Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
baraba_mo
Posts: 26
Joined: 28/04/2016 01:39

#1251 Re: Blokada puteva

Post by baraba_mo »

@pecpec

Placao je i moj stari ceh i ostali pa su trazili posao poslije rata iako su firme propale, ovi se samo zale i hoce sve na gotovo + 15 sati drze zarobljene djecu, starije ljude, balvane na cestu izvalili.
Udri milicijo i nemoj puno razmisljati. :thumbup:
toska
Posts: 5011
Joined: 26/09/2016 14:08

#1252 Re: Blokada puteva

Post by toska »

costacurta wrote:
I pored toga mnogi su imali koristi, onoliko koliko im je sistem mogao dati (otpremnine po 10k KMova..


Ispravka, tih 10K KM su dobili samo otpušteni vojnici Federacije iza 2005-te, nema to veze sa ovim.
costacurta wrote:
Od mene će specijalna policija imati podršku ako ih potjeraju i tačka.
Nek pokušaju, nisam siguran ko će izvući deblji kraj.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1253 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

BlueBlood wrote:
plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.

Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
:thumbup:

nek izbore svoja prava pa i blokadom, necemo umrijeti radi blokade, ispadose ljudi agresori sto zive od 40KM mjesecno

tuga sta sve citam kakve gadosti za dojucerasnje borce za ovu drzavu
I meni je gadno da si ti pokušao sliku ruskog specijalca poturiti za pripadnika Armije na Igmanu, pa eto - opet - preživjeli smo.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1254 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

baraba_mo wrote:@pecpec

Placao je i moj stari ceh i ostali pa su trazili posao poslije rata iako su firme propale, ovi se samo zale i hoce sve na gotovo + 15 sati drze zarobljene djecu, starije ljude, balvane na cestu izvalili.
Udri milicijo i nemoj puno razmisljati. :thumbup:
Treba mislit i na one sto ga ne mogu naci,ovi sto mogu dobro je,hvala bogu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1255 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

mahalik wrote:Ne ovo nisu časni borci jer časni borac neće ugroziti svom sunarodnjaku život jer ga je neki političar sa 30 i kojeg sprata nahuškao da pravi državni udar.
Časni borac će se i kroz život boriti i neće tražiti sadaku
Jedan borac pred TV kamerama rece da ima dva bajpasa i ko zna koliko operacija, da je ratni vojni invalid, te da ima primanja 50km!???

Gdje ce se on i kako boriti?

Njemu je borba za ovo sranje od drzave upropastila zivot. I za to prima 50km.

Za to vrijeme imamo 1 600 SDA i HDZ udruzenja, 600 000 registrovanih mahom SDA i HDZ laznih boraca koji izvlace stotine miliona maraka.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1256 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

Logovan wrote:Da hoće po čitavoj državi biti blokada puteva, od Une do Drine, od Save do mora, svaki veći grad da bude blokiran, ali žao mi je starijih ljudi, žao mi je djece, kao i trudnica koji su ostali na putevima. Šta ćeš kad imamo glup narod koji glasa za iste već dugi niz godina.

Još kad čujem nije narod kriv pa da bude zarobljen na putevima. :-) Čuj nije kriv. Jeste, kriv je. Glasali su za ovo što gledamo. Mislim ne svi, ali ima ih mašala.

Smiješno mi je što se kaže da se blokiraju institucije, a ne putevi. :-) Pa blokirala se Vlada još od juna prošle godine, pa ništa se nije postiglo. Vlada se preselila u zgradu Energoinvesta, preselio se i dio boraca. Hoće li se šta dobiti? Sumnjam da hoće. Ili blokiranje vila na Poljinama ili blokiranje SDA štaba. :-)
Tačno je, boga mi. Mi smo krivi. Građani glasali za SDA, dok su ovi blokatori svi odreda podržali GDS Ibrahima Spahića.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1257 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:

FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.

Pogane, sitne, duše.

Hvala na misljenju, ali ne znas nista o meni! Ja trenutno ugrozena nisam, sutra cu lagano na posao, prekosutra takodjer, GO iskoristiti neki drugi put, ali jesu ugrozili sve moje sunarodnjake koji su bog zna kad izasli iz kuce i sad se nalaze u kolonama.. ali lo ih je*e, lad se borci mrznu nek se mrznu i oni!
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1258 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

Hajlac wrote: Jednom prilikom slusam dvojicu prijatelja kako pricaju o trecem poznaniku - kako ima oko 2000KM penziju + oko 800KM dodatno za ne sjecam se sta + supruga isto preko 800KM u nekom borackom udruzenju (valjda zaposlena tu)...
Ova drzava je KRCATA kriminalom i korupcijom, cijedeci svaku KM iz budzeta napunjenih nasim parama!
Pricam ti nesto cemu sam svjedocio.

To s udruzenjima i uzimanjem para od budzeta kroz stranacke kanale nije nista novo, zato i postoje. Kriminal je to i nepravda velika.

Jbg raja ne konta to.

Sve im politika, a u biti sve se svodi na ono sit gladnog ne vidi i to je zaista tako.
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#1259 Re: Blokada puteva

Post by costacurta »

Benjo34 wrote:
Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?

Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!

Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!
A da ih nije bilo sad bi imala fin nišan kao 8372 nesretnika u Srebrenici. Pa sad stavi na vagu koliko je vrijedno dati tim ljudima šta su zaslužili.
Sve ukupno na svim lokacijama koje su blokirane u Federaciji nema ih više od 1000. U ratu je bilo preko 200 000 boraca, od tog broja 0.5% blokiralo puteve 1000 ljudi jebe skoro 2miliona stanovnika?! :? Đe su ostali?!
Što reko onaj na komtarima "ono kad se nazivaš BORAC pa izađeš i boriš se na cesti protiv djece, penzionera, žena"
kiligonzales
Posts: 5809
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1260 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

Nisrin wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:

FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.

Pogane, sitne, duše.

Hvala na misljenju, ali ne znas nista o meni! Ja trenutno ugrozena nisam, sutra cu lagano na posao, prekosutra takodjer, GO iskoristiti neki drugi put, ali jesu ugrozili sve moje sunarodnjake koji su bog zna kad izasli iz kuce i sad se nalaze u kolonama.. ali lo ih je*e, lad se borci mrznu nek se mrznu i oni!
SITA GLADNOG NE VIDI
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#1261 Re: Blokada puteva

Post by Benjo34 »

Nisrin wrote:
Benjo34 wrote:
Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?



A da ih nije bilo sad bi imala fin nišan kao 8372 nesretnika u Srebrenici. Pa sad stavi na vagu koliko je vrijedno dati tim ljudima šta su zaslužili.

A vidi, ne bih da iznosim previse privatnih detalja niti da se prisjecam, ali iskreno ni poslije 26godina mi nije jasno kako sam ja ostala ziva kada je granata pala i raznijela sve oko mene, a pritom mi ubila nezamjenjivu osobu, zbog koje cu biti dozivotni “invalid”!!

I sta sad treba, da drzim kao taoce pola drzave da boh ostvarila neka svoja prava?
Pa ti onda i sama trebaš najviše da ih podržavaš. 4 godine su po kiši i snijegu, vrućinama, pod artiljerijskom i snajperskom vatrom ginuli, ranjavani, onesposobljeni mnogi za rad da bi ti danas mogla da budeš živa, da bi radila, sutra odgajala svoju djecu. Ne samo ti, mi svi. Ne smijemo bit sebični kao narod. To su ljudi koji su nas branili, da ih nije bilo mnogo veci genocid bi bio pocinjen znas to i sama. Ovi ljudi ne traze nista sto nije ostvarivo. Neostvarivo je u novalicovim ocima jer su nepodobni u politickom smislu. Oni samo traze da se pare koje se vec trose usmjere onim kojim stvarno treba.
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1262 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

U tim kolonama nisu samo ljudi koji su glasali za SDA. Tu su i žene, djeca, stariji ljudi, ljudi sa raznim bolestima (nemaju nalaze u novčaniku), trudnice itd itd.

Svi vi koji opravdavate ove metode kao žalite borce, socijalna empatija, a ljude u autima posmatrate samo kao glasače.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1263 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Braniti drzavu tj narod je OBAVEZA (barem je bila)...kad se okrenes protiv naroda onda je to pobuna...a ovi sto su blokirali ceste su civili (demobilisani borci su "civili") i koliko vidim; sa masom krivicnnih i prekrsajnih djela (ugrozavanje javnog reda i mira, ugrozavanje slobodnog protoka ljudi i dobara, ugrozavanje licne bezbjednosti, sprjecavanje sluzbi u vrsenju zadataka...jer mi nismo u ratu niti nemamo institucije.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1264 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

Ripicipi wrote:Zna li se ikakav priblizan broj ovih po ulicama, ono ukupno?
Ako ih je u Zenici 150, ima li ih onda i 1000 ukupno? :-)


i 1000 ljudi je (od)branilo bosnu 4 godine :-)

na stranu sto dobar dio ovih na ulicama veze sa armijom nema, niti su imali godina niti su bili na liniji
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1265 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

Vec je receno ovdje svi bi mi bolju drzavu al nemoj boga ti da ja na bilo koji nacin patim pa makar bila i ova blokada
Kad se zeli ocrniti ovaj nacin onda se poteze sta ce bolesni i djeca u autima koji cekaju
Ja koliko sam cuo auta sa malom djecom su propustali ai bolesne
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#1266 Re: Blokada puteva

Post by Benjo34 »

costacurta wrote:
Benjo34 wrote:
Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?

Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!

Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!
A da ih nije bilo sad bi imala fin nišan kao 8372 nesretnika u Srebrenici. Pa sad stavi na vagu koliko je vrijedno dati tim ljudima šta su zaslužili.
Sve ukupno na svim lokacijama koje su blokirane u Federaciji nema ih više od 1000. U ratu je bilo preko 200 000 boraca, od tog broja 0.5% blokiralo puteve 1000 ljudi jebe skoro 2miliona stanovnika?! :? Đe su ostali?!
Što reko onaj na komtarima "ono kad se nazivaš BORAC pa izađeš i boriš se na cesti protiv djece, penzionera, žena"
Ne pravi se naivan. Itekako ce ih danas biti vise ako ih na silu ne uklone. Oni su dokazali u ratu da su borci, nema vise sta kome da dokazuju patriotizam.
I ispravka, saberi koliko ima zaposlenih u vlasti, drzavnim firmama, pa ces doc do tacnog podatka koliko ljudi jebe 2 miliona stanovnika
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#1267 Re: Blokada puteva

Post by hurmasica »

Raja nemojte dati vim placenicima da spinuju borce...nevjerujte im!
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1268 Re: Blokada puteva

Post by General War »

It_is_a_Leclerc wrote:
Tačno je, boga mi. Mi smo krivi. Građani glasali za SDA, dok su ovi blokatori svi odreda podržali GDS Ibrahima Spahića.
sa tekbirima kao oni iz zenice :D
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1269 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

General War wrote:Braniti drzavu tj narod je OBAVEZA (barem je bila)...kad se okrenes protiv naroda onda je to pobuna...a ovi sto su blokirali ceste su civili (demobilisani borci su "civili") i koliko vidim; sa masom krivicnnih i prekrsajnih djela (ugrozavanje javnog reda i mira, ugrozavanje slobodnog protoka ljudi i dobara, ugrozavanje licne bezbjednosti, sprjecavanje sluzbi u vrsenju zadataka...jer mi nismo u ratu niti nemamo institucije.
Sto se ljutis na borce ?

Zasto plaćaš drzavi porez ako ti ne moze omoguciti da normalno prolazis s autom ? Zasto ne protestujes protiv policije jer ne rade svoju duznost ?
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#1270 Re: Blokada puteva

Post by pecpec »

Nisrin wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:

FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.

Pogane, sitne, duše.

Hvala na misljenju, ali ne znas nista o meni! Ja trenutno ugrozena nisam, sutra cu lagano na posao, prekosutra takodjer, GO iskoristiti neki drugi put, ali jesu ugrozili sve moje sunarodnjake koji su bog zna kad izasli iz kuce i sad se nalaze u kolonama.. ali lo ih je*e, lad se borci mrznu nek se mrznu i oni!
Eto,oni su sebi sutra uzeli slobodan dan a ti idi radi i brani ih usput :-)
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1271 Re: Blokada puteva

Post by Hajlac »

Kikibombona wrote:
plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.

Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Da se razumijemo, borci su za mene naivne budale. Samo glup, naivan i nepismen covjek moze uzeti pusku i izlagati se opasnosti dok je elita (politicka, drustvena, intelektualna, sportska, kulturna...) u bunkeru i trezoru.

Medjutim, na strani sam bijede koja se bori za zivot dostojan covjeka. Na strani sam slabijeg.

I apsolutno, svi smo krivi za situaciju u kojoj se nalazimo. Neka i mene blokiraju sutra. I ja snosim dio krivice iako za ovu bagru nikada nisam glasao, ali nisam ni ucinio nista narocito u borbi protiv nje...
Ali isto tako, samo glup, naivan i nepismen covjek moze DATI VLAST troglavoj azdaji koja svoju "platformu" bazira, ne na onom sto je zajednicko - gradjanskom, nego na onom sto kroz povijest dokazano sluzi za zavadjanje, potenciranje razlika, razlicitih "korijena", osvajacke i osvetnicke pohode itd- a to je: NA KLERONACIONALNOM!!!
Glasase za "Srpsku", "Muslimansku"(da, TO je pisalo na SDA plakatima) i "Hrvatsku" stranku u tako delikatnoj zemlji, s hiljadugodisnjim podjelama i priklanjanjem dijelova stanovnistva te Vatikanu te Stambolu te Beogradu te Berlinu...

Po*erem se na ovako bezglav narod, sta narod - kolektivno onesvijescenu masu, rulju...
Last edited by Hajlac on 01/03/2018 01:44, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1272 Re: Blokada puteva

Post by Nisrin »

kiligonzales wrote:
Nisrin wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:

FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.

Pogane, sitne, duše.

Hvala na misljenju, ali ne znas nista o meni! Ja trenutno ugrozena nisam, sutra cu lagano na posao, prekosutra takodjer, GO iskoristiti neki drugi put, ali jesu ugrozili sve moje sunarodnjake koji su bog zna kad izasli iz kuce i sad se nalaze u kolonama.. ali lo ih je*e, lad se borci mrznu nek se mrznu i oni!
SITA GLADNOG NE VIDI
Kakve su to predrasude, otkud znas jesam li prije bila gladna napr?! Opet kazem, podrzavam njihove zahtjeve, to bi nam svima donijelo dobro, ali ne podrzavam sto su uporna stoka koja ne pusta svoje sugradjane da prodju i odu kucama!!! Tacno cekaju da neko podlegne, da se smrzne, jer nije ni u autu toplo kada nema grijanja!
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1273 Re: Blokada puteva

Post by Logovan »

It_is_a_Leclerc wrote: Tačno je, boga mi. Mi smo krivi. Građani glasali za SDA, dok su ovi blokatori svi odreda podržali GDS Ibrahima Spahića.
:-)
Pa ima i među borcima koji su glasali za SDA, ali nisu svi "zeleni".

Ima i onih što su blokirani na putevima, a glasali su za SDA. Neka sada gledaju do čega ih je dovelo njihovo glasanje.
Last edited by Logovan on 01/03/2018 01:44, edited 1 time in total.
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#1274 Re: Blokada puteva

Post by emigrazione »

Jedan borac pred TV kamerama rece da ima dva bajpasa i ko zna koliko operacija, da je ratni vojni invalid, te da ima primanja 50km!???

Gdje ce se on i kako boriti?

Njemu je borba za ovo sranje od drzave upropastila zivot. I za to prima 50km.

Za to vrijeme imamo 1 600 SDA i HDZ udruzenja, 600 000 registrovanih mahom SDA i HDZ laznih boraca koji izvlace stotine miliona maraka
.
Ima toga fakat, ali te slucajeve ne treba striktno vezati za boracku populaciju. Svima koji su u toj situaciji drustvo mora pomoci bez ikakve price. Ali problem je sto ti danas nikome ne mozes vjerovati, 99% ljudi u ovoj državi nešto mulja, vara, gleda da nekoga zajebe i sl....hajmo na proteste buka galama da im jebemo majku bla bla...protesti naravno rezirani, usi ti do neba osjecas se glupo....nikad vise na mi ih mater licno vodi, nikada ni na kakve proteste! Isto taj borac, prva reakcija vecine raje je da se radi o nekakvoj muljazi i da ga je neko tu diveo da pali vatre, nego sto bi se sazalili nad njim. Tako je to danas u ovom drustvu, svi su izvarani i niko vise nikome nista ne vjeruje
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#1275 Re: Blokada puteva

Post by Vidal89 »

Iskreno se nadam da ce FMUP po okriljem noci i dok obicni gradjani spavaju, odraditi posao i nehljebe rastjerati s ceste.

A mediji ujutro objavit da su se borci mirno razisli.
Locked