Placao je i moj stari ceh i ostali pa su trazili posao poslije rata iako su firme propale, ovi se samo zale i hoce sve na gotovo + 15 sati drze zarobljene djecu, starije ljude, balvane na cestu izvalili.
Udri milicijo i nemoj puno razmisljati.
costacurta wrote:
I pored toga mnogi su imali koristi, onoliko koliko im je sistem mogao dati (otpremnine po 10k KMova..
Nek pokušaju, nisam siguran ko će izvući deblji kraj.costacurta wrote:
Od mene će specijalna policija imati podršku ako ih potjeraju i tačka.
I meni je gadno da si ti pokušao sliku ruskog specijalca poturiti za pripadnika Armije na Igmanu, pa eto - opet - preživjeli smo.BlueBlood wrote:plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.
Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.![]()
nek izbore svoja prava pa i blokadom, necemo umrijeti radi blokade, ispadose ljudi agresori sto zive od 40KM mjesecno
tuga sta sve citam kakve gadosti za dojucerasnje borce za ovu drzavu
Treba mislit i na one sto ga ne mogu naci,ovi sto mogu dobro je,hvala bogu.baraba_mo wrote:@pecpec
Placao je i moj stari ceh i ostali pa su trazili posao poslije rata iako su firme propale, ovi se samo zale i hoce sve na gotovo + 15 sati drze zarobljene djecu, starije ljude, balvane na cestu izvalili.
Udri milicijo i nemoj puno razmisljati.
Jedan borac pred TV kamerama rece da ima dva bajpasa i ko zna koliko operacija, da je ratni vojni invalid, te da ima primanja 50km!???mahalik wrote:Ne ovo nisu časni borci jer časni borac neće ugroziti svom sunarodnjaku život jer ga je neki političar sa 30 i kojeg sprata nahuškao da pravi državni udar.
Časni borac će se i kroz život boriti i neće tražiti sadaku
Tačno je, boga mi. Mi smo krivi. Građani glasali za SDA, dok su ovi blokatori svi odreda podržali GDS Ibrahima Spahića.Logovan wrote:Da hoće po čitavoj državi biti blokada puteva, od Une do Drine, od Save do mora, svaki veći grad da bude blokiran, ali žao mi je starijih ljudi, žao mi je djece, kao i trudnica koji su ostali na putevima. Šta ćeš kad imamo glup narod koji glasa za iste već dugi niz godina.
Još kad čujem nije narod kriv pa da bude zarobljen na putevima.Čuj nije kriv. Jeste, kriv je. Glasali su za ovo što gledamo. Mislim ne svi, ali ima ih mašala.
Smiješno mi je što se kaže da se blokiraju institucije, a ne putevi.Pa blokirala se Vlada još od juna prošle godine, pa ništa se nije postiglo. Vlada se preselila u zgradu Energoinvesta, preselio se i dio boraca. Hoće li se šta dobiti? Sumnjam da hoće. Ili blokiranje vila na Poljinama ili blokiranje SDA štaba.
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.
Pogane, sitne, duše.
Pricam ti nesto cemu sam svjedocio.Hajlac wrote: Jednom prilikom slusam dvojicu prijatelja kako pricaju o trecem poznaniku - kako ima oko 2000KM penziju + oko 800KM dodatno za ne sjecam se sta + supruga isto preko 800KM u nekom borackom udruzenju (valjda zaposlena tu)...
Ova drzava je KRCATA kriminalom i korupcijom, cijedeci svaku KM iz budzeta napunjenih nasim parama!
Sve ukupno na svim lokacijama koje su blokirane u Federaciji nema ih više od 1000. U ratu je bilo preko 200 000 boraca, od tog broja 0.5% blokiralo puteve 1000 ljudi jebe skoro 2miliona stanovnika?!Benjo34 wrote:A da ih nije bilo sad bi imala fin nišan kao 8372 nesretnika u Srebrenici. Pa sad stavi na vagu koliko je vrijedno dati tim ljudima šta su zaslužili.Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?
Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!
Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!
SITA GLADNOG NE VIDINisrin wrote:cvrčak_na_hedonizmu wrote:
FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.
Pogane, sitne, duše.
Hvala na misljenju, ali ne znas nista o meni! Ja trenutno ugrozena nisam, sutra cu lagano na posao, prekosutra takodjer, GO iskoristiti neki drugi put, ali jesu ugrozili sve moje sunarodnjake koji su bog zna kad izasli iz kuce i sad se nalaze u kolonama.. ali lo ih je*e, lad se borci mrznu nek se mrznu i oni!
Pa ti onda i sama trebaš najviše da ih podržavaš. 4 godine su po kiši i snijegu, vrućinama, pod artiljerijskom i snajperskom vatrom ginuli, ranjavani, onesposobljeni mnogi za rad da bi ti danas mogla da budeš živa, da bi radila, sutra odgajala svoju djecu. Ne samo ti, mi svi. Ne smijemo bit sebični kao narod. To su ljudi koji su nas branili, da ih nije bilo mnogo veci genocid bi bio pocinjen znas to i sama. Ovi ljudi ne traze nista sto nije ostvarivo. Neostvarivo je u novalicovim ocima jer su nepodobni u politickom smislu. Oni samo traze da se pare koje se vec trose usmjere onim kojim stvarno treba.Nisrin wrote:Benjo34 wrote:Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?
A da ih nije bilo sad bi imala fin nišan kao 8372 nesretnika u Srebrenici. Pa sad stavi na vagu koliko je vrijedno dati tim ljudima šta su zaslužili.
A vidi, ne bih da iznosim previse privatnih detalja niti da se prisjecam, ali iskreno ni poslije 26godina mi nije jasno kako sam ja ostala ziva kada je granata pala i raznijela sve oko mene, a pritom mi ubila nezamjenjivu osobu, zbog koje cu biti dozivotni “invalid”!!
I sta sad treba, da drzim kao taoce pola drzave da boh ostvarila neka svoja prava?
Ripicipi wrote:Zna li se ikakav priblizan broj ovih po ulicama, ono ukupno?
Ako ih je u Zenici 150, ima li ih onda i 1000 ukupno?
Ne pravi se naivan. Itekako ce ih danas biti vise ako ih na silu ne uklone. Oni su dokazali u ratu da su borci, nema vise sta kome da dokazuju patriotizam.costacurta wrote:Sve ukupno na svim lokacijama koje su blokirane u Federaciji nema ih više od 1000. U ratu je bilo preko 200 000 boraca, od tog broja 0.5% blokiralo puteve 1000 ljudi jebe skoro 2miliona stanovnika?!Benjo34 wrote:A da ih nije bilo sad bi imala fin nišan kao 8372 nesretnika u Srebrenici. Pa sad stavi na vagu koliko je vrijedno dati tim ljudima šta su zaslužili.Nisrin wrote:I shvatite da ovo nije 92-a kada je moralo ovako biti, zivimo u 2018.
Dokad cemo uopste i izdrzavati svu tu populaciju sto nas je odbranila, narednih 50 godina?
Dobro bi bilo da izbije sukob policija-bivsi borci, pa da sve to preraste i u vece nemire, neka eskalira u pravi rat, svi koji ih podrzavate onda izadjite i borite se za novu i perspektivniju BIH! Ja necu!
Nevjerovatna je cinjenica da vlast ne moze osigurati mir i rastjerati ih konacno! Za koga uppste vise glasati, nije ni do sDA ni sDp kad se rotiraju iste glave!Đe su ostali?!
Što reko onaj na komtarima "ono kad se nazivaš BORAC pa izađeš i boriš se na cesti protiv djece, penzionera, žena"
sa tekbirima kao oni iz zeniceIt_is_a_Leclerc wrote:
Tačno je, boga mi. Mi smo krivi. Građani glasali za SDA, dok su ovi blokatori svi odreda podržali GDS Ibrahima Spahića.
Sto se ljutis na borce ?General War wrote:Braniti drzavu tj narod je OBAVEZA (barem je bila)...kad se okrenes protiv naroda onda je to pobuna...a ovi sto su blokirali ceste su civili (demobilisani borci su "civili") i koliko vidim; sa masom krivicnnih i prekrsajnih djela (ugrozavanje javnog reda i mira, ugrozavanje slobodnog protoka ljudi i dobara, ugrozavanje licne bezbjednosti, sprjecavanje sluzbi u vrsenju zadataka...jer mi nismo u ratu niti nemamo institucije.
Eto,oni su sebi sutra uzeli slobodan dan a ti idi radi i brani ih usputNisrin wrote:cvrčak_na_hedonizmu wrote:
FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.
Pogane, sitne, duše.
Hvala na misljenju, ali ne znas nista o meni! Ja trenutno ugrozena nisam, sutra cu lagano na posao, prekosutra takodjer, GO iskoristiti neki drugi put, ali jesu ugrozili sve moje sunarodnjake koji su bog zna kad izasli iz kuce i sad se nalaze u kolonama.. ali lo ih je*e, lad se borci mrznu nek se mrznu i oni!
Ali isto tako, samo glup, naivan i nepismen covjek moze DATI VLAST troglavoj azdaji koja svoju "platformu" bazira, ne na onom sto je zajednicko - gradjanskom, nego na onom sto kroz povijest dokazano sluzi za zavadjanje, potenciranje razlika, razlicitih "korijena", osvajacke i osvetnicke pohode itd- a to je: NA KLERONACIONALNOM!!!Kikibombona wrote:plain vanilla wrote:I treba da nas drze kao taoce. Sta smo mi ikad uradili za borce, izašli s njima na proteste, borili se za njihova prava??? Vise niko i ne čita nit slusa vijesti o borcima, inace bi znali za blokadu, bila je najavljena.
Oni bome za nas jesu, da nije bilo njih, cetnici bi nas davno blokirali. Ali hajmo misliti samo na sebe, jebes borce pa nije rat.![]()
![]()
![]()
![]()
Da se razumijemo, borci su za mene naivne budale. Samo glup, naivan i nepismen covjek moze uzeti pusku i izlagati se opasnosti dok je elita (politicka, drustvena, intelektualna, sportska, kulturna...) u bunkeru i trezoru.
Medjutim, na strani sam bijede koja se bori za zivot dostojan covjeka. Na strani sam slabijeg.
I apsolutno, svi smo krivi za situaciju u kojoj se nalazimo. Neka i mene blokiraju sutra. I ja snosim dio krivice iako za ovu bagru nikada nisam glasao, ali nisam ni ucinio nista narocito u borbi protiv nje...
Kakve su to predrasude, otkud znas jesam li prije bila gladna napr?! Opet kazem, podrzavam njihove zahtjeve, to bi nam svima donijelo dobro, ali ne podrzavam sto su uporna stoka koja ne pusta svoje sugradjane da prodju i odu kucama!!! Tacno cekaju da neko podlegne, da se smrzne, jer nije ni u autu toplo kada nema grijanja!kiligonzales wrote:SITA GLADNOG NE VIDINisrin wrote:cvrčak_na_hedonizmu wrote:
FGR je najveća bijeda koja hoda ovim prostorima. Ti i takvi su gori od svih seljaka što sljegoše ko zna odakle. Tebi dobro, nemoj mi u koNfor u mene, imam svoja prava, a ostali nek krepaju. To je ta priča. Zato nas pregazi ko hoće.
Pogane, sitne, duše.
Hvala na misljenju, ali ne znas nista o meni! Ja trenutno ugrozena nisam, sutra cu lagano na posao, prekosutra takodjer, GO iskoristiti neki drugi put, ali jesu ugrozili sve moje sunarodnjake koji su bog zna kad izasli iz kuce i sad se nalaze u kolonama.. ali lo ih je*e, lad se borci mrznu nek se mrznu i oni!
It_is_a_Leclerc wrote: Tačno je, boga mi. Mi smo krivi. Građani glasali za SDA, dok su ovi blokatori svi odreda podržali GDS Ibrahima Spahića.
.Jedan borac pred TV kamerama rece da ima dva bajpasa i ko zna koliko operacija, da je ratni vojni invalid, te da ima primanja 50km!???
Gdje ce se on i kako boriti?
Njemu je borba za ovo sranje od drzave upropastila zivot. I za to prima 50km.
Za to vrijeme imamo 1 600 SDA i HDZ udruzenja, 600 000 registrovanih mahom SDA i HDZ laznih boraca koji izvlace stotine miliona maraka