za ozbiljno kritike kada budu opravdane?
Ma znam i ja koju poslovicu, ko rano rani dvije srece grabi, bolje ikad nego nikad, bolje sprijeciti nego lijeciti. Treba li jos?
Ako uspijes jednom pogoditi moze jos, ako ce biti besmislice ne moras. Da uzmes jokera?
Pa namjerno su i pisane besmislice, jer odgovaram na tvoj besmisao.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1252 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by GOLFER »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Better Man wrote:
poznanik wrote:Šta je tačno "grešno" u imenovanju Mirsada Nikšića na novu radnu poziciju u Autocestama, koji zakon je prekršen pa je zbog toga njegov brat, premijer Vlade FBiH, odgovoran?
Vidi, riječ je o klasičnom nepotizmu! Niko Neće gledati Mirsada Nikšića kao stručnog i sposobnog čovjeka (možda i jeste), već ga uvijek gledati kao premijerovog brata i kad se spomene njegovo ime niko neće reči to ti je onaj stručnjak za to i to, već će reči to ti je premijerov brat i naštimana mu je pozicija. Premijer je napravio grešku i upao u vlastitu zamku imenovanjem brata. Moglo bi se desiti da u određenim stvarima budu u sukobu interesa. Moje mišljenje je da nije trebao imenovati brata na tu poziciju.
To što u oblasti saobraćaja i izgradanje cesta Mirsad Nikišić, diplomirani brat po profesiji i stručnosti, ima nula (i brojem: 0) minuta radnog iskustva iz oblasti saobraćaja, to što ima nula (i brojem: 0) objavljenih stručnih radova, to što nikad nije vodio niti ijednu firmicu, a kamo li ozbiljniju firmu i što ima nula minuta menedžerskog iskustva, to što je svoju diplomu brat ufoteljio, e to Nermina Nikšića ne zanima.
Kažu da je specijalizirao neku oblast koja je usko vezana za saobraćaj - na ekonomskom fakultetu, kod mentora Lagumdžije... :lol: :-D
Ako je kod Lagumdzije onda je to dovoljno ovima da mu se ovi ljubitelji lika i djela klanjaju...

Sve po zakonu :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
DIM
Posts: 45
Joined: 17/08/2011 10:41

#1253 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by DIM »

Hej hajd da je taj brat od Niksica dosao na mjesto gdje je bio neki nekompententi covijek vec on zamijeno 1 covijeka koji veoma dobro obavlja svoj posao WTF?!?
MEni je isto tako lose sto mediji FTV itd.. sute o ovome.A mi smo napali SDP ali sta je sa ostatkom koalicije?
npr. Lijanovici sami sebi poreze odredjuju ? :lol:
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#1254 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by shin »

-LIBERO- wrote:E sad' ce ih ishakerisati :D ,gotovi su ... :D :D :D
Anonymous" uspostavila ispostavu i u BiH. Članovi ove grupe najavili rušenje informacionih sistema državnih institucija i ministarstava




Najpoznatija i najopasnija hakerska grupa na svijetu „Anonimus" najavila je da će srušiti kompjuterske sisteme u institucijama i ministarstvima u BiH! „Anonymoussi" tvrde da u BiH već imaju svoju ćeliju, a eksperti za suzbijanje sajber kriminala upozoravaju da prijetnje ove grupe treba shvatiti ozbiljno!



Sagovornici našeg lista tvrde da su kompjuteri i informacioni sistemu u institucijama BiH laka meta i da bi njihovo rušenje izazvalo ozbiljne probleme u državi. Podsjetimo, „Anonymous" su svjetsku slavu stekli hakerskim napadima na ugledne državne i finansijske institucije širom svijeta, među kojima su i sistemi američke vlade i „Mastrerkarda"! Agenti FBI su zbog toga nedavno uhapsili 14 članova „Anonymous" u SAD. Nedavno su najavili i da će 5. novembra ove godine uništiti Fejsbuk, jer ta društvena mreža na internetu prodaje lične informacije svojih korisnika.


Ozbiljne prijetnje

Opasni hakeri u međuvremenu su kreirali i veb stranicu Anonbosnia, gde su se predstavili kao aktivisti koji žele da oslobode svijet od uplitanja vlasti u život običnih ljudi. Njihova stranica je novijeg datuma, ali oni tvrde da pod svojom kontrolom drže 90 odsto svih bežičnih mreža u BiH. Otvoreno su najavili napade na informacione sisteme raznih državnih resora i agencija, po uzoru na djelovanje njihovih istomišljenika širom svijeta.

- Nadamo se pomoći kolega u obaranju stranica ministarstava. Sva uputstva će biti napravljena u videu - stoji na njihovoj veb stranici u poruci koju je nedavno ostavio aktivista koji se predstavio kao „Bosnian anon tim".

On, međutim, nije precizirao koje institucije će biti na udaru, niti je do sada zabilježena neka akcija „Anonimusa" u BiH.

Bivši obavještajac Predrag Ćeranić kaže da od „Anonimusa" strahuje cijeli svijet, zbog čega ih i proganjaju FBI i druge bezbjednosne službe.

- Stvar uopšte nije bezazlena. Hakeri bi koristeći slabosti sistema mogli da dođu u posjed izuzetno osjetljivih informacija! Nadležne institucije moraju da učine sve što je u njihovoj moći da neutrališu moguće napade. Ipak, borba protiv sajber kriminala kod nas je tek u povoju, što situaciju čini mnogo nepovoljnijom. Zato ne bi bilo nikakvo iznenađenje ako se obistine njihove prijetnje. Ipak, za sada nema razloga za pretjeranu uznemirenost - kaže Ćeranić.

On dodaje i da su napadi hakera svakodnevni u mnogim zemljama koje imaju daleko viši nivo zaštite podataka.

- Samo je pitanje vremena kad će se to preneti i na naš teren - zaključuje Ćeranić.

Posebna jedinica

Formiranjem posebne jedinice za borbu protiv sajber kriminala u MUP-u RS načinjeni su pionirski koraci u ovoj oblasti. To je tek prvo odjeljenje te vrste u cijeloj BiH, jer borce protiv internet kriminala nema nijedna druga bezbjednosna agencija u zemlji.

Međutim, u Odjeljenju za borbu protiv visokotehnološkog kriminala MUP-a RS kažu da nemaju informaciju kako je najopasnija hakerska grupa dobila ogranak i u BiH.

- U nekoliko navrata su zabilježeni napadi na institucije RS, mahom jednostavniji upadi na veb stranice. Istina, bilo je i nekoliko ozbiljnijih kada je došlo do potpunog uskraćivanja servisa. To su tzv. DoS napadi. Rezultat DoS napada je neizostavno obaranje funkcionalnosti pojedinih vladinih servera, čime se onemogućavaju normalna komunikacija i rad pojedinih vladinih agencija i ministarstava na određeni period. Istraga o napadima ovog tipa je i dalje u toku - otkrivaju u MUP-u RS.

Profesor banjalučkog Elektrotehničkog fakulteta Zlatko Bundalo tvrdi da su državne institucije lak plijen dovoljno sposobnih hakera.

- Vrhunski hakeri lako mogu da izađu na kraj sa sistemima dobrog dijela bh. institucija, iako se njihova zaštita u poslednje vrijeme podigla na viši nivo. Ipak, ni te nove mjere zaštite ne bi mnogo pomogle ako bi vrhunski hakeri željeli da sruše sistem - upozorava Bundalo.

Problem su tajni podaci

Srđan Rajčević, direktor Agencije za informaciono društvo RS, koja bi uskoro trebalo da formira prvi tim za prevenciju i zaustavljanje hakerskih upada, uvjerava da nijedan sistem nikada ne može biti siguran od napada hakera. On upozorava da je najveća opasnost krađa zaštićenih podataka.

- I do sada je bilo hakerskih napada, ali nijedan od njih nije doveo do krađe i zloupotrebe tajnih podataka. Krađa tih podataka proizvela bi nesagledive posljedice. Činimo sve što možemo da do januara iduće godine formiramo poseban tim obučenih profesionalaca, koji bi bili u stanju da brzo odgovore na sve hakerske napade na informacione sisteme institucija RS - ističe Rajčević.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anon BiH :lol: :lol: :lol: :lol:

Newfags can't triforce
Image
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1255 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

rahmanjin wrote:
madner wrote:
rahmanjin wrote: Ma znam i ja koju poslovicu, ko rano rani dvije srece grabi, bolje ikad nego nikad, bolje sprijeciti nego lijeciti. Treba li jos?
Ako uspijes jednom pogoditi moze jos, ako ce biti besmislice ne moras. Da uzmes jokera?
Pa namjerno su i pisane besmislice, jer odgovaram na tvoj besmisao.

Kritikujete ponasanje koje je u skladu sa zakonom, kao da je jednako stavljanju iznad istog. Napisi zakon koji ce ovo sprijeciti pa ce ti biti jasno koja je to diskriminacija.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1256 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by GOLFER »

madner wrote:
Kritikujete ponasanje koje je u skladu sa zakonom, kao da je jednako stavljanju iznad istog. Napisi zakon koji ce ovo sprijeciti pa ce ti biti jasno koja je to diskriminacija.

Sve po zakonu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:


Ko bi rekao da ce SDP-ovci na ovaj nacin braniti svoje predstavnike (tj sad predstavnike svih nas) :lol: :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1257 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Ne branim je SDP nego vi ne shvatate sta propagirate. Pitao vas je covjek koji zakon je prekrsen, da li je problem odgovoriti na to pitanje?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1258 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Ne branim je SDP
:D
madner wrote:. Pitao vas je covjek koji zakon je prekrsen, da li je problem odgovoriti na to pitanje?
Postoji nešto što se zove etika. A bavljenje javnim funkcijama bi trebalo da podrazumjeva visoke moralne standarde. Ako ne razumiješ, dakle, prekšen je zakon etike.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1259 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

GOLFER wrote:Ko bi rekao da ce SDP-ovci na ovaj nacin braniti svoje predstavnike (tj sad predstavnike svih nas) :lol: :lol: :lol:
Ja bih rekla. I napisala sam to ovdje i prije 3 godine. Dupli standardi su osnova članstva. ;-)
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1260 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by GOLFER »

madner wrote:Ne branim je SDP nego vi ne shvatate sta propagirate. Pitao vas je covjek koji zakon je prekrsen, da li je problem odgovoriti na to pitanje?
Sve ta prica o zakonima, procedurama, pravilima i ostali supljaci su samo bacanje prasine u oci. Stvar je vrlo jasna, u zemlji talova, nepotizma familijarnih i drugih veza covjek ubacio BRATA na poziciju direktora (brata koji apsolutno nema veze sa tim poslom koji treba da radi) jednostavno to je NEPOTIZAM!!!

E sad mozemo mi supljirati o procedurama, zakonima, clanovima koji to dozvoljavaju, ili pozivat se na sud i kako se to sve mora dokazati bla bla bla... Pa niko nije lud...

A slag na tortu su rijeci ''S V E P O Z A K O N U''....

E da je slucajno Brankovic u svoje vrijeme uradio IDENTICNU stvar sa svojim bratom, siguran sam 1000000% da ne bi ovako supljirali oko nekakvih clanova zakona i nekakvih procedura....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1261 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:. Pitao vas je covjek koji zakon je prekrsen, da li je problem odgovoriti na to pitanje?
Postoji nešto što se zove etika. A bavljenje javnim funkcijama bi trebalo da podrazumjeva visoke moralne standarde. Ako ne razumiješ, dakle, prekšen je zakon etike.
Koliko znam zakon je etiku i moral ugradio u iste. Nase poimanje etike i morala su nasi zakoni.

Ili ti, znate da nemate materijala da napadate ali to vas ne sprijecava.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1262 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Ili ti, znate da nemate materijala da napadate ali to vas ne sprijecava.
:-) :-) :-) :-)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1263 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:Ili ti, znate da nemate materijala da napadate ali to vas ne sprijecava.
:-) :-) :-) :-)
Zakon koji je prekrsen, odredba, kod, nesto?
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#1264 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by rahmanjin »

madner wrote:Ne branim je SDP nego vi ne shvatate sta propagirate. Pitao vas je covjek koji zakon je prekrsen, da li je problem odgovoriti na to pitanje?
Znaci kad Brankovic kupuje stan ona to ne valja a kada se zaposljava brat onda je to sve ok, iako je oboje po zakonu. Bakir H. je u razgovoru sa Bakirom I. pitao kako to da je jedan od direktora u BH Telecomu njegov zet, kako to da je direktor BH Telecoma kum tog zeta, kako to da je predsjednik N.O. BH Telecoma zet clana glavnog odbora SDA i tadasnjeg dekana saobracajnog fakulteta. I tada je Bakir I. isto odgovarao pa strucni, pa nije prekrsen zakon pa... i tada su svi bili kivni na SDA jao sta rade, nepotizam. A kada to radi SDP e onda to nije nepotizam to je po zakonu. Ne mogu da shvatim toliku neobjektivnost i slijepo podrzavanje stranke pored ocigledno losih poteza. Ali hajde sve je po zakonu kao sto rece Brankovic.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1265 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Ja sam neki dan vidio Brankovica kako je prosetao ulicom. Sud ga je oslobodio optuzbi, a ti clanovi telecoma nisu cini mi se nikad ni optuzeni. Klasicni lov na vjestice.

Nije problem sa Brankovicem bio stan, nego hiljade i hiljade novih korisnika koje je uveo u sistem i dug koji je ostavio sljedecoj vladi.
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#1266 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by rahmanjin »

madner wrote:Ja sam neki dan vidio Brankovica kako je prosetao ulicom. Sud ga je oslobodio optuzbi, a ti clanovi telecoma nisu cini mi se nikad ni optuzeni. Klasicni lov na vjestice.

Nije problem sa Brankovicem bio stan, nego hiljade i hiljade novih korisnika koje je uveo u sistem i dug koji je ostavio sljedecoj vladi.
Ma sve je bilo super, ja ne znam kako iko moze da kudi bivsu vlast za nepotizam. Svi su oni zlatni, od Brankovica do Covica , Dodika i kompanije.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#1267 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

madner wrote:
KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:Ili ti, znate da nemate materijala da napadate ali to vas ne sprijecava.
:-) :-) :-) :-)
Zakon koji je prekrsen, odredba, kod, nesto?
Sve po Zakonu premijeru, sve po Zakonu - ne morate se toliko braniti.... :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1268 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Treba ukinut sudove i uvesti linc. To je ono sto odgovara nasem duhu.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1269 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

Ja stvarno nemam pojma sta vi ocekujete?
Cudo?
Mislim i ovo ssto vidim da Vlada Federacije radi dobre i konkretne stvari
Eno poceli se baviti i problemom Geodetskog zavoda
Nista ne dolazi preeko noci
Eno otvaraju se onva gradilista AC i rade ih nase firme, smanjuje se nezaposlenost u Federaciji
Polako
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1270 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Treba ukinut sudove i uvesti linc. To je ono sto odgovara nasem duhu.
Da, upravo onako kako smo vidjeli u slučaju Semihe i Taje. A onda došao Batman i uveo pravdu u naš mali grad :D
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#1271 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by rahmanjin »

madner wrote:Treba ukinut sudove i uvesti linc. To je ono sto odgovara nasem duhu.
kakva demagogija, nevjerovatno.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1272 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:Treba ukinut sudove i uvesti linc. To je ono sto odgovara nasem duhu.
Da, upravo onako kako smo vidjeli u slučaju Semihe i Taje. A onda došao Batman i uveo pravdu u naš mali grad :D
Zato sto su Semiha i Tajo pucem smjenjeni i izvedeni na prijeki sud :D

Ili hoces reci da se protivis demokratskom pravu gradjana da izadju na ulice?
Ako je to jednak povod, izvoli organizuj proteste i sigurno ce gradjani da izadju na ulice.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1273 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by GOLFER »

Gledat forumase kako se za mrvice fataju i prave se ludi u odbrani ''svojih'' je zaista poseban gust... A pri tome dobro znaju da nisu u pravu :bih:

Hajde ba sta je to tako tesko prihvatiti, bezveze se blamiras, covjek svog ''strucnog'' brata (koji je JAKO strucan) uvalio napoziciju, ni prvi ni zadnji... paja... tako je to kod ovih sto dodju na vlast... Valja familiju koja je godinama ''ulagala'' u njih namirit :-D

Drzava za covjeka po ZAKONU :dance: :dance: :dance:

mislim da premjeru treba i pohvalu dati jer covjek radi PO ZAKONU :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1274 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Samo vas posmatram, klasicna suplja prica. Ni ne kontate sta radite i kako time devaluirate osnovanu kritiku.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#1275 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by novi.dan.nova.nafaka »

GOLFER wrote:Gledat forumase kako se za mrvice fataju i prave se ludi u odbrani ''svojih'' je zaista poseban gust... A pri tome dobro znaju da nisu u pravu :bih:

Hajde ba sta je to tako tesko prihvatiti, bezveze se blamiras, covjek svog ''strucnog'' brata (koji je JAKO strucan) uvalio napoziciju, ni prvi ni zadnji... paja... tako je to kod ovih sto dodju na vlast... Valja familiju koja je godinama ''ulagala'' u njih namirit :-D

Drzava za covjeka po ZAKONU :dance: :dance: :dance:
Ja kontam da su to Premijer i pomoćnici registrovali accounte na forumu i povazdan se brane. Ko bi ih drugi tako gorljivo mogao braniti... :sax:
Post Reply